Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gözlüklerle başım dertte lazer operasyonu olmalımıyım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    evet arkadaşlar birçok konuda oldugu gibi bu konudada yardımınıza ihtiyacım var.

yaklaşık 24 yıl önce ilkokul 1. sınıf ögretmenim gözlerimde bir sorun olabilecegini farketmiş ve ailemle görüşüp göz doktoruna görünmem gerektigini söylmiş. sonrasında ise doktor 1,5 derece hipermetrop teşhisi koymuş.

24 yıl önceki teknoloji ve yaşadıgım yerin ilçe olması nedeniyle gözlükçü gözlügün odak noktasını yanlış ayarlamış. 6 ay sonra göz numaram 4,5 olmuştu. sonrasında 7,5 e kadar çıktı. gözlükle tedavi sonrasında 24 yaşıma geldigimde numaram sol 3,5 sag 2,75 e kadar geriledi.

istanbul medipol hastanesine gidip muayene oldum. niyetim lazer olup kurtulmaktı. fakat doktor göz kaslarımın güçlü oldugunu şimdi ameliyat edersek sadece gözlükten kurtulacagımı ama gözlük kullanırken daha iyi görecegim düşüncesinde beni ikna etti. 30 yaşından sonra düşün lazeri dedi.

uzun lafın kısası aramızda daha önce hipermetroptan lazer tedavisi görümüş olanınız yada böyle tanıdıgınız varmı. ne gibi sorunlar yaşadılar. ameliyat sonrası nasıl geçti.

tavsiye edebileceginiz işin ehli kasap olmayan bir kurum ve doktor var mı?
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Türkiye'deki ortaklarimdan birisi seninle ayni dertten muzdaripti.
    Hatta askerlige elverisli olmadigina dair rapor aldi.
    Gerçi diger ortagimda topaldi.
    Isler nasil diye sorana;
    eh iste
    kôr topal idare ediyoz diye igrenç espiriler yapardim.
    (ulem yatacak yerim yok)
    Neyse konuya döneyim.
    Arkadas ameliyat oldu ve su an yeni dogmus bebek gibi;
    sirketten para tirtikliyamiyoruz artik.
    Ama nerede ameliyat oldu, nasil oldu bilmiyorum.
    Gerçekten önemliyse sorar ögrenirim ama bir kaç gün sabretmen gerekecek.
    Yalniz bildigim tek sey baya bir servet ödedigiydi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Lens kullansanıza, fıstık gibi görürsünüz, Acuvue Oasys kullanıyorum gözlük kullanmak nasıl bişeydir unuttum o derece rahatım, Hydrogel diye ileri teknoloji bir materyalden yapılma 3-4 gün bile gözümde kalıyo sorun yok. Siz tabi her akşam lensi çıkarın daha sağlıklı, lens daha çabuk yıpranıyo ama siz bilirsiniz. Gözüne çamur, yağ, kir kaçırmayıcan, lens takıp çıkarırken aç-kapa muslukta elini yıkayıcan kolunla musluğu kapatıcan o zaman hiç sorun olmaz. haftada 1 gün ara verip diğer günler lens takabilirsiniz. Ben lazer ameliyatı taraftarı değilim lens rahatsız etmeye başladı mı çöpe atarsınız gider, ama lazer ameliyattaki bir hata hayatınızı kaydırır. memnun kalmadığınız takdirde paranızı iade etseler ne fayda ...

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim gözler 3,5 a 4,00 miyop ayrıca 0,75 astigmatım var

Lens kullanıyorum çok memnunum gözlük nasıl birşeydi unuttum ancak her sabah çıkar tak çıkar tak bi süre sonra angarya geliyor. Motosiklette vizörü çok açık tutamıyorsunuz hemen kurumaya başlıyor lensler.

O nedenle geçen yaz doktoruma lazerli göz amilyatımı sordum 25 yaşımı beklememi ve egzaymırlı göz amilyatını önerdi (ilerde pilot olmak istediğimden göz amilyatının fark edilmemesi gerekiyor bu nedenle bu amilyat türünü önerdi) tek göz için yanılmıyorsam 1500tl gibi bi para istediler.

ÜmitDURA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX1300 R HayabusA
    Gözden laser operasyon olursanız,motosiklete veda edebilirsiniz.Laser operasyon sonrası güneş vede toz-tozlu ortamdan gözlerinizi korumanız gerekiyor.(Yanlış biliyorsam düzeltin).

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ben 22 yaşımı bekliyorum.Şuan 18 yaşındayım.Göz gerilememin durması gerekiyormuş.Sol 3.75 Sağ 4.50 Miyop-Astiğmat'ım.Benimde tesadüfen başkasının hastalığı için gittiğim hastanede ailemin ayaküstü 5dk gözlerimi baktırmasıyla ortaya çıktı.8 yaşında fln.10 senedir artık hayatımın parçası gibi oldu.Ameliyat olmak istediğimde ise ''Ya Göz doktorlarında bile gözlük var boşver gözlüklü daha iyidir her zaman diyorlar''O yüzden arada kalıyorum ama.Hiçbir zaman Top oynayamadım sürekli rahat tv seyredemedim yatarken, kask takarken bile gözlük çıkarmam gerekiyor.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Bende bu konuda bilgi istiyorum sol 5.25 sağ 5.00 miyop astigmat doktora sordum 25 yaşını bekle dedi. Hem numaranın düşmesi gerekiyormuş. Tanıdıklarımdan lazer olup motorsiklet kullanan var.

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    ben de miyop astigmat olan göz kusurumu yaklaşik 3yıl önce
    dünya göz hastanesi/atakoy şubesinde sadece 30dakikalık bir operasyonla
    laser yaptırarak,25 yıllık gözlük maceramdan kurtuldum...tavsiye ederim korkmayınız,çok rahat bir uygulamaymiş

http://www.dunyagoz.com/lazer.html
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'deki ortaklarimdan birisi seninle ayni dertten muzdaripti.
    Hatta askerlige elverisli olmadigina dair rapor aldi.
    Gerçi diger ortagimda topaldi.
    Isler nasil diye sorana;
    eh iste
    kôr topal idare ediyoz diye igrenç espiriler yapardim.
    (ulem yatacak yerim yok)
    Neyse konuya döneyim.
    Arkadas ameliyat oldu ve su an yeni dogmus bebek gibi;
    sirketten para tirtikliyamiyoruz artik.
    Ama nerede ameliyat oldu, nasil oldu bilmiyorum.
    Gerçekten önemliyse sorar ögrenirim ama bir kaç gün sabretmen gerekecek.
    Yalniz bildigim tek sey baya bir servet ödedigiydi.
    nerede ve ne kadara hangi dokora ameliyat oldugu konusunda bilgi alabilirsen iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lens kullansanıza, fıstık gibi görürsünüz, Acuvue Oasys kullanıyorum gözlük kullanmak nasıl bişeydir unuttum o derece rahatım, Hydrogel diye ileri teknoloji bir materyalden yapılma 3-4 gün bile gözümde kalıyo sorun yok. Siz tabi her akşam lensi çıkarın daha sağlıklı, lens daha çabuk yıpranıyo ama siz bilirsiniz. Gözüne çamur, yağ, kir kaçırmayıcan, lens takıp çıkarırken aç-kapa muslukta elini yıkayıcan kolunla musluğu kapatıcan o zaman hiç sorun olmaz. haftada 1 gün ara verip diğer günler lens takabilirsiniz. Ben lazer ameliyatı taraftarı değilim lens rahatsız etmeye başladı mı çöpe atarsınız gider, ama lazer ameliyattaki bir hata hayatınızı kaydırır. memnun kalmadığınız takdirde paranızı iade etseler ne fayda ...
    lens bana göre degil üstadım. ben biraz pasaklıyımdır hem gözüm bişey takıp çıkarmak. düşünmesi bile kötü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de miyop astigmat olan göz kusurumu yaklaşik 3yıl önce
    dünya göz hastanesi/atakoy şubesinde sadece 30dakikalık bir operasyonla
    laser yaptırarak,25 yıllık gözlük maceramdan kurtuldum...tavsiye ederim korkmayınız,çok rahat bir uygulamaymiş

http://www.dunyagoz.com/lazer.html
    öncelikle geçmiş olsun. miyop hipermetropa göre daha başarılı sonuçlar vermekte.

benim korkum ameliyat sonrası oluşabilecek sorunlar. yani gece araç kullanamama, gözde yanma batma, kuruluk, darbe alma vs.

benim subay bir arkadaşımda yıllar önce ameliyat oldu. kurtuldu o fakat onun rahatsızlıgı miyopdu.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lazerle ameliyat olan ilerde katarakt amelyatı olamıyormuş doğrumudur acaba yoksa sakıncalı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dünya Göz Hastanesi facebook sayfası üzerinden en fazla tavsiye toplayan takipçilerine bir zamanlar ücretsiz göz ameliyatı veriyordu.O sayfayı bir kontrol et belki işine yarar.

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    kardesim lazer operasyonlari sonrasi goz kurulugu basa bela.bunu bilerek bu ise kalkis
    [COLOR="#DAA520"][/COLOR][B]Deveye sormuşlar neren eğri diye,bir türlü öğrenemediniz ALLAH sizi bildiği gibi yapsın demiş[/B]

Motosikleti
    2011 - Suzuki DL 650
    Merhaba, yıllarca gözlük ve lens kullandıktan sonra Kasım 2011 başında lazer amelyat oldum.

Sonuçta bu bir amelyat ve her zaman bir risk faktörü mevcut. Riski en aza indirmek için yaşın ilerlemiş olması (göz yapısının gelişmeyi tamamlaması) ve gözün fiziki yapısının uygunluğu önemli. Ben 5 yıl boyunca sadece detaylı muayene oldum ve sonunda amelyat olmaya cesaret edebildim. Sonuç olarak çok memnunum, amelyat sonrası oluşabilecek problemler hakkında detaylıca bilgilendiriliyorsunuz. Tüm göz doktorları da amelyatın olumsuz etkileri olabileceğini kabul ediyor. Örnek olarak amelyat sonrası kalıcı göz kuruluğu oluşabilir ve sürekli suni göz yaşı tabir edilen nemlendiricilerden kullanmak gerekebilir. Gözlük/lens kullanmak yerine nemlendirici kullanarak hayatımı devam ettirebileceğimi düşündüm ve bu konuyu eledim. (kalıcı kuruluk %1'den az kişide oluşuyormuş)
    En önemli olan konu; korneağınız kalınlığıdır. Sonuçta kornea traşlanarak kırılma kusuru düzeltiliyor. Korneanız yeterli kalınlığa sahipse birden çok amelyat olunabiliyor ve ilk amelyat başarısız olsa bile tekrarı yapılabiliyor.
    İlk amelyatın başarısız olma olasılığı günümüz teknolojisi sayesinde aşırı düşük olmasına rağmen, tekrar amelyat olabilme durumu çok önemli bir konu bence.

Benim önerim gözlerinizi birden çok kurum ve doktora muayene ettirip biraz daha sabredip tüm sonuçlar uygunsa yaşınız biraz daha ilerledikten sonra en güncel teknolojiyle, olumsuz sonuçları olabileceğini de göze alarak amelyat olmanızdır.

Ben kimseye tavsiye etmiyorum. Herkesin göz yapısı farklı olabilir. Fakat sonuç olarak ben çok memnunum.
    Halen nemlendirici kullanıyorum, amelyat sonrası en az 3 ay nemlendirici kullanmanız öneriliyor zaten.
    Önceden diğer arkadaşlarım kask takıp yola çıkarken ben hala gözlükle uğraşıyor oluyordum. Artık geri kalmıyorum :D

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bu konu benimde çok kafamı karıştırıyor,benim sol gözüm doğuştan diğeri sonradan miyop ikiside 2 derece Acuvue Oasys lens kullanıyorum 3 senedir ama son zamanlarda çok randımanlı kullanamıyorum eskiden 1 hafta hiç çıkarmadan kullanıyordum tabi son günlerde kuruma ve kaşınma yapyırdu ama şimdi 2 gün bile duramıyorum hergün suya kouduğumda sorun yok ama işte uğraşmak insanı bıktırıyor.lazer ameliyatının riski kişiden kişiye değiştiği için artık herşeyi göze aldıktan sonra detaylı araştırma neticesinde olucak birşey.tek doktora değil bkaç yere gitmek gerekir diye düşünüyorm.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kaç göz doktoru kendine lazer yaptırmış. Bunun cevabını bulursanız bu sorunun cevabını da bulursunuz
    May the Force be with McLaren Mercedes

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok uzun bir yazı yazmıştım ama pencere kapandığı için malesef boşa gitti herşey. Tekrar yazamayacağım için özetleyeyim.

Mümkün olduğunca çok doktora/sağlık kuruluşuna git. Sor soruştur konuş araştır. Bir kişinin sözüne asla bakma. Çünkü sağlıkta bile ticarete kayıyor o çok ünlü doktorlar. Ben 3-4 yere gittim. 2'si olmam gerektiğini söyledi biri daha erken dedi öbürü de ne dedi bilmiyorum unutmuşumdur. Ankara'da isen Kudret Göz ve Dünya Göz var, bunlara git görüş fikir al derim. Geçen yılki fiyatı toplam 1,200 idi. Şimdi olsa olsa 1500'dur. Ama dediğim gibi göz bu şakaya gelmez. Çok iyi araştırman ve iyi karar vermen lazım. Korkacak birşey de yok, kaç bin kişi oluyor. Benim çevremde hemen hemen herkes oldu. Bir ben lens kullanıyorum 5-6 yıldır.
    Bu karar aşamasında lens te kullanabilirsin. Ben de pasaklıyım ama alışıyor insan, sanıldığı gibi korkutucu birşey değil. Gözlük takacağıma lens takarım mis gibi. Halen kullanıyorum ve halen memnunum. Alışması biraz zor olur ama sonra problem olmaz. 2 sene evvel aynaya bakarak takamıyordum şimdi aynaya bakmadan yürürken bile takıyorum. Eller temiz olacak tabi şart o Yani pasaklılıkla alakası falan yok, kim demişse sana yanlış demiş. Düşürürsün, kaybedersin falan sonra tecrübe edinirsin. Ama en kötüsü denizde açılınca dalıp gözünü açınca uzun bir süre durursan kayıp düşüyor ve yüzeye çıkınca buğulu görüyorsun herşeyi. O kötü :D

Neyse dediğim gibi iyice araştır, oldu bittiye sakın ha getirme.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)