Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kredi kartından az çok anlayan var mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Kredi kartı alayım diyorum ama şu bu parası diyip illa para alıyorlarmış yıllık mı ne ise hiç para vermeden para verip kartın bütün imkanlarından faydalanma imkanım var mı başımı ağrıtmadan yoksa başına belamı arıyorsun peşin her zaman iyidir mi diyorsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    bankada müşteri hizmetlerindeki yetkiliyle görüşüyorsun sana herseyi anlatıyor.emin değilim ama sanırım bazı bankalar yıllık aidat alıyor hala bazıları almıyor

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi kartı alayım diyorum ama şu bu parası diyip illa para alıyorlarmış yıllık mı ne ise hiç para vermeden para verip kartın bütün imkanlarından faydalanma imkanım var mı başımı ağrıtmadan yoksa başına belamı arıyorsun peşin her zaman iyidir mi diyorsun
    Ben enpara kullanıyorum. Kart kullanım ücreti yok. Havale ücreti yok. Şubeye gitmek yok. Çünkü şube yok. Her şey online ya da telefonla. Tam benim sevdiğim özellik.
    Italian bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Aidatsız kart sunuyor bankalar, bu kartlarda da ek taksit olmuyor, puan az kazanılıyor/bazı yerlerde puan hiç kazanılmıyor.
    Taksitlendirme yada ertelemeye ücret istiyor.
    Diğer kartlardan isterseniz de kart aidatı var. Internette eski bilgiler dönüp duruyor. "Telefonla aradım kart aidatını geri aldım", "kapatırım kartı dedim aidattın üstüne ekstra puan da verdiler" falan filan fasa fiso şu an güncel mevzuata göre aidatsız kart sundukları için aidatsız kart harici tüm kartlardan aidat alabiliyorlar. Sözleşmede koca harflerle yazıyorlar artık.

Ama bunu da aşmanın yolları var. Mesela enpara, albaraka world, cepteteb araştırıp bakın ihtiyacınızı karşılayanı seçebilirsiniz

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Garanti Bankası Bonus flexi kartım var, Akbank'ta da free kartım var. İkisinde de kart aidatı yok. Bazı taksitlendirmelerde vade farkı çıkartıyor sadece. Bonus flexi kart kampanya katılımı için 6tl istiyor ama bu karta bağlı sanal kart açtığınızda bunu ödemeye gerek kalmıyor. Online alışveriş yapıyorsanız kampanyaları takip etmeniz durumunda aylık 150-200 TL bonus kazanırsınız.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim, aidat maidat bunlar basit şeyler. İmkanın var ise sakın bulaşma. (Bu devirde çok zor ama bulaşmamak)
    En kral aidat tam hatırlamıyorum ama yıllık 200 civarlarında. Sorun bu değil, sorun kredi kartı ile harcarken sanki başkasının parası ile harcıyormuş, hiç ödenmeyecekmiş hissi maalesef. Asıl dikkat etmen gereken husus bu.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kral aidat tam hatırlamıyorum ama yıllık 200 civarlarında.
    Keşke öyle olsa

Garanti Bonus Business: 300TL
    Garanti M&S Platinum: 800TL - o da 2022 fiyatıydı sanırım 2023'te bir güncelleme çekerler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke öyle olsa

Garanti Bonus Business: 300TL
    Garanti M&S Platinum: 800TL - o da 2022 fiyatıydı sanırım 2023'te bir güncelleme çekerler.
    Doğrudur. Kartın borcu o kadar çok olunca, içinden ne kesti, ne aldı bakmıyorum. Ama yine de aslı sorun aidat değil, yarınlar yokmuşçasına harcamak.
    Limit 1000 lira iken de doluydu, 10 bin iken de, 50 bin de.
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Aidat ücreti soygun. Banka yaptığımız her alışverişten minimum %5 komisyon alıyor zaten mağazalardan. 300 TL aidat ücretini zaten 6000 TL'lik harcamayla kazandırıyoruz bankaya. Ne doymak bilmez kurumlarmış bunlar.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aidatsız kart sunuyor bankalar, bu kartlarda da ek taksit olmuyor, puan az kazanılıyor/bazı yerlerde puan hiç kazanılmıyor.
    Taksitlendirme yada ertelemeye ücret istiyor.
    Diğer kartlardan isterseniz de kart aidatı var. Internette eski bilgiler dönüp duruyor. "Telefonla aradım kart aidatını geri aldım", "kapatırım kartı dedim aidattın üstüne ekstra puan da verdiler" falan filan fasa fiso şu an güncel mevzuata göre aidatsız kart sundukları için aidatsız kart harici tüm kartlardan aidat alabiliyorlar. Sözleşmede koca harflerle yazıyorlar artık.

Ama bunu da aşmanın yolları var. Mesela enpara, albaraka world, cepteteb araştırıp bakın ihtiyacınızı karşılayanı seçebilirsiniz
    Bunu size antitez olarak yazmıyorum belki benim durumum farklıdır.
    American expresime 1350 TL yıllık aidat geldi , hem kartı hemde aidatı iptal ettirdim.
    Haa o kartı niye aldım o ayrı bir salaklık hikayesi.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Banka yıllık hasılatları bilmem kaç kaç kere aradılar kredi kartı al KEFENİN CEBİ VAR BİZLER KÖR OLDUĞUMUZ İÇİN GÖREMİYORUZ

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Denizbank 270 tl kitledi bana..Geçen ticari ilişkilerimi kestim..Kredi kartını iptal edecektim sonuçta banka dedim aram iyi sicilim çok çok iyi bunlara dedim iptal etmedim..Tek sevdiğim yanı şu kartın online alışverişlerde 500tlye 50 tl bonus veriyorlar bir kaç ayda bir , bende sürekli alışveriş ettiğim için 200 tl bonus rahat geliyor..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kredi kartım yok hiç te olmadı.

Geçen küçük oğluma diz üstü bilgisayar alalım dedik. Nakit 7.000 liradan fazla kabul etmiyoruz dediler. Nakit, banka kartı şeklinde zar zor hallettik.

Böyle giderse yakında bir çok yer nakit kabul etmeyecek el mahkum alacağız bir borç kartı.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu size antitez olarak yazmıyorum belki benim durumum farklıdır.
    American expresime 1350 TL yıllık aidat geldi , hem kartı hemde aidatı iptal ettirdim.
    Haa o kartı niye aldım o ayrı bir salaklık hikayesi.
    Sözleşmeniz eski olabilir amex ile alakalı olabilir. Malum American Express prestij amaçlayan genel itibari ile üst segmente hitap eden bir kart türü, kötü bir izlenip bırakmamak için böyle davranmış olabilirler. Benim bahsettiğim konu VISA ve MasterCard'da yaşadığım durumlardan ibaret, 2side müşteri olsun yeter kafasında
    retox70 bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben yıllardır Kuveytturk kullanıyorum. Banka hesabımda orda kredi kartımda. Kesinti aidat vs yok. Eft havale ücretide yok. Ama taksit işi pek olmuyor bu kartta. Ha ben zaten taksit kullanmıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)