Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Koca bir ülke heykel sanatından hiç mi anlamaz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Güzel bir çeşme yapılsa, bunların hepsinden evla olur en azından yapan yaptıran hayır dua alır. Hat sanatı, Sedef kakma ve diğer geçmişten gelen güzel sanatlarımız mevcut, europanın heykelide olmayı versin, kendimizi traş ettiremiyokki yiğen heykeli traş ettirek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Heykel ve resim sanatında geri kalmamızı sebebi İslam dininde resim, heykel, büst, gravür gibi şeylerin yasak olması. Çünkü İslam dininden önce Araplar çeşitli suretlerdeki putlara tapıyorlardı. Aslında putun kendisine değil de putun temsil ettiği tanrıya tapıyorlardı fakat putun kendisine tapıyormuş gibi bir izlenim oluşmuştu o zamanlarda.

Bu yüzden birkaç arap, heykele, resime tapmasın diye resim ve sanat dalları komple yasaklanmış; bu dallar üzerine beton dökülerek yok edilmiştir.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Genel olarak doğru olmakla birlikte ülkede düzgün heykel yapacak bir dolu insan olduğuna eminim. Mesele, bu ucubeleri yaptıranlarda sanat kültürü olmaması.
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heykel ve resim sanatında geri kalmamızı sebebi İslam dininde resim, heykel, büst, gravür gibi şeylerin yasak olması. Çünkü İslam dininden önce Araplar çeşitli suretlerdeki putlara tapıyorlardı. Aslında putun kendisine değil de putun temsil ettiği tanrıya tapıyorlardı fakat putun kendisine tapıyormuş gibi bir izlenim oluşmuştu o zamanlarda.

Bu yüzden birkaç arap, heykele, resime tapmasın diye resim ve sanat dalları komple yasaklanmış; bu dallar üzerine beton dökülerek yok edilmiştir.
    Eskiden bazı cimeatlerin dergilerinde, insan veya hayvan resmi bastıklarında, boyun kısmına ince bir şerit çektiklerini hatırlıyorum.
    Put olarak algılanmasın diye yapıldığını duymuştum...

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acaba yeni bir akim mi doguyor bu topraklarda ?

200 sene sonra bu heykelleri gormek icin tum dunyadan akin akin insanlar gelecek belki..

Simdi bu tablo dunyanin en pahali 3 tablosundan biriymis galiba.

Ama zamaninda cok dalga gecilmistir kesin..

Not:sanattan pek anlamiyorum.

Motosikleti
    speederbike
    Şaşı bak şaşır mı bu?

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaşı bak şaşır mı bu?
    Ahaha.Sanat cahiliii seni

https://seyler.eksisozluk.com/polloc...ra-satilabildi

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba yeni bir akim mi doguyor bu topraklarda ?

200 sene sonra bu heykelleri gormek icin tum dunyadan akin akin insanlar gelecek belki..

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...nxPTeomCM&s=10

Simdi bu tablo dunyanin en pahali 3 tablosundan biriymis galiba.

Ama zamaninda cok dalga gecilmistir kesin..

Not:sanattan pek anlamiyorum.
    Ben Mondrian'cıyım ağa, Pollock uymaz.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olaya şu açıdan bakarsak Watercolorsun yorumu gayet mantıklı.

Hz. Adem ve havva nın ilk oğlu kabil çiftçi, ikinci oğlu habil çobandır. Yani tarım yapmayı hayvancılığı biliyorlar. Muhtemelen bu işler için basitte olsa alet edevat kullanıyorlardı. Ne olduysa tarihin bir yerinde insan oğlu bilgilerini resetledi tarım ve hayvancılığı unuttu. Yıllarca geriye gitti.

Hz. Nuh 'ada Cebrail gemi yapmayı öğretti. Üç katlı yaklaşık 375 metre uzunluğunda 190 metre genişlik ve 19 metre yüksekliğinde olduğu rivayet edilir. Yine ne olduysa yine insan oğlu bilgilerini sıfırladı gemi yapmayı unuttu. En azında bu boyutlarda.

Aynı şekilde 20 sene önce insan oğlu ( en azından bizim içinde bulunduğumuz toplum ) bazı şeyleri resetlemiş olamaz mı? olabilir işte iki örnek verdim insanlığın bazı zamanlarda geri gittiğine dair.

O mantıkla daha geniş düşünüp salakça diye hakaret etmenin anlam ve manası yok.

Şunu da diyebilirsiniz Adem kim? Nuh kim uydurma! O zamanda benim yazdıklarım sizin açınızdan havada kalır.
    Water ile yarıştın ve .. geçtin tebrikler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası tespitiniz çok iyiydi. Üstüne söylenecek çok laf yok, teyit etmekten başka.
    Şimdiki ve 900 yıl önceki durum ortada.
    Bu iyiydi senden beklenen

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Heykel dedigin soyle olmali benim gozumde.

drtayfun bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Karacoğlan der ki: “Sizin yapacağınız heykeli s...m”
    yaşlıveacemi ve Osm@n bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/tc0gakp.jpg
    Yalnız bu yeni bir heykel değil, belki 10 belki 20 senedir Büyükçekmece'de gördüğüm Beykent Üniversitesi giriş heykeli .. ayakkabı bağcığına kadar her detay aynı .. yani heykeli yapmak isteyen yapabiliyor .. sosyal medya çok ilginç bir yer, bu eseri yeni bir heykel gibi pazarlamaya çalışıyorlar, anlaşılacak iş değil ...

gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız bu yeni bir heykel değil, belki 10 belki 20 senedir Büyükçekmece'de gördüğüm Beykent Üniversitesi giriş heykeli .. ayakkabı bağcığına kadar her detay aynı .. yani heykeli yapmak isteyen yapabiliyor .. sosyal medya çok ilginç bir yer, bu eseri yeni bir heykel gibi pazarlamaya çalışıyorlar, anlaşılacak iş değil ...

https://i.hizliresim.com/tkey5ll.JPG
    Bunu bilmiyordum acikcasi. Kimin yaptigi bulunabilir.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yalnız dikkat ederseniz Nasreddin Hoca’nın yoğurdu gerçekçi olmuş.

Cehalet ve sanat kelimeleri aynı cümle içerisinde kullanıldığında nasıl garip geliyorsa, bugün cahiller sürüleri haline gelen ülke insanı ile sanatın bir alakasının olmaması doğal hale gelmiştir. “Bunlar” yerel müzikleri dışında müzik dinlemezler, Osmanlı’yı öven diziler dışında dizi veya film izlemezler, tiyatro nedir bilmezler, insana keyif veren hiçbir faaliyet yapmazlar. Bizim işyerinde Abdülhamit dizisi muhabbeti yapan 40 yaşındaki adama Muhsin Bey filmini izleyip izlemediğini sordum, hiç duymadığını söyledi. Bu arada bu şahıs hem teknik öğretmen hem de iki yıllık teknik okul mezunu ama “onlardan” işte...
    espresso ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Yerel müzik dinleseler amenna, halk müziği güzeldir. Garip garip müzikler dinliyorlar. Halk müziği deseniz değil, batı müziği deseniz değil.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/tc0gakp.jpg
    Şimdi forum ahalisinden bir kısım Atatürk'ün heykelini görünce acaba abdestime bir zarar geldi mi vahametine kapılmıştır.
    Osm@n, espresso ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi forum ahalisinden bir kısım Atatürk'ün heykelini görünce acaba abdestime bir zarar geldi mi vahametine kapılmıştır.
    Bizim amerikali hasame bayagi bozulmustur bu paylasima.Eskiden olsa ses verirdi,uzucu..

resmen
    picasso
    tokatlanmış

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)