Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Supermoto model tavsiyesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba,
    Foruma yeni üye oldum.

Ben motosiklet kullanmaya daha yeni başladım.Bu yaz Zealsun ZS 200 Gy-A ile pekte hoş olmayan bir başlangıç yaptım.Zar zor ondan kurtuldum fakat 10km bile binmemişimdir henüz ne hevesimi alabildim ne bişey anlayabildim.O yüzden hemen satar satmaz yeni motor arayışlarına geçtim fakat kafama yatan bi model bulamadım.Birkaç model gördüm fakat sizinde tavsiyelerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var.Bu yüzden sizden tavsiye istiyorum.Max. 450 cc max. bütçe 10.000TL olacak şekilde bi supermoto arıyorum.

Asya motor - Rx 250 Supermoto modelini bir süredir takip ediyorum forumdaki konusunu hemen hemen baştan sona okudum.Teknik bilgisi biraz yeterli olanlar sorunlara kendince çözüm üretmiş fakat benim herhangi bi teknik tecrübem yok.Bu yüzden bu model bana uyarmı pek emin değilim.

Yamaha - WR 125 X bu model genel anlamda güzel ve yamaha neticede Ama 125lik bi motora 9 bin vermek pek akıl kârı değil bence.

Mondial - X-tream Max modeli supermoto değil ama sonradan supermoto şeklinde düzenleyenler var.Bu konuda bilgim yok sizce bu olay sağlıklı olurmu ?

Yamaha - Xt 125 X modelinin sıfırı olmasada 2. elde 4 bin lira civarında ama hali hazırda zealsun kazığı yemişken pek 2. el alasımda yok ve bu modelde de sanırım bazı kronik sorunlar var

Apachi - Xz 250 Rm modeli ilk bakışta biraz tuzlu gibi geliyo hadi onu geçtim ama tasarımı çok tipsiz be oyuncak gibi

Bunlar dışında benim aklıma gelen marka/model yok.Sizin aklınıza gelen varsa başka modellerde olabilir.

Motoru kullanım alanıma gelecek olursak; şehiriçi kullanıcam işe gidip gelirken falan öle kıra bayıra gitmem motorla cins cins haraketlerde yapacak değilim (istesemde yapamam o ayrı mesele ) Maksat şekil olsun .Şehiriçi dedim ya 80i de geçmem hızda önemli değil.Sadece ehliyetim yok şimdilik yunus polis falan kovalarsa orda lazım olur hız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Asya motoru kafadan ele yorumlara dayanarak soyleyebilirim ki daha bayiden alir almaz sagi solu kopan dagilan bir motor.
    Wr 125x Gerek goruntu gerek performans olarak fena degil tabi 125 lige gore ama fazlasiyla agir ve 1 yerden sonra 125 lik kesmiyo
    Xtreme Max yine yorumlara dayanarak millet dag bayir dinlemiyor uzun yola gidiyor ama banamisin demiyor gercekten saglam 1 motor izlenimi verdi bana
    Xt 125 Bir onceki motorum defalarca yol yaptim araziye vurdum tabiri caizse kopek gibi kullandim ve hic bir sorunla karsilasmadim ztn ybr 125 ile ayni makina
    Ayrica genel olarak arazi agirlikli mi kullanacaksiniz yoksa asvalt mi ? Cunku belli bir zamandan sonra insan asvalttan slklLlp araziye vurmak istiyor ama supermoto olunca pek tadi olmuyor bakiniz ben elimde olsa simdi cross a ceviririm motosikletimi

valla ben öle çevresi olan biri değilim motor tutkunu bir iki tane arkadaşım olsa dediğin gibi dağa bayıra gideriz ama tek tabanca olduktan sonra bi zevki yok zaten anca şehiriçi asfalt yolda kullanabilirim oda işe gidip gelirken arada birde haftalık tatilde yani onun dışında makinayı zorlayacak pek bişey olmicak

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Tek tabanca konusunda kesinlikle haklisin hele dagbasinda yalniz hic zevki olmuyor ama eslik eden olursa da zevkini hic biri tutmuyor 10 000 tl fena para sayilmaz Ktm falan da bakabilirsiniz bence madem supermoto alacaksiniz

ktmlere baktımda düşümdüğünden çok daha pahalı bide ktmde 450 ve daha düşük hacimlerde supermoto varmı ben sahibindende görmedim ama

10 bin yazdım ama kask mont eldiven falan ne kadar tutar toplam bütçe 10 bin oda kredi kartıyla falan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)