Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hyosung GT 250R - (2011-2012) VS 2013 Kasa Değişti [Karşılaştırma]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Efnacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 600 F
    Henüz elimde teknik bilgiler olmamasına karşın teknik aksamda vs değişiklik olduğuna dair net kanıtlar yok.. fakat bazı yabancı forumlarda ve video tanıtımlarda aerodinamiğinde değişiklikler oldugundan ve viraj kabiliyetinin arttığından bahsediliyor. Bir çok video izledim 2013 hyo hakkında bir tanesinde videoların 250 kategorisine en iyi viraj kabiliyeti olan motor olarak değerlendirmiş test eden kişi. Bu arada kendi ingilizcem çok iyi olmasada abimin ingilizcesi iyi onun tercümesiyle bilgi aktarıyorum bilginize.

Öncelikle yabancı ülkede bir fuardan videosunu paylaşıyorum ciddi anlamda çok hoş duruyor karenajlar kaliteli duruyor ön far hafif değişmesine rağmen eski görünümünden yenilikçi bir görünüme geçmiş ve bence çok hoş.(Tahminimce gittikçe senelerce değişip büyüyecek ve gsxr600 farına benzer bi fara benzeyecek gibi geliyor)

Buyrun ilk fuar videosu : /not: burda ninja 300 le karşılaştırma gibi yapmış görünüyor ama ben pek karşılaştırma göremedim ninjadan sonra 2013 gt250r geliyor.

1video koyulabiliyormuş diğeri videoyu yorum olarak koyacagım

Daha bir çok video var fakat hepsini yüklemedim önemli gördüklerim bunlardı. Bu arada kanuni yi aradığımda bu kasanın gelip gelmeyeceğinin belli olmadığını söylediler fakat ailemde bir akrabamla konuşmamda tesadüfen kanunide tanıdıgı oldugunu söyleyince hemen telefon numarasını istedim ve aradım mart sonu gibi geliceğini bi kaç bayide örneklerin oldugunu ama eski kasaları elden çıkartmak için söylemediklerini söylediler bilmiyorum paylaşımım ne kadar doğru ama insanları kandırmamak lazım.

Sırada Resimler:

Sizlerinde bu konu hakkında görüşlerinizi almak isterim herkese teşekkürler..

---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 22:23 ----------

Sıradaki video gerçekten kasa değişimi karşılaştırması olarak muhteşem bi video olmuş izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız önce bi önceki kasanın aynı rengi geliyor ardından yeni kasa tam üstüne aynı renkte geliyor ve aradaki farkı çözüyorsunuz.
    Benim farkettiğim detaylar arka kuyruk biraz daha eğik inmiş aşırı farketmemiş ama daha hoş gibi, kafa kısmı biraz uzamış daha dik inmiş bu ayrı bi hava katmış yandan bakışta tabii, alt sakalda ufak bir değişiklik gözüme çarptı ama pek çözemedim videoyu izlerseniz belki siz çözersiniz, ve benzin deposundada sanırsam bi öne ve arkaya doğru genişleme var. Cüzzi farklar oldugu için zor farkediliyor ilk bakışta ama inceleyince farkı anlıyorsunuz. bu arada yeni kasa yan karenajlarda diğer videolarda mat kısımlar var bunda yok onu anlayamadım.
    Buyurun videomuz

http://www.youtube.com/watch?v=Ef9OBKYcg2k

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Kasa değişiminden çok makkajlanmış gibi duruyor Belki ben motosikleti detaylı tanımadığımdan öyle gelmiştir
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Cbr 600 F
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasa değişiminden çok makkajlanmış gibi duruyor Belki ben motosikleti detaylı tanımadığımdan öyle gelmiştir
    makyajlıda diyebiliriz fakat gösterge ve aerodinamikte ayrıca amortisörde değişiklik varsa kasa değişimi demek daha mantıklı olur karenajda ilk bakışta anlaşılmasada ciddi farklar var vidalar ve sanırsam 2 parça ama tam emin değilim

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bence daha güzel olmuş ön far ve grenajlar ama şu üst ile altı bir çizgi gibi kesmeleri hoş durmuyor, şu renk işini de tutturdular mı çok güzel olur.
    Yalnız motorların yarısı GT650R
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    her zmankı gıbı fazla degısıklık yok ama gereklı hersey var zaten hyo da fıyat ve yedek parca ucuzlugu hyosung u her zaman 250 cc de lıder olarak tutacaktır turkıyede
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Cbr 600 F
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence daha güzel olmuş ön far ve grenajlar ama şu üst ile altı bir çizgi gibi kesmeleri hoş durmuyor, şu renk işini de tutturdular mı çok güzel olur.
    Yalnız motorların yarısı GT650R
    resimleri hep gt250r 2013 olarak aratıp buldum ama 650 ninde kasası biliyosunuzki aynı sadece şasesi daha sağlam diye biliyorum.

Ön far ve grenajlar hakkında sana katılıyorum çok hoşuma gitti. şu sıralar 600 f i bırakıp tamda gt250r a yönelmiştim benzin dolayısıyla hatta araştırıyordum 2. el bi hafta içinde almayı düşünüyordum bu yeni kasa olayı çıktı erteledim biraz

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    peki gosterge resimleri var mi
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

Motosikleti
    Cbr 600 F
    Alıntı Panter38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki gosterge resimleri var mi
    videoda göstergesini görebilirsnz ben orjinalini tam bilmiyorum ama aynısına benziyor belki çalışınca ekranda farklı opsiyonlar vardır

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    o videoda adam resimleri paylaşmış ve resimlerin bi çekim açısı var o çekim açısına göre başı inik totosu kalkık şeyi büyük bilmem neresi küçük gelebilir onlar resimlerin çekilme açıları yakınlaştırma dereceleriyle alakalı ayrıca amortisörde ne gibi bi değişiklik var ben hiç bi forumda göremedim yerli yabanci yeni kasa videolarındada bildiğimiz aynı amortisör :D makyajlıyolar önce arkayı bu sene önü seneyede yeni kasa cıkar hyoda bunlar taksit taksit :D ERROR88 hocam sen hangi parça ucuzlugundan bahsediyosun acaba far olsun grenaj olsun R1 le kapısıyor fiyatları 250cc de ucuz parça aranıyosa mantık konusucaksa honda cbr250r alınmalı he ben fantazi yaşıycam dersen benim gibi hyosung :D banada bu gidiyor napak :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Cbr 600 F
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o videoda adam resimleri paylaşmış ve resimlerin bi çekim açısı var o çekim açısına göre başı inik totosu kalkık şeyi büyük bilmem neresi küçük gelebilir onlar resimlerin çekilme açıları yakınlaştırma dereceleriyle alakalı ayrıca amortisörde ne gibi bi değişiklik var ben hiç bi forumda göremedim yerli yabanci yeni kasa videolarındada bildiğimiz aynı amortisör :D makyajlıyolar önce arkayı bu sene önü seneyede yeni kasa cıkar hyoda bunlar taksit taksit :D ERROR88 hocam sen hangi parça ucuzlugundan bahsediyosun acaba far olsun grenaj olsun R1 le kapısıyor fiyatları 250cc de ucuz parça aranıyosa mantık konusucaksa honda cbr250r alınmalı he ben fantazi yaşıycam dersen benim gibi hyosung :D banada bu gidiyor napak :D
    resimlerde açı değişikliği görmüyorum açı değişikliği dediğin ya bir kaç derece üstten ya birkaç derece alttan yada yandan çekilmiş olması gerekiyor açı değişikliği olması için fakat resimlerin hepsi aynı açıyla çekilmiş. yada şöyle düşünmek lazm neden açılarla vs oynasınlarki.

ayrıca videodada burnun daha inik uzun oldugu deponun daha farklı oldugu bariz görülüyor. cbr250 hakkında yanılıyorsun parça konusunda. bakım vs basit şeyler ucuz olabilir ama kimse kaskosuz bi cbr ile kaza yapmak istemez grenaj sinyal ayna fiyatları uçuk..

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    tamam güzelde türkiyede hyo satılıomuki? ST&kanuni olmuştu hyo.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    gt250r kullanmış biri olarak videoda gördüklerim şunlar,
    bi kere eller depo ile elcikler arasında fena sıkışı kalıyor ve bu demek oluyor ki bu motor yine benim gibi yeni başlayan sert çocuklara göre,çünkü kontraya girmenin tek yolu motoru gidondan bağımsız yere paralel eğmek

ikinicisi ise pedalların ayak hizalama olayının devam etmesi çok güzel birşey,
    üçüncüsü bu motor ninja 300 ile yarışabilir çünkü daha önce kullanıp karşılaştıranlara göre cbr250den bi adım önde giden bi motor,
    döndüncüsü umarım frenleme sistemine biraz daha özen göstermişlerdir yoksa bu makinayı kullanacak arkadaş yolda giderken benim gibi hem arka hem ön freni aynı anda kullanarak tabiri caizse kendisi ABS sistemi olacak
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Motosikleti
    Cbr 600 F
    Alıntı serkan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi kere eller depo ile elcikler arasında fena sıkışı kalıyor ve bu demek oluyor ki bu motor yine benim gibi yeni başlayan sert çocuklara göre,çünkü kontraya girmenin tek yolu motoru gidondan bağımsız yere paralel eğmek

üçüncüsü bu motor ninja 300 ile yarışabilir çünkü daha önce kullanıp karşılaştıranlara göre cbr250den bi adım önde giden bi motor,
    döndüncüsü umarım frenleme sistemine biraz daha özen göstermişlerdir yoksa bu makinayı kullanacak arkadaş yolda giderken benim gibi hem arka hem ön freni aynı anda kullanarak tabiri caizse kendisi ABS sistemi olacak
    cbr 250 den hızlı oldugunu biliyorum kullanıcıya görede değişebilir. hem arka hem ön freni düzgün kullanabiliosan abs etkisini verebilirsin yani ne öne nede arkaya yük bindirip tüm yükü aşşagıya çekecek şekilde frenaj yapabiliyosan mükemmel bi sürücüsündür fren konusunda.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo da fıyat ve yedek parca ucuzlugu
    ucuz mu? sence aşağıda yazanlar ucuz mu hocam =)

hyosung

arka amortisör 450
    ön amortisör takım 3800
    komple far 700
    ön göğüs grenajı takım 400
    benzin deposu 1500
    depo kapağı 80 tl
    egzoz 2800 tl..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kontra gidondan bağımsız nasıl oluyor ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Cbr 600 F
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam güzelde türkiyede hyo satılıomuki? ST&kanuni olmuştu hyo.
    kanuni hyosung ile anlaşma yapıp türkiyeye getiren firma o yüzden st kanuni olarak satılıyor yoksa makina hyo

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontra gidondan bağımsız nasıl oluyor ?
    yani gidonu hiç çevirmeden bacak refleksleriyle motora yük verip yatırmak

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Son derece iyi olmuş bence hyosung o eski ön fardan kurtulup baya yakışıklı olmuş.Sevdim bunu.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz mu? sence aşağıda yazanlar ucuz mu hocam =)

hyosung

arka amortisör 450
    ön amortisör takım 3800
    komple far 700
    ön göğüs grenajı takım 400
    benzin deposu 1500
    depo kapağı 80 tl
    egzoz 2800 tl..
    ayna takımı da 80 TL cik

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bayağı uygunmuş yav!
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)