Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Topuk dikeni ve ödem

Motovento
    REKLAM ALANI
    Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba dostlar...

Yaklaşık 10 gündür sağ ayağımda bir arıza var, sanki üzerine 30 kiloluk demir düşmüş gibi, doğru dürüst basamıyorum, yürürken topallıyorum, acıyor vs. Halbuki hiçbir kaza olmadı, durup dururken ortaya çıktı bu durum.

Dün ortodepi doktoruna gittim, ödem olmuş dedi, bir de röntgen çektirdi, röntgene bakınca topuk dikeni var sizde dedi.

"Çok mu ayakta duruyorsunuz?" diye sordu, ben de, "Evet, işim gereği hep ayaktayım" dedim. Bundan sebep olabileceğini ekledi.

Neyse, reçeteye ilaçlar yazdı, dört gün sonra gel dedi, iyileşmezse bu sefer MR çektirip bakacağız dedi.

.......

Ödemle acının-ağrının alakası var mıdır, onu bilmiyorum da, bu "topuk dikeni" denen şey belki de acıtıyor, topallamama sebep oluyor.

Var mı aramızda "topuk dikeni" rahatsızlığı geçiren, bilgi verebilir mi?

Ayrıca "ödem" denen şey böyle acıya-topallamaya neden olabilir mi sizce?

Teşekkürler.

Motosiklet Online
    Oktay Motor CF Moto Polaris Benelli RKS Kuba Segway Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ameliyat. Gerçek tek çözüm.

Ama önce size lokal uğuşturucu iğne verirler. Allah yarattı demeden direk topuğa dibine kadar sağlanan bir iğne, içindekini sorunlu bölgeye zerk ederler, böylelikle 6 ay kadar ağrı hissetmezsiniz ama sonrasında hızlı bir ivmeyle tekrar ağrı başlar. O iğne sadece bölgeye uğuşturucu doldurmaktan ibaret, durum tekrarlar hatta daha kötüye gider çünkü siz ağrıyı hissetmediğiniz için bilinçsizce sorunlu bölgeyi zorlamaya devam edersiniz.

Malesef tek gerçek çözüm bölgenin açılıp sıkıntılı kısmın kesilip alınması. Bir iki hafta sonra yavaştan üzerine basmaya başlarsınız ve birkaç sene sorun tekrarlamaz. Eğer aynı şekilde ayakta kalmaya devam etmez veya biraz kilo verebilirseniz sorunun nüksetme aralığı uzar, hatta duruma göre tekrarlamayabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Aslında bir ortopedistle konuşup size uygun bir topuk dikeni tabalığı alırsanız ayakkabı kullanırken biraz olsun rahatlatabilir, terliği alırsanız evde de belki daha rahat ettirebilir. Farkındaysanız kesin konuşamıyorum çünkü sorunun boyutuna göre iğne dahi işe yaramayabiliyor. Yine de bir denemenizde yarar var.
    Voltaren ve mavellen bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Voltaren bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar...

Yaklaşık 10 gündür sağ ayağımda bir arıza var, sanki üzerine 30 kiloluk demir düşmüş gibi, doğru dürüst basamıyorum, yürürken topallıyorum, acıyor vs. Halbuki hiçbir kaza olmadı, durup dururken ortaya çıktı bu durum.

Dün ortodepi doktoruna gittim, ödem olmuş dedi, bir de röntgen çektirdi, röntgene bakınca topuk dikeni var sizde dedi.

"Çok mu ayakta duruyorsunuz?" diye sordu, ben de, "Evet, işim gereği hep ayaktayım" dedim. Bundan sebep olabileceğini ekledi.

Neyse, reçeteye ilaçlar yazdı, dört gün sonra gel dedi, iyileşmezse bu sefer MR çektirip bakacağız dedi.

.......

Ödemle acının-ağrının alakası var mıdır, onu bilmiyorum da, bu "topuk dikeni" denen şey belki de acıtıyor, topallamama sebep oluyor.

Var mı aramızda "topuk dikeni" rahatsızlığı geçiren, bilgi verebilir mi?

Ayrıca "ödem" denen şey böyle acıya-topallamaya neden olabilir mi sizce?

Teşekkürler.
    Bir tatil gunu 16 km lik bir yuruyus yapmistim.bir iki hafta sonra yuruyememeye basladim.topuk dikeniymis bu sekilde teshis konuldu.

6 ay cektim,tedavi olmadan gecti bende.
    Voltaren bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Topuk dikeni hakkında bilgim yok ama geçirdiğim kaza sonucu sol ayağımda ciddi ödem oluşmuştu. 2 hafta doktorun verdiği ilaçları kullandım sonra baktım şişlik inmiyor fizik tedavi uzmanı arkadaşın tavsiyesiyle şok tedavisi uyguladım ve ödem bir hafta içerisinde neredeyse tamamen geçti. 1 kova sıcak ve bir kova çok soğuk suyu yan yana koy ve 30 dakika sıcak 45 dakika soğuk suda beklet ayağını.
    Voltaren bunu beğendi.

@Beto87: Ödem, ağrı yapıyor muydu sol ayağınızda?

seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun abi, buna benzer bir sorun bende yaşıyorum ama bendeki arada sırada kendini gösteriyor. Ona ise şöyle bir çözüm buldum; ayakkabı tabanlık alıyorum. Eğer eskisi iyice sertleşmişse direk değiştiriyorum. Yırtılması falan umrumda olmuyor. Sertliği gittiği an direk atıyorum. Bende sürekli ayak üstündeyim. Elimden geldiği kadar yumuşak adım atıyorum ve yumuşak süngerimsi tabanlık kullanıyorum. Hele iş yerimin verdiği iş ayakkabısı tabanlığını görmezden geldim hemen
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Geçmiş olsun @Voltaren. Topuk dikenini bilmem de dolorex ve cataflam gibi ilaçlar ödem çözer. Fakat tek gerçek çözüm cerrahi müdahaledir. @Kural Z’nin tavsiyesini dinlemeni tavsiye ederim.

Kilo var mı bilmiyorum ama vücut ağırlığındaki kayıplar yani zayıflamakta senin açından etkili bir çözüm olacaktır.
    Voltaren ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun @Voltaren. Topuk dikenini bilmem de dolorex ve cataflam gibi ilaçlar ödem çözer. Fakat tek gerçek çözüm cerrahi müdahaledir. @Kural Z’nin tavsiyesini dinlemeni tavsiye ederim.

Kilo var mı bilmiyorum ama vücut ağırlığındaki kayıplar yani zayıflamakta senin açından etkili bir çözüm olacaktır.
    Sağolasın @angrypower. Doktor da ödem çözücü ilaçlar, kremler ve bir de iğne verdi, iğneyi oldum diğerlerini de kullanıyorum.

Ama konu sırf topuk dikeni de değil, çünkü topuğum da dahil olmak üzere ayağımın tüm çevresi ağrıyor/sızlıyor.

@Beto87'ye sordum, "ödem ağrı yapar mı" diye, ondan da bir cevap gelmedi henüz.

Yani dünyada ne kadar ilginç şey varsa hep beni mi bulacak be kardeşim?
    Yaşıyoruz at kuyruğunda sinek gibi...

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Beto87: Ödem, ağrı yapıyor muydu sol ayağınızda?
    Yapıyordu hocam. Ama sizin ödem yapmayabilir. Benim ayağımda ezilme de vardı.
    Voltaren bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    hergün buzla ovala
    ve tükenmez kalemle etrafına daire çiz içinden bildiğin bütün duaları oku geçer.
    Voltaren bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hergün buzla ovala
    ve tükenmez kalemle etrafına daire çiz içinden bildiğin bütün duaları oku geçer.
    Meryem Ana Tesbih Duasi olur mu?
    Voltaren ve espresso bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Geçmiş olsun hocam. Bende topuk dikeni değilde üniversite yıllarında topuk zedelenmesi yaşamıştım. Doktora gittim, film çekildi ve topukta doku zedelenmesi olduğu söylendi.

Doktor krem ve ilaç verdi. Tedavisi normal kas zedelenmesinden daha uzun sürer, bir süre üzerine basma demişti. İlk 2 haftadan sonra ağrı çok azaldı, tamamen iyileşmem de 1 ayı bulduydu. Bu topuk dikeni çok daha fenaymış. Acil şifalar dilerim.
    Voltaren bunu beğendi.

Selam dostlar... Gelişmeler hakkında bilgi vermek için yazmak istedim.

Hala uğraşıyorum bu sorunla.

MR çektirdim, MR raporu geldi, raporu ortopedi doktoruna gösterdim, dedi ki, "Ayak kemiğini beğenmedim, çok zorlamışsın bunu."

Ben de, "Yok hocam, zorlama-kaza-vs. hiç bir şey yok, yolda yürüyordum, bir anda sağ adımımı attığımda ağrı/acı saplanıverdi ayağıma, hiç bir şey yokken, o gün bugün böyle."

MR raporunda "stres kırıkları" diye bir şey yazıyordu, o dikkatimi çekti.

Neyse doktor bileklik verdi, ayakkabı için silikon topukluk verdi, bir kaç ilaç verdi, bir jel verdi, ilaç olmayan At-Ronax adında bir hap verdi, güya doku onarımı yapıyormuş vs. falan.

Üç hafta sonra gene gel dedi, yine geçmezse cerrahi operasyon yapacakmış, matkap gibi bir şeyle kemiğe delik açıyorlarmış.

Nasıl bir şeydir, anlayamadım tabii...

Doğru dürüst yürüyemiyorum, topal kaldım resmen, bilmiyorum üç hafta sonra düzelir mi bu tedavilerle, yoksa cerrahi mi yapılacak...

Yani nerde ilginç bir şey var, geliyor beni buluyor arkadaş.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Voltaren, annemde topuk dikeni var.
    İki arkadaşındada benzer rahatsızlık varmış.

İnönüye yarışmaya gittiğim bir sene Bozüyüke yemeğe gittiğimizde yandaki hediyelik eşya dükkanında
    bir tuz gördüm.
    2 torba aldım. 1 torbasını 3 parça halinde kullanabiliyorsun.

Ilık suda eritiyorsun. Doğal kaya tuzu. İçinde taş parçalarıda var.
    Sonra ayaklarını sokup dinlendiriyorsun. O minik taşlarda masaj oluyor.

Annemde ve 2 arkadaşında çok rahatlatıcı etkisi olmuştu.

Daha sonraki gidişimde 10 torba kadar almıştım.
    2 hafta önce yarışmaya gittiğimde alayımmı diye sordum ama evde kargoyla getirttiğim varmış.
    Motordada yer olmayınca almadım.

İhtiyacı olan için bilgi mahiyetinde resimlerini 30 ağustos gezi videosunda paylaşmıştım.

Umarım seninde işine yarar...
    .
    .

.
    .
    Voltaren bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benimde akvaryum döneminden kalma 25kg lik Epsom tuzu var evde.İngiliz tuzuda derler.Bizim hanımda ayak banyosunda kullanıyor.Ben söyledim kullan iyi gelir diye.
    Ayak bakım için kadınlar krem falan alıyorlar.Süreklide yeni yeni şeyler deniyorlar süper etkili olmadığı için.Bizimki bu tuzu kullanmaya başladığından beri krem falan kullanmıyor.
    Voltaren bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)