Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Türkiye de faliyet gösteren fransız markalarını bilen var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii canım, OYAK-Renault nedir ki? Ufacık bir şirket. Cirosu çerez parasına yetmez. Karıştırmayalım onu...
    ordu yardımlaşma kurumunda fransız ortaklığı yok dedim anlamadığın ne?sadece şirketlerinde var?Oyak başka Oyak-Renault başka, yanlışımmı var?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bakınız osmanlının son günleri bütün dünya bizi paylaşıyor ordan burdan borç alarak ayakta kalınıyor daha doğrusu o borçlarla saraylar yaptırılıyor halk aç geziyor,ne değişti?
    Bu zamanlar Türkiyenin son zamanlarıdır bizi ortadoğuda kaybediceğimiz bir savaşa sokup parça parça bölecekler.Çok Güçsüz durumdayız ama farkında değiliz.Ordumuzdaki silahlar Amerikanın vietnamda kullandıgı silahlar hava savunma sistemimiz nike ve hercules lerden oluşuyor 60 lardan kalma tank ve zırhlı araç sayımız suriyeden bile az,piyadelerimizin tüfekleri bile tutukluk yapıyor,çok öğündümüz f 16ların sadece 3 aylık bir çapışma çıkartacak kadar bombası oludugunu biliyormuydunuz,uzun menzilli füzemiz yok uzun menzili bıraktık kısa menzillisi bile yok,alçak irtibada savaşabilicek vietnam eskisi kobralarımız var yedek parçaları gelmese uçamıcaklar zaten yüzde 30 u yatar konumda,biliyormuydunuz nato bizi şutlasa rusya 3 saate işgal eder bizi elimizi ayagımızı natoya baglamışız başka ülkelerden silah sistemi bile alamıyoruz natonun sistemleriyle uyumsuzdur diye,ülkenin hava savunması natonun gelişmiş ekipmanlarına dayalı ama kontroller natoda onlar isterse halimiz nicedir dünyada kaç ülke var acaba bu kadar dötünü natoya baglamış olan.Unutmayın osmanlıda dötü almanyaya baglamıştı sonra gördük ne oldu.
    Diyeceğim o ki şu an biz Amerikanın sömürgesi durumundayız 2000 yıllık türk askeri sistemi natoya katılmamızla yıkıldı ve amerikan sitemine geçtik onların yeşil berelileri oldu bizde bordo bereli,onların sealları bizde olsa sat bütün komuta kontrol sistemi aynı amerika ve direkde zaten adamlara baglıyız.Amerika desteğe çektimi gördüğünüz gibi kuzey ırakdan kuyrugumuza baka baka döndük,güçlü bir ülke olaydık kuzey ırakdan bize höt dediklerinde dönermiydik?İran dönermiydi?İsrail dönermiydi?
    Allah bir sonraki nesillerimizin sonunu hayır etsin bizden geçti artık,gördüğüm kadayırla yeni nesiller artık tarihlerinide doğru bilmiyor kültürleride yok erkek çocuklar gay gibin kızlar zaten bir garip laf demiyorum buysa gençliğimiz bu ülkenin geleceği yok en fazla 2 nesil sonra türkiye istanbuldan ibaret kalır oda sonra akar gider.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    sorun malesef bu umursamazlıklar ve zaten olan olmuş mantığı ile yaklaşımlar yüzünden bu seviyeye gelmiş. geçmişte bir çok yanlış yapıldı, şuanda da yapılıyor ama bizim milletimiz bu mantıkla devam ederse o 2000 şirket çıkar 50000 bine o şirketlerde çalışan 50 bin vatandaşımızın sayısı da çıkar 500 bine ve biz hala aman zaten her yeri sarmışlar, zaten geçmişte biz bu boku yapmışız (her fırsatta geçmişine bok atmayı sevenler), ben boykot etmem o etsin, ben siyasete karışmam demeye devam edersiniz.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ordu yardımlaşma kurumunda fransız ortaklığı yok dedim anlamadığın ne?sadece şirketlerinde var?Oyak başka Oyak-Renault başka, yanlışımmı var?
    Kusura bakma, benim kafam pek basmıyor işte... O yüzden anlamamışımdır. Ben OYAK'ın OYAK-Reanult diye bir kuruluşu var, bu kuruluş Fransız ortaklı, e tabi OYAK kuruluşu olduğu için de doğal olarak OYAK'ın Fransızlarla ortaklığı var sanmıştım. Meğerse kazın ayağı öyle değilmiş. Fransızlarla ortaklık kuran şirketlere Fransız ortaklı denmiyormuş.

Neyse, zaten dediğim gibi ufacık şirket. OYAK'ın gelirinde ne kadar payı olabilir ki? Hepi topu yılda 360.000 tanecik otomobil, 450.000 tanecik motor üretiyorlar...

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupanin tek tarafli insaniyeti midemi bulandiriyor! Boykotsa boykot hatta ambargoya kadar yolu var. Zaten olmasi gerekende yabanci mallari degil yerli uretimi (bulabildikce) desteklemek degil mi!? Cikardiklari bu yasak belki de isimize yarar! Hem bu sayede 2000 sirketteki 50000 vatandasimizi da yerli sirketlerimize transfer ederiz.
    Yaa, bak bu çok iyi fikirmiş. Bak aklıma ne geldi, bu 50.000 vatandaşımızı yerli şirketlerimize kaydırmadan önce hali hazırdaki yaklaşık 2.5Milyon işsizimizi de yerli şirketlere yerleştirsek mi? Bence iyi olur... Hazır başlamışken, di mi?
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

kafan basmıyorsa sallamıyacaksın ...
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bence şu dandirik renoları ülkemizden defedip yerli otomobilimizi o fabrikalarda üretsek ne güzel olur dimi?
    Misal putin olsa bu ülkede anında o renoyu devletleştirip kendi markamızı yapardı

Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence şu dandirik renoları ülkemizden defedip yerli otomobilimizi o fabrikalarda üretsek ne güzel olur dimi?
    Misal putin olsa bu ülkede anında o renoyu devletleştirip kendi markamızı yapardı
    onu yapamazlar ama isviçreye davrandıklarından daha sert davranabilirler bence, nede olsa fransada kimsenin gizli hesabı,parası yoktur.isviçreyi unuttunuz dimi onlarada sert çıkmıştık.ne oldu ?unutuldu..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kafası basmayan sallamasın sallayinca bı fransiza denk geliyor sonra. ( ülkesine firansiz a )
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafan basmıyorsa sallamıyacaksın ...
    Bu forumun düzeyine hayranım

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kusura bakma, benim kafam pek basmıyor işte... O yüzden anlamamışımdır. Ben OYAK'ın OYAK-Reanult diye bir kuruluşu var, bu kuruluş Fransız ortaklı, e tabi OYAK kuruluşu olduğu için de doğal olarak OYAK'ın Fransızlarla ortaklığı var sanmıştım. Meğerse kazın ayağı öyle değilmiş. Fransızlarla ortaklık kuran şirketlere Fransız ortaklı denmiyormuş.

Neyse, zaten dediğim gibi ufacık şirket. OYAK'ın gelirinde ne kadar payı olabilir ki? Hepi topu yılda 360.000 tanecik otomobil, 450.000 tanecik motor üretiyorlar...

Yaa, bak bu çok iyi fikirmiş. Bak aklıma ne geldi, bu 50.000 vatandaşımızı yerli şirketlerimize kaydırmadan önce hali hazırdaki yaklaşık 2.5Milyon işsizimizi de yerli şirketlere yerleştirsek mi? Bence iyi olur... Hazır başlamışken, di mi?

Teroru degil yerli uretimi desteklersek oda olur her konudaki alayci bakis acisindan nasiplendigimiz cok bilmis forumdasim!

Ya, bakın aklıma ne geldi. Bu coq Fransa'da yaşamıyor muydu? Bence forumdan süresiz ban edilsin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teroru degil yerli uretimi desteklersek oda olur her konudaki alayci bakis acisindan nasiplendigimiz cok bilmis forumdasim!
    Bu da iyi fikirmiş... Kendi adıma, şu dakika itibariye, teröre olan tüm desteğimi çekip yerli üretime kaydırıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Dr.Who başladı. Künyesinden kontrol ettim Fransız oyuncusu yok... Biraz seyredeyim, dönecem

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Yöneticiler en iyisi bu konuyu kilitlesin.Tartışmayı beceremiyoruz.Kıçı kırık Fransa için birbirimizi kırmayalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ya, bakın aklıma ne geldi. Bu coq Fransa'da yaşamıyor muydu? Bence forumdan süresiz ban edilsin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Bu da iyi fikirmiş... Kendi adıma, şu dakika itibariye, teröre olan tüm desteğimi çekip yerli üretime kaydırıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Dr.Who başladı. Künyesinden kontrol ettim Fransız oyuncusu yok... Biraz seyredeyim, dönecem
    dr who ingiiz daha beter

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem ingiliz hemde sululuguyla bilimkurgularin yuz karasi, fx den abd dizisi falling skies izlerim daha iyi

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ya, bakın aklıma ne geldi. Bu coq Fransa'da yaşamıyor muydu? Bence forumdan süresiz ban edilsin...[COLOR="Silver"]
    Kız arkadaşım fransız kökenli bi aileden geliyor.
    Ben ne yapayım peki?
    Hatunumu boykot edeyim
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kız arkadaşım fransız kökenli bi aileden geliyor.
    Ben ne yapayım peki?
    Hatunumu boykot edeyim
    Sen batmışsın haberin yok aga

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    fransa ya bakıcağımıza kendimize bakalım.bu hükümet geldiğinden beri sömürüyo bizi milletin gıkı çıkmıyor.en son örneğide;bu şerefsiz milletvekillerine ve danışmanlarına yapılan zamlar..... fransızları boykot edeceğimize bence ülkeyi yabancılara satan hükümeti protesto edelim önce....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    alfabemizden f-r-a-n-s harflerini çıkaralım, bayrağımızda ki kırmızı beyaz renkler fransa bayrağında da var onları da değiştirmek lazım. hatta aynı dünya üzerinde yaşıyoruz dünyayı da terk edelim.fransızlar da bizle aynı atmosferde ki oksijeni soluyorlar nefes almayalım.... nasıl yeteri kadar konuyu sulandırabildim mi?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sen batmışsın haberin yok aga
    Hiç sorma pirim
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    iyiki Alman şirketinde çalışıyorum , yoksa istifa etmek zorunda kalacaktım.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)