Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Chopper'lerin Kıyaslaması Zealsun,Gomoto,Salcano,Mondial,Monero,Keeway, Ramzey,Jinlun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    sevgili atillamm

Masai motoru bizzat inceledim, hatta bir arkadaşa aldık (gerçi sonradan o motordan kaynaklanmayan bir nedenden geri verdi.) Motor kalıp olarak oldukça tatmin edici. Bana ilk bakışta benim motordan daha iri gelmişti ama katalog değerlerine bakınca aks mesafesinin regalle aynı olduğunu gördüm. tek kötü tarafı motoru olsa gerek. Her ne kadar diğer hava soğutmalılar kadar titrrşmesede Artık miyadını yavaş yavaş doldurmaya başlamış sorunlu bir motor.(İngilterede satılan eski regallerde bu makina varmış ancak hararet-titreşim nedenlerinden ötürü su soğutmalı motorlara geçilmiş)

Supershadow benim favorim olsada (regalden önce uzun süre gelişini bekledim, yılan hikayesine dönünce vazgeçtim)senin kalıplarına ufak gelebilir. Sanırım onu hemen silmen gerekir.

landcruisere gelince söylenenlere göre saydığın grup içerisinde en iri olanıymış. eğer superlight veya rr kalitesindeyse ben bu motoru tavsiye ederim. ama motor aksesuarsız. Eksiklerini tamamlayınca epey tuzlu olacak haberin olsun

Benim motora gelince RR işte ne diyim. geçinip gidiyoruz. 1000 km deyim. şu ana kadar tek bir gün bile 3. marş demedi hemen çalıştı. akü bitirmedi, orjinal bujilerini yakmadı. Benden yağ ve benzin dışında hiçbir istekte bulunmadı
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    attilamm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    sevgili atillamm

Masai motoru bizzat inceledim, hatta bir arkadaşa aldık (gerçi sonradan o motordan kaynaklanmayan bir nedenden geri verdi.) Motor kalıp olarak oldukça tatmin edici. Bana ilk bakışta benim motordan daha iri gelmişti ama katalog değerlerine bakınca aks mesafesinin regalle aynı olduğunu gördüm. tek kötü tarafı motoru olsa gerek. Her ne kadar diğer hava soğutmalılar kadar titrrşmesede Artık miyadını yavaş yavaş doldurmaya başlamış sorunlu bir motor.(İngilterede satılan eski regallerde bu makina varmış ancak hararet-titreşim nedenlerinden ötürü su soğutmalı motorlara geçilmiş)

Supershadow benim favorim olsada (regalden önce uzun süre gelişini bekledim, yılan hikayesine dönünce vazgeçtim)senin kalıplarına ufak gelebilir. Sanırım onu hemen silmen gerekir.

landcruisere gelince söylenenlere göre saydığın grup içerisinde en iri olanıymış. eğer superlight veya rr kalitesindeyse ben bu motoru tavsiye ederim. ama motor aksesuarsız. Eksiklerini tamamlayınca epey tuzlu olacak haberin olsun

Benim motora gelince RR işte ne diyim. geçinip gidiyoruz. 1000 km deyim. şu ana kadar tek bir gün bile 3. marş demedi hemen çalıştı. akü bitirmedi, orjinal bujilerini yakmadı. Benden yağ ve benzin dışında hiçbir istekte bulunmadı
    teşekkürler...

hepimiz bu seçeneklerimdeki motorların kalıcı olmadığını biliyoruz sanırım... Acemiliği atana kadar kullanacağım... sonra tabi daha büyük motorlara geçmeyi düşünüyorum... bide bu açıdan bakarsak Fiyat konusunda cimriliğimi anlayabilirsiniz...

Akira zaten sizin verdiğiniz bilgilerle R&R tercihini uygun bulmuştum ama dediğim gibi ÖTV ile bi anda 3.800'den 4.300'e fırladı fiyatı... yoksa bu motorların refernası oldukça iyi...

Landcruiser'da ise geliş tarihinin dışında Motomax bayii'nde bir yetili aynen senin dediğin gibi; gelecek motorun aksesuarsız olacağını söyledi ve kendisi bizzat Supershadow'u tavsiye etti...

Masai konusunda ise ilgili başlıkta zaten takip ettim mesajlarını... vibrasyon konusu can sıkıcı tabi biraz... Supershadow V şeklinde yerleştirilmiş silindiri ile bu açıdanda avantajlı... ama malesef motor yok piyasada

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Haklısın bende şu anda motor alacak olsam o parayı regale vermem.

Acemiliğini attıktan sonra daha büyük ve sağlam bir motora geçeceğinden bahsetmişsin. Eğer bu motorlar 5000 kmyi geçmedikten sonra pek problem çıkartmazlar gibi geldi.(çıkartsalar bile en azından iyi kötü garantide oluyordar) O yüzden tipini en sevdiğin motoru al derim. supershadow benim kişisel tercihimdi.Fiyatıda rr ye nazaran daha makul.

Ama şunuda söylemedem geçemem. Bende rr yi başlangıç motoru olarak biraz öğrenince güzel birşey alırım diye edindim ama evdeki hesap çarşıya uymadı.
    Sende alacağın motorla beklediğinden daha uzun süre beraber olablirsin

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Alıntı attilamm adlı üyeden alıntı
    Herkese selam,

bayadır forumu takip ediyorum, bu gruptan motorlarla ilgilendiğim için bu başlığa mesaj atmayı uygun gördüm... zira bende artık bir motorsiket sahibi olmam gerektiğini düşünerek kendime bir bütçe belirledim... şu an 4.000 YTL kadar bir bütçem var...

ilk ilgilendiğim motor Keeway Superlight oldu... gerek burdaki kullanıcıların memnuniyeti gerekse görünüşü ve fiyatı ile listede ilk sıradaydı... üstelik sipariş tarihinden bir gün snra elinize geçmesi de cabası... bu motoru almayı kafaya koyduğum anda dün tesadüfen Ankara motor grubu ile Eymir'de karşılaştım... BU motordan tam 2 tanesinin (bej, siyah) bizaat kullanıcılarıyla konuştum... herşey yine güzeldi taaki benim cüssemde bir arkadaş bu motor sana küçük gelir diyene kadar... kendisi bu kıyaslamayı daha rahat göebilmem için bizzat üstüne oturdu ve gidonu sonuna kadar kırdı... ve dediği gibi gidon dizlerine çarptı... boyum 1.83 kilom 100... Daha sonra gruba dahil diğer arkadaşlar 150 cc den çabuk sıkılacağımı ve 250 cc ile başlamanın daha akıllıca olacağını söylediler... bu doğrultuda dün akşam üzerinden beri yaptığım araştırmalarda 3 aday motor çıkardım...

Rebel Rapotor DADYW (CLASS Değil...)
    Keeway SuperShadow
    Keeway Land Cruiser

forumunuzda sayfalarca yazıyı okuduktan sonra aracı hemen teslim alabileceğimi de düşünerek R&R'de karar kıldım... fakat Ankara'da ki bayiler DADYW modelinin şu anda ellerinde olmadığını, Mayıs başında geleceğini, fiyatının ÖTV ile 3.800'den 4.300'e yükseldiğini söylediler... Dolayısıyla başladığım yere geri döndüm... Şimdiye kadar okuduğum yorumlarla bir (+,-) grafiği çizmek gerekirse ...

Rebel Rapotor DADYW
    Artları
    • su soğutmalı olması
    • Forumda bir çok insanın referansı
    • dış görünümü (özellikle kırmızısı)

Eksileri
    • Fiyatı
    • Özellikle Ankara'da yedek parça + servis sıkıntısı
    • buji problemi(gerçi artık çözülmüş ama olsun)

KeeWay Supershadow
    Artları
    • Fiyatı
    • dış görünümü (DADYW'ye V şeklinde yerleştirilmiş silindirler hariç benziyor)
    • Yamaha Virago'nun kardeşi olması sebebiyle uzaktan referansı olması.
    • Superlight modeli sayesinde markaya olan güven

Eksileri
    • Şu an hiç sahibinin olmaması. Dolayısıyla direk refransının olmaması
    • Fuarda hayal kırıklığı yaratması

KeeWay Land Cruiser
    Artları
    • Boyutları
    • Kayış ile aktarım

Eksileri
    • Fuarda hayal kırıklığı yaratması

Şimdi çok çabuk bir karar vermek zorundayım çünkü Motomax'ın ÖTV kampanyası Nisan'da son bulacak... dolayısıyla Land Cruiser ulaşılmaz olacak... Supershadow ise R&R'ye olan fiyat avantajını kaybedecek... Biliyorum oldukça zor, birçok başlıkta da ayrı ayrı anlatılmış ama yine de yardımcı olmaya çalışırsanız sevinirim...

Bravo dostum iyi araştırma..
    Keeway 250cc'lerin boyutu ile RR boyutu cüssesi arasında bir kıyas yaparsan gorduysen.
    186cm boy için hangisi uygun, yoksa Kanuni Tiger mi?

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Alıntı infrared adlı üyeden alıntı

Bravo dostum iyi araştırma..
    Keeway 250cc'lerin boyutu ile RR boyutu cüssesi arasında bir kıyas yaparsan gorduysen.
    186cm boy için hangisi uygun, yoksa Kanuni Tiger mi?
    Hiç birini görmedim... ama bu forumda Fuara giden arkadaşların yorumlarından okuduğum kadarıyla Supershadow ve Superlight arasında boyut olarak pek fark yok sadece oturuş şekli biraz farklı... buda benim Supershadow'a sığmamı sağlayacaktır diye düşünüyorum...

boyut olarak Kanuni Tiger uygun diyor herkes ama internet sitelerinde verilere baktığımızda boyutlar arasında 1 cm oynamalar dışında hepsi benzer... Supershadow V-silindirli motor yüzünden biraz daha sıska aduruyor ama daha uzun... Tiger'ın cüsse ünvanı sanırım ağırlığından kaynaklanıyor...Tiger tam 185 kilo... RR 150, Supershadow 140 kilo...

Motosikleti
    Keeway Superlight
    elllerine sağlık

AtiRaptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    186cm,88 kg birine 250cc lerden Regal Raptor mu, Keeway Shadow mu, yoksa Kanuni Tiger mi uygundur?
    Selam, Ben 1.88 boy, 92 kg biriyim.
    regal raptor kullanıyorum.
    At kuyrugunda kelebek gibi degil goruntu.
    Benim ebatlarimda bircok RR kullanıcısı var.

Ben RR öneririm.

Motosikleti
    Keeway Superlight
    regal raptor'un bayilerinin sitesini bilen varmı

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Saydıklarınızın hangisi Chopper ki? Cruiser ile Chopper arasındaki farkların öğrenilmesi gerekiyor bence ilk olarak ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı
    Saydıklarınızın hangisi Chopper ki? Cruiser ile Chopper arasındaki farkların öğrenilmesi gerekiyor bence ilk olarak ...
    kimse chopper kelimesini kullanmadı ki

AtiRaptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    Alıntı regret adlı üyeden alıntı
    regal raptor'un bayilerinin sitesini bilen varmı
    http://www.yellowrockmotorcycle.com/
    Bu linkte bayiler bölümünden il il bayileri ve ulaşım bilgilerini bulabilirsin.
    Bu arada bu ilkokul çocuğu sitesini yapan Sarıkayalar (İngilizce sözde YellowRock yapıp kendilerine yeni marka oluşturmuşlar), onların hala okumayı yazmayı öğrenememiş, iletişimden empatiden zerre anlamayan Pazarlama ekiplerini, hala sattıkları ürünün teknik özelliklerini bilmeyen, bilmek istemeyen ve yöneticilerini şiddetle kınıyorum.

Allah'tan sattıkları ürünün kalitesi ve özellikle İstanbul bayisi Aykon bütün bu olumsuzlukları, Sarıkayaların kendi acemiliklerini bertaraf ediyorlar.

Keşke bu ürünü ticaretten anlayan, müşterinin ihtiyacını, söylediğini anlayan bir firma ithal etseydi de bun olumsuzlukları da sizlere aktarmasaydık.

ya arkadaslar fuardan bu yana takip ediyorum da sizlerinde fikrini almak istedim.Bisiklet firması olarak bildiğimiz Salcano firması bu sene motosiklet te üretmeye baslamıs.Ben 250 lik olanını cok beğendim fakat daha yeni olması beni korkutuyor bu firma icin güvenilir diyebilirmiyiz acaba?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı muhtarbocek adlı üyeden alıntı
    ya arkadaslar fuardan bu yana takip ediyorum da sizlerinde fikrini almak istedim.Bisiklet firması olarak bildiğimiz Salcano firması bu sene motosiklet te üretmeye baslamıs.Ben 250 lik olanını cok beğendim fakat daha yeni olması beni korkutuyor bu firma icin güvenilir diyebilirmiyiz acaba?
    Nayır !

Motosikleti
    Alıntı AtiRaptor adlı üyeden alıntı
    Selam, Ben 1.88 boy, 92 kg biriyim.
    regal raptor kullanıyorum.
    At kuyrugunda kelebek gibi degil goruntu.
    Benim ebatlarimda bircok RR kullanıcısı var.

Ben RR öneririm.
    Dostum bir fotoğrafını koyabilir misin şu topice...

masai:
    http://www.motana.com.tr/urun_ic.php?id=7&mid=2
    bu taiwan malı bir motormuş.. Fiyat bilen var mı?
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Listeyi Güncelleyelim

Rebel Rapotor DADYW

Artları
    • su soğutmalı olması
    • dış görünümü. özellikle iri yapılılar için

Eksileri
    • Fiyatı (4300 YTL) + Plaka, Ruhsat
    • buji problemi(elektrik aksamında ufak problemler)

KeeWay Supershadow

Artları
    • Fiyatı (3590 YTL) + Plaka, Ruhsat
    • V2 Motor

Eksileri
    • Fuarda işçilik kalitesi ve boyutları ile ilgili hayal kırıklığı yaratması
    • Hava Soğutmalı Motor
    • Nisan Sonu - Mayıs Başı Bayilere gelecek olması

KeeWay Land Cruiser

Artları
    • Boyutları
    • V2 Motor
    • Fyatı (3990 YTL) + Plaka, Ruhsat
    • Kayış ile aktarım

Eksileri
    • Fuarda işçilik kalitesi ile ilgili hayal kırıklığı yaratması
    • Beklenenden düşük aksesuar paketiyle ülkeye giriş yapması
    • Hava Soğutmalı Motor

Masai Grand Eagle

Artları
    • Kanuni Seyhan Modeline olan benzerliği
    • Fyatı (2950 YTL) + Plaka, Ruhsat
    • Suzuki Servislerinden 10 yıllık güvence

Eksileri
    • aksesuarsız olması
    • forumda rodajı tamamlamış kullanıcının olmaması
    • Horizontal yerleşmiş silindirler
    • Hava soğutmalı motor
    • Maksimum gücü (15hp)

Skygo SG200-18

Artları
    • V2 Motor
    • Su Soğutmalı
    • Dış Görünüşü
    • Boyutları

Eksileri
    • Fiyatı (4290 YTL) + Plaka, Ruhsat
    • Silindir Hacmi (200 cc)

Beni biraz zorlayacak olmasına rağmen SG200-18 şu an en alınası motor gibi... ilk alma riskine girebilirm... nasıl olsa birileri ilk-alan olacak... özellikleri oldukça iyi...

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    BEN CE KALİTE OLARAK DA GÖRÜNÜŞ OLARAK SALCANO

Sgt_Phoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 124 yamaha yedi bizi 125lik diye =)
    arkadaşlar bugun ramzey 250cc ye baktım tipi çok gzl (sarı çizgiler olmasa daha gzl olabilirdi) kalıplı ve makinanın tüm göstergeleri var insana güven veriyor ancak daha fazla bilgi verirse kullanan arkadaşlar sevinirim...

basbali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kymco venox.Tek geçerim

Motosikleti
    Alıntı attilamm adlı üyeden alıntı
    Listeyi Güncelleyelim

Rebel Rapotor DADYW

Artları
    • su soğutmalı olması
    • dış görünümü. özellikle iri yapılılar için

Eksileri
    • Fiyatı (4300 YTL) + Plaka, Ruhsat
    • buji problemi(elektrik aksamında ufak problemler)

KeeWay Supershadow

Artları
    • Fiyatı (3590 YTL) + Plaka, Ruhsat
    • V2 Motor

Eksileri
    • Fuarda işçilik kalitesi ve boyutları ile ilgili hayal kırıklığı yaratması
    • Hava Soğutmalı Motor

KeeWay Land Cruiser

Artları
    • Boyutları
    • V2 Motor
    • Fyatı (3990 YTL) + Plaka, Ruhsat
    • Kayış ile aktarım

Eksileri
    • Fuarda işçilik kalitesi ile ilgili hayal kırıklığı yaratması
    • Beklenenden düşük aksesuar paketiyle ülkeye giriş yapması
    • Hava Soğutmalı Motor

Masai Grand Eagle

Artları
    • Kanuni Seyhan Modeline olan benzerliği
    • Fyatı (2950 YTL) + Plaka, Ruhsat
    • Suzuki Servislerinden 10 yıllık güvence

Eksileri
    • aksesuarsız olması
    • forumda rodajı tamamlamış kullanıcının olmaması
    • Horizontal yerleşmiş silindirler
    • Hava soğutmalı motor
    • Maksimum gücü (15hp)

Skygo SG200-18

Artları
    • V2 Motor
    • Su Soğutmalı
    • Dış Görünüşü
    • Boyutları

Eksileri
    • Fiyatı (4290 YTL) + Plaka, Ruhsat
    • Silindir Hacmi (200 cc)

Beni biraz zorlayacak olmasına rağmen SG200-18 şu an en alınası motor gibi... ilk alma riskine girebilirm... nasıl olsa birileri ilk-alan olacak... özellikleri oldukça iyi...
    Eline sağlık
    Arkadaşlar size Motomax'ın Keeway 250cc'lerle ilgili yaptığı satış numarasından bahsetmek istiyorum.
    Biliyorsunuz boy boy gazete ilanları ile OTV yansitmadiklarini yaziyorlar. Burada ise 250cc'lik motorlar da var. Yani Shadow ve Land Cruiser.
    Simdi sıkı durun
    1-Bu iki motor Mayıs'ta gelecekmiş.
    2-Bu OTV yansıtmama Nisan sonuna kadar geçerliymiş.

Bunu etik bulmuyorum . Bu ilanlardan 250cc'leri çıkarmaları lazımdı. Yani Keeway 250cc fiyatları 4050 YTL ve 4500 YTL olarak düşünmekte yarar var.
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Eline sağlık
    Arkadaşlar size Motomax'ın Keeway 250cc'lerle ilgili yaptığı satış numarasından bahsetmek istiyorum.
    Biliyorsunuz boy boy gazete ilanları ile OTV yansitmadiklarini yaziyorlar. Burada ise 250cc'lik motorlar da var. Yani Shadow ve Land Cruiser.
    Simdi sıkı durun
    1-Bu iki motor Mayıs'ta gelecekmiş.
    2-Bu OTV yansıtmama Nisan sonuna kadar geçerliymiş.

Bunu etik bulmuyorum . Bu ilanlardan 250cc'leri çıkarmaları lazımdı. Yani Keeway 250cc fiyatları 4050 YTL ve 4500 YTL olarak düşünmekte yarar var.
    mühim değil...

abicim keeway'de problem olmaz... adam şu an kapora yatırıp fiyatı sabitleme şansına sahipsin... ha sonra motor geldiğinde beğenmezsin almazsın o sana kalmış... ama vitrine sunduğu malzemeyi vitrine sunduğu fiyattan satmak zorunda... tüketici hakların var... kendi başıma gelen bir örnek söyleyeyim... bende bu arada araba değiştiriyorum... yeni araç almak için bir Fiat bayiine gittim:

- işte şu şu şu özellikleri olan bir Grande Punto ne kadar dedim
    - adam ilk önce bi fiyat çıkardı katalogdan sonra ekledi bu özellikli Grande Punto Henüz üretilmedi Mayıs'ta anca teslim edebiliriz ve fiyat sabtlemesi de yapamıyoruz...
    - benim tepem attı... müşteri ilişkileri şikayet hattını aradım, dedim ki siz bu aracı satışa sunmuşunuz... internet sitesinde fiyatlandırmasına kadar her türlü cin con var... ben çıkarttım parayı almak istiyorum kardeşim dediğimde bana araç yok diyosunuz bide fiyat sabitleyemeyiz diyosunuz... o zaman bende haklarımı korurum dedim...
    - 24 saat sonra işte şu şu bayiine gidip sözleşme imzalayıp fiyatı sabitleyebilirsiniz dediler...

Şu anda Masai marka 250 cc motor'da da benzeri bir durum söz konusu... internet'te fiyatı 2950 gözüküyor... bana bir kuruş fazlaya satamazlar... tabi onu almaya karar verirsem

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler