Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Koca bir ülke heykel sanatından hiç mi anlamaz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    O hocanın dizine gelen şey ne öyle yaaa.Allah akıl fikir versin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu da buraya bırakıp kaçayım. Hocam maşallah diye vermişler.

https://img-9gag-fun.9cache.com/phot...KM_460swp.webp
    fotoşop. zaten leş bi heykel de gereksız trolluk yapmıs bunu yayan adam

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genlerimizde iki şey taşınıyor birincisi, Türkler sağdan sola zıpladığı, iki dakika soluklanıp, bir türlü oturmadıkları için bir kültür birikimleri yok, üç beş bir şeyler var onlar da maddi değil, dokunamıyoruz. Sanattan, kültürden anlamayan yoz bir topluluk oldular bu sebeple. Osmanlı da zaten bu sebeple kendilerini sadece iş gücü olarak kullandı, sınıra asker olarak koydu, vergisini alıp yoluna baktı, asla devlet yönetimine almadı. Put kısmı ise ikinci kısmı, dini olarak müsaade olmadığı için tüm sanatçılar sanat aşklarını, han, kervansaray, saray, cami gibi yapılarda attılar. Ama onları da yapanlar Türk değil zaten, ya Ermeni ya Rum. Mimar Sinan'dan Balyan ailesine kadar hepsi genelde ermeni kökenli iyi mimar, heykeltraş ve sanatkarların. Cumhuriyet sonrasında da genelde Avrupa görmüş mimarlar çevresinde gelişti mimari Vedat tek ve 20'lik banknotun üstündeki Mimar Kemaleddin gibi. Anca o dönemde biraz millileşmeye başlayabildik. Şimdi de Laz, koca burunlu, c180 veya f30 bmw'ye binen müteahhitler tarafından dünyanın en komik mimarisine itiliyoruz. Ulan ev 65m2 2+1 dış kaplamaya altın varak yapmışsın. Adam evde tuvaletini yaparken dizleri duvara değiyor tuvaletin küçüklüğünden, dışarıdan bakınca içeride Yavuz Sultan Selim sefer planlıyor dersin.

İstanbul'da bazı binaları çok beğeniriz, ''vay amuğa usta yapmış yauv'' deriz. En iyi ihtimalle Fransız tasarımı, çoğu ermeni ve rumların elinden çıkma. Hele Avrupa yakasının tamamı böyle neredeyse. Hal böyleyken Ermenilerle de arayı bozduğumuz için çok sanatçı kalmadı ülkede. Atam bol bol dışarıdan mimar getirtti, Türk gençlerinin bu alanda gelişmesi için uğraştı ama alışmadık götte don durmuyor gerçekten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Bak ek yapayım bunları her anlattığımda biri gelip ''Yauvv biz öyle değiliz, sen dürk düşmanı mısın. Biz öyle iyiyiz böyle iyiyiz'' güzellemesi yapıyor. Bunu yazacak olan forumdaşların hepsinden kan olarak %99 daha Türküm. Benim atalar muhtemelen kavimler göçünden sonra İç Anadolu-ege taraflarında 3 tarafı dağ olan bir yere çökmüş hala kalkmıyorlar. Üşenmeseler yaylak kışlak takılacaklar da malı mülkü taşımaya üşeniyorlar muhtemelen. Tarihi hakkında, ait olduğu millet hakkında oturup 2 kitap okumamış, popcornsal argümanlarla benle tartışmaya girecek arkadaşlar lütfen hiç girmesin. Vallahi kaldıracak psikolojim yok ban pahasına deli söverim önceden uyarıyorum. Gelişmemişiz la işte, bıraktığımız en büyük şey dikili 3 tane taş. Onu da biz mi bıraktık, bizim ağzımızdan çinliler mi hayrına yazdı belli değil.
    Kendini sevmez ise bir millet herşeyi görür zillet... sadece tek örnek...1100 senesinde yapılan Sivas ulu camii nasıl bir sanat eseridir bak incele örneği varmı ona da bak.

Sonra yazdıklarını oku...hala aynı fikirde isen

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genlerimizde "owww heykel puttur" düşüncesi dolaşıyor olabilir, lakin bunlar nedir mübarek? Bir ulusun heykel sanatına karşı hiç mi yeteneği olmaz?

Rahmetli Sinan Şamil Sam "Boğaz'ın Boğası" - Ağırsiklet Dünya Boks Şampiyonu
    https://i.hizliresim.com/myvr1mn.jpg

Nasrettin Hoca
    https://i.hizliresim.com/gq1ghol.jpg

Diyarbakır'da "watermelon boy" heykeli
    https://i.hizliresim.com/e2i3cc4.jpg
    Bodrum'da 2 senelik yoğun çalışma ile yapılan eserler gibi bir sürü heykelimiz var . Haksızlık etmeyin.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bunlar fiberglastan mürekkep reklam işleri, rönesans heykelleri ile kıyas götürür bir yanı yok.
    ne kompleksli milletmişiz arkadaş!

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yeri gelmişken söyleyeyim.. bizim toplumun yanlışlarından birini söyleyeceğim ve bu aslında çok önemli bir yanlış;

bugün patron bana bir villanın mermerlerine bakım yapmam için talimat verdi, "derz dolgu ve gerekli yerlere zımpara cila" yapılacak... gitmek istemedim, gitmem dedim.. sebebi şu, o iş en az 2 kişi ile yapılmalı ki birinin dalgınlığını diğeri fark etsin ve en az 3 gün sürmeli ki işçiler çalışırken mola verip rahat kafa ile çalışsın...

villa sahipleri çok zengin ama iş yaptırmaya gelince fakirleşiyorlar, 5 bin liralık işi 3 bin liraya zor anlaşıyorsun ve bu sefer 2 eleman yerine tek eleman çalışıyor ve iş 3 günde zaten bitmeyecek duruma geliyor, bu yetmezmiş gibi villa sahibi ek işler çıkartıyor(şuraya bir el atar mısın, şurda bir şey var ona da bakar mısın v.s.)

sonra çalışan eleman durumu kurtarmak için öğle arasında yemeği 5 dakikada yiyor ve 10 dakika sigara yada kafa dinleme molası ile tekrar dönüyor işe, dinlenmeden yorgun bir şekilde hızlı hızlı güneş altında yanarak çalışıyor eleman ve yıpranıyor, bunalıyor ve sinirlenmeye başlıyor, ondan sonra işi baştan savma yapmaya başlıyor ve iş teslim edildikten sonra villa sahibi "buralar olmamış, ben parasını verdim gelip buraları düzelteceksiniz" diyor..

geçen hafta ben iyice bunaldım, işte istemiyorum para da istemiyorum bunaldım dedim...

............................................

sonuç: yani demek istediğim şu; bir iş 10 gün sürecek ise o iş 10 gün sürsün, hatta yapan işçi tecrübesiz ise o zaman o iş 10 günden daha fazla sürsün ama iş düzgün yapılsın.. ve işin ederi ne ise düzgün hesaplanıp yeterli sayıda işçi çalıştırılsın.. 3 kişilik işi 2 kişi yada 1 kişi yapmasın.

bakın benim bu dediğim şey dönüp dolaşıp zengine gidiyor, niye? çünkü para vermiyorlar, neden? paraları mı yok? hayır paraları var. peki neden vermiyorlar? çünkü o... çocukları olduğu için..

bu ülkeden bir cacık olmaz.. ben şu fakir halimle üçün beşin hesabını yapmaz iken bu zenginler bu paraları ne yapacaklar? bir taraflarına mı şey edecekler?

sonra neymiş efendim gençler işsiz.. yahu sen iş yaptırırken para mı veriyorsun hıyar! adam gibi para ver millet çalışsın... neymiş çok eleman olunca verimsizlik olurmuş... o zaman bu zenginler hiç çalışmadığı için en verimsiz insanlar onlar, bunları alıp çöpe atalım o zaman.
    Mr.wind, espresso, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    sanat sanat içindir felsefesini benimseyen yeteneksiz heykeltraşların eserleri bunlar :D

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok arkadaş ben kesin anladım ki bu gavur dediğimiz güruh sanat, felsefe ve bilim alanında özel bir yeteneğe sahip insanlar. Büyük saygı duyuyorum.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar fiberglastan mürekkep reklam işleri, rönesans heykelleri ile kıyas götürür bir yanı yok.
    ne kompleksli milletmişiz arkadaş!
    Rönesans'ta adam bir çekiç bir murçla bu işleri yapmış, şimdi teknoloji çağındayız olayı fiberglas diye savunmakta olmamış.

O heykeli yapan usta facebooktan veya instegramda karı ( herkesten tek tek özür dilerim ) düşüreceğim diye gösterdiği gayretin onda birini heykel yapmak ta gösterse Rönesans'a on çeker.

Bu lahit Rönesans tanda önce.
    Mr.wind, YasinC, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle sanatın içine tükürürüm demişti eskiden birisi. Melih Gökçek'ti galiba.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İslam güzelsanatlarla barışık olmadığı için bu konuda geri kalmışız.Minyatür yapmışız süsleme yapmışız ama resimde heykelde müzikte çağın gerisinde kalmışız.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Lahit neyse de, amca çok gerçekçi. Göbeğin tişörtte oluşturduğu kırışıklıklar, yakadan çıkan göğüs kılları falan, harbi harbi Rönesans'a on çekmiş...

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lahit neyse de, amca çok gerçekçi. Göbeğin tişörtte oluşturduğu kırışıklıklar, yakadan çıkan göğüs kılları falan, harbi harbi Rönesans'a on çekmiş...
    Bana dokunduracak bir şey buldun ya bu gece rahat uyursun artık.

Not: Seni üzmek istemem ama göğüs kılım yok. Iyyy konu ne kadar çirkinleşti göğüs kılı falan.

Gezi yazılarımı tekrar okursanız kendinize göre malzemeler çıkarabilirsiniz.

Not: Plajdaki resmimde bir gezi yazımdan alınmıştır.
    arndiol, espresso, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kim demiş heykelden, sanattan anlayan sanatçılarımız yok diye? Tabi ki de var ama böyle absürd işlerin ortaya çıkmasında ki sıkıntı, sanatçı yokluğundan değil, bu iş için devletin kasasından (milletin cebinden) 100 lira alıp, 15-20 liraya yaptırmaktır.
    yaşlıveacemi ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim demiş heykelden, sanattan anlayan sanatçılarımız yok diye? Tabi ki de var ama böyle absürd işlerin ortaya çıkmasında ki sıkıntı, sanatçı yokluğundan değil, bu iş için devletin kasasından (milletin cebinden) 100 lira alıp, 15-20 liraya yaptırmaktır.
    Haklısınız maksat bir şeyler yapmak değil bir şeyler yapıyormuş gibi yaparak en ucuz masrafla maksimum para koparmak.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Not: Seni üzmek istemem ama göğüs kılım yok. Iyyy konu ne kadar çirkinleşti göğüs kılı falan.

https://i.hizliresim.com/MD86B1.jpg

Sabah kalkınca yazmıştım. İşin ilginci şimdi de plaja gideceğiz. Lakin öyle cüretkar pozlar vermem mümkün değil... Neeerde bende o medeni cesaret ve özgüven?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak ek yapayım bunları her anlattığımda biri gelip ''Yauvv biz öyle değiliz, sen dürk düşmanı mısın. Biz öyle iyiyiz böyle iyiyiz'' güzellemesi yapıyor.
    Geleceği nasıl gördünüz?

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini sevmez ise bir millet herşeyi görür zillet... sadece tek örnek...1100 senesinde yapılan Sivas ulu camii nasıl bir sanat eseridir bak incele örneği varmı ona da bak.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah kalkınca yazmıştım. İşin ilginci şimdi de plaja gideceğiz. Lakin öyle cüretkar pozlar vermem mümkün değil... Neeerde bende o medeni cesaret ve özgüven?
    Benim kadar cüretkar pozlar olması gerekmez olduğu kadar.

Bekliyoruz motosiklet net ailesi olarak. Değil mi arkadaşlar?
    arndiol, Osm@n ve hasmet bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

https://i.hizliresim.com/MD86B1.jpg

İsmet Abim ülkemizin en ortamsız plajına denk gelmişsin. Plaj, plaj değil Şişli Etfal.
    yaşlıveacemi, espresso ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmet Abim ülkemizin en ortamsız plajına denk gelmişsin. Plaj, plaj değil Şişli Etfal.
    Sorma burası Yunanistan Fanari. Sen kalk 100 cc ile ta oralara git şemsiye bulama güneşin altında öylece kal. kem küm, alem külem, mırın kırın.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sorma burası Yunanistan Fanari. Sen kalk 100 cc ile ta oralara git şemsiye bulama güneşin altında öylece kal. kem küm, alem külem, mırın kırın.
    Ha bir de Yunanistanmış, abi denize kıyısı olsa yeminlen Bayburt falan derdim. Hani ortam hiç yok
    Osm@n, yaşlıveacemi, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)