Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chevrolet Captiva almayı düşünüyorum yorumlar..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam, tüm yorumları okudum kimse yakıt tüketiminden bahsetmemiş

Güzel abim bu araç şehir içi dur kalk trafikte otomatik vitesle 12 yakar, 15 litreyi görür (100kmde). Bence bu bilmen gereken bilgilerin başında gelir. İkinci olarak Captiva; Tiguan, Qashqai, Kuga ile aynı sınıfta yer almaz. Bu sayılan diğer araçlar çok daha dardır. 6. 7. sıra koltuklar çocuk için iyidir ancak çocuğu koltuk olmadan da bagajda taşıyabilirsiniz (yılların Kartal bagajı yolcusu olarak tecrübemi konuşturdum Eğer almak istediğiniz araç SUV ise mete_han'ın dediği gibi Koreliler bu konuda daha iyi bir fiyat/performans verebiliyorlar. Ancak güzel aracım olsun babalar gibi bineyim derseniz Peugeot'yu hiç sevmeyen biri olarak 508'bir bakın derim. Hatta demem yalvarırım, ayaklarınıza kapanırım "abi chevrolet captiva alıp da kendine acımıyosan çoluğuna çocuğuna acı" falan derim biraz da samimi olsak. Ama henüz değiliz ve o yüzden sizli bizli felan konuşuyoruz. Peugeot'da bir de 3008 gibi bir araç var. İlk geldiğimde nefret ettiğim ancak çocuklu aileler ve ülkemiz şartlarında ne kadar güzel olduğunu sonradan gördüğüm bişey bu. Çok konuştum, burda ara vereyim soracak sorularınız olursa seve seve cevaplarım. Kararınız ne olursa olsun hakkınızda hayırlısı olsun temennilerim ile.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aracın dizelini getirmediler benzinli olarak satılıyor ve 4x2 segmenti farklı suv segmentınde bunlar..Ancak captiva jeep segmentinde ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Alıntı Ra_Messu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güzel abim bu araç şehir içi dur kalk trafikte otomatik vitesle 12 yakar, 15 litreyi görür (100kmde). Bence bu bilmen gereken bilgilerin başında gelir. İkinci olarak Captiva; Tiguan, Qashqai, Kuga ile aynı sınıfta yer almaz. Bu sayılan diğer araçlar çok daha dardır. 6. 7. sıra koltuklar çocuk için iyidir ancak çocuğu koltuk olmadan da bagajda taşıyabilirsiniz (yılların Kartal bagajı yolcusu olarak tecrübemi konuşturdum Eğer almak istediğiniz araç SUV ise mete_han'ın dediği gibi Koreliler bu konuda daha iyi bir fiyat/performans verebiliyorlar. Ancak güzel aracım olsun babalar gibi bineyim derseniz Peugeot'yu hiç sevmeyen biri olarak 508'bir bakın derim. Hatta demem yalvarırım, ayaklarınıza kapanırım "abi chevrolet captiva alıp da kendine acımıyosan çoluğuna çocuğuna acı" falan derim biraz da samimi olsak. Ama henüz değiliz ve o yüzden sizli bizli felan konuşuyoruz. Peugeot'da bir de 3008 gibi bir araç var. İlk geldiğimde nefret ettiğim ancak çocuklu aileler ve ülkemiz şartlarında ne kadar güzel olduğunu sonradan gördüğüm bişey bu. Çok konuştum, burda ara vereyim soracak sorularınız olursa seve seve cevaplarım. Kararınız ne olursa olsun hakkınızda hayırlısı olsun temennilerim ile.

Güzel bir noktaya değindin sen bunları yazarken bende segment farkından bahsedıyordum.. Yakt konusuna gelince 8,6 gibi bir değer veriyor ortalamada ancak kullananlara gore sehır içinde 10-11 litreye kadar cıkıyormus ancak 2 tona yakın bi 4x4 bi jeepe biniyorsanda bu değerler normal sonucda bu segmenttekı dığer araclarda farklı yakmıyorlar..
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Ra_Messu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

haklısın...ben bu tip araclara para verilmesinede sıcak bakmıyorum...yüksek ve geniş binek arac kavramı daha makul geliyor...crosscver segmenti banada sıcak ...

crosoverlar suvlar kadar yüksek olmayan binek şasili ama yüksek ve iç hacmi geniş araclara deniyor bildiğiniz üzere...

cıtroen pıcasso bu hususta favorimdir...bu araclar gerçek birer suv değiller...

hem mesela o beğenmediğiniz renonun bir scenıc (sikenik) modeli var ki ohh mis yayla gibi geniş geniş...çok kullandım...arabada yayıl yat kalk...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Fakirlik diz boyu alıp binme şansımız olmadı lakin tamirci olarak sanayide çalışmışlığımız var icabında arabanın içinden dışandan anlıyoruz az çok

Şöyle bi düşündümde ben olsam ne fransız mallarına nede bu Chevrolet Captiva'ya para bağlamam arkadaş

Motor teknolojileri iyi ama dayanıklılık ve sağlamlık olarak uzun vadede iyi değil bu arabalar

Bide neden bu kadar citroen peugeot alındı bu ülkede anlam veremiyorum şekline aldanıp tutuluyo diye körü körüne alıyor millet bence...

Mitsubishi Pajero nun eski bir kasasıyla uzun yola gitmiştim almancı dayımın arabasıydı asfaltda müthiş konforlu ve arazide on numara bi arabaydı

Aslında tercihin Sıfır ve suv segmetinde olmasaydı linkteki makinayı tavsiye ederdim...ama bunlarında kötü tarafı yıllık vergi giderleri işte

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73678069/detay

Motosikleti
    ben sahibinden suv ilanlarına yıllarımı adamış adamım bilinmi...böyle link verirde benim dikkatimi celbedersen sabaha kadar ilanlara bakar gezinir dururum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sahibinden suv ilanlarına yıllarımı adamış adamım bilinmi...böyle link verirde benim dikkatimi celbedersen sabaha kadar ilanlara bakar gezinir dururum...
    Aga bu linkteki araba varya harbiden araba... valla konuşmayım diyorum tutamıyorum burda saydığınız arabalardan hiçbiri bişeye yaramaz.. sportage konusunda haklısın hatta kıa işçilik malzemede hyundaiden bi gömlek iyi ama çakma chevrolete (daewoo opel)melezi bi arabaya bu para verilirmi yahu.....

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga bu linkteki araba varya harbiden araba... valla konuşmayım diyorum tutamıyorum burda saydığınız arabalardan hiçbiri bişeye yaramaz.. sportage konusunda haklısın hatta kıa işçilik malzemede hyundaiden bi gömlek iyi ama çakma chevrolete (daewoo opel)melezi bi arabaya bu para verilirmi yahu.....
    sen ne anlarsın len arabadan...anlasan cbf 150 almazdın...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    sen ne anlarsın len arabadan...anlasan cbf 150 almazdın...
    Meto hani arıcaktın... kaç gündür kontör yok ganga höh yani araba konusunda bana güvenmiyonmu haco şakası yok forum ortamı carizma söz konusu ayıptır len hayret bişiy....

Motosikleti
    Meto hani arıcaktın... kaç gündür kontör yok ganga höh yani araba konusunda bana güvenmiyonmu haco şakası yok forum ortamı carizma söz konusu ayıptır len hayret bişiy....
    gangam napam yav unuttum...

ya bırak yağ yakan cbfyi aldın gözümden düştün...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    gangam napam yav unuttum...

ya bırak yağ yakan cbfyi aldın gözümden düştün...
    Kanka ne yapayım yahu başka seçenekmi verdi honda binelim rahat rahat idare ediyoruz işte ....

Motosikleti
    Kanka ne yapayım yahu başka seçenekmi verdi honda binelim rahat rahat idare ediyoruz işte ....

yav bırak arkadaşım adamın konusunu piç etme...

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    60.000 tl ye Volkswagen Tiguan alınabiliyorken ( güvenlik özelliklerini bir kontrol edin,son derece konforlu ve güvenli bir araç) vede 1.5 motor varken,daha fazla yakıt sarfiyatı ve daha fazla parasal olarak ölü yatırım yapmak bence mantıklı gelmiyor ancak zevkler renkler meselesi.

Motosikleti
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60.000 tl ye Volkswagen Tiguan alınabiliyorken ( güvenlik özelliklerini bir kontrol edin,son derece konforlu ve güvenli bir araç) vede 1.5 motor varken,daha fazla yakıt sarfiyatı ve daha fazla parasal olarak ölü yatırım yapmak bence mantıklı gelmiyor ancak zevkler renkler meselesi.
    demin touaregleri inceledim güzel arabalar yahu...Alaman yapıyor abii...

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    ahahaha gülmekten gözlerimden yaş geldi ha yapıyor abi aynen

Bende ömrümün hatırı sayılı bi kısmını ilanları inceleyerek geçirmişimdir,rüyamız hayrolsun abi

bi bakıma bilgi birikimi bizede nasip olur bi gün inşallah

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    tuareg iyide kanka araba 170 üzeri sanki salınımı fazla zaten son süratlere çıkmaya pek istekli değil okadar büyük motor olmasına rağmen, en güzeli lada niva 60 la giderken arabayı devirebilirsinama ne olursa olsun almandan şaşmam aga vw her zaman kalite fiyatta 1inci tercih.....

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Vay arkadaş Captivadan soğuttunuz beni
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

17muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2013
    Honda CR-V yi de düşünebilirsiniz
    Çok güzel bir görüntüye sahip bence

http://www.honda.com.tr/SeriesConten...ge=genel-bakis

Çok Memnunum...

Merhaba Arkadaşlar;

Uzun araştırmalar sonucu satın aldığım 2007 Captiva High model aracım hakkında deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Daha önce 2004 Infiniti Fx35, 2004 Porsche Cayenne gibi araçlarım oldu. Elbette ki en keyifle kullandığım aracım FX35`di. Son dönemde ise bazı iş yatırımlarım sebebiyle daha düşük fiyata araç almam gerekti, fakat SUV, jeep segmentinden de uzaklaşamadığım için alternatifler arasında en şık araç olan Captiva`yı almaya karar verdim.

Öncelikle şunu belirteyim ki, verdiğim her kuruş helal olsun. Gerçekten çok çok memnunum. Yorumlara baktığımda gerçekten çok şaşırıyorum ve çoğunun gerçek kullanıcılar tarafından yazılmadığını düşünüyorum.

Araç için çok yakıt tükettiği yazılıyor sürekli. Şu ana kadar ki 4000 km kullanım deneyimime göre; Şehir içi sürekli trafik içerisinde olmama rağmen 9.5 lt, şehir dışı ise ortalama 140-150 km hızda 8.5 lt civarı yakıt tüketti. Elbette ki kullanıma göre değişen bir değer bu. Sonuçta trafikte hızlı gitme şansınız zaten yok, ama her boşlukta gaın dibine kadar basıp, spor araba gibi kullanmaya kalkarsanız, her araba gibi iş değişir. Bu tüketimin çok olduğunu düşünen SUV segmentinde araç almasın arkadaş. 1.4 Polo Dizel al olsun bitsin. Sonuçta 2 ton ağırlığında 2.0 lt Dizel motora sahip bir araç kullanıyorsun, ne yakması gerekiyor ki? Muadilleri ne yakıyor ve araç fiyatı ne? çok sıksan 100km`de 1 lt tasarruf eder bunun yanında. Bu mu sorun? Yılda 20.000 km yol yapsan, 200 lt fazladan yaktım dersin. O da yılda 700 TL civarı para yapar şu anki yakıt değerinde.

Aracın özelliklerini yazmama gerek yok sanırım. Gerçekten çok donanımlı. Ama en önemli kısmı beni çok şaşırttı ki o da karlı havadaki performansı. Önce İstanbul`da yağan yoğun karda test ettim ve hiçbir sorun yaşamadım. Sonrasında ise Kayak tatili için eşim ve küçük bebeğimle gittiğim Bolu Kartalkaya`da kullandım. İnanın 50 cm kar olan bölgede, ne kar ne buz, hiç birşey yolculuğuna zerre engel olmadı. Muhteşem bir performansla, sanki asfaltta gidercesine keçi gibi dağa tırmandım ve hiç kayma problemi yaşamadan da iniş yaptım. Hele ki o yolda gidemeyip zincir taktırmak zorunda kalan son model 2 tane Range Rover görünce çevredeki herkesin ağzı açık kaldı. Tam da o anda, 4 günlük tatil boyunca yağan karın içine gömülmüş ve neredeyse hiç görünmeyen arabanın, bulunduğu yerden patinaj bile çekmeden karları yarıp nasıl çıktığını görmeniz lazımdı. Üstelik Kış Lastiğim bile yoktu üzerinde.

Motor hakkında ise hangi ustaya sorsam, herkesin ortak görüşü genel olarak çok sorunsuz bir araç olduğunu.

Sonuç;

Bu aracın araştırmasını yapan arkadaşlara en büyük tavsiyem, kesinlikle hiçbir olumsuz yorumun etkisinde kalmasınlar. Verdiğiniz her kuruşu hak eden bir araç sahibi olacaksınız. Bu fiyat aralığında daha iyi bir alternatif yok zaten.

Bu yorumu birkaç platformda aynen paylaşıyor olacağım. Umarım bir faydası olmuştur.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir yerden para gelirse bende captiva almayı düşünüyorum 7 kişi olması çok cezbediyor ayrıca araba alırsam suv almayı düşünüyorum tabi hayaller hayatlar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    O arabanın insan gibi yakmadığını biliyorum. Geçen sene eski iş yerimde araziye giden bi arkadaş lastik patlaması sonucu ufak bir kaza yapınca Chevrolet Captiva kiralamışlardı araba resmen mazotu içiyormuş. Tahminim 12-15 litre arası yakar 100km'de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)