Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Disney+ veya Amazon Prime kullanan var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Selamlar,

Son zam haberinden sonra artık Netflix'in fişini çekmeye hazırlanıyorum.

https://www.cumhuriyet.com.tr/amp/ya...-yapti-1980290

Başlıkta sordugum platformları kullanan var mı ? Kıyaslayabilir misiniz içerik , arayüz vs. olarak ?
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250r
    İçerik olarak zevkler ve renkler meselesi.
    Aypi tivi de bir seçenek. YTD.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Netflix ve Amazon Prime kullaniyorum ama uzun zamandir azalttim, aile efradi kullaniyor
    Youtube'da istedigim konulari izlemek daha mantikli geliyor.

Icerik yorumu yapmayacagim, biraz teknik olsun.

- Amazon yayini daha yuksek stream ediyor sanirim, daha kaliteli ama arayuzu cok daha yavas.
    - Netflix'in aramasi (search) berbat. Bilerek yapiyorlardir tabii ama kendilerinde olmayan contentte aramalarda cikiyor.
    espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İkisini de kullanıyorum.

Amazon Prime içerik büyüklüğü olarak en küçük platform, üstüne üstlük Disney açık ara en büyük platform. Nefret ediyorum Disney'den (firma olarak), ama yani ne izlemek istesen orada, o yüzden kaldıracağımı sanmıyorum.
    Amazon Prime'ı zaten alışveriş için kullanıyorum, ama öyle olmasa da Prime Video için para verir miydim? Veririm diye düşünüyorum, zaten ayda 9TL mi ne öyle komik bir şeydi. Üstüne işte the Grand Tour var, atıyorum zamanında Mr Robot'un ilk sezonu sadece Prime'da vardı. Bir de az olsa da içerikleri genelde ortalama olarak daha başarılı oluyor.

Bu arada her şey Disney'de derken kastım özellikle geçmiş yapımlar. Binge watch için deli hazine.
    Şimdi Modern Family'ye başladım. Bitince Malcolm in the Middle izleyeceğim. Bütün sezonlarıyla Simpsons Disney'de (sadece bunun için üye olabilirim), Family Guy Disney'de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Netflix'in aramasi (search) berbat. Bilerek yapiyorlardir tabii ama kendilerinde olmayan contentte aramalarda cikiyor.
    İnanılmaz aptalca bir şekilde insanların arama terimlerini getiriyor öneri olarak sonuç yerine. Dediğin gibi atıyorum Matrix yok mesela Netflix'te, ama sarch'e Ma yazdığın an Matrix döküyor arama önerisi olarak.
    espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    anlamadığım şey 93tl gözünüze pahalı gelsede şuan 1 öğün yemek maliyeti dışarda dandikten bir yemek yeseniz 100tl tutuyor zaten
    aslında adamlar bu fiyatlara satarak bile zarar ediyolar türk lirasından aynı paket amerikada 19 dolar bunu adamların karı olarak düşünürseniz türkiyeye acıyıp çektikleri fiyat bile çok geliyor

he şu son dönemlde artık güzel film yada diziler yapamasalarda tercih tabikide son kullanıcınındır

prime 7.90 a baya bir hizmet veriyor twitch, amazon , amazon gaming filan ama film kızmına bakıcak olursak daha gelişmekte olan bir yer çok az film dizi var tabikişde kendi dizileride alınmasına sebep olan şeylerden alırsanız the boys izlemenizi öneririm

disney+ yoğunlukla marvel studios için yapılmış gibi geldi bana
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bizde netflix, amazon prime ve disney+ var.
    Netflix'i daha çok çocuklar izliyor tv'de. Ben TV izlemiyorum, çok çok bir şey izlemek istersen de dizinin bir sezonu komple indirip izliyorum, online servisler için fazla dinozor kalmışım, hiç birine alışamadım ama eşim ve ocuklara bu servisler kolay geliyor.
    Amazon Prime'ı amazon sitesinden alışverişlerde kargo avatnajı yüzündne almıştık aslında. Geçen indirip izlediğim dizinin orada da olduğunu sonradan farketmiştim.
    Disney+'ı çocuklar istedi star wars dizileri orada diye aldık ama evdeki Vestel smart TV'de uygulaması yok, TV'ye laptop bağladık, çocuklar öyle izliyor.

Türkçe altyazı ve dublaj bu servislerin artıları diyebilirim. Bunlar olmasa hiç gerekli değiller.
    xtrafrozen bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Netflixi severim arayüzü ve hızı güzel.
    amazonda birkaç kaliteli yapım var ama aktif değil. yani performans olarak netflix'in 1/10'u ancadır.

cok detaylı arayüz oldugu için de yavaş ve kasıyor.

2 senedir prime üyesiyim sanırım izlemeye değer 7-8 dizi, 4-5 film anca bulabildim.
    xtrafrozen ve espresso bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sene 2022, hala daha düzgün ve hızlı bir arama motoru yazamıyor yani adamlar?

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Paralı olan hiç bir içeriği kullanmıyorum

Rarbg boşuna mı var?
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paralı olan hiç bir içeriği kullanmıyorum

Rarbg boşuna mı var?
    magnetdl var bi de tavsiye ederim.

Ben evde raspberry pi denen minik sigara paketi boyutunda, çok az elektrik tükettiği için 24 saat çalışması masrafsız bir bilgisayara USB'den ard disk bağladım, içinde gelen linux'a transmission torrent servisini kurdum, kendi bilgisayarımdan web tarayıcı üzerinden açıp indirilecek torrent linklerini ekliyorum, bir de DLNA media server denen servislerden kurdum, smart tv'ler kaynak olarak network seçince otomatik buluyor. Bu şekilde ingilizce altyazısı içine gömülü torrentleri seçip indirirsem bir sezon dizinin inmesi bir gün bile sürmüyor zaten, TV'den rahat rahat izliyorum. Evde kendi netflikşimi kendim yaptım dışarıdakinin içine ne koyuyorlar bilmiyorum diyebiliyorum.
    xtrafrozen, DickName ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene 2022, hala daha düzgün ve hızlı bir arama motoru yazamıyor yani adamlar?
    "Hayir yazamiyorlar. ElasticSearch, full text search gibi terimlerden habersizler" demek isterdim ama amac o degildir muhtemelen. Siz biliyor musunuz, daha once yazdiniz mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Netflix ve Amazon Prime kullaniyorum ama uzun zamandir azalttim, aile efradi kullaniyor
    Youtube'da istedigim konulari izlemek daha mantikli geliyor.

Icerik yorumu yapmayacagim, biraz teknik olsun.

- Amazon yayini daha yuksek stream ediyor sanirim, daha kaliteli ama arayuzu cok daha yavas.
    Ha Amazon Prime uyeligini sirket yilbasi hediyesi olarak vermisti 1 yillik, uzatmadim. Para vererek almam, uzatmam.
    espresso bunu beğendi.

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisini de kullanıyorum.

İnanılmaz aptalca bir şekilde insanların arama terimlerini getiriyor öneri olarak sonuç yerine. Dediğin gibi atıyorum Matrix yok mesela Netflix'te, ama sarch'e Ma yazdığın an Matrix döküyor arama önerisi olarak.
    Yalnız ufak bir detay var Netflix'in aramasında.
    Siz Ma yazdığınız zaman o harflerin geçtiği filmlerde oynayan oyuncuların oynadığı filmler, sizin izlediğiniz türler üzerinde benzer sonuçlar vs hepsi çıkıyor karşınıza. Aslında oldukça detaylı arama yapıyor
    F54 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Netflix ya da prime arama kısımları sacma.

özellıkle netflixin.

Dizinin tamamı netflixde var mı imdb'den bakmam gerekıyor.
    İptal mi yoksa sonlandı mı google'dan bakmam gerekiyor.
    Dizi puanlarına imdb'den bakmam gerekıyor.

her begendıgım dizi için acaba tamamı netflixde var mı ya da iptal mi diye sürekli kontrol ediyorum, dizi secmem 2 saat sürüyor.

Bu arada hiç unutmam bi kere iş yerinde her site kısıtlı oldugu için nasıl bunu aşarım diye konu acmıştım da yönetimdeki arkadaşlar illegal öneri istiyorum diye bana uyarı vermişti. şimdi kaçak site önerileri havada ucusuyor :D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    en güzel jetflix arkadaşının jetflix der kenara çekilirim

Motosikleti
    speederbike
    Kod yazmayı bilmem gerekiyor mu?

Kuba motora Ducati kadar iyi değil demek için motor yapmış olmak mı gerekiyor?
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Şu prime video kalitesi çok güzel 5 senelik 4k tvmiz ilk defa işe yaradı yüzüklerin efendisi dizisini izlerken
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kod yazmayı bilmem gerekiyor mu?

Kuba motora Ducati kadar iyi değil demek için motor yapmış olmak mı gerekiyor?
    Ironi yapmaya calisirken bilmediginiz sulara giriyorsunuz demek istemistim ben de. Bilerek ya da isteyerek alintilama yapmamaniz ortaya bir seyler yazmaniz ayri bir konu tabii.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı tarikbaba02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu prime video kalitesi çok güzel 5 senelik 4k tvmiz ilk defa işe yaradı yüzüklerin efendisi dizisini izlerken
    Dizi nasıl ? Sardı mı ? ilk 3 bölüm sanırım ?
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inat tv varken

Motosikleti
    speederbike
    Ironi yapmaya calisirken bilmediginiz sulara giriyorsunuz demek istemistim ben de. Bilerek ya da isteyerek alintilama yapmamaniz ortaya bir seyler yazmaniz ayri bir konu tabii.
    Hahahaha, alıntı yapmama sebebini bir bilseniz önyargılı olduğunuzu anlarsınız. Ama mobildeyim, uzun uzun anlatamam şimdi. Eve gidince yazarım unutmazsam. Bilerek ya da isteyerek alıntı yapmamakmış, puhahaha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Neyse, az biraz debelenip yazmaya çalışayım kısaca. Alıntı yapmıştım. Sonra yazdığım mesajın başını silerken alıntı kodunun sonunu da silmişim. Kodu ezbere bilmediğimden, yarım da dursun istemediğimden, nasılsa okuyan neye cevap verdiğimi anlar diye uğraşmadım. Aksi halde, yazdığımı seç, kopyala, mesajı iptal et, alıntıyı tekrar yap, kopyalananı yapıştır, vs uğraşmam gerekiyordu, hem de mobilde. İkna oldunuz mu?

Bilmediğim sulara gelince, kod yazmayı bilmiyorum ama onlarca sitede arama fonksiyonunu kullanmışımdır. İyi ile kötüyü anlarım. Bu siteninki de rezalet mesela. Ben bir ara hatırlatırım size bilmediğiniz sular örneğini, illa ki birşeyi eleştireceksiniz sonuçta ;)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler