Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çöpe atmak yerine bir hayvanın hayatını kurtarabilirsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar çoğumuzun evimizde baktığımız evcil hayvanlarımız vardır.Bu hayvanların bakımının ne kadar zor olduğunu biliyoruz.Yemeği,bakımı,temizliği,aşıları vb...Peki barınakta kalan hayvanların halini düşündünüz mü?Biz bir kediye köpeğe bakarken zorlanırken orda en az 500 hayvanın bakımını üstleniyorlar.Zaten devletin yardımı ortada.Bu barınaklar bağışlarla ayakta kalıyor.Herkesinde bağış yapacak gücü yok.Fakat evimizde sağlık kutusunda günü geçen antibiyotik ve benzeri sağlık malzemelerini kullanamadan çöpe atıyoruz.Barınaklarla yaptığımız konuşmalarda en büyük ihtiyaçlarının ilaç olduğunu söylediler.Yemeği bir şekilde hallediyorlar fırınlardan aldıkları poğaça ekmek artıkları gibi besinlerle.Fakat ilaçlar çok pahalı olduğu için malesef ihtiyaçları karşılayamıyorlar.Son kullanma tarihi geçen ilaçlar 6 ay sonra bile hayvanlar üstünde kullanılabiliyor.Yani son kullanma tarihinden 6 ay sonra bile ilaçlar hayvanlara verilebiliyor.Bu yüzden evinizdeki günü geçmiş ilaçları atmayın barınaklara bağışlayın.Emin olun sizin vereceğiniz bir kutu antibiyotiğe bile ihtiyaçları var.Yada sitede bi organizasyon gerçekleştirip herkesin elindeki ilaçları toplayıp birlikte barınağa gidip bağışlayabilirz.Hem zevkli bir gün olur hemde hayat kurtarırız.Ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    bence mantıklı.Son kullanma tarihi geçmiş-geçmemiş farketmez..
    kişi başı alınacak 1 kutu ilaç kimi ne kadar zora sokar ki ?
    Böyle bir organizasyonun destekçilerindenim.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu açıkladığın çok iyi oldu... Biz arada sırada barınaklara yemek ve para bağışı yapıyoruz... Bunu da öğrenmiş olduk çok iyi oldu , teşekkürler

Bu arada , bu şekilde bir organizasyon mükemmel olur... Bence haftaya hemen düzenlemeliyiz...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Evet. Bunu bizlerede söylediğin için çok teşekkürler bilmem faydalı oldu Yapacağınız organizasyona çok uzak olduğum için (Şehir olarak) size katılamıyacağım. Fakat ben burda birşeyler yapabilirim. Gerekirse tanıdık eczanelerden bile günü geçmiş antibiotik vb ilaçları toplayıp hayvan barınaklarına bağış yapabilirim. Paylaşım için teşekkürler
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    tabanvay
    ben varım millet... iki yada 3 motor istanbulu paylaşıp mt üyeleriyle haberleşip onları tek tek gezip ilaçları alıp fatih hayvan barınağına {örneğin} bırakabilirz.

Motosikleti
    Burgman AN400 K7 Silver + Asya T-19A 2006 Kırmızı
    Çok güzel bir düşünce. Benim kardeşim Hayvan Dernekleri'nde gönüllü çalışıyor. Ona bir danışayım. Organizasyonu düzgün yapalım. Ben de varım. İlgilenen arkadaşlarla toplanıp, organizasyonu yapmak daha doğru olur diye düşünmekteyim.
    Saygılar,
    Veni Vidi Vici

Motosikleti
    tabanvay
    gönüllüleri bekliyorum arkadaşlar
    http://www.motosiklet.net/forum/duyu...i-projesi.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)