Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Megelli 250R vs Honda CBR 250R

Motovento
    REKLAM ALANI
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Herkese iyi akşamlar...
    Öncelikle klasik bir başlık olduğunu biliyorum ancak tavsiyelerinize ihtiyacım var...
    Malum forumun gedikli motorsuzuyum 4 senedir
    Bugün Afyon'da tesadüfen uğradığım bir motosiklet bayisinin Megelli bayiliğini de aldığını öğrendim, sonradan internetten de bu bilgiyi doğruladım....
    Aslında Honda CBR 250R bakıyorum bir süredir. Parça fiyatı uygunluğu, alım satımda zarar miktarının az oluşu, bilinen marka olması vs bana bu kararı aldırmıştı...
    Ancak civar illerde bir türlü uygun CBR'yi bulamadım. Motosikletteki tecrübesizliğim nedeniyle mesafe arttıkça alma şansım azalıyor, temiz bir CBR, nakliye-ulaşım vs ile 9000 lira civarına geliyor...
    Şimdi bu düşüncelerdeyken, bulunduğum ile Megelli bayisi açılması kafamı çok karıştırdı...
    2. el Honda fiyatına 0 km Megelli?
    Megelli ülkemizde bilinen, test edilmiş, kronik sorunu olup olmayacağı bilinen bir marka değil... Ama kıytırık bir marka da değil...
    Servisi oldukça yaydılar, yayınlanan parça fiyatları da çok uçuk değil... Tip bence CBR ile kıyaslanamayacak kadar güzel...
    Ayağıma kadar geldi, kafamı karıştırdı Megelli...
    Ama adından dolayı 2-3 sene sonra satmak zorunda kalırsam bana bir miktar zarar ettirme olasılığa da yok değil...
    Teknik özellikleri benzer, keza Megelli gayet hafif...

Ne dersiniz? 0 km Megelli mi 2. el Honda bakmaya devam mı?
    NOT: "Honda, hayat onda" ya da "Megelli neymiş çin malı mı?" gibi yorumlardan ziyade yol gösterici tavsiyelerinizi bekliyorum...

Herkese saygı ve sevgilerimi sunarım...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    bence nasıl olursa olsun ol.megallinin kötü olcağını zanetmiyorum
    sen motor dusunmekten kötü olcaksın biraz daha beklersen
    bi an önce arzuladığın motora kavusmanı isteriz
    metci bunu beğendi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Haziranda bayilere gelicek bence bayiye telefon numaranızı bırakın geldiğinde incelemek istediğinizi söyleyin arasınlar çünkü çoğu bayide hepsi satılmış durumda geldiği gibi sahipleri alacak. İnceledikten sonra az çok kendini belli eder, en azından kalitesi hakkında tahminde bulunabilirsiniz. Ben öyle yapıcam beğenirsem düşünüyorum çünkü cbr 250 nin tipi çok hoşuma gitmiyor ve megellinin hafif olmasıda beni cezbeden nedenlerinden biri
    metci bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    her nekadar hondaya son zamanlarda huy kaptıysakta sonuçta piyasaya maal olmuş bir marka
    malesef honda

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    alım satımda yapacagın zararı onemsıyorsan bır markayı ılk tercıh eden sen olma derim. bknz. bumoto. yapacagın masraf sana sonra 9000 civarına gelırse ve hala elden cıkarmakta zorluk yasarsan benı anlarsın. he megellı kotu demıyorum ama soyle bı 10000km gorsun o motorlar en az 1 sene kullanılsın. arazı-otoban gorsun. sonra yorum yapalım.suan yapılan yorumların hepsı de guzellıge gore yapılır.he bana sorsan eskı cbr cı olarak megellı derım elbette. albenısı yok degıl hani. ama rıske gırılır mı? bak orası soru ısaretı

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alım satımda yapacagın zararı onemsıyorsan bır markayı ılk tercıh eden sen olma derim. bknz. bumoto. yapacagın masraf sana sonra 9000 civarına gelırse ve hala elden cıkarmakta zorluk yasarsan benı anlarsın. he megellı kotu demıyorum ama soyle bı 10000km gorsun o motorlar en az 1 sene kullanılsın. arazı-otoban gorsun. sonra yorum yapalım.suan yapılan yorumların hepsı de guzellıge gore yapılır.he bana sorsan eskı cbr cı olarak megellı derım elbette. albenısı yok degıl hani. ama rıske gırılır mı? bak orası soru ısaretı
    Eski cbr'cı olarak Megelli diyorsan bunu referans alabilirim
    Seneye bu zamanlar da Megelli'nin fiyatının 9500-10000 arası olacağını tahmin ediyorum...
    Riskin ne kadar olduğu ve risk alınıp alınamayacağını bende kestiremiyorum...

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haziranda bayilere gelicek bence bayiye telefon numaranızı bırakın geldiğinde incelemek istediğinizi söyleyin arasınlar çünkü çoğu bayide hepsi satılmış durumda geldiği gibi sahipleri alacak. İnceledikten sonra az çok kendini belli eder, en azından kalitesi hakkında tahminde bulunabilirsiniz. Ben öyle yapıcam beğenirsem düşünüyorum çünkü cbr 250 nin tipi çok hoşuma gitmiyor ve megellinin hafif olmasıda beni cezbeden nedenlerinden biri
    Ben dün bayi ile görüştüğümde ön sipariş aldıklarını, ön siparişleri 8550 liradan satacaklarını, motorlar geldikten sonra olan satışların zamlı fiyat üzerinden olacağını söylediler...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Bu kötü oldu işte ya :( zamlanırsa almam herhalde

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bu tür markaların 2.el alınıp tadına bakılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Gerek tarz (bozuk yol, artçı konforu, uzun yol, sıkışık trafik...) gerekse parça tedariği bakımından evladiyelik olduklarını düşünmediğimden, 0km değer kayıbını yüklenerek tadına bakmak benim bakış açıma göre çok LÜX

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür markaların 2.el alınıp tadına bakılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Gerek tarz (bozuk yol, artçı konforu, uzun yol, sıkışık trafik...) gerekse parça tedariği bakımından evladiyelik olduklarını düşünmediğimden, 0km değer kayıbını yüklenerek tadına bakmak benim bakış açıma göre çok LÜX
    Evet incelenip 2. el alınması daha mantıklı ancak ön siparişten sonra fiyatlar uçarsa (ki 9500 gibi bir rakamdan bahsediliyordu yanılmıyorsam) o zaman 2. el şimdiki sıfır fiyatına yakın olabilir sanki...

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet incelenip 2. el alınması daha mantıklı ancak ön siparişten sonra fiyatlar uçarsa (ki 9500 gibi bir rakamdan bahsediliyordu yanılmıyorsam) o zaman 2. el şimdiki sıfır fiyatına yakın olabilir sanki...
    yuki spitler m 250 mi ne var onada baksana bi sen ss model
    r6ya ebnziyor aynı tipi çok havalı
    beygir olarak biraz güsüz ama tek kişi 135i rahat görüyormuş buda yeterli sayılır
    konusu var motor ilgini çekiyorsa yazılan çizilenlere bi bak derim
    sıfırı 7.000 + 500 plaka
    fiyatına göre çok havalı
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

omeroguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 Dragstar Sport
    Ortada fiyat var, yedek parça var, bayi var, servis var, gelmeyen motorların birçoğu rezerve ama yok!!!
    Umarım biran önce gelir, herkes mu mucize aracı inceleyebilir ve sonrasında sahiplenebilir

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuki spitler m 250 mi ne var onada baksana bi sen ss model
    r6ya ebnziyor aynı tipi çok havalı
    beygir olarak biraz güsüz ama tek kişi 135i rahat görüyormuş buda yeterli sayılır
    konusu var motor ilgini çekiyorsa yazılan çizilenlere bi bak derim
    sıfırı 7.000 + 500 plaka
    fiyatına göre çok havalı
    İnceledim ama malzeme kalitesi, işçiliği hoşuma gitmedi...
    Yabancı forumlarda pek iç açıcı bilgiler yok Megelli ile ilgili, alamayacağım Megelli'yi sanırım... Gerçi belli de olmaz

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar...
    Öncelikle klasik bir başlık olduğunu biliyorum ancak tavsiyelerinize ihtiyacım var...
    Malum forumun gedikli motorsuzuyum 4 senedir
    Bugün Afyon'da tesadüfen uğradığım bir motosiklet bayisinin Megelli bayiliğini de aldığını öğrendim, sonradan internetten de bu bilgiyi doğruladım....
    Aslında Honda CBR 250R bakıyorum bir süredir. Parça fiyatı uygunluğu, alım satımda zarar miktarının az oluşu, bilinen marka olması vs bana bu kararı aldırmıştı...
    Ancak civar illerde bir türlü uygun CBR'yi bulamadım. Motosikletteki tecrübesizliğim nedeniyle mesafe arttıkça alma şansım azalıyor, temiz bir CBR, nakliye-ulaşım vs ile 9000 lira civarına geliyor...
    Şimdi bu düşüncelerdeyken, bulunduğum ile Megelli bayisi açılması kafamı çok karıştırdı...
    2. el Honda fiyatına 0 km Megelli?
    Megelli ülkemizde bilinen, test edilmiş, kronik sorunu olup olmayacağı bilinen bir marka değil... Ama kıytırık bir marka da değil...
    Servisi oldukça yaydılar, yayınlanan parça fiyatları da çok uçuk değil... Tip bence CBR ile kıyaslanamayacak kadar güzel...
    Ayağıma kadar geldi, kafamı karıştırdı Megelli...
    Ama adından dolayı 2-3 sene sonra satmak zorunda kalırsam bana bir miktar zarar ettirme olasılığa da yok değil...
    Teknik özellikleri benzer, keza Megelli gayet hafif...

Ne dersiniz? 0 km Megelli mi 2. el Honda bakmaya devam mı?
    NOT: "Honda, hayat onda" ya da "Megelli neymiş çin malı mı?" gibi yorumlardan ziyade yol gösterici tavsiyelerinizi bekliyorum...

Herkese saygı ve sevgilerimi sunarım...
    İyi de sen herşeyi zaten çok doğru bir şekilde analiz etmişsin. Bunların buluştuğu son nokta risk ve zevk. Megelli almak bana pek riskli gelmiyor, şahsen farklı şeyleri deneme taraftarı olan birisiyim belki ondan. Zevk olayı ise sana kalmış.

CBR ın herşeyi belli. En ince detayına kadar, servisi, fiyatı, bakımı ,dayanıklılığından tut yakıtına, performansına kadar. CBR'la ilgili bilgi almak için buraya konu açılmaz hani. Eh Megelli hakkında da senin tespitlerinden daha öte bilgi verebilecek kimse yok zaten, o yüzden de Megelli hakkında da bilgi almak için soru sorulmaz burada.

Bence kararı kendin ver gitsin. Hangisini seçersen seç ölmezsin ya
    #sürenadam

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    140 kg (yaş) 26 bg 23 nm ile megelli fena görünmüyor.
    CBR kaç kg acaba .

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Daha önce açılan tüm megelli ile ilgili topiclerde söylediğimi bir daha söylüyorum. Çok yakın tanıdığımda vardı hatta bir hafta boyunca bende sürmüştüm. Sesi harika gidişi duruşu çok güzel şekilde 10 numara amaaa bir gün çalıştırınca duman attı servise gitti motor indi adanaya gitti geldi parça beklendi gelmedi 2 ay serviste yattı motor. Giderken iyi hoş ama durdumu boş bir marka. Tr'de arttıkçada bu sıkıntıda aşılır.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140 kg (yaş) 26 bg 23 nm ile megelli fena görünmüyor.
    CBR kaç kg acaba .
    Islak ağırlığı 162 kg diye hatırlıyorum CBR'ın...

Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce açılan tüm megelli ile ilgili topiclerde söylediğimi bir daha söylüyorum. Çok yakın tanıdığımda vardı hatta bir hafta boyunca bende sürmüştüm. Sesi harika gidişi duruşu çok güzel şekilde 10 numara amaaa bir gün çalıştırınca duman attı servise gitti motor indi adanaya gitti geldi parça beklendi gelmedi 2 ay serviste yattı motor. Giderken iyi hoş ama durdumu boş bir marka. Tr'de arttıkçada bu sıkıntıda aşılır.
    Sorun neymiş? Hangi modeldi?

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de sen herşeyi zaten çok doğru bir şekilde analiz etmişsin. Bunların buluştuğu son nokta risk ve zevk. Megelli almak bana pek riskli gelmiyor, şahsen farklı şeyleri deneme taraftarı olan birisiyim belki ondan. Zevk olayı ise sana kalmış.

CBR ın herşeyi belli. En ince detayına kadar, servisi, fiyatı, bakımı ,dayanıklılığından tut yakıtına, performansına kadar. CBR'la ilgili bilgi almak için buraya konu açılmaz hani. Eh Megelli hakkında da senin tespitlerinden daha öte bilgi verebilecek kimse yok zaten, o yüzden de Megelli hakkında da bilgi almak için soru sorulmaz burada.

Bence kararı kendin ver gitsin. Hangisini seçersen seç ölmezsin ya
    Yorumun için teşekkürler,
    Dediklerinde çok haklısın ancak parayı 4 senede o kadar güçlükle biriktirebildim ki, bu seçiciliğimi ve tedirginliğimi maruz görün
    Şu anda öyle bir kararsızlıktayım ki, bir sabah uyanınca "ya cbr kendini kanıtlamış sonuçta, alım satımda zarar da etmezsin, ne olduğu belli, hiç düşünmeye bile değmez" diyorum; ertesi sabah "ya Megelli ne tipli motor, fiyatı da uçuk değil, al gitsin" diyorum

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    youtube de megelli yi kawasaki ile kıyaslıyorlar ama ne dediğini anlamıyorum yokmu anlayan bize tercüme etsin fikir sahibi olalım
    http://www.youtube.com/watch?v=46CPTf59RDs

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Valla bana sanki bumoto calibredeki motor Megellide'de kullanılıyor gibi bir kanı var içimde teknik verileri ve menşeyleri hemen hemen aynı 2 motorun.Birde enteresan sahibindendeki önceki gelen motorlara bakınca hepsi istanbul dışında motorların istanbulda hiç görmedim Megelliyi

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    bence hiç riske girme arkadaşım... cbr al sonuçta megelli beklenmedik masraflara ve hayal kırıklıklarına yol açabilir zaten paranı da birkaç yıldır biriktirdiğini göz önüne alırsak, piyasası oturmuş bir markayı tercih et sırf 1.000 lira daha ucuz diye düşünme diğer markaları sonuçta cbr'ı beğenmessen satar, megelli alırsın ki bence motor zevki sadece görsellikten ibaret değildir.Üzerindeyken altındaki motorun verdiği güven duygusu inan bana görüntüsünü bastıracaktır. Sonuçta kendin için alıyorsun... İyi şanslar dilerim
    metci ve katre09 bunu beğendiler.

Kawasaki motorumuz olmasına rağmen bugün megelli aldık gayet iyi, seri makina, devrini geçince uyarıyor, dijital aksamları mükemmel akü yuasa CBR kullandık megelli yi kullandıkça görücez

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)