Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

hapisteyiz tutsağız özgür değiliz

Motovento
    REKLAM ALANI
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Arkadaşlar gecelerı gezginlerın konu alındığı belgeselleri izlıyorum galıba hep hayalımde olan bu yaşam tarzları beni etkilemış durumda elbette bütün avrupalı o belgesellerdeki gıbı gezmıyordur .Ama gezenlerın sayısıda oldukça fazla şimdi konunun vahim olan tarafı şu ya bizizm bu stede yada başka bır motosıklet stesınde okumuştum filistinde yaşayanlar abluka sebebi ile 80 km içine sıkıştırılmışlar yanı 80 km re rahat dolaşım yapabılıyorlar ondan sonrası ise kontroller başlıyor demekki bunu yazan arkadaş motorcu gözüyle bır cümle iliştirmiş oraya ve demişki bu gün motosıklet ile gezmek isteyen bırı olsa orda 80 km sonra yol bıtıyor ne acı bır durum .
    Elbette ordaki daha vahim durumlar var ama biz sadece konunun bu kısmını ele alırsak bizim de bu konuyla ılgili olarak onlardan pek farkımız yok günü birlik gezilerımızın km hesabı en uzunu 200 km reyi gecmiyor belki coğumuz köyünden kasabasından dışarı ancak 80 km re cıkabılıyor bunlar gerek aile gerek iş okul sebelerı ama en büyük etken de maddi olanaklar gerekçesidir.
    Bırakın bu gezgınler gıbı dünyayı avrupayı kıtaları dolaşmayı canım yurdumu bile dolaşamıyor olmak gercekten vahim bir durum özgürüz ama bu özgürlüğümüz malesef hapsedilmiş durumda valla bu yabancılar diye söyleyip topluca hepsini içine alacağım bu adamlar bu dünyaya gelmişler ve yaşıyorlar bizede onları seyredip imrenmek kalıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "adamlarda imkan var abicim" tarzı bir yaklaşıma katılamayacağım.
    adamlarda kendi yollarını çizme cesareti var abicim.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    welcome to the real wold
    hap var cigara var

Motosikleti
    xt 600
    bu adamda sitemiz müdavimlerinden.
    jawa ile asya turunda.
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ey-2011-a.html

ve yine onun kaleminden varlık, yol ve özgürlük üzerine iki satır;

"yol" dedik yol-a ciktik. bazen gun dogusundan bastisina bazen bir saat bilemedin 2 saat motor surduk. usuduk, ac kaldik, bazi gunler sadece sogan-ekmek-suyla karin doyurduk. bazen de onumuze guzel sulu yemekler geldi, biz dilememis olsak da ama bunlari yerken de "oh be dunya varmis" demedik. gelmedi boyle bir sey icimizden. neydi baco sogan-ekmekle etli pilavin tadini "ayni" yapan. artik "kaybedece bir seyimiz kalmamis"miydi umursamaz mi olmustuk ne yedigimizi. ayda sogan-ekmekle mutlu olabilecek "buyuk billurlara" sahip bir midemiz mi olmasiydi? hayir baco "yol" bize sulu yemegin yoklugundan oz-gurlesmeyi sunmus ve ogretmisti. yani onu boyle "lezzetli" kilan yanina katik ettigimiz ozgurlukmus. dolayisiyla onun tadini boyle bir sekilde aldiktan sonra artik ne yedigimizin bir onemi kalmamisti. hayatta kal ve saglikli ol yeter.

peki baco ozgurlugu boyle guzel kilan neydi?

basit bir cevabi vardi herhalde baco: sevmek.

bir insan bir seyi neden ve nasil sever?

bilmiyorum baco, belki ona tabiati soyler, belki de sevilecek seye bir isik vurur ve o karanlikta gorunur olur ve biz de ona vuruluruz. ve belki de ikisi bir arada. hatta oyle gorunuyor ki, bu ikisi birlikte olmasaydi, onu herkes gorur ve severdi.

o isik her hangi bir isik degildir baco, o yalnizca hakikate vurur, cunku o da ona "vurgun"dur.

ve onlarin bulusabilmesi icin, gunesin yukselmesi gerekir. bunun yolunu fahravan'da gostermisler: kaynagini yine ondan -gunes- kanatlarin -acik sozluluk- can'lanmasi.

peki nedir o kanatlara can verecek olan? "her seyin kaybedilmis olmasi mi" yada "buyuk billurlara sahip olunmasi mi"?

sevmek baco, inanc ve ask'la cunku herseye tadini ve tuzunu katan o'dur. dunyada nail, sahip ve ait olunabilecek daha kiymetli bir sey yoktur.

ama bu "siradan" bir sevgi mesaji degildir baco. cunku hakikatin ve ona tutkun isigin bulusmasindan dogmayan her sey yalan, habis ve yikicidir.

soyle bir aciklama yapmaya gerek var mi bilmiyorum ama baco onu da soyleyeyim:

-bir yuce askin yaraticinin oldugunu biliyor muyum?

hayir

-o'nun varolmadigini biliyor muyum?

hayir

-o'nun varligina inaniyor muyum?

hayir

-o'nun varolmadigina inaniyor muyum?

hayir

o halde ne yapiyorum: icsel olarak susuyorum.

o zaman soyle mi diyeceksin baco: vahiy de almadiysan nerden salliyorsun bunlari aga?

baco herkes bir ele-ocaga dogar, biz de galiba oyle bir ocaga dogduk ki, onun ne bir kapisi ne bir odasi ne de kapidan alinmadin mi girilecek bir bacasi vardir. az cok, ucundan kosesinden de olsa kabul olunanlar, oradan "hic bir sey" okumadan "cikarlar" cunku onlarin asil mukellefiyeti Dunya'yi okumaktir.

ben hayatta hic bir sey olamadim, hic bir seye tutunamadim baco. ne bilmemne universiteli, ne bilmemne ulkeli ne bilmemne meslekli, hatta motorcu bile olmadik galiba. o yuzden bu hayati ve yol-culugu benim iradem disinda bana verilen "tutturulan" bir seyle imzaliyorum:

"Ben" Can bilen.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    elbette bizlerde de var gezenler ama genelleme yaparsak aynen de senın dediğin gibi bizler çizim yapamıyoruz

hap var cigara var derken tam anlayamadım ama espiriyi kusura bakma

Motosikleti
    Ducati 797
    matrix ambiansı, askon biladerim

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Adamlarda imkan var abicim" tarzı yaklaşıma ben katılıyorum. Ancak adamlar bu imkanları kazanmak için uzun ve meşakkatli mücadeleler vermişler. Biz de verelim aynı mücadeleyi kardeşim. Bizim için geç olabilir ama bizden sonraki nesillere benzer imkanlar bırakalım. Ama olmaz, biz kıçımızın üstüne oturalım, neme lazım, başımıza bela almayalım, yine de bize bu imkanları altın tepside getirip sunsunlar... Sorarlar adama, "ana güzel mi?" diye Yahu motosiklet konusunda bir protesto yapılsın dendiğinde bile millet hemen salya sümük ağlamaya başlıyor, neymiş "polis plakamızı alır"mış...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok şükür bizler kuşatma altında değiliz, fakat artık hayata yön verebilecek insanlarda değiliz, malesef hayat artık bizi yönlendirmekte olduğu için kendimize de vakit ayıramıyoruz. özgürlükte bir histir sevdiklerinizle istediğiniz hayatı yaşadığınız taktirde özgürsünüz ve korkularınızdan dolayıda kendinizi hapsedersiniz böylelikle bir faunus yapmaya çalışırsınız. yabancılarada açıkcası hiç imrenmiyorum, onlar bizden daha beterler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

bu konu millet ayrımı yapılarak tartışılmamalı, her birey farklı farklı yaşayabilir bedelini ödemek karşılığında. kendimizi kıyaslamaya gerek yok diğer milletlerle, kimsenin kimseden bir üstünlüğü yok.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Adamlarda imkan var abicim" tarzı yaklaşıma ben katılıyorum. Ancak adamlar bu imkanları kazanmak için uzun ve meşakkatli mücadeleler vermişler. Biz de verelim aynı mücadeleyi kardeşim. Bizim için geç olabilir ama bizden sonraki nesillere benzer imkanlar bırakalım. Ama olmaz, biz kıçımızın üstüne oturalım, neme lazım, başımıza bela almayalım, yine de bize bu imkanları altın tepside getirip sunsunlar... Sorarlar adama, "ana güzel mi?" diye Yahu motosiklet konusunda bir protesto yapılsın dendiğinde bile millet hemen salya sümük ağlamaya başlıyor, neymiş "polis plakamızı alır"mış...
    imkandan kastımız ne abi? başka şeylerden bahsediyor olabiliriz.
    genel manasıyla imkandan kasıt;
    "adamların tuzu kuru, para da var, geziyolar anasını satayım"
    gibi birşey.
    mesele buysa katılmıyorum.
    hayatı ezberden yaşayıp yaşamamak imkanlarla değil cesaretle alakalı.
    hangi arabaya sahip olduğun imkan, o arabayla nerelere gidip neler yaptığın ise bambaşka bir meseledir.
    dünya milletleri binlerce yılın canlı organizması;
    mahallenin akran gençleri
    olgunlaşıyor, gelişiyor, bazen hasta düşüyor, geriliyor;
    kimi sporcu olmuş kimi tinerci
    sporcu iyi koşunca; tinerci sebebi sporcunun ayağındaki adidas torsion'lara bağlıyorsa tinerci minerci demem tartışırım
    biri tinerci olmuş biri sporcu;
    neden?
    genetik? doğa? yazgı?
    ne bileyim??
    bildiğim;

"ortada çözülmeyi bekleyen bir mesele var,
    ve suçu imkanlara atmak çoğu zaman meselenin ta kendisi"

Max Baer

ha senin imkandan kastının bu olmadığını düşünüyorum.
    özgür birey ve fikirlerin doğması için uygun koşulları oluşturma mücadelesini mi kastediyorsun?
    hayırlısı olsun.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    kendi adıma konuşursam...
    aç kalmak mı, özgürlük mü diye?
    tok karını seçerim...
    çoğumuzun şu anda yaptığıda bu, dolaylı yönden..
    kapitalist düzen bizim elimizden akrabalarımızı kardeşlerimizi özgürlüğümüzü herşeyimizi aldı...
    bizi sadece çalışan ay sonunu düşünmeye iten bireyler haline getirdi...

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ortada çözülmeyi bekleyen bir mesele var,
    ve suçu imkanlara atmak çoğu zaman meselenin ta kendisi"

Max Baer
    "Sen, benim ne kastettiğimi gayet iyi biliyorsun..."
    J. Braddock (Max Baer'i pataklamadan hemen önce.)

Motosikleti
    xt 600
    "Sen, benim ne kastettiğimi gayet iyi biliyorsun..."
    J. Braddock (Max Baer'i pataklamadan hemen önce.)
    "biz pas açarken -bilenler bilmeyenlere anlatsın- diyenlerin vebali tarih kayıtlarında yer alacaktır"
    Robert De Niro (kızgın boğa'da Jack La Motta suretinde)

"biz pas açarken -bilenler bilmeyenlere anlatsın- diyenlerin vebali tarih kayıtlarında yer alacaktır"

Ben seninle başa çıkamam birader

Elbette imkanlardan bahsederken yalnızca parasal rahatlıktan bahsetmiyorum. Aksine, o pek özenerek baktığımız Avrupalı gezginler de parasal anlamda baya ciddi sıkıntılara katlanarak dolaşıyorlar dünyayı. Konu daha çok bireyin özgürleşmesi ile alakalı bence. Zaten hiçbir konu "para var, geziyorlar" diyerek açıklanabilecek kadar sığ değildir. Buradaki denklemde para her ne kadar bir faktör olsa da ihmal edilebilecek kadar küçük bir etkisi var elbette...

Motosikleti
    Ducati 797
    madem filmlerden replik yazıyoruz

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi adıma konuşursam...
    aç kalmak mı, özgürlük mü diye?
    tok karını seçerim...
    çoğumuzun şu anda yaptığıda bu, dolaylı yönden..
    kapitalist düzen bizim elimizden akrabalarımızı kardeşlerimizi özgürlüğümüzü herşeyimizi aldı...
    bizi sadece çalışan ay sonunu düşünmeye iten bireyler haline getirdi...
    Hepimiz heba oluyoruz...Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş...Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz...Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz... Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız...Bir amacımız yok; ne büyük savaş ne de büyük bir buhran yaşadık...Bizim savaşımız ruhani savaş... Ve bunalımımız kendi hayatlarımız...
    Fight club- Tyler Durden

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250

Ben seninle başa çıkamam birader
    adamıda yıldırdın sonunda

yalnız maddi imkanlar konusunda fatih abiye sonuna kadar katılıyorum biraz billur meselesi cidden Can abimiz bunun adı üstünde Canlı kanıtı... Demeyim diye tutuyordum kendimi büyüğümsünüz ikinizin karşılıklı yazışmalarını okumak da acayip zevkli ama ya detaylı açıklama yapın yada gidin başka mahallede oynayın karşdeşim (sürç-i lisan ettiysek affola )
    ANGARAJ

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Konu afişe oldu galiba.........
    astala vista bayby
    Arnold Swz.amca....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can abimiz bunun adı üstünde Canlı kanıtı... D
    sayısal mı tutturdu naptı lan bu?
    entel dantel ayağı yapıyo da belki parayı buldu eziyo şimdi tayland'da

yukarda verdiğim yazıyı güzel yazmış ama. takdir ettim kimden kopyaladıysa

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Elbette imkanlardan bahsederken yalnızca parasal rahatlıktan bahsetmiyorum. Aksine, o pek özenerek baktığımız Avrupalı gezginler de parasal anlamda baya ciddi sıkıntılara katlanarak dolaşıyorlar dünyayı. Konu daha çok bireyin özgürleşmesi ile alakalı bence. Zaten hiçbir konu "para var, geziyorlar" diyerek açıklanabilecek kadar sığ değildir. Buradaki denklemde para her ne kadar bir faktör olsa da ihmal edilebilecek kadar küçük bir etkisi var elbette...
    abi burda şunu eklemek istiyorum.
    milletlerin genetik karakterleri olabilir mi acaba?
    yani bir avrupa kafasını ya da afrika kültürünü bizden beklemek abes belkide.
    belkide ayıp ediyorum meseleyi genetiğe bağlama gafletiyle ama bu konuyu zaman zaman düşünüyorum.
    bir danimarkalıyla hangi noktada ayrılıyoruz?
    yeterince özgürleşmek istemedik mi?
    malum dış mihrakların meçhul oyunları mı?
    bir zencinin karaderisi gibi bir parçamız mı acaba türk kafası?
    gastroentoroloji uzmanı varsa bilimsel delilleriyle yorumunu bekliyorum.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    herkes film repliklerini yapıştırmış ,
    dayanamam benimde eklemem gerek ,

Tarkan Gümüş Eyer - 1970

"Tarkan: Kurt babanı kim öldürdü?

Kurt: Hav Hav Hav Hav!

Tarkan: Hain Kostokkk!!!"
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

abi burda şunu eklemek istiyorum.
    milletlerin genetik karakterleri olabilir mi acaba?
    yani bir avrupa kafasını ya da afrika kültürünü bizden beklemek abes belkide.
    belkide ayıp ediyorum meseleyi genetiğe bağlama gafletiyle ama bu konuyu zaman zaman düşünüyorum.
    bir danimarkalıyla hangi noktada ayrılıyoruz?
    yeterince özgürleşmek istemedik mi?
    malum dış mihrakların meçhul oyunları mı?
    bir zencinin karaderisi gibi bir parçamız mı acaba türk kafası?
    gastroentoroloji uzmanı varsa bilimsel delilleriyle yorumunu bekliyorum.
    Genetik karakter dediğimiz anda içinden çıkması oldukça güç bir sonuca doğru yelken açarız bence... Misal, safkan bir Alman'ı doğduğu anda Türkiye'de bir ailenin yanına vermiş olsan bizim yaşlarımıza geldiğinde nasıl bir adamla karşılaşırız? Bence tıpkı senin benim gibi bir adamla karşılaşırız. Lakin içinde yaşadığımız toplumun genel karakter yapısı diye birşeyden bahsetmek istersek, eğitim sistemi, dini kültür, coğrafi şartlar, siyasi yapı ve bunlar gibi birçok faktör ile birlikte tartışmak zorunda kalacağımız aşikar... Konuya bilimsel olarak nasıl yaklaşılabilir dersek, çok tavsiye edildiği için henüz okumaya başladığım "Tüfek, mikrop ve çelik" diye bir kitap var, tamamen bu konu üzerine yoğunlaşmış bir çalışma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes film repliklerini yapıştırmış ,
    dayanamam benimde eklemem gerek ,

Tarkan Gümüş Eyer - 1970

"Tarkan: Kurt babanı kim öldürdü?

Kurt: Hav Hav Hav Hav!

Tarkan: Hain Kostokkk!!!"

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez.
    Harriet Tubman

Canlı tutsak, oluyoruz yaşarken.Anı yaşamak aklına geleni yapmak her zaman en iyisidir ben öle yapmaya gayret ederim her zaman.Öylede böylede ölüp gidicez bizi kurtlar böcükler yicek en azından yapmak istediklerimi yapıp ölme taraftarıyım her daim.
    Asayiş berkemal

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)