Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ev kredisi mi yoksa altın borçlanmak mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İktidar yandaşıyım zaten, kaynak bulmak için ismin "kemal" olması yetecekti ne güzel.
    neyse fazla siyasete girmeyelim , girdimmi çıkamıyorum , hayırlısı olsun sizin için bende banka kredisini öneririm , kişiye borçlu olacağıma bankaya borçlu olmak daha mantıklı .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse fazla siyasete girmeyelim , girdimmi çıkamıyorum , hayırlısı olsun sizin için bende banka kredisini öneririm , kişiye borçlu olacağıma bankaya borçlu olmak daha mantıklı .
    Teşekkür ederim.

bu konuyu bağlamışssındır herhalde bi yerlere,

Borsa nın tepetaklak olma ihtimalini önceden sezip, 47 TL den altın alarak bugünlerde 73 TL olmasıyla göbek atan birisi olarak o günlerde cevap vermemiştim ne olur ne olmaz vebalini almıyayım diye,

Altın ile borç alma işi bu devirde yaş iş, ons u 2.000 dolara kadar gider.

syglr.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Kayhan bu parayı ihtiyaç kredisi olarak alderim,ve sağlam pazarlık yap,direk kesip atmalarına bakma sen pazarlığını yap.

Altına bu sıralar yaklaşma derim,doğu ülkelerinin durumu ortada,bu kargaşa petrol fiyatlarına yansıdığı zaman dolar piyasası çıldırıyor ve haliyle ons'da yükselişe geçiyor,altın ons'la birlikte yükselince kalıcı olarak fiyatlarda bir çakılma oluyor.Buna bağlı olarak doların minimum dalgalanması ons'un dengesini bozunca altın 0.005kr. düşüş yaşıyorsa,ardından 0.50kr. yükseliş yaşıyor.

En kral kuyumcular bile bu dalgalanmalar yüzünden kesin olarak tahminde bulunamıyor,fakat bu sıralar %'denin büyük bir kısmı altının yükseliceğine işaret ediyor...

Ons'un neolduğunu merak edenler için küçük bir dipnot...

Öncelikle ''ons'' evrensel bir değerdir.

1 ons,31.10gr.'a eşdeğerde ağırlık birimidir.
    Yani örneklendirecek olursak,nasılki bir inç 2.54mm. eşdeğerse,1ons'da 31.10gr. eşdeğerdir.

Çoğunlukla kuyumcular bu ağırlık biriminden yola çıkarak altının günlük birim Gr.'ını nekadar tl. olduğunu hesaplarlar.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayhan bu parayı ihtiyaç kredisi olarak alderim,ve sağlam pazarlık yap,direk kesip atmalarına bakma sen pazarlığını yap.

Altına bu sıralar yaklaşma derim,doğu ülkelerinin durumu ortada,bu kargaşa petrol fiyatlarına yansıdığı zaman dolar piyasası çıldırıyor ve haliyle ons'da yükselişe geçiyor,altın ons'la birlikte yükselince kalıcı olarak fiyatlarda bir çakılma oluyor.Buna bağlı olarak doların minimum dalgalanması ons'un dengesini bozunca altın 0.005kr. düşüş yaşıyorsa,ardından 0.50kr. yükseliş yaşıyor.

En kral kuyumcular bile bu dalgalanmalar yüzünden kesin olarak tahminde bulunamıyor,fakat bu sıralar %'denin büyük bir kısmı altının yükseliceğine işaret ediyor...

Ons'un neolduğunu merak edenler için küçük bir dipnot...

Öncelikle ''ons'' evrensel bir değerdir.

1 ons,31.10gr.'a eşdeğerde ağırlık birimidir.
    Yani örneklendirecek olursak,nasılki bir inç 2.54mm. eşdeğerse,1ons'da 31.10gr. eşdeğerdir.

Çoğunlukla kuyumcular bu ağırlık biriminden yola çıkarak altının günlük birim Gr.'ını nekadar tl. olduğunu hesaplarlar.

peki ben altının kaç tl den satılması gerektiğini bulmak için

Ons fiyatı x dolar kuru / 31.1 gr mı yapmam lazım

syglr

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

peki ben altının kaç tl den satılması gerektiğini bulmak için

Ons fiyatı x dolar kuru / 31.1 gr mı yapmam lazım

syglr

Meslektaşım,madem sende bu işleri biliyorsun neden uyarını yapmıyorsun,valla ayıp oluyor bak...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alış 69,6 TL'den bozdurdum, şu an alışa göre 1000 TL zararım var.

Zamanında konuşabilseydik keşke

Borç aldığım arkadaşıma 3 ayda bir 10gr ödeyeceğim.
    Bi şekide para bulup hemen kapatsam mı acaba? Zararın neresinden dönülse kardır mantığıyla?

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meslektaşım,madem sende bu işleri biliyorsun neden uyarını yapmıyorsun,valla ayıp oluyor bak...
    meslektaş yaptı bizi bu türkiye ekonomisi

kuyumcu falan değilim

sadece yatırım amaçlı yurt içi / yurt dışı , imkb ve altın ile alakadar olan ve yakından takip eden biriyim.

borsa nın çakılcağını önceden sezerek ons u 960 dolar larda iken altın aldım,
    47 TL maliyetim var,

bugün gr.ı 73,46 TL imiş

ama yarın gr.ı 74,18 TL (1,610 X 1433 = ..... / 31,1 )

http://www.altinkaynak.com/
    http://finance.yahoo.com/
    http://markets.on.nytimes.com/resear...w/overview.asp
    http://yatirimci.akbank.com.tr/metal.aspx

syglr.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:56 ----------

Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alış 69,6 TL'den bozdurdum, şu an alışa göre 1000 TL zararım var.

Zamanında konuşabilseydik keşke

Borç aldığım arkadaşıma 3 ayda bir 10gr ödeyeceğim.
    Bi şekide para bulup hemen kapatsam mı acaba? Zararın neresinden dönülse kardır mantığıyla?
    kredi de karar kıldınız diye + % 0,0001 ihtimal altın çakılır
    ('' ulan altın fulll düşüyor banada altınla borçlandırmadı bu forumdakiler'' demeyesin diye)

diye karışmadım o günlerde

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    meslektaş yaptı bizi bu türkiye ekonomisi

kuyumcu falan değilim

sadece yatırım amaçlı yurt içi / yurt dışı , imkb ve altın ile alakadar olan ve yakından takip eden biriyim.

borsa nın çakılcağını önceden sezerek ons u 960 dolar larda iken altın aldım,
    47 TL maliyetim var,

bugün gr.ı 73,46 TL imiş

ama yarın gr.ı 74,18 TL (1,610 X 1433 = ..... / 31,1 )

http://www.altinkaynak.com/
    http://finance.yahoo.com/
    http://markets.on.nytimes.com/resear...w/overview.asp
    http://yatirimci.akbank.com.tr/metal.aspx

syglr.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:56 ----------

kredi de karar kıldınız diye + % 0,0001 ihtimal altın çakılır
    ('' ulan altın fulll düşüyor banada altınla borçlandırmadı bu forumdakiler'' demeyesin diye)

diye karışmadım o günlerde
    Bu verdiğin linklerdeki siteler altınkaynak dışındakiler güvenilir değildir.

altınkaynak siteside ankara piyasasıdır.Eğerki bu fiyatları güncel saatlih hatta ve hatta dk. ve saniyelik takip edim diyorsan sana bir site ismi vericem.Bu siteyi kapalı çarşının %70'ine yakını kullanır ve yanılma payı %1 oda belki...

http://www.goldpara.com/default.asp?go=currency

Bu siteyi takip et...İlerleyen zamanlarda sana daha prof. sitelerin linkini vericem,mademki böyle işlerle uğraşıyorsun,bizde buna istinaden arkadaşımızın zararını istemeyiz tabiki.

Daha sonra verdiğim siteler tabiki ücretli fakat benim sana vereceğim şifrelerle ücretsiz girebiliceksin,fakat şifreler 15 günde bir değişecektir.

saol a sın, teşekkürler,

borsa - %4,20 ile fena çakılmış bugün, kriz patladığı zamanki gibi aynı, bu oranda çakıldığını hatırlamıyorum uzun zamandır,

iç ve dış piyaslardaki belirsizlikler yatırım yapılabilir varlık olarak bir tek ALTIN ı ön pilana çıkarıyor.

2.000 li rakamlar fazla uzak değil (12 ay)

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    saol a sın, teşekkürler,

borsa - %4,20 ile fena çakılmış bugün, kriz patladığı zamanki gibi aynı, bu oranda çakıldığını hatırlamıyorum uzun zamandır,

iç ve dış piyaslardaki belirsizlikler yatırım yapılabilir varlık olarak bir tek ALTIN ı ön pilana çıkarıyor.

2.000 li rakamlar fazla uzak değil (12 ay)
    Ben 12/13 yaşlarımdan beri kapalı çarşıda bu mesleği tatbik ettim diyebilirim,yaklaşık son 2 aydırda mesleğimden farklı bir meslek dalında çalışıyorum.

Şunu diyeceğimki,bu yaşıma kadar altının bukadar hızlı birşekilde fiyat yaptığını beni geç babam dahi görmemiş,babam'da çocukluğundan beri bu meslekle uğraşır.

Düşünsene geçtiğimiz kurban bayramında has'ın gr.'ı 61.80tl. idi şimdiki fiyat ortada.Çok yakın tanıdığım birisi kurban bayramında ''bir buçuk tirilyon'' değerinde takoz halinde has aldı,şimdi yaptığı pirim korkunç bir rakam...İşte para parayı böyle çeker.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1,5 TRİLYONLUK,TAKOZ HALİNDE HAS!!!!

KAR'INI DÜŞÜNEMİYORUM Sanırım bütün paramı altına yatıracağım

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)