Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50 Gün önce geçirdiğim kaza.... RAY SİGORTA

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Merhaba arkadaşlar 28 Ağustos Pazar günü bir caddede ilerlerken bir bayanın aniden tali yoldan çıkması üzerine motosikletimle kaza yaptım, o anda tutanaklarımızı tuttuk ve araya bayram girdiği için bayramdan sonra motosikleti servise verdim tutanaklar benim ve karşı tarafın evraklarını ve expertizde 6bin masraf çıktı .. sadece 2 grenaj sağ sol ve ayak freni hasarlıydı, ortalama işlemlere başlayalı 40 gün oldu ve halen ödemenin çıkmasını bekliyoruz sinirlerim gerilmeye başladı, bu kadarda sürermi dosyanın onaylanması? yardımcı olabilecek arkadaşlarım çıkarsa poliçe no 113 011 015 31 dir teşekkürler..
    HONDACBR125RAPRİLİARS125YAMAHAR6

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Geçmiş olsun. Biz minibüsle büyük bir kaza yapmıştık. Cuma günüydü. Salı günü para hesabımıza yatmıştı. 5.500 tl. Bence bir arayın sorun. Bu konularda servisin iş bitirici olması lazım. Servisle konuşun tekrar veya sigorta şirketine mail atın. 40 gün epey uzun bir süre. Bu kadar nasıl dayandınız?
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Biz minibüsle büyük bir kaza yapmıştık. Cuma günüydü. Salı günü para hesabımıza yatmıştı. 5.500 tl. Bence bir arayın sorun. Bu konularda servisin iş bitirici olması lazım. Servisle konuşun tekrar veya sigorta şirketine mail atın. 40 gün epey uzun bir süre. Bu kadar nasıl dayandınız?
    Nasıl dayandığımı bilemiyorum, sanırım bunlar biraz kıllattı ilk başlarda çok az hasar alıp bu kadar yüksek tutmasından dolayı ben servisle konuştuğumda bunlar piyasa araştıması yapıyorlar dedi rs125 için belke pertede çıkartabilirler dedi...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Eksper ile ve/veya sigorta şirketiyle görüşün. Bir evrak eksikliği olabilir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksper ile ve/veya sigorta şirketiyle görüşün. Bir evrak eksikliği olabilir.
    Yada genelde sigorta şirketlerinin yaptığı gibi ödemeyi geciktirmek yada ödeme yapmamak için ellerinden geleni yapıyorlar...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Müşteri hizmetleriyle görüştüm dosyam son aşamadaymış.Ödemenin çıkmasını bekliyorlarmış.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bu konunun moto sohpet bölümünde olması sizce de uygun olmaz mı?
    Yeterince konu içi ve motorla alakalı.

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı OguzhanCBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müşteri hizmetleriyle görüştüm dosyam son aşamadaymış.Ödemenin çıkmasını bekliyorlarmış.
    Güzel. Hayırlı olsun...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    öncelikle geçmiş olsun ,ucuz fazla bilenmeyen sigorta şirketlerinden uzak durun,ben şahsen anadolu ve aksigorta harici pek yaptırmıyorum,anlattığınız problem ucuz sigorta yapan firmalarda çok oluyor hatta bir çok kişi bu sigorta şirketleri ile mahkemelik bile oluyorlar,umarım sizi daha fazla üzmeden ödemeniz yapılır
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    oğuz geçmiş olsun dostum önce kaza için sonra sigorta şirketi krizi için,bence motorlara pek önem vermiyor galiba bu sigorta şirketleri yazın başında arkadaşımın piaggo fly'ına bir araba çarpmıştı ve ehliyeti yoktu abisini direksiyonda göstermek istedi hatalı o olduğu için doğal olarak biz çarpandan masrafları peşin peşin aldık sonra sigorta ödemesi ile uğraşmamak içinsigortanın ödeme yapmasını biz değil o beklemişti ama 1 ay kadar bekledi sanırım

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Hocam şöyle bir bilgi de ben vereyim... konu ile alakalı,

Sigorta dolandırıcılığında en çok kullanılan şey motosikletler ve özellikle racing ve SS makinalar. O yüzden sigorta şirketleri, bu gibi durumlarda karşıdakinin kim olduğunu ne olduğunu, kazayı servsi ıvırı kıvırı çoook ince ayrıntılarına kadar araştırıyor. Sizinle alakalı bir durum değil. Genellikle tam bahsettiğiniz gibi oluyor çünkü işler. Bi hayabusa yan yatıyor mesela, sadece karenaj çizikleri, haşırt 4000 Euro (fiyat atmasyondur), halbuki kaza sırasında üzerinde zaten kazalı karenaj var... sonra işin içinde olan servise gidilip, eski karenajlar geri takılıyor, alınan para servis+eksper ve motor sahibi arasında kırışılıyor...

Bu sebepten normaldir gecikmesi. Bu zamana kadar ödeme reddedilmediyse, sizin de korkacak bir durumunuz olmadığı belli, rahat olun. Ödenir mutlaka. Bazı şerefsizlerin yaptıkları yüzünden çekiyorsunuz bu işkenceyi...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şöyle bir bilgi de ben vereyim... konu ile alakalı,

Sigorta dolandırıcılığında en çok kullanılan şey motosikletler ve özellikle racing ve SS makinalar. O yüzden sigorta şirketleri, bu gibi durumlarda karşıdakinin kim olduğunu ne olduğunu, kazayı servsi ıvırı kıvırı çoook ince ayrıntılarına kadar araştırıyor. Sizinle alakalı bir durum değil. Genellikle tam bahsettiğiniz gibi oluyor çünkü işler. Bi hayabusa yan yatıyor mesela, sadece karenaj çizikleri, haşırt 4000 Euro (fiyat atmasyondur), halbuki kaza sırasında üzerinde zaten kazalı karenaj var... sonra işin içinde olan servise gidilip, eski karenajlar geri takılıyor, alınan para servis+eksper ve motor sahibi arasında kırışılıyor...

Bu sebepten normaldir gecikmesi. Bu zamana kadar ödeme reddedilmediyse, sizin de korkacak bir durumunuz olmadığı belli, rahat olun. Ödenir mutlaka. Bazı şerefsizlerin yaptıkları yüzünden çekiyorsunuz bu işkenceyi...
    sabah sabah iyi geldi.ooh mis

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah sabah iyi geldi.ooh mis
    Ne bakımdan?

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Ne bakımdan?
    Senin kazalı " grenaj " yazmanı bekliyordu sanırım " karenaj " yazınca komik geldi. Olsun bu şekilde aslında " grenajın" " karenaj " olduğunu öğrenmiş olur ?

Motosikleti
    BMW F650 ST
    aslında grenaj diye biliyor hemen herkes.
    www.grenaj.net/
    diye motosikletlere karenaj üreten bir firmanın web adresi bile var.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    aslında grenaj diye biliyor hemen herkes.
    www.grenaj.net/
    diye motosikletlere karenaj üreten bir firmanın web adresi bile var.
    cahilliğim affola karenaj nedir abi
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahilliğim affola karenaj nedir abi
    Halk arasında genellikle GRENAJ diye bilinen,
    Pek çok motosiklet modelinde (genelde naked ve cruiser modeller hariç hemen hepsinde) motosikletin kafa, depo ve motor bölgelerini örten, genellikle plastik veya benzeri maddelerden yapılan koruma ve kaporta elemanları... .

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    İişin ilginç tarafı dün bir telefon aldım, karşı tarafta bir hata kusur bulunamamış ödeme yapılamayacakmış falan filan.. çok ilginç bir olayın içindeyiz işin ehli insanlar ve servis yetkilisi çok şaşırdı şimdi ray ege müdürlüğüne gidiyorum..

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    270849 ihbar nolu kaza tespit tutanağı kapanmıştır. Kusur oranları (ben)35AY2936 %0 35Y1023 %100

TRAMER raporudur.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    geçmiş olsun kardeş umarım sigorta şirketi ödemeyi yapmıştır ve ayrıca bu raporda onlara kapak olmuş senin adına sevindim yolun açık olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)