Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

cbf ybr rtr muhteşem 3 lüden hangisi ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    metin6gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 loyal rks titanic 150 cbr125r
    evet arkadaşlar herkese iyi forumlar

bir motor almayı düşünüorum scooterimi alalı 6 ay oldu gerçi yeni ama kaliteli bişe istiyorum
    kullanım şekli şehır içi ayda birde 120 km lik bir yol gidiş geliş şeklinde düşünün ş.içi agırlıklı diyebiliriz

ama uzun yoldada 100 120 arasında gidebilecek bir motor istiyorum açıkcası

gelelim seçimimize

cbf 150 güzel harika ilk tercihim oydu ama yag eksiltiyor 15 lira yakıor gibi nedenlerden dolayı vazgeçtim gerçi gönlüm ondan yanaydı ama kısmet :(

ybr 125 dencek bişe yok zaten kaliteli kime sorduysam araştırdıysam güzel sorunsuz diyor sadece biraz agır diyorlar genelde emsallerine göre

apache rtr 150 herkes harika diyor tek problemi titreşim var kullanırken sen rahatsız olmasan bile tüm civatalarda gözün olması gerek diye uyarıyorlar 140 km gören bi motor düz yoldada 120 gidebilir sabit diye düşünüorum

cbf 15 kruş yakmakta
    ybr nin tam yakıt tüketimi hakkında bi bilgi bulamadım
    rtr 150 ninde yakıt tüketimi nedir tam bir deger emin olamadım ama ybr den az yakıor diyorlar

boyum 1.75 kilom 65
    genelde artçılı kullanmıorum ama artçım benden önemli biri anlıcagınız onuda düşünüorum

benden deneyimli olan herkesin bir fikrini ön görülerini almak istiyorum hangi model bana daha uygun olucaktır hangisi az yakıcaktır herkesin bir fikrini almak istiyorum arkadaşlar
    3 modelin + ve - lerini söleyebilirseniz çok memnun olurum herkese teşekkrler arkadaşlar .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    rtr................................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rtr................................
    Cart diye çözdün olayı abi
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    birde phantom 180 var arkadaşlar
    olayı çat diye çözdünde niye rtr yani onu kavrıyamadıgımdan soruyorum fikir belirtmenizi istiyorum zaten sizden

bütcem 4 bin lira civarında rtr yada ybr nin sıfırna girebilirim yani

1. Rtr
    2. Ybr

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    3 lü değil 2li dense daha doğru olur. Honda CBF150 artık Türkiye'ye getirilmeyecek.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    ybr al napcn rtr yı aynı para tıtrıyor servıs yok.

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Rtr.........
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr al napcn rtr yı aynı para tıtrıyor servıs yok.
    Hani almadınmı
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    senin dediğin motorların hiçbiri ile 100km/h ile uzun yola gidemezsin ama bana 90 yeter dersen ybr den şaşma 10 lt benzin ile 420km yol gider rahattır sağlamdır yedek parçası bol ve ucuz dur
    ben şuan tatilde bodrumdayım ilk gün 800
    dün 450
    bu günde 200 yaptım maşallah tık yok
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 lü değil 2li dense daha doğru olur. Honda CBF150 artık Türkiye'ye getirilmeyecek.
    2013te devam gelmeme gibi bir durumu yok
    Sorunun cevabı zaten sende arkadaşım.
    Sen motordan 110-120 sabit gitsin demişsin bunu sadece rtr sağlar oda nekadar sağlıklı soru işareti. Saydığın motorlar commuter tarzı motorlar bu motorlardan bu hızı beklemek yanlış ve bu hızlar bu motorlar için uygun değil. Bu motorların amacı ekonomik olmasıdır o yüzden 80-90km/h için uygundurlar. zaten cbf in kitapçığına bakarsan tek kişi azami hız 100 yazar sonra dip gaz 120 giden arkadaşlar motor yağ eksiltiyor vs vs diye yazar çizerler.
    sen eğer bu 3 motordan biriyle 120 ile gitmek istiyosan sana dayanabilecek motor rtr dir.
    Ama ben 80-90 giderim dersen
    konforlu olsun,servisi iyi,parçası uygun olsun dersen cbf al.
    mekaniği iyi olsun parça servis sorun değil dersen ybr al.
    Motoru uzun yıllar kullanırım dersen ybr yi tercih et ama değiştiririm dersen cbf derim motordan zarar değil kar ediyosun aldığın fiyata satarsın ve cbf teki konfor diğer 2 seçenekte yok.Yakıt konusunu fazla takma hepsi yakın değerlerde aman aman fark yok. Cbf kullanan biri olarak yorumlarım bu yönde. Tamamen bu motorlardan ne beklediğine bağlı alacağın motor.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    ybr 100 120 hele sabit hızla gidemez ama en sağlamı odur kimsenin kaqrşı çıkacağını sanmam 100 120 sabit gitcem dersen rtr ama 2 gün sonra bu makina titriyo yok şöle yok böle diye gelme rtryi kötülemiyom iyi makina ama servis yedek parça olayını bide kendin araştır bunlar da önemli 120 ile sabit gitmek 1. plandaysa rtr sağlamlık isterim dersen ybr konfor istersen cbf seç beğen al
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    bende en mantıklı olarak ybr yi düşünüorum işin acıkcasıgeçen gün cbf si olan bi abiyle muhabbete oturduk zorlamasanda az bi yag eksilmesi söz konusu ama çok güzel motor olarak ekledi
    yag eksiltmemesi içinde 300 lira bir piston parası gözden çıkartırsan eksiltmiyormuş öyle duydum yaptırmayı düşünüorum dedi

gelelim ybr ye arkadaş 10 lt benzinle 420 km yol gittigini belirtmiş 2.3 litre bir yakıt tüketimi söz konusu peki ybr nin canını çıkartsanız cbf 150 15 normal kullanımda yakıormuş bunun kadar yakarmı acaba birde ybr nin saglıklı uzun yol sürati 90 mıdır maksimum 120 yapıor sanırım gerçi o kadar zorlamanın anlamıda yokta neyse

rtr herkes övüyor herkes şöle dio böle diyo ybr den hızlı ybr den az yakıo ybr den rahat ybr den kalıplı ve güzel tek eksisi titreşim diyorlar rtr da güzel bi seçenek ama karar verebilmiş deilim açıkcası

birde malum kış kapıda kışın fiyatlar biraz daha düşer diye düşünüorum ama motora bu yaz başlamış biri olarak tecrubeyle deil mantıgıml konuşuorum tecrubelerinize göre kışın fiyatlar düüşüomu ? sıfır ve 2 el fiyatları ?

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    agılıklı şehir içi kullanılacaksa rtr senin için en mantıklısıdır. ybr ile aynı yakar ybr den iyi kaçar. şekli şemalide yerindedir. o civataları kontrol etmeni söyleyen arkadaşada selam söyle. işkembeden sallamasın.

önce bir apacheyi incele sonra git br ye bak sana bisiklet gibi gelir. apache her yönüyle seni memnun eder.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    ben senin yerinde olsam honda cbf250 fln alırdım 1 -1.5 milyar daha ekliyip

Motosikleti
    1.5 koyabildikden sonra gider cbr 125 alırım kafam rahat binerim açıkcası dark .

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    SAGLAMLIK İSTİYORSAN FİZANA KADAR GİTSİN SORUN CIKARTMASIN DİYORSAN YBR!
    KONFORLU OLSUN 3 LÜ CANTASI OLSUN 2 KİŞİ UZUN YOL YAPARIM 80 90 LA GİDERİM DİYORSAN CBF!
    İYİ GÖRÜNSÜN AGRESİF OLSUN BASSIN GİTSİN YBR CBF AYNADA KALSIN DİYORSAN TVS (titreşimi cok abartılıyor.. bunu da belirteyim.. servis sıkıntısı var.. ama sorun cıkartmaz kolay kolay)
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    peki bu rtr ın yakıt tüketimi hakkında tam bir bilgisi olan arkadaş varmı acaba?

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı metin6gs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu rtr ın yakıt tüketimi hakkında tam bir bilgisi olan arkadaş varmı acaba?
    cbf 150 den biraz az yakıyor
    2.8 - 3.3 arası yakıyor diye biliyorum
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    rtr yakıt tüketimi net olarak 2.5 lt 100 km. 0.3 + - sapmalar olacaktır. bunun nedeni devir ve hız ilişkisidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)