Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekonomide kötü haberler gelmeye başladı!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Biz kömür işini çözdük doğal gaz kullanıyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz kömür işini çözdük doğal gaz kullanıyoruz.
    "
    Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde, Temmuz ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

Yeni tarifeyle konut tüketimi için yüzde 12, sanayi tüketimi ve elektrik üretim amaçlı santrallerinin tarifesinde ise yüzde 20 artış yapıldı.

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, 1000 metreküp doğalgaz için 1.488 lira 9 kuruş, sanayi abonelerine uyguladığı fiyat ise 1.783 lira 35 kuruş olarak belirlendi.

BOTAŞ'ın yayımladığı tarifeye göre, doğalgaz fiyatı Ocak ayından bu yana yedinci defa artmış oldu.
    "

https://www.haberturk.com/dogalgaz-z...119517-ekonomi
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı stunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olanların tek sebebi muhalefet. Bu muhalefet köşede durup iktidarı halka şikayet edip duruyor. Bunlar iktidara gelirse varya daha neler yaparlar.
    Hadi siz yazmaya devam edin ben kahvemi alıp geliyorum.

Süper taktik: Korku.
    İçi acaip boş ama etkili.

Neler yaparlar?
    Ciddi ciddi soruyorum, neler yaparlar?

İlk başlarda çalışıyordu.
    Sonra çalıyor ama çalışıyor oldu.
    Derken çalışmak iyice azaldı ve geriye çalıyor kaldı.
    Ve hâlâ desteklemeye devam...
    Sonra ekonomi kötü, geçim zor

Alıntı murattatoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş

takıldığım her ortamın %85 ' i hükümet karşıtı. Takıldığım her forumun %90 ' ı hükümet karşıtı... Ancak seçim zamanı geldiğinde ezici üstünlükle başa gelen bunlar ?

Gördüğüm üyeler genç. Peki herkes yazsin, babası, amcası, dayısı, varsa dedesi ne düşünüyor?

Dikkatimi çeken bir husus: Bazı üyeler lafa gelince iktidara sallıyor bir iki, ama genel olarak korumacı bir tutumdalar. Tahminim aileleri ya da sülaleleri iktidardan indirek te olsa nemalanıyorlar.

Velhasıl iktidara ve yaptıklarına sözde karşı olup çıkar noktasında destekleyenler de mevcut. Genelde durumları çok da kötü değil bunların.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen ehonomiden ne anlarsın yeğenim. Önce cebindeki telefonun markası ne o bi desene bize. Bak bi de bilgisayarı var adamın interneti de var üstüne, gelip buraya yazı yazabildiğine göre , sonra kalkmış ehonomide kötü haberler geliyormuş.(...)

Bu arada, evde tek klima var, 2+2 kişiyiz, fırın 2 kez çalıştı ve bu ay bana gelen toplam fatura; 1.169 TL. Neredeyse asgari ücretin yarısı. Hamdolsun, bak geriye bi o kadar daha para kaldı(...)

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    siz hiç doların bir gecede ikiye katladığını birçok ürüne %500 e kadar varılan zam yapıldığını gördünüz mü işte bakın diyorum burada kötüyü görmeyen iyinin degerini anlamaz https://m.youtube.com/watch?v=vEbGnHSsFJE

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz hiç doların bir gecede ikiye katladığını birçok ürüne %500 e kadar varılan zam yapıldığını gördünüz mü işte bakın diyorum burada kötüyü görmeyen iyinin degerini anlamaz https://m.youtube.com/watch?v=vEbGnHSsFJE
    Ben gördüm gardaş, yeni esnaftık o zamanlar. Çok etkilendik, lakin toparlamamız çok uzun sürmüyordu. Çünkü o günkü dışa bağımlılığımız ile bu günkü ile aynı değildi. En azından bizim kullandığımız ürünlerde. O kadar kötü döneme rağmen sonra bir şekilde ülke ekonomisi ayağa kalktı bir nebze, ama bugün bu ekonominin ayağa kalkması (kim başa gelirse gelsin) en az 10 seneyi bulur. Katma değerli hiç bir şey üretmiyoruz.
    Thracian, oxus ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    İyi bu mu?

Bu da Kore:

Rezalete bak, hâlâ üç sıfır atmamışlar daha

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    O zammı yapan adamlar seçimde aday mı şu an? Yok. O zaman geçiniz.
    Aynı adamın 10 gün içinde ağız değiştirmesini sineye çekersiniz, zamanında başkaları tarafından yapılmış icraatları şimdikilere yıkarsınız. Geçiniz.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben yazdiginizi anlamadim, Ecevit muhalefet iken, Demirel hukumetinin yaptigi zamlardan bahsediyor burada. Demirel'e mi laf edin demek istiyorsunuz?

Motosikleti
    T7
    Millet olarak kendi vasatlığımızla yüzleşme sürecini acı bir şekilde yaşıyoruz.. Başka diyecek söz bulamıyorum

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper taktik: Korku.
    İçi acaip boş ama etkili.

Neler yaparlar?
    Ciddi ciddi soruyorum, neler yaparlar?

İlk başlarda çalışıyordu.
    Sonra çalıyor ama çalışıyor oldu.
    Derken çalışmak iyice azaldı ve geriye çalıyor kaldı.
    Ve hâlâ desteklemeye devam...
    Sonra ekonomi kötü, geçim zor

Gördüğüm üyeler genç. Peki herkes yazsin, babası, amcası, dayısı, varsa dedesi ne düşünüyor?

Dikkatimi çeken bir husus: Bazı üyeler lafa gelince iktidara sallıyor bir iki, ama genel olarak korumacı bir tutumdalar. Tahminim aileleri ya da sülaleleri iktidardan indirek te olsa nemalanıyorlar.

Velhasıl iktidara ve yaptıklarına sözde karşı olup çıkar noktasında destekleyenler de mevcut. Genelde durumları çok da kötü değil bunların.

Neler yaparlar diye sormuşsun. Yaptıkları yapacaklarının teminatıdir.
    Iktidara gelmemek için bir ekmelettin bulup çikarırlar karşimıza
    Iktidara gelmemek için tıpıştıpış geleceksiniz der dalga geçercesine
    İktidara gelmemek için ayrımcılik yapar ben dersimli kemalim der,
    Iktidara gelmemek için Atatürk e kefere diyeni, pkk nın avukatını partiye alır
    Iktidara gelmemek için 6 oku sorgulamaya kalkar karşı çikanları partiden ihraç eder, beni bile oy kullanmamaya ikna etti. Bu seçimlerdede seyirci kalacam. Yesinler birbirlerini.
    Durmadan erken seçim şarkıları söyler adam olup ta toplu istifa edip seçime gitmeyi düşünemez. Yerel secimlerde adayları halkın istegine gore değil, parayı veren düdüğü çalar taktiği güder.
    Yani kısacası iktidara gelseler hiçbir şey yapamazlar. Düzen öyle bir bozuldu ki neyin ne olduğunu anlayıp çözene kadar seçim zamanı gelmiş olur. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Iktidara gelmemek için 6 oku sorgulamaya kalkar karşı çikanları partiden ihraç eder, beni bile oy kullanmamaya ikna etti. Bu seçimlerdede seyirci kalacam. Yesinler birbirlerini.
    Durmadan erken seçim şarkıları söyler adam olup ta toplu istifa edip seçime gitmeyi düşünemez. Yerel secimlerde adayları halkın istegine gore değil, parayı veren düdüğü çalar taktiği güder.
    Yani kısacası iktidara gelseler hiçbir şey yapamazlar. Düzen öyle bir bozuldu ki neyin ne olduğunu anlayıp çözene kadar seçim zamanı gelmiş olur. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.
    Kullanma kanka oy, senin ve ölmüş büyük dedenin oyunun kime gideceği belli. Şu ülkeye birazcık saygısı olan insan seçim günü kıçını kaldırıp sandığa gider, Ata'nın kendisine verdiği en önemli haklardan biri olan seçme hakkını kullanır. İster gitsin Doğu Perinçek'e bassın ister uzuna. Uzuna basana bile saygı duyuyorum çok ufak bir parça. Fakat bu kadar politik bir ülkede apolitik takılana gram saygı duymuyorum.
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ülkeye birazcık saygısı olan insan seçim günü kıçını kaldırıp sandığa gider.
    Arkadaşın derdi tembellik değil gibi sanki. Bilinçli olarak oy kullanmama kararı vermiş. Bu da bir tercih.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    napak kardeş bunlar bunları yaptıysa bizde 1000 katını yapmıs akp ye mi oy verelim? o daha mı güzel öpüyor bizi, daha mı tatlı hoş oluyor
    fatih.met bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    napak kardeş bunlar bunları yaptıysa bizde 1000 katını yapmıs akp ye mi oy verelim? o daha mı güzel öpüyor bizi, daha mı tatlı hoş oluyor
    Git akape'ye yada cehapeye ver diyen yok ki sana oyunu :D Artık olay memlekete yani halka en faydalıyı seçebilmekte değil, memlekete en az zararı verecek ​olanı seçebilmekte :D O yüzden hem millet ittifakını, cumhur ittifakını bunların gayri resmi ortakları da memleket için daha zararlı gördüğümden ya Akdağa partisini kursun yada İnceye vereceğim oyumu. Al sana seçenek :D Bu seçimde kafam ahat ne chp ye verip vatan haini bölücü olacağım nede akpye verip koyun ve memlekti satmış olacağım :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnce'ye verme, hala o secim gecesi naptı bilmiyoruz. Daha oyunun peşine düşmeyen adama oy mu verilir :D

çare Cem Uzan

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnce'ye verme, hala o secim gecesi naptı bilmiyoruz. Daha oyunun peşine düşmeyen adama oy mu verilir :D

çare Cem Uzan
    Oyuna sahip çıkmayan chp idi ama :D

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    gidin rte ye oy verin, burnumuzun iyice sürtmesi lazım, o hakettiğiniz pislik çukuruna her geçen gün yaklaşılıyor, böyle devam. sokma akıl para etmez, kişinin içinde dürüstlük varsa zaten bir yerlerde mahcup ola ola en son doğru yolu bulur...

biz karaktersiz insanlara çok dil döktük, ikna etmeye çalıştık, sandık ki yanılıyorlar ama durum böyle değilmiş, kendileri yanlış insan olduğu için seçim yaparken de kendisi gibi bireye oy veriyorlar, yani kötü bir insanı iyi yapamazsınız,

hani hobi olarak tartışma/müzakere yapıyorsanız tamam ama hani ciddi ciddi birilerini ikna etmeye çalışıyorsanız bence boşuna zahmet ediyorsunuz. helak olmayı hakeden insanlara boşuna nefes tüketmeyin, hobi amaçlı yapıyorsanız sorun yok tabi. bak hobi diyince aklıma o kalitesiz çikolata geldi, ne iğrenç şeydi o dimi, vardı ya hani hoby çikolata, tadelle çakması hoby.

birilerinin kafasına çay atasım geldi,

drtayfun, oxus ve espresso bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yetmez ama EVET!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)