Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Scooter marka öneriniz?

Katılımcı sayısı
21. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Salcano

3 14.29%
  • Kanuni

10 47.62%
  • Mondial

8 38.10%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Salcano , Mondial, Kanuni

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Power Hussar 125cc
    Merhaba
    Salcano , Mondial, Kanuni markalardan 150cc scooter almak istiyorum. Hangisini önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    hiçbirini önermem. bütçen ne kadar ?

Motosikleti
    maxsimum 3000 tl

Motosikleti
    KUBA CG 100 (2010 model 2000 km'de)
    Mondialin fabrikasında çalışan birisi (bu forumda) mondial scooter almayın diyor. Kanuni parçası pahalı, Salcano markası hakkında fikrim yok.
    Tok olan alemi tok sanır. Aç olan alemde ekmek yok sanır.
    Lâ Edrî

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cup işini görür. İnnova veya cyrpton derim ben.

Motosikleti
    Yorumlarınız için teşekkürler. Ben scooter almak istiyorum. Honda ve yamaha markalarına bütçem yetmiyor. cup hangi marka ve scooter modeliş varnı?

bobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 2021
    Bu üç markadan bir motor alacağım diyorsan. Kendi kullandığım Kanuni Ronny 150 yi öneririm. Hiç bir sıkıntı çıkartmıyor özenli kullandıktan sonra ancak yerinde olsam bütçemi arttırırdım. Kaliteden şaşmamak gerek sonra pişman olmamak için..

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla hocam bana kalırsa 500 daha koyup kymco agility 125 alırdım bahsedilen markaların hepsinden çok daha iyi ve kaliteli

Mondial evet son çıkardığı commuter motosikletleri eskiye göre daha kaliteli ancak scooter konusunda hala açığı olduğunu düşünüyorum

Motosikleti
    Bütçe 3000 aşmam zor. bu marklar dışında 3000 aşmamak kaydıyla scooter önerilerinizi yazabilirsiniz.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı bobora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu üç markadan bir motor alacağım diyorsan. Kendi kullandığım Kanuni Ronny 150 yi öneririm. Hiç bir sıkıntı çıkartmıyor özenli kullandıktan sonra ancak yerinde olsam bütçemi arttırırdım. Kaliteden şaşmamak gerek sonra pişman olmamak için..
    ronny'de mi sorun çıkmıyor??

kanuni ronny başlığını okuduktan sonra tekrar yazmanızı öneririm. ayrıca parmak kalınlığındaki arka amortisörlerle ve 5000 mde paslanan egzozuyla o parayı haketmiyor.

Alıntı byinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe 3000 aşmam zor. bu marklar dışında 3000 aşmamak kaydıyla scooter önerilerinizi yazabilirsiniz.
    yamaha crypton almanızı öneririm. neden derseniz:

1. eğer bu motor yerine çin malı scooter alırsanız emin olun 2-3 ayda bozulan parçalar yüzünden aynı parayı vermiş olacaksınız. crypton kolay kolay arıza vermez, çok hor kullanmanız lazım. oysa scooteri ne kadar narin kullanırsanız kullanın parçalar bozulacaktır.
    2. en bakımlı 150 cc bir scooter cryptondan 1/3 fazla yakar. yaptığınız kilometre arttıkça fazladan vereceğiniz 100-200 tl benzin parası olarak gene sizden çıkacak.
    3. scooter masraflıdır. ustalar söküp takmaya eriniyor. 10 000 km yaptığınızda aktarma grubu sorun çıkarmaya başlar. ha bir de 5 000 kmde bir kayış değiştireceksiniz. yamaha zincirli. 300-500 kmde bir yağ spreyle spreyledikten sonra yola devam.
    4. yokuşlarda scooterla hızınız 90dan 60a düşerken yamaha ile 90dan 80e düşer. en kötü vites düşürüp hızlanabilirsiniz.
    5. bir zaman sonra otomatikten sıkılacaksınız. yamaha ile hiç olmazsa vites tecrübeniz olur.
    6. scooter küçük jantlı. yamaha daha büyük teker. şehir içinde daha güvenli. bir de yamahanın üstünde direk dunlop lastik geliyor. oysa çin malı scooterla su dolu çukura girdikten sonra en ufak virajda düşersiniz çünkü lastikler naylon... bir de bu masraf...
    7. satmak istediğinizde 3000 tlye aldığınız scooteri 1500 tlye satamayacaksınız!. oysa cryptonu 100-200 tl zarara verebilirsiniz.

dediklerimi hala kaale almazsanız 2 motorun da üstüne şöyle bir binin. aradaki alite farkını hissedin.

Motosikleti
    Yorumun için teşekürler. Scooter modelleri hoşuma gitti için alıyorum. Kesin olarak scootere karar verim. Hangi marka olduğuna daha karar vermedim. Bir tane Salcano nova s 150cc motor var sıfır 2400 liraya satıyor. Salcano nasıldır bilimiyorum, hiç denk gelmedim. Bende kanuni power hussar var ikinçi el aldım hurdalık olmuş eski sahipleri çok kaza yapmış.

Motosikleti
    o zaman temiz bisan senatör bulursan onu al bari en azından diğerlerinden daha iyi.

ersin54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    benim scooter için 3000 lira bütçem olsa tercihim 2. el temiz bir fly 100 (piaggio) olurdu. vergiden muaf ayrıca az yakar. 100 cc yetmez dersen kymco agility 125cc öneririm.
    sorgulanmamış hayat yaşanmaya değmez. socrates

Motosikleti
    Bisan senatör modelini sitesinde bulamadım ama nysa 150 modeli hoşuma gitti bunu alabilirim.

Motosikleti
    Alıntı byinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisan senatör modelini sitesinde bulamadım ama nysa 150 modeli hoşuma gitti bunu alabilirim.
    senatorun sıfırını bulamazsın . aslında kendını bıraz zorlasan temırz bır motor alsan yada ybr 125 fılan alsan en azından basın agrımasa ? ılerde satarkende satması kolay olsa nasıl olur ?

Motosikleti
    Ybr 4100 tl fiyatı beni aşar. Salcano nova s modeli var onu düşünmeye başladım. Fiyatıda uygun uzun yol için nasıldır bilmiyorum? Uzun Yol için motorun hangi özeliklerine bakmak gerekli?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaş sana 2.el suzuki veya honda olmadı kymco sym falan almanı tavsiye ederim fakat yazdığım gibi suzuki 1 numara daki seçenek olsun 2. el de olsa kafanı ağrıtmaz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İllede uyduruk birşey alıcam diye uğraşmanın manası neki. Cebinde 1500 olsa neyse.

Git bir activa - beat - spacy hangisine yetiyorsa gücün 2. el al tepe tepe kullan.
    Neden elindeki parayı küçünsüyorsun , bilinçli ellerde o paraya torunlarına bırakılıcak motor alınır.
    Almak için uğraştığın motorlar kullan at modeller hep. İllaki yaşayarak görmek istiyorum diyorsan para senin hayırlı olsun.

Daha suzuki , yamaha vs güzel modlleride var onlardan bahsetmedim bile.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kymco agility 125 bulunur 3000'e. Beni imkanlar çinli almaya yönlendirdi maksimum 3000 verebileceksem kymco agility 125 alırdım.Benim 150 cc lik mondial skuterden bile son hızı cok fazla. Mondial commuter tarza kendini aştı ama skuterda hala vasat. Diğerlerini kullanmadığım için bilemem

MuratZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 UAG
    Bu 3 marka arasında seçici kriterin "yedek parça" olduğu kanaatindeyim.Bu yüzden Mondial diyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)