Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Cezayir Başbakanı'ndan Soykırım Açıklaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla üstadım bizim buralarda bir söz vardır dervişin zikri neyse fikri de odur diye..bilemedim artık..ben orayı devlet olarak görmüyorum...bir gevur bir gevurun soykırım safsatasını destekliyor gıkınız çıkmıyor ama bir müslüman bir müslümana yapılan mezalimi ikide bir dile getiriyor zırt pırt her yerde her fırsatta ısıtıp ısıtıp suratlarına serpiyor diye adamı asmadığınız kalıyor...kendinizi neden rezil olmuş gibi hissediyorsunuz çok merak ediyorum..bir zamanlar her devletin önünde ezik büzük el pençe duranları getirdiniz aklıma...
    Bizim buralarda da bir deyim vardir.
    ikiyüzlülük
    Bir de bir laf daha vardir.
    delikanlilik

Yani insanlar lafa degil, lafi sôyleyene bakarlar.
    Sen Israil'le maddi iliskilerini her sene gelistireceksin, sonra televizyona çikip, ahhhh Filistin diyeceksin.
    Filistin bunu yiyecek.
    Sen Fransa ile yillik ihracatinin %20sini gerçeklestireceksin sonra televizyona çikip ahhh cezayir diyeceksin.
    Cezayir bunu yiyecek.

Bu ikiyüzlülügü ne Filistin yer, ne Cezayir.
    Elin Filistinlisi gelir, Diyarbakir'in bagimsizligini ister,
    Elin Cezayirlisi gelir,
    sen önce kendi elini temizle sonra baskasina bak deyiverir.
    Biz de rezil oluruz.
    Dikkat et.
    hissetmekten bahsetmiyorum.
    Biz kendimizi rezil hissetmiyoruz.
    Olduk zaten.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim buralarda da bir deyim vardir.
    ikiyüzlülük
    Bir de bir laf daha vardir.
    delikanlilik

Yani insanlar lafa degil, lafi sôyleyene bakarlar.
    Sen Israil'le maddi iliskilerini her sene gelistireceksin, sonra televizyona çikip, ahhhh Filistin diyeceksin.
    Filistin bunu yiyecek.
    Sen Fransa ile yillik ihracatinin %20sini gerçeklestireceksin sonra televizyona çikip ahhh cezayir diyeceksin.
    Cezayir bunu yiyecek.

Bu ikiyüzlülügü ne Filistin yer, ne Cezayir.
    Elin Filistinlisi gelir, Diyarbakir'in bagimsizligini ister,
    Elin Cezayirlisi gelir,
    sen önce kendi elini temizle sonra baskasina bak deyiverir.
    Biz de rezil oluruz.
    Dikkat et.
    hissetmekten bahsetmiyorum.
    Biz kendimizi rezil hissetmiyoruz.
    Olduk zaten.
    dış ticarette sadece bu iki ülkeyle değil birçok ülkeyle ilişkilerimiz yüksek seviyelere ulaştı..sebebi de istikrarlı bir dış ticaret politikası..şimdi diğer mevzuya gelirsek; hatırladığım kadarıyla israilin türkiye'ye ihracatı 1,60 küsür milyar dolar, türkiyeden ithalatı 1,80 küsür milyar dolardı..hesabını sen yap artık...fransa ile olan ticari ilişkileri pek takip etmedim ama dediğin gibi ihracatın %20'si o taraflara gidiyorsa bizim sanayicimiz iş adamlarımız başarılı olmuş demeketir..bunda da rezil olmak yerine övünmek daha doğrudur...şimdi meseleyi silah vs. alanına çekme o mesele sabahı bulur..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Istikrarlı dış ticaret politikası iyi işliyor.
    2011 senesinde cumhuriyet tarihinin en yüksek ithalatını yapmışız.
    Cari ve dış ticaret açığında rekora gidiyoruz.

Kaynak da verelim.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda
    dış ticarette sadece bu iki ülkeyle değil birçok ülkeyle ilişkilerimiz yüksek seviyelere ulaştı..sebebi de istikrarlı bir dış ticaret politikası..şimdi diğer mevzuya gelirsek; hatırladığım kadarıyla israilin türkiye'ye ihracatı 1,60 küsür milyar dolar, türkiyeden ithalatı 1,80 küsür milyar dolardı..hesabını sen yap artık...fransa ile olan ticari ilişkileri pek takip etmedim ama dediğin gibi ihracatın %20'si o taraflara gidiyorsa bizim sanayicimiz iş adamlarımız başarılı olmuş demeketir..bunda da rezil olmak yerine övünmek daha doğrudur...şimdi meseleyi silah vs. alanına çekme o mesele sabahı bulur..
    20 yil önce de Fransa ile ayni ticareti yapiyorduk, pek ilerleme kaydettigimizi sôyleyemeyiz.

Konuyu hatirlatmam gerekiyor sanirim.
    Cezayir meselesinden ve ikiyüzlülükten bahsediyoruz.
    Türkiye'nin ticari basarisindan degil.
    hani delikanlilik filan yazmistim?
    Yani lafin ûzerini kapatmaya çalisiyorsun gibime gelmeye basladi.
    O nedenle bir daha hatirlatayim.
    Sen Fransa ile ticaret yaparken, Cezayir aklina bile gelmesin,
    Israil ile ticaret yaparken, Filistin aklina bile gelmesin,
    sonra Israil yamuk yapinca, ahhh Filistin de.
    Fransa yamuk yapinca, ahhh Cezayir de.
    Sonra bunun karsilik bulmasini bekle.
    Ben bundan bahsediyorum.
    Bu ülkeler keriz mi?

Bak ben sana gûzel bir hikaye anlatayim.
    2004 yilinda Galatasaray lisesinin arkasinda bir sokak açilisi yapildi.
    Açilisi Basbakan yardimcisi Cemil çiçek,ve Istanbul büyüksehir belediye baskani Kadir Topbas yapti.
    Beyoglu belediye baskani da vardi ama adini hatirlamiyorum.
    2004 yilinin Temmuz ayi baslariydi.
    O sokagin adini biliyormusun?
    Ben söyleyeyim.
    FRANSIZ SOKAĞI
    Ya biz ülkemizde bôyle bir sokak yaptik.
    Peki o sokagin eski adi neydi biliyormusun?
    Ugrasma google falan ben söyleyeyim.
    CEZAYİR SOKAĞI
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istikrarlı dış ticaret politikası iyi işliyor.
    2011 senesinde cumhuriyet tarihinin en yüksek ithalatını yapmışız.
    Cari ve dış ticaret açığında rekora gidiyoruz.
    http://www.ekonomi.gov.tr/upload/FEC...istatistik.png

Kaynak da verelim.

Evet malesef tablo böyle ama ithal ettiğimiz ürünlerin başında ham petrol,motorlu kara taşıtı,kakao vs yani bizde olmayan ve yıllardır hayalini kurduğumuz yerli otomobil üretimimiz olmadığı için artan cari dış ticaret açığımız.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet malesef tablo böyle ama ithal ettiğimiz ürünlerin başında ham petrol,motorlu kara taşıtı,kakao vs yani bizde olmayan ve yıllardır hayalini kurduğumuz yerli otomobil üretimimiz olmadığı için artan cari dış ticaret açığımız.
    Gülerim sana. Türkiye'de yılda 1,1 milyon otomobil üretiliyor, uyuma. Ford, Renault ve Fiat fabrikaları Ülker Çokomel üretmiyor senelerdir! Avrupa'da satılan tüm Transit'leri Gölcük Ford üretiyor. "Ama onlayın şahibi yabanjıı" diyeceksen de, bu markalar üretimlerini Türkiye içinde yaptıkları için GSMH hesaplanırken yerli üretim ve ihracat olarak hesaplanırlar.

Bazen çok fena saçmalıyorsunuz.

valla üstadım bizim buralarda bir söz vardır dervişin zikri neyse fikri de odur diye..bilemedim artık..ben orayı devlet olarak görmüyorum...bir gevur bir gevurun soykırım safsatasını destekliyor gıkınız çıkmıyor ama bir müslüman bir müslümana yapılan mezalimi ikide bir dile getiriyor zırt pırt her yerde her fırsatta ısıtıp ısıtıp suratlarına serpiyor diye adamı asmadığınız kalıyor...kendinizi neden rezil olmuş gibi hissediyorsunuz çok merak ediyorum..bir zamanlar her devletin önünde ezik büzük el pençe duranları getirdiniz aklıma.
    İşine gelince soykırım, işine gelmeyince "devlet değil" kafasıyla bir yere gidilmez.

Her devletin önünde ezik büzük duran kimmiş çok merak ettim.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman devlet olmanın ne demek olduğunu bilenlerce yönetilmiştir.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acılar halen taze ki ülke böyle bir tepki vermiş,
    harita da cezayirin yerini bile bulamayacak olanların bir ülke bir miller halkında atıp tutması da tam türk işi olmuş .

bu adamların ne yaşadığı hakkında en ufak bir bilgi kırıntısına dahi sahip olmadığınızı bari bu kadar belli etmeyin.

bakalım bu hükümet daha bizi kimlere rezil edecek.
    (Haritada cezayirin yerini bulamayacak olanlar)dedikleriniz,tüm dünya ülkelerini 2 günde bir ziyaret etmekteler hiç güleceğim yoktu

Ve o çok küçümsediğiniz insanlar 75 milyonluk nüfusa sahip bir orta doğu devini yönetmekte,islam medeniyetine liderlik etmekte...

Her yerde bir aşağılama bir hakaret senaryasu,neyin iç acısını,can çekişmesini yaşıyorsunuz bir türlü anlamış değilim...arkadaşlar biraz saygı lütfen ne kadar sevmesenizde,istemesenizde o insanlar bu ülkenin yönetenleri...
    (Bizler) Bu vatanın evlatları,evladı vatani görevini yapan nizamiyeden içeri alınmayan başıörtülü ayşe teyze,yaz tatilllerinde kuranı-kerim öğrenmek isteyen Delikanlı Mehmet,Namazını cemaatle kılmak isteyen Hasan amca,iyi bir üniversite okumak isteyen başırılı zeki imam-hatipli gençler;laik ve kemalist sistemin acımasız demir pençesi altında inim inim inletildi yıllarca hangisi yönetenlere lanet okudu,hakaret ettii,küfretti...
    Siz kim oluyorsunuz kimi temsil ediyorsunuzda bu ülkenin bağrından çıkardığı insanlara boyle yakıştırmalar yapabiliyorunuz...

(Bilgi) hakkında söyledikleriniz (kırıntı) aşağılamasıda ne oluyor...Millet olarak,Bilginin zerresine kurban oluruz...gerekirse bir harf için çine kadar zahmet çekmeyi göze alan bir milletin,geleneğin,kültürün evlatlarıyız biz...

Lütfen herkes haddini bilsin,kurduğu cümlelerin nereye gittiğini kimlere dokunduğunun muhasebesini yapsın...Burada siyaset yok,ayrımcılık yok,kayrımcılık yok diyen site yönetimi;her gün açılan konularda bu ülkenin başbakanına,bakanlarına boyboy sövüp sayanları-hakaret edenleri görmüyormu acaba....

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

Kemalizmin demir pençesi???

“Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların
    gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve
    devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en
    büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, ‘Bu ülkenin polisi vardır,
    jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır.’ demeyecektir.
    Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç,
    ‘Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir.’ diye düşünecek, ama
    hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek,
    ‘Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.’ diyecek.

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte
    bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haklı ve suçsuz olduğu için
    salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, ‘Ben inanç
    ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer
    buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve
    etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.’

İşte benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!”

20 yil önce de Fransa ile ayni ticareti yapiyorduk, pek ilerleme kaydettigimizi sôyleyemeyiz.

Konuyu hatirlatmam gerekiyor sanirim.
    Cezayir meselesinden ve ikiyüzlülükten bahsediyoruz.
    Türkiye'nin ticari basarisindan degil.
    hani delikanlilik filan yazmistim?
    Yani lafin ûzerini kapatmaya çalisiyorsun gibime gelmeye basladi.
    O nedenle bir daha hatirlatayim.
    Sen Fransa ile ticaret yaparken, Cezayir aklina bile gelmesin,
    Israil ile ticaret yaparken, Filistin aklina bile gelmesin,
    sonra Israil yamuk yapinca, ahhh Filistin de.
    Fransa yamuk yapinca, ahhh Cezayir de.
    Sonra bunun karsilik bulmasini bekle.
    Ben bundan bahsediyorum.
    Bu ülkeler keriz mi?

Bak ben sana gûzel bir hikaye anlatayim.
    2004 yilinda Galatasaray lisesinin arkasinda bir sokak açilisi yapildi.
    Açilisi Basbakan yardimcisi Cemil çiçek,ve Istanbul büyüksehir belediye baskani Kadir Topbas yapti.
    Beyoglu belediye baskani da vardi ama adini hatirlamiyorum.
    2004 yilinin Temmuz ayi baslariydi.
    O sokagin adini biliyormusun?
    Ben söyleyeyim.
    FRANSIZ SOKAĞI
    Ya biz ülkemizde bôyle bir sokak yaptik.
    Peki o sokagin eski adi neydi biliyormusun?
    Ugrasma google falan ben söyleyeyim.
    CEZAYİR SOKAĞI
    Horozum iki demir parçası sokağın başı ve sonundan indirildi diye oturup kalkmaya değmez.
    Hem senin Cumhurbaşkanı da (Sarko' yu kastediyorum, bizim ki zaten senin Cumhurbaşkanı olamaz biliyoruz...) sergiliyordur böyle gayri delikanlılık halleri, boş veeeer
    Freng’ i görünce hayran kalmış, adını almış. Ne yapsın işte garip bir sevnç.
    Kendi halkını sevmek, Eyfel’ den küçük görme ile olur mu hç?
    Senin atan da oraları görünce Devletine-İnsanına sövmüş idi bre pç.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bu yazıyı nerden aldın kütükcan?

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Khutuck Arkadaşım
    amacım burada siyasi bir hesaplaşma yaratmak,rejim sorununu tartışmaya açmak yada polemik oluşturmak değil...

Dikkat çekmek istediğim nokta,herşey ELEŞTİREBİLİR.taraflı yada tarafsız saygı çerçevesinde çizgiyi aşmadan,eleştirene kimsenin tavır koyma hakkı olamaz...Ama işin içinde hakaret,çekememezlik,iftira dahil oluduğunda iş çığırından çıkar...Konu başlığı altında yapılan yorumlar çerçevesinde kutuplaşmalar,zıdlaşmalar ve istenmeyen bir çok durum hasıl olur...
    kemalist yada atatürkçü olmamak suçmu?
    (kmazlizmin demir pençesi)Özellikle yadımki ne kemalistim nede atatürkçü,devrimleriylede aslımızı,kültürümüzü,inanacımızı,değerlermizi hiçbir zamanda özdeşleştiremedim.osmanlı geleneğine her zaman özlem duyan bir osmanlı torunuyum,Atalarımda Osman gazi,Fatih Sultan Mehmet,yavuz,kanuni,Abdülhamit Han hz. leridir.....isterseniz bu konuya daha devam etmeyelim,Kürt kardeşlerimizin ben kürtüm,ermeni vatandaşlarımızın ben buyum,solcunun,ateistin,eşcinselin kimliklerini açıkça yaşayabildiği bir ülkede isterseniz bu konulardan daha bahsetmeyelim haaa ne dersiniz...

Cezayirlilerde ne kadar rahat bir milletmiş ki,kendi tarihlerine,yaşadıkları zulümlere tamamen Fransız kalmışlar,Resmen adamlar kültür yozlaşması yaşamışki Fransaya bile sen bize bunları yaptın diyemiyor....
    Meseleye cezayirle devam etmekte yarar var.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    [QUOTE=Khutuck;2545105]Gülerim sana. Türkiye'de yılda 1,1 milyon otomobil üretiliyor, uyuma. Ford, Renault ve Fiat fabrikaları Ülker Çokomel üretmiyor senelerdir! Avrupa'da satılan tüm Transit'leri Gölcük Ford üretiyor. "Ama onlayın şahibi yabanjıı" diyeceksen de, bu markalar üretimlerini Türkiye içinde yaptıkları için GSMH hesaplanırken yerli üretim ve ihracat olarak hesaplanırlar.

Bazen çok fena saçmalıyorsunuz.

Ülker kakaoyu konya ovasında mı üretiyo sanıyosun.Ayrıca konu özünden sapıyor sen anlamak istediğin gibi anlıyosun yazılanları
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yazıyı nerden aldın kütükcan?
    Bursa nutku.
    Dp iktidari ile birlikte yillarca Turk gencliginden saklanmis, unutturulmaya calisilmis.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Bursa nutku.
    Dp iktidari ile birlikte yillarca Turk gencliginden saklanmis, unutturulmaya calisilmis.
    yani Atatürk,
    "benim batıdan alıp ülkeye uyguladığım medeni kanundan daha ilerisini bulmanız mümkün değildir ve sizin tek amacınız benim size öğrettiklerimi korumak olacaktır"
    mı demek istemiş?

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  1.2.18. Politik, siyasi ve dini konuların konuşulması Konu Dışı forumu dahil yasaktır.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)