Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Sigarayı Bırakmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    oFLuAlper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650R
    arkadaşlar aramızda sigarayı uzun yıllar içipte bırakanlar varmı? varsa ne gibi taktikler kullanmışlar? ne yapmak gerekiyor tedavi görerek bırakma şansı varmı? bu konuda şiddetle yardım istiyorum arkadaşlar!!!!

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
    bursalıali bunu beğendi.
    GT650R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kelin ilacı olsa kendi başına sürer misali olmuş valla.. Bilen varsa yazsın bende faydalanıcam.

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tiryaki olmadım hiçbir zaman ama çok içmeye başladığımı bağımlı olmaya başladığımı farkedince azaltarak bıraktım bende...2 sene fln içtim sonra hatamın farkına vardım 3 aydır ağzıma sürmüyom...

bide tiryakilerin ağzından duymak daha faydalı olur aslında...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

Motosikleti
    Hyosung GT650R
    ya ben bi ilaç duydum ama doktor tavsiyesi ile veriliyormuş. önce bikaç testden geçiyomuşun ondan sonra veriyolarmış.
    bu güne kadar bi çok şey denedim ama işe yaramadı. bi ara sigaradan nefret ettiren bi şeker satılıyodu eczanelerde ondan aldım ama işe yaramadı
    GT650R

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bu aralar yeni moda bir elktronik alet var...500 lira galiba...eczanelerde satılıyor...çin malı olabilir...mekanik nikotin tadı veren duman çıkaran yapay sigara...ağzılığıyla birlikte buralarda moda oldu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aralar yeni moda bir elktronik alet var...500 lira galiba...eczanelerde satılıyor...çin malı olabilir...mekanik nikotin tadı veren duman çıkaran yapay sigara...ağzılığıyla birlikte buralarda moda oldu...
    tamamen saçma bir olay o hiç bulaşmayın. paranıza yazık.

oflualper arkadaşım yardım alacağın yer burası değil.
    bir eczacıya bir doktora ayda sigarayla sawaşanlar derneğinin telefonla yada netten yardım olayı var onlara başvurmalısın.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    speed 150 naked
    sigarayı bırakmak sanıldığı kadar zor bi şey değil aslında babam bırakıyorum dedi son paketini içti bi daha sigara almadı 3 senedir içmiyor günde 1,5 pakete yaklaşıyordu içtiği sigara...aniden kesiceksin bi daha içmiceksin ne olacak zamanla unutur insan o tadı....
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

Motosikleti
    seneye
    valla ben gunde 3 paket sıgara ıcıyodum 1 ay once bırakıcam dedım ve 1 aydır hıc ıcmedım hatta artık kokusu bıle rahatsız edıyo yanı gercekten yapmak ıstıyosan bı ılaca veya terapıye gerek yok

Motosikleti
    aprilia leo 150
    yok mu sitemizde bizi aydınlatacak eczacı arkadaşlar ..

çünkü sağlık bu.. herşeyden önemli

Motosikleti
    gs500:) 00
    kendi kendine verdiğin söze güvenemiyorsan, aile büyüklerinden veya saygı duyduğun bikaç kişiye sigarayı bıraktığınla ilgili bir mektup yazıyorsun.ve onlara karşı mahçup olmamak için sözünde duruyorsungibi psikolojik bir yaklaşım var.

edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    slm ben ikiyıl önce bıraktım on yılda içmiştim .ilk ongün çok zor geçer en önemlisi 1 ayı tamamlarsa gerisi gelir ama aradan 5yıl geçse bile birini içine çekerken gördümü çanın çeker .ama sanıldığı kadar zor değil
    DÖNERSEN ISLIKÇAL. ....Huzur islamda,sen nerdesin

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elektronik sigaralar da sadece nikotin içeriyor...diğerlerini içermiyor...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    benimde yardıma ihtiyacım var bende tiryakiyim içtiğim 1 pk geçmez..

2 gün içmiyom sonra yine dewam..

amel sizim ben amelsiz..

bende eczanede çalışıyorum..'Nicotinell' marka Sakızlar var bilmem ne kadar faydalı ben daha denemedim..kutusu 15.00 küsür olması lazım..

ama en iyisi doktoruna başvurman..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    21 sene boyunca günde 1 paket kısa samsun içtim ve sigarayı bırakalı 7 sene oldu.
    Bir iş sebebi ile Bulgaristandaydım,dönüşte tüm levaları harcadım sadece dolar,TL ve kkartlarım vardı sigaram bitmek üzereydi,cebimde para varken sigara alamayınca kızdım ve paketi çöpe attım.
    O gün bu gündür içmiyorum,mutluyum.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Konuya eczacı olarak bir cevap ta ben vereyim.
    Sigara fizyolojik bir bağımlılıktan öte psikolojik bir bağımlılık yaptığı için nikotin bandı-ilaç-sakız veya tiksindiren şekerlerle bırakmak mümkün değil maalesef.O kadarla bırakılsaydı ben bırakırdım.10 senedir sigara içiyorum ve bırakamadım bir türlü.Bıraktırmak için satılan ilaç biraz etkili olmuştu ama ben ilacı bırakıp sigarayı tercih ettim.Aklıma yatan tek yöntem akupunktur yöntemi.Ama garanti olan tek bir yöntem var o da iradeye sahip olup bir anda bırakmak...
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    şimdi git 3 paket captain black kakao lu al. hepsini 1 gün içinde iç. tabi içebilirsen. gece yatarken nefes alamadını hissediceksin hatta 2 gün doğru dürüst ne nefes alabilcen ne de bişeyler yiyebilcen aynı gırlak kanseri gibi olucan geçiçi bi süre ondan sonra gırlak kanserinin ne kadar kötü oldunu anlayıp sigarayı bırakırsın önce yaşaman lazım ki bilesin.

müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

Lise son sınıfta ; kendi imalatımız olan patlayan bir sigarayı ; uyanık olduğunu sanneden bir arkadaşa verdik.
    Sigarayı yaktı içmeye başladı. Bir süre sonra patlama değil, adeta infilak etti o el imalatı sigara...
    Sanırım o günden beri içmiyo...

Bu tarz fikirlerim var, bırakmak isteyen PM atsın.

Motosikleti
    Hyosung GT650R
    evet arkadalar bunları okuduktan sonra ben günde 1 paket içiyosam 2 pakete çıkacam.
    GT650R

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Alıntı Sato8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi git 3 paket captain black kakao lu al. hepsini 1 gün içinde iç. tabi içebilirsen. gece yatarken nefes alamadını hissediceksin hatta 2 gün doğru dürüst ne nefes alabilcen ne de bişeyler yiyebilcen aynı gırlak kanseri gibi olucan geçiçi bi süre ondan sonra gırlak kanserinin ne kadar kötü oldunu anlayıp sigarayı bırakırsın önce yaşaman lazım ki bilesin.

yok,yok...tiberkiloz olana kadar iç sigarayı....1.5 ay hastanede yattıktan sonra hastanede içemeyeceği için bırak sigarayı
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    yıllarca sigara içtim. bir çoğunuzun yaşı kadar.
    bir gün doktorlar sigarayı bırakacaksın derler diye tırstım durdum. bir sabah (geceden kalma bir sabah) kalktığımda kendimi o kadar kötü hissediyordum ki; öğleye kadar sigara içmedim, içemedim.
    ben bu saate kadar içmedim/içemediysem bu saatten sonra içmem dedim ve sigarayı yaklaşık 1,5 senedir içmedim.
    sigara içmenin matah bir şey olmadığını herkez bilir. doktor içmeyeceksin kardeşim yoksa ölürsün deyince bırakmak zorunda kalacağına neden şimdi bırakmıyorsunuz.
    hergün bir sigara parasına günümüzde motosiklet satıyorlar. motosiklet almak için çırpınıp duruyorsunuz. bir hesaplayın 10 sene sigara içmeseniz, babalar gibi istediğiniz motoru almazmısınız?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)