Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ecstacy ve etkileri bunları bilmeniz gerekiyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    chkaralama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    Sinir sistemini baskı altında tutan ve yiyecek, içecek ihtiyacı hissettirmeyen ecstacy, terleme ve vücutta aşırı su kaybına neden oluyor.
    Konya Emniyet Müdürlüğü, cinsel gücü artırdığı iddiasıyla satılan ecstacy hapın, tehlikeli etkileri bulunduğunu açıkladı.<
    İçerdiği amfetamin maddesi nedeniyle bağımlılık yapan uyuşturucu hap, alındıktan 30 dakika sonra vücutta etkisini göstermeye başlıyor.
    90 dakika sonra ise hapın etkisi zirveye ulaşarak yaklaşık üç saat bu seviyede kalıyor.
    Bu süre içinde kişiyi aşırı enerjik yapan ecstacy, vücutta su kaybına yol açıyor.
    Sıvı kaybını artırırken merkezi sinir sistemini baskı altında tutması nedeniyle su ve yemek ihtiyacını hissettirmeyen uyuşturucu hap, vücudun kaybolan suyun yerine alınamaması nedeniyle kurumasına da neden oluyor.
    42 dereceye varan vücut sıcaklığı
    Kalp atışını ve nabzı artıran ecstacy, vücut sıcaklığının 42 dereceye kadar çıkmasına da yol açabiliyor.
    Beyin ve kalp kası hücrelerini vücut sıcaklığının yükselmesi nedeniyle öldüren ya da bu hücrelerde büyük hasar bırakan ecstacy, kişiyi susuzluk ve açlıktan öldürebiliyor.
    Savunma mekanizmasını etkileyen, uyku ihtiyacını azaltan ecstacy, karar verme yeteneğinin kaybolmasına ve kişinin davranışlarını kontrol edememesine de neden oluyor.
    Kapalı ortamda güneş gözlüğü
    Hap, dişlerin kilitlenmesi ve göz bebeklerinin büyümesine de yol açtığı için ışıktan rahatsızlık duyulmasına neden oluyor. Bu nedenle ecstacy kullananlar kapalı ortamlarda bile güneş gözlüğü takıyor.
    Depresyona yol açan, kas ağrılarını bloke eden hap, intihar eğilimini, endişe ve paniği yüzde 90 oranında artıran, tansiyonu yükselten hap, hücrelerde ciddi tahribata da neden oluyor.
    Konya Emniyet Müdürlüğü yetilileri, birçok kişinin hapı cinsel gücü artırdığı gerekçesiyle kullandığını ancak böyle bir fonksiyonunun bulunmadığını da açıkladı
    Bu hapın diğerlerine göre bazı farklı yönlerinin de bulunduğunu belirten yetkililer, normal hapların üzerinde herhangi bir işaret, yazı ya da amblem bulunmadığını ancak bu hapların üzerinde çeşitli amblem, resim ve logolar bulunduğunu belirtti. 26 Eylül 2005 Basın
    ...........KARAALİ.........كاراالط

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    biliyodum ama genede sağol paylaşım için..

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Uzun Lafin Kisasi Yarari Yok Zarari Cok.

elıff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondıal 125zn/sıyah
    bılındık seyler ama ınsanlar bunu bı kurtulus yolu olarak goruoo we bı anlık mutluluk yasadıkları o kafayı mutluluk olarak sayıolar we ne yazıkkı bınlerce genc bunu yapıo :(

Motosikleti
    1299 Panigale
    arkadasımın bana dedigi laf su öss yi kazanim extacy alcam kopcam onu dedikten sonra saten ben yapcagımı yaptım millet bunu kafa yapsın kopim dio istio genclik kötüye gidio bnde bi gencim ama allaha sükür özenmiyorum özenmemde özendirtmemde!!

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    bunun bişarkısı var o güzel ama seviyom parçayı

Motosikleti
    1299 Panigale
    dj tiesto - extacy

bedenenyanlış ruhendoğru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 r (olacaaakkk az kaldı geri sayımdayım!)
    hiç kullanmadım kullanmam kullananla da görüşmem! gittikçe kötüye gidio, abi illa kafa olmak istiosan alkol al bi kaç tane eğlen, keyfine bak! gençlik kötü yolda bu ortada ve bunu bi meziyet olarak görüolar! walla sırf bu yüzden ilerde çocuk sahibi olmak istemiorum!!! şimdi bu kadar yaygınsa ilerde serbestte olur bu şeytan ve türleri...
    ???

Motosikleti
    1299 Panigale
    tek extacyle kalsa keske daha neler neler lisede sınıfta esrar cekiolardı işte bu kadar düstük...

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Allah korusun.Paylaşım için saol.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    arkadaşlar bu yazıyı paylaşmamın nedenide bu zaten .. haplar burada 2ytl ye satılıyor ve hap kullanımı ortaokula kadar indi.. gençleri sadece para için zehirleyebilen zihniyetlere karşı uyanık olalım. bugün başkası içiyo yarın ailenden biride olabilir(allah korusun).. özellikle üniversite partilerinde çok moda

irre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    marslı olduğumu söylüyorum ama kimse inanmıyor
    Motosikleti
    ilgim yeni başladı
    bundan birkaç ay önce çok yakın arkadaşımın bir tanıdığı gece arkadaşlarıyla sahilde oturuyorlar, bu haptan alıyor ve denize giriyor çok fazla yüzemeden kalbi duruyor ve ölüyor. 21 yaşındaydı ve yıllardır kazanmak için çalıştığı resim bölümünü kazandığını yeni öğrenmişti

bu ve bu tarz bir süre mutluluk verici maddeleri kullananların mantığını bir türlü anlamıyorum. anlayan varsa bana anlatsın lütfen

Motosikleti
    1299 Panigale
    kimse anlayamıoki kimse cok gereksiz bi alıskanlık ama gelde anlat bunu o alıskanlıgı kazananlara gecen tvye cıktı 12 mi o civarda bi yasda olan kız uyusturu bagımlısı ve kriz geciriodu =( anne cahil okumamıs baba terketmiş cok var böyle cok

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Televizyonların 'prime time' dedikleri yoğun izlenme saatlerinde uyuşturucuyla mücadele, bilgilendirme için mecburi yayın yapmaları mutlaka gerekli. Afedersiniz elin kokoşlarını bize seyrettirmeye çalışacaklarına biraz faydalı olmaya çalışmalılar veya çalıştırılmalılar. Ama bu irade yok, herşey ülkenin daha çok batması için, yoğun bir yozlaştırılma tuzağı televizyonlar da döndürülüp duruluyor.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

ertox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abiler gençlik elden gidiooooooo

nerde o eski 80 li gençlik beeeee

şimdi ki gençlik hem cahil hemde aptal..............................

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı chkaralama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haplar burada 2ytl ye satılıyor

bu bilgiyi emniyetle de paylaşmalısın.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Çok tehlikeli Çoook ..

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    Alıntı ertox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler gençlik elden gidiooooooo

nerde o eski 80 li gençlik beeeee

şimdi ki gençlik hem cahil hemde aptal..............................

gümbür gümbür geliyo milliyetçi gençlik merak etme,,

alt yapı çalışmaları son hız devam ediyo..

irre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    marslı olduğumu söylüyorum ama kimse inanmıyor
    Motosikleti
    ilgim yeni başladı
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bilgiyi emniyetle de paylaşmalısın.
    sanki emniyet bilmiyor da

hapları büfelerden bile alabiliyorlar

bayramın 1. günü şehrin lüks sayılan semplerinden birinde dolmuş bekliyorum hani öyle şık filan değilim gayet spor giymişim ve sırtımsa sırt çantan var saat 19:45- 20:00 arası önümde en az 10 tane araba durdu ve o rası durak ne amaçla durabileceğini tahmin edersiniz, emniyeti arıyorum adam diyo ki ne yapalım?

buyur burdan yak, babam yaşında ki şe...lere mi kızayım polisin cevabına mı?

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    Alıntı irre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki emniyet bilmiyor da

hapları büfelerden bile alabiliyorlar

bayramın 1. günü şehrin lüks sayılan semplerinden birinde dolmuş bekliyorum hani öyle şık filan değilim gayet spor giymişim ve sırtımsa sırt çantan var saat 19:45- 20:00 arası önümde en az 10 tane araba durdu ve o rası durak ne amaçla durabileceğini tahmin edersiniz, emniyeti arıyorum adam diyo ki ne yapalım?

buyur burdan yak, babam yaşında ki şe...lere mi kızayım polisin cevabına mı?
    gerçekten çok yaşanıyor bu olaylar. gece bayansan şansın yok muhakkak laf yersin. ne diyelim EĞİTİM ŞART::

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler