Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

nasıl oluyoda 125 lık cbr,250 cbf i geçiyor?... mantıklı cvp arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Ben iki motoru da kullandım.

Bir CBR125'in bir CBF250'nin çıktığı maksimum hıza herhangi bir modifikasyon olmadan çıkması mümkün değil. CBR125 ile 100 km üzerinde seyahat etmek zaten insanın ömründen oldukça götürüyor.

CBF250'nin CBR125 ile karşılaştırılıp onurunun kırılmaması taraftarıyım.
    I'M BACK !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CBF CBR'ın neredeyse iki katı güçteyken bu tartışma komik geldi

CBR-13hp
    CBF-22hp

Ben koşarak geçerim hepsini

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blackhawk adlı üyeden alıntı
    hehe geçer tabiiii.Honda çünkü
    demiş sora bi bakmışki diğeride honda durumu kurtarmak için

Alıntı blackhawk adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar düşündüklerimi tam yansıtamadım .Tabiiki biliyorum ikiside honda ama ben o anlamada yazmamıştım.Espirivari bir kelime idi sadece...saygılar
    demiş...

Aynı mantıkla şuda denebilir oysa .....

250 cc olduğu halde 125 cc lik bir makineye geçilebilir..nede olsa honda bilmeme anlatabildim mi
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    arkadaşlar kısa mesafede cbr ın performansı cbf e göre daha iyi çünük yüksek devirde tork unu ortaya koyuyo ama uzun yolda cbf cbr a egzos gazına boğar bana göre
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    at sahibine göre kişnermiş...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    at sahibine göre kişner +1

CBR-13hp
    CBF-22hp bu veriler dogruysa fazla söze gerek yok derim..

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Cbx 250 kullanıcısı olarak Cbr125 i yolda kapışmak için kaale bile almam. İlk çıktığında bir tanesi ile kapıştık,arkadaş egzoz gazı yutmaktan öksürük krizine girmişti.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir kere "geçer mi ?" sorusu ile ne kastediliyor ? Düzlükte uzun mesafe mi yoksa kısa mesafe kalkışta mı ? Eğer kalkış ise CBR 125'in geçmesi mümkün olabilir. Ama düzlük için imkansız diyebilirim. Size motorun ürettiği güç nereye harcanır onu yazayım kendiniz yorumlayın. Kafa karıştırmamak için formülasyona girmiyorum, merak edenler olursa yazmaya çalışırım :

Sabit hız (son sürat durumu için) : Hava direnci (sürücü ve motorun gidiş yönündeki izdüşüm yüzey alanı etkendir) + tekerlek yuvarlanma direnci (motor ağırlığı + lastik yapısı)

İvmelenme (kalkış + ara hızlanmalar): Yukardakilere ilaveten motor ve sürücünün atalet kuvveti. Burada motorun tekerlek torku (motor torku x toplam dişli çevrim oranı) asıl rolü oynar ve hangi viteste olduğunuza bağlıdır.

Karşılaştırılan motorların motor torkları ve şanzıman dişli oranları birbirinden çok farklı olduğundan farlı ağırlıktaki sürücülerle çok değişik ivmeler ortaya çıkacaktır. Bu yüzden ivmelenme konusunu fazla tartışmaya gerek yok çünkü cevabı duruma göre değişir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Tutupta fabrika çıkışı bir cbr 125 in cbf 250 yi geçmesinin mantıklı bir açıkmaması olamaz.

Olsa olsa birsürü gülünç açıklamalar yapılabilir.

Örn:
    Cbr, gücünü hede devirde yakalıyor. (Cbf nin yanında kaç para gücü varsa)

Honda, hayat onda.

Ben denedim, geçiyor.

Motorda çok pis ayrodinami var.

Geç hızlanıyor ama son hızı çok yüksek.

Son hızı düşük ama erken hızlanıyor.

vs.
    vs.
    vs.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gecen geciyo bişe olmaz bizlere bişe olmasın :D
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    İkisini de kullandım. CBF250 daha seri, çekişi daha güçlü bir makine. Max. hızlarını deneme fırsatım olmadı. Ama cbr125'in cbf250'yi geçebileceğine pek ihtimal vermiyorum.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

ICMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Olmaz öle şey.
    --MOTOSİKLETSİZ OLMUYOR YAV--

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    70 yaşında adamın biri doktara gitmiş ve demişki : Doktor bey, ayda sadece bir kere yapabiliyorum.
    Doktor: Valla bravo çok iyi !
    Adam: Ama doktor bey, aynı yaştaki arkadaşlarım haftada 2 kez yapabildiklerini söylüyorlar.

Doktor: Siz de söyleyin efendim, Siz de söyleyin !
    abi süpersin yaaa başka söze gerek yokh
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

TAVCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Karry 125
    250 lık bır motoru 125 lık gecıyorsa,o 250 lık motorun bozuk oldugunu gosterır )
    2011 Model Motoran Karry 125 (Çakma Vespa Gts 250)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yanlış anlaşılmasın ama bu kadar yorum var hiçbiri teknik açıdan yeterli gibi gelmedi bana.
    olay şu birinde racing imsi bir motor var yani nedir bu: yüksek devir üretebiliyor. peki nasıl yapıyor bunu? bunların krank kolları daha kısa yani silindir içinde pistonun hareket mesafesi daha az olduğu için gitme gelme mesafesi ve buna bağlı olarak gitme gelme süresi daha az. böylece bir dakikada daha fazla devir oluşuyor ve böylece süratli gidebiliyorlar. siz cbr 125 in üstüne 2 kişi ve cbf 250 nin üstüne 2 kişi olacak şekilde binin bakalım cbr 125 nalları nerden topluyor. cbf 250 daha fazla yüklede o sürati yapar anlayacağınız, ama cbr biraz teklemeye başlar pek o yüksek devirleri göremez.
    ayrıca cbr 125 cbf 250 yi geçebilir demek yanlış ikisininde azami hızı 140 kmh civarlarındadır. iş biraz da kullananın motora iyi devir vermesinde biter bu tür yakın hızlarda.

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    125 lik geciyorsa ....

1 Surucu farkı
    2 motor problemi

Bunlardan baska sebep olamaz ...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı
    yanlış anlaşılmasın ama bu kadar yorum var hiçbiri teknik açıdan yeterli gibi gelmedi bana.
    olay şu birinde racing imsi bir motor var yani nedir bu: yüksek devir üretebiliyor. peki nasıl yapıyor bunu? bunların krank kolları daha kısa yani silindir içinde pistonun hareket mesafesi daha az olduğu için gitme gelme mesafesi ve buna bağlı olarak gitme gelme süresi daha az. böylece bir dakikada daha fazla devir oluşuyor ve böylece süratli gidebiliyorlar. siz cbr 125 in üstüne 2 kişi ve cbf 250 nin üstüne 2 kişi olacak şekilde binin bakalım cbr 125 nalları nerden topluyor. cbf 250 daha fazla yüklede o sürati yapar anlayacağınız, ama cbr biraz teklemeye başlar pek o yüksek devirleri göremez.
    ayrıca cbr 125 cbf 250 yi geçebilir demek yanlış ikisininde azami hızı 140 kmh civarlarındadır. iş biraz da kullananın motora iyi devir vermesinde biter bu tür yakın hızlarda.
    cbf250 nin ağırlık güç oranı daha iyi. cbr125 le düz yolda 140 yapamazsın diyecem cbr cılar yine başlıcak taş atmaya. ama cbf250 daha hızlıdır. eğer 140 yapıyosa cbf250 de 160 yapar. anlaştık mı

yok iki kişiyle yok rüzgar şöyle olursa siye kıyaslanmaz zaten. her iki motorda yan yana aynı şartlarda kıyaslama yapılır.

zaten rampada ve iki kişiyle cbf daha iyidir.

ben de hayabusa geçtim az önce ama en hızlı benim motor demiyom
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    CBR 250R
    2 motorda aynı marka oldugundan yanılma payı yoktur bence cbr 125 in kadran 200 km hızız gösteriyor cbf 250 de 160 km hız gösteriyor tamam cbf geniş motor ama motor uzun zamanlı gitsin diye hıza önem vermemişler bence düz yolda cbr uzun yolda veya yokuş çıkarken cbf alır

debbah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeter arkadaşlar yeter herkesin motoru kendine iyi konuyu ben sen tartışması yapmayalım teknik cevap yazalım.kargaya motoru şahan görünürmüş

evet benim yorumum arkadaşlar motorun hacmine bakarak düşünüyolar.
    2 zamanlı 125cc aprillia veya derbi 500cclik maxi scooterlari nasil geçer diyelim konu daha bi komplex olsun.

büyük hacimli olanlar tork olarak daha iyidir ama hızını ölçemezsiniz
    600cc racing makina 300de yapar 400 de
    1600cc harley veya benzeri bi cruiserlar o hıza çıkamaz.
    max devir hızı direk etkiliyo

uzun lafın kısası motorun dizaynı farklı oluyo ürettiği güç farklı oluyo devirleri farklı oluyo.

bayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bende cbr 125 vardı 5 ay kadar bindim maksimum 135 yaptı sonra cbf aldım daha seri ve daha hızlıydı onla maksimum 155 yaptım 6 aykadar bindim şimdi derbi var yani cbr 125 liler biraz abartıyor gerçekleri söylemeye çekinmeyin derim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler