Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Jawa Laser 250 mi yoksa 350 Twin Sport mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...r-seyahat.html
    Jawa twinsport fazla yakmaz.Burada arkadaş genelde 100 km/h üzerinde gitmiş ama 4,5-5 litre yakmış.350 cc 2 silindir 2 zamanlı bir motor için çok iyi bir yakıt tüketimi.Kawasaki ninja 250 bile 250 cc 4 zamanlı ve enjeksiyonlu olduğu halde aşağı yukarı aynı yakıyor.
    Benim ayarsız 125lik bile 4 litre yakıyor gaza çok asılırsam... O kadarcık yakıversin ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Teknik hocam, çok güzel bir yolculuk yapmışsınız... Keşke motorunuz da dursaymış çok temizmiş... İnşallah yaza Jawa, çadır ve Akdeniz diyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Alıntı Deathghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teoman abi bende de jawa laser var.Parça konusunda eskişehirde olduğum için bulmam pek mümkün olmuyor.Ankarada araştırılırsa bence fazla sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Sahibindende de parçalarını bulmak mümkün hem laser için hemde 350 twinsport.
    Deathghost sana ayrıca mesajla soracaktım parça olayını iyi oldu yazdığın... Herhalde Twin sport da şansımı deneyeceğim, hele bir de motorları göreyim de. Şansıma da yağmurlar başladı bakalım en kısa zamanda... Bak parça olayını Yunus'a danışabilirsin... ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Yunus çok güzel bir örnek olmuş ama bu hale getirmek için bir araba parasını yer zannımca... Bu arada ön dış tekeri ters yönde takmışlar değil mi?
    The man who knows everything chooses to know nothing...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ayarsız 125lik bile 4 litre yakıyor gaza çok asılırsam... O kadarcık yakıversin ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Teknik hocam, çok güzel bir yolculuk yapmışsınız... Keşke motorunuz da dursaymış çok temizmiş... İnşallah yaza Jawa, çadır ve Akdeniz diyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Deathghost sana ayrıca mesajla soracaktım parça olayını iyi oldu yazdığın... Herhalde Twin sport da şansımı deneyeceğim, hele bir de motorları göreyim de. Şansıma da yağmurlar başladı bakalım en kısa zamanda... Bak parça olayını Yunus'a danışabilirsin... ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Yunus çok güzel bir örnek olmuş ama bu hale getirmek için bir araba parasını yer zannımca... Bu arada ön dış tekeri ters yönde takmışlar değil mi?
    Yok yahu elin anahtar tutuyorsa birde sanayide tanıdık bir dükkanı olan arkadaşın var ise en fazla 1-2bintl harcarsan bu hale getirilir,
    Zira bktığında nikelaj depo ve döşemelerle oynanmış bi kaç ufak tefek teferruat daha var şaseyi bozmamış sadece kuyruğu kısatmış çokda uzun uğraşlar gerektircek şeyler değil.Ha birde bu yukarıdaki 500cc galiba..
    ANGARAJ

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jawa 350 candır Teknikhoca anlatmış herşeyi.2011 de topladım bende 1 yıl kadar kullandım sonra başka bir motor alıp 2. motor yapmıştım jawayı ara sıra biniyordum.Aktif kullandığım dönemde parça problemi çekmedim.Açıkçası ihtiyaçta olmadı.Motor orjinal olduktan sonra seni üzmez.Yan sanayi parça kullanırsan çabuk dağılır.Boşuna para vermiş olursun.Teknik hoca bahsetmiş yağ damlatma sorununu.Isparta gibi sanayisi gelişmemiş biryerde bile bulabildiysem bulunur diye düşünüyorum.

Buji patlatma sorununu kısa pasolu Reno 12 bujisi ile çözmüştüm ben
    Yakıt-Yağ karışımı çok önemli.Az katarsa segmanlar ses yapmaya başlar.Çok katarsan bir süre sonra manifotlar doluyor silindirler ramdumansız çalışıyor.
    Sabah jikle ister.Sürekli dışarıda dururdu motorum kar kış demeden 2 kez kontak kapalı marşa basıp sonra kontağı açıp çalıştırırdım.Hiç çalışmamazlık etmedi.
    Aküsü önemli bu meretin.12v 5A akü takılmıştı ilk toplattığımda.Gece sürüşlerinde akü ışığı yakmaya başladı. 12v 9A akü ile çok güzel çalışıyor.
    Tek plastik parçası arka kuyruk kısmıdır.Oda nalet bir parça aman zarar verme Ayaklığa kaldırırken elim kaydı motoru düşürmemek için plastikten kavradım kırmıştım.Ispartada fiberci bulup yaptıramadım.2-3 ay kadar aradım en sonunda burdur/gölhisarda bir bisiklet tamircisinden buldum.
    Egzoz susturucularındanda bahsetmiş teknik hoca.Orjinalini çok zor bulursun.Susturucu yoksa yakıtı birazdaha fazla yakıyor.Ben 5 ay kadar aramıştım.Parça parça alıp sonra taktırmıştım.
    Parça konusunda öm atarsan ben yardımcı olabilirim.

Aklıma şuan için başka birşey gelmiyor.Şöyle bir resim atayim canlandırayım forumu

Motosikleti
    Çok sağolun ya, iyice sabırsızlanıyorum bir alsaydım... Çok güzelmiş, tam bir Kara Jawaymış... Parça konusunda danışacağım ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yahu elin anahtar tutuyorsa birde sanayide tanıdık bir dükkanı olan arkadaşın var ise en fazla 1-2bintl harcarsan bu hale getirilir,
    Zira bktığında nikelaj depo ve döşemelerle oynanmış bi kaç ufak tefek teferruat daha var şaseyi bozmamış sadece kuyruğu kısatmış çokda uzun uğraşlar gerektircek şeyler değil.Ha birde bu yukarıdaki 500cc galiba..
    Hımm evet 500lük. Kendim uğraşıp yaparsan olur evet o zaman çok tutmaz ama dediğin gibi yer sorun... Ben apartmanın önünde tamirat işlerini yaptığım için gelen geçenle muhabbetten bi karbüratörü takmam bir saati aşıyor... Bu durumda motoru toplamam imkansız olur... :D Bu motorda amortisörler kısalmış, egzoslar el yapımı galiba, yan motor kapakları da nikelaja girmiş ama Jawa'da aliminyum o yüzden o olmaz. En önemlisi disk fren olayı, ön tekere çift disk takmak harbiden Türkiye şartlarında biraz pahalıya çıkabilir gibime geliyor

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jawa 350cc 2 zamanlı bir motosiklettir..ilk 1929 yılında frantisec janecek tarafından 500 cc olarak tasarlanmış,daha sonra o yıllarda ekonomik olması acısından 175 cc lik 250 cclik olarak üretim yapılmış.Daha yazarımda konu dağılmasın

Bu motosikletin bütün parcaları mevcut,Adana,mersin,konya,izmir,manisa,antalya,adı yaman,hatay gibi illerde parcaları bulunur.
    jawa laser jawanın yaptığı en kötü motor modeli.
    jawayı tanımayan insanlar bir çok sorunla karşılaşmış sorunla karşışalınca cözüm aradığında kalifiye usta bulamamış bundan dolayıda jawa çok yakıyor jawa sorunlu motor gibi aslı astarı olmayan bir sürü safsata ortaya cıkmıştır.
    Jawada eksantirik zinciri yok adam debriyaj zincirine eksantirik zinciri diyor şimdi bu kişinin bindiği motoru aldınmı yandın,Ben gecen bir jawa aldım sitemizden bir arkadaşımız yapıyor motoru şu an bsabora ya teslim ettim.Doğru adama teslim edeceksin motoru arkana bakmayacaksın.Birazdan konuyu acacaktım zaten.

Motosikleti
    Kürşat gözümüzü kararttık, alacağız inş yakında... ;) 125 cc şehiriçinde çok iyi ama, geçen yaz bir günde 550 km yol yapmıştım, bir daha o işkenceyi çekmek istemiyorum... Mustafa Sandal demiş ya bastı mı gaza gider mi gider...
    frantisec bunu beğendi.

Motosikleti
    evet 500lük. Kendim uğraşıp yaparsan olur evet o zaman çok tutmaz ama dediğin gibi yer sorun... Ben apartmanın önünde tamirat işlerini yaptığım için gelen geçenle muhabbetten bi karbüratörü takmam bir saati aşıyor... Bu durumda motoru toplamam imkansız olur... :D Bu motorda amortisörler kısalmış, egzoslar el yapımı galiba, yan motor kapakları da nikelaja girmiş ama Jawa'da aliminyum o yüzden o olmaz. En önemlisi disk fren olayı, ön tekere çift disk takmak harbiden Türkiye şartlarında biraz pahalıya çıkabilir gibime geliyor
    rresimdeki alette disk fren yok mirim kampana ön tekerdeki de sadece nikelazlı kapak var
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rresimdeki alette disk fren yok mirim kampana ön tekerdeki de sadece nikelazlı kapak var
    Hakkaten yaa, ama çok güzel kamufle etmiş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

ya Yunus onu bunu boşver de senin eski Jawanın resimleri var mı? Şöyle baksak da gözümüz gönlümüz açılsa?

Motosikleti
    Hakkaten yaa, ama çok güzel kamufle etmiş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

ya Yunus onu bunu boşver de senin eski Jawanın resimleri var mı? Şöyle baksak da gözümüz gönlümüz açılsa?
    eski olanınki burda dur buldum yükleyim..

ötekininde bi fotoğrafı olacaktı bulursam koyayım..

ANGARAJ

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Kullanan arkadaşlar tam olarak yakıt tüketimlerini söylerlerse çok memnun olurum.Çünkü internette Jawa hakkında aşırı yakarmış falan deniliyor.Daha önce de dediğim gibi genelde 4.5-5 kadar yakıyorsa 350 cc için çok iyi Kawasaki ninja 250 ve hyosung gt 250 nin de o kadar yaktığını düşünürsek.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @GaCCaLL
    Motorların çok güzel.Allah kaza bela vermesin.
    @haojin2005
    Hiç litre bazında hesaplamadım.125lik scooter 13 krs yakarken jawa 24 krs yakıyordu kmde.Benzinin litre fiyatı kaçtı hatırlamıyorum.

Herkez eski kasa topluyor TS350 toplayan az.10-15 yıla bulamıcaklar ts350 leri çoğu hurdalıkta bile kalmadı.
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    Vayy vayy vayy Yunus sanat eseri mübarek... Çok güzel toplamışsın, valla eline koluna sağlık... Yüksek gidon (Didon?) da çok yakışmış...Yeminle ne varsa eskilerde var... ;)

Motosikleti
    Vayy vayy vayy Yunus sanat eseri mübarek... Çok güzel toplamışsın, valla eline koluna sağlık... Yüksek gidon (Didon?) da çok yakışmış...Yeminle ne varsa eskilerde var... ;)
    Kendim topladım dersem benim kuzene hakaret etmiş olurum kuzenimle beraber topladık ikimizinde emeği var o motorda lakin muayne yok işte ekonomiye can verdiğimde muayneye götürcem 350'lik jawanında kmsi orjinal 15k ilk sahibinden aldım ve para vermedim işte elime para geçse onunda ruhsat değişecek muayne falan derken var yine bi 500-600 lira masrafı.İşin garibi şuan başka bi motor topluyorum benim litreliğin yanına şehiriçi binmelik onunda muaynesi yok ama onu sürekli kullanacağım için yaptırmam şart
    ANGARAJ

Teoman abi inşallah aklına yatan bi tane bulursun kısa zamanda da alırsın...
    GaCCaLL Jawaların 2side harika gözüküyor .Çok güzel toplamışsınız senin ve kuzeninin de eline sağlık )

Motosikleti
    Sorma muayene problemi benim de başımda... 420 tl bu motorun, alacağım motorunda olmayacak muhtemelen... Bakalım önce hangisini muayeneye sokacağım... Ama bu yaz için mecbur sadece biri...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Deathghost, buldum buldum da işte gidip bakmaya almaya zaman kalmadı. Ama en kısa zamanda inş.. ;)
    Deathghost bunu beğendi.

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorma muayene problemi benim de başımda... 420 tl bu motorun, alacağım motorunda olmayacak muhtemelen... Bakalım önce hangisini muayeneye sokacağım... Ama bu yaz için mecbur sadece biri...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Deathghost, buldum buldum da işte gidip bakmaya almaya zaman kalmadı. Ama en kısa zamanda inş.. ;)
    alacağın motorun neden muayenesi yok ? muayeneli alacaksın.satan insan cok muayeneli motor 200 tl fazla olacak muayeneli motor olacak.Hiç muayenesiz motor almadım.Birde onun derdiyle uğraşacam derken bir bakıyorsunuz kaçtığınız 150 200 tlden fazlaya mal oluyor.
    ferhatkars bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross

benim yaza alacağım 350 liğinde mutlaka plaka ruhsat olacak... evrak eksiği olmayacak.. satışımı alıp gideceğim... daha önceden sütten dilim yandı...
    fazla fazla veririm aynı hataya 3. kez düşmem...

Motosikleti
    Ya şu an için beğendiğim motorların değil muayene, ruhsatı bile olduğu şüpheli. Ama dediğin gibi muayeneli bulursam hiç kaçırmam... ;)

Motosikleti
    Ve bir hafta geçti, beğendiğim motorların ikisi birden ilandan kalktı vazgeçtiler satmaktan galiba zaten iki motor da aynı yerde duruyordu... :( Biraz daha bekleyeceğiz galiba... Ya Laser ilanı duruyor ama ne dersiniz değer mi acaba? Sağı solu, makyajı elden geçecek ama motorda yürüründe bir sorun yok gibi??? Yoksa bekleyip uygun bir twinsport mu arayayım? Yine döndük başa...

Teoman abi laserin ilan linki varsa koyar mısın merak ettim de ne durumda diye

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)