Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: honda accord vs volvo s40

Katılımcı sayısı
30. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • honda accord

20 66.67%
  • volvo s40

10 33.33%
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda Accord Vs Volvo S40

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ablacığım.. ban ben sanayide yetişmeyim.... ha bu işin teoriğinide gördüm ve diyorumki ne testlere inan nede bağımsız kuruluş denen yerlerin yaptığı testlere..... olar avrupa ülkesişne göre test eder ama burası türkiye ve en güzeli gerçek hayatta olanlardır. bundada benim gözümde tek bir araba var oda volvo.. yoksa avrupalı toyotaya iyi demiş mercedese iyi demiş umrumda değildir benim
    Haklısın Aprupa nın çıkardığı istatistik sonucuna bakmamak sanayiide yetişmiş birine danışmak daha mantıklı.. Ne diyim sende haklısın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın Aprupa nın çıkardığı istatistik sonucuna bakmamak sanayiide yetişmiş birine danışmak daha mantıklı.. Ne diyim sende haklısın
    ablacım yanlış anladım bak ben hala okuyorum. teoriğide öğreniyorum.b ton arabayla igili seminere falanda katıldım ama bazen sanayi ustasını küçük görmeleri nelere mal oluyor. bu budur. avrupalı lastiğinide kendi asfaltına göre değerlendirir arabasınıda..... ha burası türkiye. otoban ortasında önüne eşşek ölüsü çıkar. birisi logar kapağını hurdaya satmak için çalar çukur çıkar. traktörün geçemeyeceği tümsek çıkar çıkar allah çıkar...... artı bak bu lafımı başka bi forumdada tartışıldı buradada söyleyim bizim türkiye şartına ayanabilecek tek bir araba var oda reno toroslar.. buna emin ol
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    ablacım yanlış anladım bak ben hala okuyorum. teoriğide öğreniyorum.b ton arabayla igili seminere falanda katıldım ama bazen sanayi ustasını küçük görmeleri nelere mal oluyor. bu budur. avrupalı lastiğinide kendi asfaltına göre değerlendirir arabasınıda..... ha burası türkiye. otoban ortasında önüne eşşek ölüsü çıkar. birisi logar kapağını hurdaya satmak için çalar çukur çıkar. traktörün geçemeyeceği tümsek çıkar çıkar allah çıkar...... artı bak bu lafımı başka bi forumdada tartışıldı buradada söyleyim bizim türkiye şartına ayanabilecek tek bir araba var oda reno toroslar.. buna emin ol
    Ben diyorum ki arızası az olan araç Volvo.. Bunun TR ile pek bi bağlantısı kurulamaz.. Araç arıza yapar ya da yapmaz... Belli bi hızda arabaları çarpıştırıyorlar ve kasası en sağlam çıkan, çarpışmada taş gibi duran araç Volvo diyorum ki bunu TR ye hiç mi hiç uyarlayamazsın... Yol du tümsekti deil aynı hızda çarpışıyorlar ve kazadan en çok etkilenmeyen aracın Volvo olduğu sonucuna varıyorlar.. Bunun ne yolla ne de tümsekle bağlantısı kurulamaz.. Bunun için okul okumaya da gerek yok zaten aklı selim bi insan aynı şartlar altında sağlam çıkan arabanın daha dayanıklı olduğunu anlayabilir

Motosikleti
    Ben diyorum ki arızası az olan araç Volvo.. Bunun TR ile pek bi bağlantısı kurulamaz.. Araç arıza yapar ya da yapmaz... Belli bi hızda arabaları çarpıştırıyorlar ve kasası en sağlam çıkan, çarpışmada taş gibi duran araç Volvo diyorum ki bunu TR ye hiç mi hiç uyarlayamazsın... Yol du tümsekti deil aynı hızda çarpışıyorlar ve kazadan en çok etkilenmeyen aracın Volvo olduğu sonucuna varıyorlar.. Bunun ne yolla ne de tümsekle bağlantısı kurulamaz.. Bunun için okul okumaya da gerek yok zaten aklı selim bi insan aynı şartlar altında sağlam çıkan arabanın daha dayanıklı olduğunu anlayabilir
    peki ablacım euro n cap in b segmenti bir otomobil için çarpışma kriterlerini b söylesene hayrına?
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    peki ablacım euro n cap in b segmenti bir otomobil için çarpışma kriterlerini b söylesene hayrına?
    Niye ki? Kendini ispat aşamasında mısın ?
    Yok canım benim öyle bi ihtiyacım olmuyo sen kendi kendine ispatla bakalım olacak mı

Motosikleti
    Niye ki? Kendini ispat aşamasında mısın ?
    Yok canım benim öyle bi ihtiyacım olmuyo sen kendi kendine ispatla bakalım olacak mı
    blacım bu testler belirli hzılarda belirli açılarda belirli yüklerde yapılan çarpışmalardır ve araçların sınıflarına göre bu değişir. kabaca anlatırsam. hatcbag yani arkası kesik bir araçla sedan bir aracın kriterleri farklıdr. şimdi düşünsene kaza yapacaksın aman dur arabayı bi 90 derece açıya alıyım hızımı 64 km y düşürüyüm emniyet kemerimi takıyım hava yastığı açıksın diyebiliyormusun? hayır. ondan diyorum testlere güvenme diye. mesela geçen gün kar lastiklerini bir test kataloğu geldi elime kırşehirde inanmazsan haftaya taatıp koyabilirim. ve adam tuutp continentalin kar lastiğini birinci yaparken michelin alpin i sonuncu yapmış.. ee ben ikisinide kullandım hatta neredeyse tüm markaları kullandım ama nedense michelin gibi yol tutan lastik yok buna ne dersin?

kıscsı testlere sadece yol gösterici olrak bak asla inanma

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    bence citroen xantia 0ı yoq ama idare edin 3.0 220bg, fiyatıda uygun 11e bulunur ,konuya göre biraz alakaya pırasa oldu ama ..
    arkadaşım 3,0 olan bi arabaya 220 bg çok az ii bi araba olduğunu düşünmüyorum piyasada gezen 2,0 arabalar yer bunu hatta birkaçını yazayım
    *Honda Cıvıc Type-r 2,0 200 bg
    *Mazda3 2,0 260 bg
    *Opel astra GTI 2,0 200 bg

bu arabalar zaten 2,0 motorda 200 bg ve üzeri üretiyor 3,0 a 220 bg az
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    dünyanın en az arıza çıkaran arabası istatisliklere göre toyota da....
    Ben de Mazda diye biliyorum ama listede üst sıraları Japonlar zorluyor genelde
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ve kanuni popcorn inşallah 2008 de honda cbr 600f
    bende volvo s40 var 2004 kasa araba zamanla öyle bir bagımlılık yapıyorki bunu tarif edemem araç 1.6 ama mükemmel bir performansı var birçok araba kullandım ama volvo bir başka birdaha araba alacak olursam kesinlikle volvo özellikle yeni kasaları mükemmel bide eger çok güçlü bi araba istiyorsan volvo s40t5 al ama şuda var bendeki araç1.6 olmasına ragmen 60lt benzinle şehir içinde 450 km yapıo yani çok yakıo ama hakkını veriyor

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Özelliklerini bilmiyorum ama, tasarım olarak Honda diyebilirim.

Ancak oda fiyat olarak çok pahalı, aynı segmentte daha ekonomik otomobiller var.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı
    Özelliklerini bilmiyorum ama, tasarım olarak Honda diyebilirim.

Ancak oda fiyat olarak çok pahalı, aynı segmentte daha ekonomik otomobiller var.
    volvoyu bilmiyorum ama accord 70,000 ytl bence parasının hakkını veren bi araba nede olsa honda
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

Motosikleti
    Alıntı carzywindy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım 3,0 olan bi arabaya 220 bg çok az ii bi araba olduğunu düşünmüyorum piyasada gezen 2,0 arabalar yer bunu hatta birkaçını yazayım
    *Honda Cıvıc Type-r 2,0 200 bg
    *Mazda3 2,0 260 bg
    *Opel astra GTI 2,0 200 bg

bu arabalar zaten 2,0 motorda 200 bg ve üzeri üretiyor 3,0 a 220 bg az
    Arkadaşım type r motoru hariç 2.0 litreden 200 hp orjinalbeygir veren araçlar turbolu bunuda hesaba katmak lazım. 3.000 cc ye göre 220 hp norma bir güç. bu mantıkla bakarsak o zaman otobüs motorlarıda 11.000 cc 400 hp bunlara ne demeli? motorun hacmi büyük diye illa gücü yüksek olacak anlamı yok. mesela bak mazda rx 8 e 1300 cc 200 hp üstü ne turbo var nede nos. buda wankel motor...

yani aracın kullanım yeri ve amacına göre motor gücü ve TORKU belirlenir... buna az çok denemez... Yoksa sana 1600 cc lik bir motorda rahatlıkla 300 hp üstünü çıkarttırırım...

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Mazda diye biliyorum ama listede üst sıraları Japonlar zorluyor genelde
    valla hocam diyorum ya bi ton testte bi ton araba çıkıyor. herkes bi arabaya bi markaya iyi diyor ama gerçekte böyle değil.... yoksa hepsi bakımını yapma arızayı büyümeden giderme felaket yaratır toyotasıda aynı jaguarıda aynı tofaşıda aynı. ha tek fark; atıyorum aynı şartlarda kullanılan bir doğanın mesela teker poryası 100.000 km yapıyosa volvu 300.000 km yapıyo. malzeme kalitesi var..

japonlara gelince. araçları gerçekten donanım bakımından iyi ancak malesef ülkemizde parça sıkıntısı var bulunuyo bulunmuyo değilde bulunanda çok pahalı düzgün ustası yok.. buda malesef böyle

Alıntı motor delisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende volvo s40 var 2004 kasa araba zamanla öyle bir bagımlılık yapıyorki bunu tarif edemem araç 1.6 ama mükemmel bir performansı var birçok araba kullandım ama volvo bir başka birdaha araba alacak olursam kesinlikle volvo özellikle yeni kasaları mükemmel bide eger çok güçlü bi araba istiyorsan volvo s40t5 al ama şuda var bendeki araç1.6 olmasına ragmen 60lt benzinle şehir içinde 450 km yapıo yani çok yakıo ama hakkını veriyor
    arkadaşım volvonun 1.6 litreliğini neye göre karşılaştırıyosunki? tamam bi doğandan iyi ancak bi peugeot a kafa tutamaz.. 1.6 lar biraz ağır kalıyo...

volvo bir dünya devi,tabiki volvo,benim aracımda güven olmadıktan sonra o araba manken olsa neye yarar yaa,mantıklı olun,volvodan şaşmayın

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    saab 9-3 diyorum
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Accord iyidir.

Kaza durumunda hava yastığı yerine kapıya çarpak istiyorsan volvo al.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    kapıya çarpma görmedim ben

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapıya çarpma görmedim ben

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    tabi dayı....... kırmızıyı severiz, etsiz yemek yimeyiz, biz şöförler böyleyiz, arabasız yaşayamaz gebeririz

şaka bi yana saab da gerçekten çok iyi bir araç fiata gelince o benim hastalığım... 0 mercedesten bmw den alamadığım rahatı bi sienada alıyorum banada rahat batıyomu ne
    Dedim ne biçim mesajlar bunlar fiat miat, sonra profile baktım Angaralıymışsın anlaşıldı
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)