Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 & Megelli 250 R

Motovento
    REKLAM ALANI
    17muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2013
    Merhaba arkadaşlar sezonun başlamasıyla motor sevdam da arttı Yamaha ybr125 ile Megelli 250 r arasında kararsız kaldım
    Sınıflarının farklı olduğunu biliyorum tam olarak karşılaştırılamaz fakat 2sinden birisini alıcam

Yamaha ybr 125 az yakıtıyla sağlamlığıyla bilinen motosiklet benim açımdan kötü yanı Çanakkale de servisi yok Fiyatı 4350

Megelli 250 r ingiliz markası olup üretimi tayvan da gerçekleşmekteymiş İtalyan tasarımlıymış Bazı parçalarını sym yapıyormuş Videolarda izlediğim kadarıyla japonyada tutulan bir markaya benziyor Fakat türkiye de daha önce duyulmamış bir marka olduğu için tereddütlerim var Aldıktan sonra sorun yaparsa yedek parça bulma konusunda sıkıntı çekilirmi, kalite vb. Çanakkale de servisi var
    Fiyatı 8550 taksitli alıcam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Bugüne kadar 1 yıldan beri ybr kullandım en fazla göstergedeki ampulu bir gün bekledim. Hocamda megelli 125 naked vardı bir gün duman attı servise götürdüler motor indi 2 ay serviste kaldı. Tabi benim dediğim 1 yıl önceydi şimdi camgöz distribütörlüğünü aldı daha sağlam pazara açılıyorlar. Adana camgöz motoru ararsan aydınlatırlar seni

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Ybr nin her modeline sahip oldum, huyunu suyunu herşeyini bilirim. Çok sorunsuzdur fakat 9.8 beygir gücü çok yetersiz geldiği için içimde hep bir eksiklik oluyordu ybr ye binerken.
    Bugüne kadar sadece son sahip olduğum ve sıfır km aldığım ybrde elektrik kesme sorunu olmuştu onun dışında hiç bir sorun yaşamadım. Fakat ben olsam kesinlikle megelli alırım, motor işi zevk işidir, heyecan vermeli bence motosiklet. Şu sıralar bende fena taktım megelliye. Bayiye gelsin hemen gidip inceliycem.
    Sonuçta acemi değilseniz ve elinizde biraz tamir işlerine yatkınsa, ufak tefek bakımları kendiniz yapar, temizde kullandınızmı sorun çıkacağını sanmıyorum. 2 yıldır mondial kullanıyorum tık demedi maşallah bir kez yolda bırakmadı. Megelli içinde durum aynı bence, valla daha gelmeden rüyalarıma girer oldu bu motor

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arada kalacak bir durum yok bence. Megelli 250 çok güzel motor, YBR ile kıyaslaması olmaz.

17muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2013
    bugün Camgözü aradım ve motorun hala gemide olduğunu gelmesi 10 gün bulacağını söylediler
    Yamaha ybr 125 almaya karar verdim yarın inşaallah bigaya görmeye gidicem

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Hocam bu iki motor çok ayrı motorlar, motor hacminden tut sürüş tarzına kadar. Neden bu iki motoru karşılaştırıyorsunuz sadece?

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    ben de çanakkaleliyim bigayı da iyi bilirim. bence doğru karar vermişsin. megelli'nin amortisörleri biga ve çevrsinin asfaltına göre değil hatta ç.kale merkezde bile yaşasan yine sıkıntı yaşarsın konfor olarak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)