Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisiklet Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Spor amaçlı haftada 1-2 kez 15-20 km kullanacağım bı bisiklet arıyorum.

Araştırdıkça kafam karıştı. Hazır bildiklerimi de unuttum 😀

Yolun yarısı asfalt yarısı toprak yol ama orman dağ değil hafif tumsekli toprak yol.

Dağ bisikletleri ağır ve kalın tekerli olduğundan şehir bisikletine yöneldim.
    Bianchi, Carraro , Mosso gibi modellerin daha sağlam olduğunu öğrendim.
    Boy 1.80 kilo 95.
    28-29 jant 49-51kadro olarak düşünüyorum.

Bisikletten anlayan arkadaşlar bı el atın, nokta atışı marka model, kadro, jant önerirseniz tadından yenmez.

Aşırı pahalı olmayan adi bişey de olmayan sağlam bişey önerinm Bütçe 8-12 arası birşeyler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bütçe biraz zayıf. 8 - 12 arası sıradan bir şey bulursun.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe biraz zayıf. 8 - 12 arası sıradan bir şey bulursun.
    Bianchi ve Carraro nün giriş seviyeleri var, işimi görür diye düşünüyorum.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ali Kapan abimiz çok değerli bi abimizdir. Sözlerinde mutlak bir hikmet vardır.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    söylediğiniz kullanım koşulları için şehir bisikleti ideal,mtb almanızı önermem çok gereksiz hamamllık olur.carraro markasını zamanında kullandım fiyat-performans olarak iyi bir marka.bunun haricinde yine corelli marka bisiklerler fiyat-performans olarak iyidir.
    Özellikle Decathlon un kendi markası var sattığı triban sehir bisikletlerini öneririm...
    Bisiklet fiyatlarıda malum çok yükseldi yoksa bütçe olsa alınacak çok güzel yabancı markalar var mesela benimde kullandığım Trek markası ömürlük bisikletler yapıyor.şehir bisikleti olarak fx serisi klasikdir bana göre...iyiki zamanında almişim yoksa bu zamanda alınır gibi değil.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    İşin içine toprak yol girince yeni gözdemiz 'gravel' bisikletler gündeme geliyor ve seçenekler çoğalıyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    işin içinde toprak yol varsa ve şehir içinde de bizim şehirlerin kasisli ve çukurlu yollarını düşünürsek dağ bisikleti daha mantıklı. Artık dağ bisikletleri de eskisi gibi değil, zamanında gençken çelik kadrolu yani ağırı tarafından dağ bisikleti kullanmıştım, şimdikiler hepsinden hafif.

Uzun zamandır bisiklete binmedim ama çocuklar ilkokuldayken alınan ve yıllardır bindikleri bisikletler artık küçük kaldı diye bisiklet araştırmışlar, hatta internet sitesini bulup oradan yaşağım yerdeki bayisinin adresini bulmuşlar, geçenlerde mağazaya gidip baktık, üzerindeki ekipmanlar fena değil, bisikletin kendisi güzel, alırsam ara sıra bana da verirsiniz di mi dedim.

Carraro markası bianchi ile aynı fabrikada Manisa'da üretiliyormuş, zaten kadro hariç bütün ekipmanları shimano, sorun çıkaracağını sanmıyorum. Bizimkiler Carraro Force 720 modelini beğenmişler.

Bunu alma niyetindeyim: https://carrarobisiklet.com/dag-bisi...0-275-21-v-hd/

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

işin içinde toprak yol varsa ve şehir içinde de bizim şehirlerin kasisli ve çukurlu yollarını düşünürsek dağ bisikleti daha mantıklı. Artık dağ bisikletleri de eskisi gibi değil, zamanında gençken çelik kadrolu yani ağırı tarafından dağ bisikleti kullanmıştım, şimdikiler hepsinden hafif.

Uzun zamandır bisiklete binmedim ama çocuklar ilkokuldayken alınan ve yıllardır bindikleri bisikletler artık küçük kaldı diye bisiklet araştırmışlar, hatta internet sitesini bulup oradan yaşağım yerdeki bayisinin adresini bulmuşlar, geçenlerde mağazaya gidip baktık, üzerindeki ekipmanlar fena değil, bisikletin kendisi güzel, alırsam ara sıra bana da verirsiniz di mi dedim.

Carraro markası bianchi ile aynı fabrikada Manisa'da üretiliyormuş, zaten kadro hariç bütün ekipmanları shimano, sorun çıkaracağını sanmıyorum. Bizimkiler Carraro Force 720 modelini beğenmişler.

Bunu alma niyetindeyim: https://carrarobisiklet.com/dag-bisi...0-275-21-v-hd/

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Yani motosiklet gibi değil sonuçta. Lastikleri kafandaki şekle göre değiştir gitsin. Ben öyle yapmıştım. Dişili lastik hakikaten yolda ızdırap. Yol ve dağ arası bir lastik takabilirsin.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Yok.
    Anladigim kadariyla genel anlamda düz yolda kullanacaksiniz. Ama toprak zeminde de arada da olsa kullancaksiniz. MB yerine amortisörlü sehir bisikletini öneririm. Yine ayni markanin https://carrarobisiklet.com/sehir-bisikletleri/sportive-223-28-21-v-hd/ modeline bakabilirsiniz. Fiyatida sizin bütcenize yakin. Bu tarz bisikletlerin lastikleri genel anlamda her türlü yol kosullarina uygun olacak sekilde olacagini düsünüyorum.

Zamaninda Merida nin yol bisikletini almistim. Lastiklerini inceltmistim ama buraya getirince bisiklet yollarinn bazilari toprak oldugundan dolayi zorlandim ve bir tik daha kalin hafif disli lastik ile degistirmistim. Sorunsuz kullaniyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Cenk Ayvaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladigim kadariyla genel anlamda düz yolda kullanacaksiniz. Ama toprak zeminde de arada da olsa kullancaksiniz. MB yerine amortisörlü sehir bisikletini öneririm. Yine ayni markanin https://carrarobisiklet.com/sehir-bi...23-28-21-v-hd/ modeline bakabilirsiniz. Fiyatida sizin bütcenize yakin. Bu tarz bisikletlerin lastikleri genel anlamda her türlü yol kosullarina uygun olacak sekilde olacagini düsünüyorum.

Zamaninda Merida nin yol bisikletini almistim. Lastiklerini inceltmistim ama buraya getirince bisiklet yollarinn bazilari toprak oldugundan dolayi zorlandim ve bir tik daha kalin hafif disli lastik ile degistirmistim. Sorunsuz kullaniyorum.
    Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Carraro üzerine yogunlastim ben de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)