Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KIRKLARELI'linden Daire Almak🎯

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunus devam ediyor, operasyon ekibinde.

Bunu ogrendigim iyi oldu. Neresiydi diye baktim da, Tekirdag - Marmara Ereglisi arasinda Yenice diye bir yer. Deniz kenarinda bir ton yazlik site varmis oralarda. Ortamlari bilemiyorum, cocuk cok olan site ortamlarina gicigim ben
    Ben sakin kafayla calisabilecegim, arta kalan zamanda da ev ile, ahsap/mekanik isleriyle ugrasabilecegim bir gelecek pesindeyim.
    Bizim yazlık da Yenice'ye yakın bir yerlerdeydi. Oralar sahil hep yazlık sitelerle kaplanmış ve özellikle yazın çocuk kalabalığı çok olur kafa dinlenmez. Kışın da evler yaz ortamına göre yapıldığı için ısınmak falan da sorun olur. Kafa dinlemek için tavsiye etmem yani. Öyle olsa ben oralarda yazlık ev dururken İzmir'in köyüne taşınmazdım zamanında.
    gurcanozturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gidişle Kırklareli nüfus patlaması yapacak.

Kafa dinlemeye sessiz yer arıyorsanız İğneada konusunda sizi uyarayım.Sezon dışı zamanlarda hala sessiz sakin bir yer.Ama yazın sezon açılınca haftasonları dolup taşıyor insanlar akın akın geliyor,araba koyacak yer bulamıyorsunuz.Pınarhisar-İğneada yolunda kuyruklar oluşuyor.

Ben Lüleburgazlı olarak ne yazık ki iş yüzünden kendi memleketimde yaşamaktan mahrum kaldım.Fabrikada mühendislik yaptığımdan uzaktan çalışma gibi bir durumumuz yok.İmkanı olan kafa dinlemek isteyen,Türkiye'nin dertlerinden atmosferinden sıkılıp biraz daha izole sakin bir yerde yaşamak isteyen bence bir dakika durmasın.

Benim şu anda tek hayalim yeterli parayı toparlayıp Trakya'da sakin sessiz bir kasabada küçük bir arsa alıp kendime bir müstakil ev yapmak.Ülkenin geri kalanından kendimi izole edip,kafa dinlemek.Hiç bir zaman düzelmeyecek bir ülke ile cahil ve kaba insanı ile uğraşmaktan bıkkınlık geldi.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://fastly.4sqi.net/img/general/...0O1Y2Q7wHU.jpg

Şöyle bir foto paylaşayım. Kırklareli taraflarında orman içinde Velike Deresi diye bir dere kenarında piknik yapılır oğlak çevrilir, bira kasası ve rakı şişeleri soğusun diye dereye konur buzz gibi olur.
    Velika babamların köyüydü.Bu dere de adını oradan alıyor zaten.Sonradan köyün adını Balaban olarak değiştirdiler.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Kırklareli babaeskide yaşayan biri olarak yapilacak en doğru şey buranın halkı çok iyidir

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayısal dan parayı koysam mandıra filozofu gibi yaşama hayalim var ya Trakya'da yada Ege'de
    O filimde anlatılan parasızda yaşanır değil mi. Sizde parasız yaşamak için parayı bulmak istiyorsunuz.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    başkalarının fikirleri özneldir ve kendi bakış açıları ile şekillenir, doğal olarak istemeden yanlış yönlendirebilirler.
    şahsi tecrübelerime binaen;
    (kısmi değil tam bir taşınma ve yeni bir yaşam alanı üzerinedir, yazlık anlayışını kapsamaz)

karar vermeden önce birkaç ay ya da sezon orada bir yer tutup kalmak lazım.

istanbula yakın yazlık yerlerin mevsimsel döngüleri birbirinden oldukça farklı ve kafa karıştırıcıdır.
    yazlar kalabalık ve gürültülü, kışlar ise sessiz ve kimsesiz geçecektir. kış aylarında kalınabilecek bir yer ise 80 yaşındakilere genç denildiğini duymak dış dünya ile ilişkileri bozabilir. istanbulda yaşayan birisi için bu sessizlik sorun çıkarabilir. bu durum bireyin ne kadar sosyal olduğu ya da olmadığı ile korelasyon içerisindedir.

kişinin sosyal sorumlulukları da bu durumu etkiler, sürekli olarak başka bir yere gitme gerekliliği (çoluk, çocuk, akraba vs) sürekliliği bozacağından alışma evresini sekteye uğratacaktır.

yerlilerin yaklaşımı da oldukça önemlidir. kıyı kesimlerdeki insanlar genel olarak daha açık bir dünya görüşüne sahiptirler. sanırım denizin etkisinden kaynaklanıyor. (karadeniz bu duruma oldukça ilginç bir istisnadır)

en büyük sorun ise gelir konusudur, sürekli ve sağlam bir gelir olmadan bu işlere kalkışmak sorun çıkarabilir.

motosiklet ile ilişkilendirilecek ise "outdoor" yeteneğinin biraz gelişmiş olması ya da gelişmeye açık olması gerekir.
    urban karakter sorun çıkarabiliyor.
    espresso, yaşlıveacemi ve Thracian bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler