Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kamp malzemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    arkadaşlar tamamiyle yabancı olduğum bir konu
    daha önceden alan ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

almayı düşündüğüm malzemeler çadır( 2-3 kişilik fazla yer kaplamayan) ve
    uyku tulumu

tüm malzemeleri motorsikletimle birlikte taşıyacağım için fazla yer kaplamaması ve çabuk kurulması, dayanıklı ve kullanışlı olması tercih sebebidir.

kullandığınız ve mennun kaldığınız ya da asla alma değidiğiniz tüm önerilerinizi bekliyorum
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tamamiyle yabancı olduğum bir konu
    daha önceden alan ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

almayı düşündüğüm malzemeler çadır( 2-3 kişilik fazla yer kaplamayan) ve
    uyku tulumu

tüm malzemeleri motorsikletimle birlikte taşıyacağım için fazla yer kaplamaması ve çabuk kurulması, dayanıklı ve kullanışlı olması tercih sebebidir.

kullandığınız ve mennun kaldığınız ya da asla alma değidiğiniz tüm önerilerinizi bekliyorum
    Yaz vakti kullanacaksan CARREFOUR 4 kişilik çadır, uyku tulumu, sünger, şişme yatak ve yastık 50 TL ye almıştım hepsini yazın, baya da iyi çıktı 3-4 Kez kullandım memnun kaldım

Motosikleti
    Triumph TİGER
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz vakti kullanacaksan CARREFOUR 4 kişilik çadır, uyku tulumu, sünger, şişme yatak ve yastık 50 TL ye almıştım hepsini yazın, baya da iyi çıktı 3-4 Kez kullandım memnun kaldım
    soğuğu geçiriyormu ve gece bir sıkıntı yaşadınmı

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soğuğu geçiriyormu ve gece bir sıkıntı yaşadınmı
    Yaz vaktiydi, gündüz içine bile giremiyordum sıcaktan, akşamları, uyku tulumunun içine bile girmedim, ince battaniye örttüm üstüme, kış vakti kulalnılacaksa işe yaramaz bence...

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Nerede kullanacaksın, hangi sıcaklıklarda hangi hava koşullarında, ağırlığı mı önemli fazla kaplamaması mı?

Ağırlık ve hacim küçüldükçe fiyatlar çok kabarıyor.

dgaggy'nin dediği gibi sadece yazın +20 de kullanacaksan her türlü çadır olur. Ama yağmur çamur olma ihtimali var dersen iki katlı çadırlar var onlar en sağlıklısı. 2 katlı alırkenden de dikkat etmen gereken çadır kurulduğunda iki katında kesinlikle birbirine tems etmio olması. Eğer temas ederse buhardan çadırın su alır.

Bir de zeminle senin arandaki ısı transferini kesmek ya da en aza indirmek için mata ihtiyacın var. Matın da yumuşaklığına, konforune ve hacmine göre fiyatalr değişiyor. Konforlu olsun diyorsan mat yerine şişme yatak al.
    Ben mat kullandım pek rahatsız olmadım, her yerde uyuyaiblme potansiyleim var çünkü

Benim kullandığım çadır hannah'tı, ilk tecrübesiz bir şekilde aldım ama memnun kaldım. 3 mevsilik çadır diye geçiyor.

2+1 kişilik, 3.500 gr kadar, 90 lira civarı

Mat olarakta en ucuzu diye bundan almıştım. Tek kusuru fazla yer kaplıyor...

Bunalr şişme matlarmış:
    45 lira

34lira

Bir de tulum var.. Akşamları serin olan yerlerde hayat kurtarıyor. Uyku tulumalrının açıklamalarında kullanım hava sıcaklık aralığı dereceyle yazıyor hepsinin. Fiyatı ve sıcaklık aralığı uygun olanı seçebilirsin.
    Sentetik ve kaz tüyü olanları var. Haliyle kaz tüyü olanları biraz pahalı, kışın kullanmayı düşünmüyorsan 150-300 lira arasında fiyatları, gereksiz .

Mesela şu 23 lira. İki taraftan fermuarlı olduğu için iki tulumu birleştirip çift kişilik tulum yapabiliryorsun sanırım. +24/+11 sıcaklık derecesi aralığı verilmiş. Ama bana sorarsan tulum alacaksan +15/-2 gibi bir değerde alman laızm çünkü +20 den sonra zaten tuluma ihtiyaç duyulmuyor.

Mumya tipliler var bunlar haliyle tek kişilik:
    Bu +23/0 aralığındaymış ve 70 lira.

Genel olarakta benim bilidğim Lafuma ve Hannah markaları uygun fiyatlı ve iyidir. Benim fikirlerim tabi. İyicene bir araştırırsınız.
    Kolay gele.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

dogada kamp yapacaksanız, oncelıkle bır ıkı kıtap almanızı tavsıye ederım.
    " Survival " baslıgı altında bır cok yabancı yayın bulabılırsınız. turkce kıtaplar da bu konuda, son zamanlarda yayınlanmaya basladı.

kamp yapmak pek de gorundugu kadar kolay ve rahat olmayabılıyor cunku. mesela, ayakkabılarınızı cadırın ıcıne asla sokmayın yagmurlu gunlerde. ters cevırıp kurumalarına yardımcı olun. soguk havalarda ( asırı sogukdan bahsetmıyorum ) cadırın ıcınde yakacagınız bır kucuk mum bıle sızı ısıtacaktır.

su hıjyenıne cok dıkkat etmenız lazım. ılla kı bır su fıltresı bulundurun ( tabıı yakında bır bakkal yoksa ).

bocek ve sıneklerden kurtulmak ıcın de bır suru care var ama kımyasal olanlara basvurmayın. cadırınızı asla kuru dere yataklarına, heyelan bolgelerıne kurmayın vs vs vs ...

bu bılgılerı bır kıtapdan ogrenmenız ve hatta bu kıtabında yanınızda olması sızı bır cok dertten kurtaracaktır.

morrigan'ın dedıgı gıbı, gıdecegınız yerın ıklım ve cografı sartları sızın ekıpmanlarınızı belırleyen en onemlı etken olacaktır. asırı soguk ıklımlı bır yere gıdeceksenız, ekıpmanlarınız buna dayanıklı olmalı ama yaz aylarında bır sahıl kasabasında kamp yapacaksanız bır cok yukten kurtulursunuz.

ve unutmayın, pahalı ekıpman her zaman en ıyı ekıpman degıldır. ayrıca yanınızda ılla kı keskın bır bıcak ( su oyuncak ısvıcre cakıları degıl ama ) bulundurun. dogru kullanılan bır bıcak ıle agac bıle kesebılırsınız. ates yakarsınız ve survive edebılırsınız.

kolay gelsın

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    tamamiyle yabancı oldugunuzu söylüyorsunuz
    uzun süreli kamp olayında sadece çadır mat uyku tulumu yeterli olmayacaktır
    iyi ve emniyetli bir bıçak , bir miktar sağlam ip , gece feneri , gümüş renkli sağlam bir bant var ondan , çakmak ve kibrit , az fakat besleyici gıdalar gibi sabah sabah aklıma bunlar geldi fakat daha zamanınız varsa benim kendi notlarımdan daha sonra eklemeler yaparım
    tabi gidecek herkez bu konuda acemi ise mutlaka profesyonel birinden destek almanızı tavsiye ederim
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Triumph TİGER
    tüm arkadaşlara teşekkürler

çadır temmuz ayhı içerisinde planladığım tüm türkiye sınırlarını kapsayan bir gezide kullanacağım.
    en çokta doğu anadolu bölgesinin akşamları beni tedirgin ediyor.

kral_turna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzukı an125hk
    metro grosmarket derimmm...ben aldım 4 kişilik şişme bot dahil entex marka 4 yıl oldu çadırda botta her sene işimi gördüüü...önemli olan alacağın ne olursa olsun(CE)amblemi olsun...arkana bakma...avrupa standartıdır su çamur ısı demezzz....ben kaçkarda uyudum o çadırda ayder yaylasında uyudum.artvin karagöl de uyudum...rize hemşin yaylalarında bile kaldımmm daha ne diyimmm(CE) AMBLEME DİKKATTTTTT
    namk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler