Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Böyle ilanları görünce küfretmeden geçen var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco AK550
    8 senedir yatan motoru 2022 model sıfır fiyatından ilana koymuş adam. ben sakin bir insanım ama örgüt kurup akşama kadar bu adamları küfür mesajına boğasım geliyor. hattı kapatsın, ilanı da kapatsın gitsin.

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu ilandan bağımsız genele konuşacağım. Son dönemde fahiş fiyatlı ilanlar iyice artmaya başladı. Sanırım toplum olarak ar duygumuzu yitirdik.

Birde kılıf da buldular "serbest piyasa kardeşim, isteyen istediği fiyata satar" diye. Tamam eyvallah, ama şimdi düşünün bir lokantaya girseniz sizden 1 tabak mercimek çorbasına 300 tl , 1 şişe suya 100tl isteseler ne düşünürsünüz?

"Serbest piyasa, dükkan sahibi haklı, istediği fiyata satar" mı dersiniz yoksa "Hayırdır adam mı mikiyonuz lan o.ç * " deyip o mekandan bir daha dönmemek üzere ayrılır mısınız?
    (* o.ç = orman çocuğu)

Ben şahsen ikincisini seçerim.

Velhasıl deprem felaketinde de gördük bu zihniyeti. Yardıma giden insanlardan en zor ve çaresiz anlarında bile faydalanmaya çalışıp 1 kap çorba 1 suyu 120-150 tl civarına satmaya çalışan "serbest piyasacı" tipleri.

Velhasıl bir şahıs fahiş fiyata bir şeyi satmaya utanmıyorsa, karşılığında hakaret duyunca da gocunmaması lazım. Anasının, karısının, 7 sülalesinin kulaklarının çınlamasını istemeyenlere bu hareketlerden uzak durulmasını öneriyorum

Uzun lafın kısası, sövüp geçin, sinirlendiğinize bile değmez bunlar...
    freasy, maktama, Thracian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben "kullanılmayan" motora gıcık oluyorum. 8 senelik motorun 399 km.de kalması utanç verici bir durum. İlanı veren arkadaş da sanırım motoru kullanmak için değil de dötüne sokmak için geçmişte satın almış.
    Siyahi, Metehan07-70, M.balibey ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Bazi modeller var cok tutulan.onlarin fiyatlari cok fahis.
    Marka modelleri yaziyorum

Yamaha mt 25 ve r25,honda crf 250L,kawasaki suzuki honda ve yamahadaki eski kasa 600 ss ler.belki daha fazla vardir aklima gelmiyor

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazi modeller var cok tutulan.onlarin fiyatlari cok fahis.
    Marka modelleri yaziyorum

Yamaha mt 25 ve r25,honda crf 250L,kawasaki suzuki honda ve yamahadaki eski kasa 600 ss ler.belki daha fazla vardir aklima gelmiyor
    ona alıştık artık da buradaki mevzu biraz daha farklı. ilgi olan modellerde tüm ilanların fiyatı yüksek. ama yani şu anda 2022 model sıfır kilometre 310 bine ilan var. adam 2015 model kullanılmışı 299 bine koymuş.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buraya yazmak yerine sahibini arayıp küfür etmeyi denesenize
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Bu tarz ilanlari dikkate almamak lazim bence. Sinirimizi yoneltmemiz gerekenler bizi zorla fakirlige mahkum edenler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    8 senedir yatan motoru g.tüne soksun alınır mı o motor. Komple bakım ister o bide.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ulen arkadaslar yine trollendiniz ha.

Fotoya bakip bu motorun yeni kasa nc 750 oldugunu anlayamadiniz mi ?

Basligi acan da ilan linki vermek yerine ugrasip screenshot almis.Aciklamada yaziyor zaten 2021 oldugu.

Yazik yazik..
    F54 bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Basligi acan da ilan linki vermek yerine ugrasip screenshot almis.Aciklamada yaziyor zaten 2021 oldugu.

Yazik yazik..
    Haklısınız fakat öyle olmasada böyle satanlar çok var...hatta daha eski model motorlar arabalar vs vs...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Motorun fiyatını notere gidince mi öğreniyorsunuz ? almayın , yazmayın , ilgilenmeyin , eleştirdiğiniz ilanın burda daha çok kişiye ulaşmasına sebep oluyorsunuz..
    killingroad bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun fiyatını notere gidince mi öğreniyorsunuz ? almayın , yazmayın , ilgilenmeyin , hem eleştirip hemde burda daha çok kişiye ulaşmasına sebep oluyorsunuz..
    Dogru.Hatta mal sahibi olsam boyle bir baslik acip sonra motorun yeni bir model,ustelik az da olsa aksesuarli oldugunu gosteririmdim..tabi ben boyle ucuz numaralar yapmam da yapan olabilir.

Motor da cok iyimis haaa ,fotoyu gorunce siyah africa adv mi lan bu dedim..nc de guzel motor vallahi :p

Edit; bu arada o nasil kuyruk demiri oyle hey maasalh motoru ele gecirmis.hayatta takmazdim oyoe bisey.amorluk bu.

Motosikleti
    Kymco AK550

Yazik yazik..
    şimdi kontrol ettim, ilan 2015 olarak açılmış ama motor 2021 model galiba. sözlerimi geri alıyorum. başlığı nasıl siliyoruz, yardımcı olabilecek var mı?

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F

Yazik yazik..
    Yiğido biz resimde gördüğümüze göre yorum yapıyoruz. Açıklama konuya eklenmiş olsa ona göre yazardık. Neyse sövdük rahatladık s.ktir et.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evet sövüp saydık bugün de sorunlarımızı hallettik.

Bir tabak mercimek çorbasına 300TL mi istediler?
    Şu an aklıma geldi, bilmiyorum bu bir çözüm olur mu ama yani denemek lazım...

Yemem mesela, olabilir mi böyle bir çözüm? Mesela fiyat öyleyse orda yemesem acaba nasıl olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiğido biz resimde gördüğümüze göre yorum yapıyoruz. Açıklama konuya eklenmiş olsa ona göre yazardık. Neyse sövdük rahatladık s.ktir et.
    Yok aciklama kismini konuyu acan kisiye dedim.Size de fotodan bunun 2015 model olmadigini anlamadiniz dedim de,o da sacma,sonucta nc yi herkes yakindan takip etmeyebilir.

Neyse ya dedigin gibi stresler atildi.

2.el aglama duvari basligina arada yazin arkadaslar hep beraber aglayip kufurler edelim.
    Serefsiz,kan emici,firsatci kopekler.:p

Motosikleti
    Motor da cok iyimis haaa, fotoyu gorunce siyah africa adv mi lan bu dedim...nc de guzel motor vallahi :p
    Africayla 3 lt ile gezen adam NC ile 1 lt ile gezer Hırbo al bunu sen ;)

bugün İzmirden bir arkadaşa 2018 20.000 km de Africa buldum aldım ful aksesuar hatasız 305bin tl..geçen sene bu zamanlarda aynı model aynı aksesuar 24.000 km Africa almıştım yine İzmir e gitti 200.000 ne , 10 tane motor alıp garaja koysam güzel para vallahi..

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Biz almazsak bu fiyatlara koysalar kaç yazacak ki?

Bu adam şu motoru 200 liradan koysa ilana, gidip bir başkası alıp ilana gene 300 liradan koyacak. Sıfır km Hintli'lerin 70-80 liralarda gezdiği, azıcık üst düzey olunca +100 lira olduğu piyasada bişi de diyemiyorsun.

Hani devlet müdahalesiyle, yasaklarla da bir yere varamayacağız. Bu konuda bize çözüm getirecek iki önemli konu var. 1.'si düzgün ekonomik politikalar. Hani alım gücü artınca zaten en azından bu eksendeki sorunlarımız azalıyor.

2.'si ise daha derin bir sorun. 7'den 77'ye Türkiye'yi eğitmek gerekiyor. Eğitim olmayınca istediğini yap, olmuyor, olmuyor. Eğitim şart. Özellikle orta yaşlı kesime eğitim gerekiyor. Böyle bir şey çıksa, artık ufaktan orta yaşa kaymaya başlayan ben de o eğitimlere seve seve katılacağım gibi, anamı babamı da sokardım o eğitimlere. Çünkü gerekiyor. Eğitim seferberliğinin tabandan istek olarak gelmesi gerekiyor. Tepeden inme ile de olmaz.

Yani halkımız eğitim talep etmedikçe bu durumlar, ekonomik koşullarımız iyileşse bile düzelmeyecek ne yazık ki...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Africayla 3 lt ile gezen adam NC ile 1 lt ile gezer Hırbo al bunu sen ;)

bugün İzmirden bir arkadaşa 2018 20.000 km de Africa buldum aldım ful aksesuar hatasız 305bin tl..geçen sene bu zamanlarda aynı model aynı aksesuar 24.000 km Africa almıştım yine İzmir e gitti 200.000 ne , 10 tane motor alıp garaja koysam güzel para vallahi..
    Almistim mi ? Al sat yapiyon demek yaziklar olsun.
    O degil de 2018 20k full aksesuar ve hatasiz ise cok ucuza vermis Bu afrika sahipleri iyice piyasayi dusuruyorlar

Benim motor 240 bile yapmaz o zaman,elimde kaldi :/

Motosikleti
    Almistim mi ? Al sat yapiyon demek yaziklar olsun.
    O degil de 2018 20k full aksesuar ve hatasiz ise cok ucuza vermis Bu afrika sahipleri iyice piyasayi dusuruyorlar

Benim motor 240 bile yapmaz o zaman,elimde kaldi :/
    Arkadaşım dedim Hırbocan , temiz motordu kaporayı verdim hemen , sabah gelecek notere gideceğiz , al satla uğraşacak vaktim yok..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)