Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hidrolık yer krikosu Yağ Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Arkadaşlar iyi günler geçenlerde elime eski hidrolik yer krikolarından geçti küçüklerden içindeki yağı tamamlamak istiyorum ancak hangi yağı koyacağım hakkında bir fikrim yok bide bugün yanlışlıkla pompa pistonunu yerinden çıkarınca içinde olan yağın bir miktarıda heba olmuş oldu böyle de çalışıyor gibi ancak kitabına göre olsun istiyorum sonuçta araç indirip kaldırmak için kullanıcam eksik olan yağını ne ile tamamlamam gerekiyor acaba ? hidrolik yağları var ancak onlarda büyük olarak satılıyor sanırım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Çok önemli değil, yeter ki contaları şişirmeyen bir yağ olsun. Diğer bir değişle mümkünse şanzıman/dişli yağı koymayın derim. Onun haricinde elinizdeki basitçe süzülmüş eski motor yağını dahi kullanabilirsiniz(ki şahsen iki krikoma da öyle yaptım, kullanıyorum, sorun yaşamadım. Ancak aynısını yaparsanız aynı sonucu garantileyemem elbette). İmkanınız olursa kalın hidrolik yağlarını da kullanabilirsiniz.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Hd 32 yada 46 hidrolik sistem yağı koyman lazım.
    Markası önemli değil ama başka yağ koyma. Her yağın görevi farklıdır.
    Makina bakımcıyım hergün nelerle uğraştığımı bir bilseniz?
    Adı hidrolik diye kriko içine fren hidroliği koyanmı istersin,fren sistemine motor yağı koyan mı?
    Yağ amacına göre kullanılmalıdır.
    Kural [ Z ], M.balibey ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hd 32 yada 46 hidrolik sistem yağı koyman lazım.
    Markası önemli değil ama başka yağ koyma. Her yağın görevi farklıdır.
    Makina bakımcıyım hergün nelerle uğraştığımı bir bilseniz?
    Adı hidrolik diye kriko içine fren hidroliği koyanmı istersin,fren sistemine motor yağı koyan mı?
    Yağ amacına göre kullanılmalıdır.
    Hmm evet bende öyle düşünmüştüm ancak dediğiniz hidrolik sistem yağlarının hepsi büyük sanayi ölçülerinde satılıyor küçük 500 ml ya da 1 litrelik boylarda nerede bulabilirim acaba ?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bulabileceğiniz bir sanayide ,taşlamacı olur,presçi olur yani hidrolik sistemlerle çalışan makinelerle iş yapan işyerlerinden rica edersen sana 1-2 litre verirler.
    Bence 2 litre al yedekte olsun. Keçen bozulur,misket kapatmaz contadan kaçırır herseferinde yağ aramamış olursun.

Merhaba bende 2 ton garaj krikosu var tekerlekli bigred marka sıfır aldım yarıdan yukarı kalkmiyordun ve yukte gücü düşüktü içindeki yağı boşaltım simsiyah hidrolik fren yağı çıktı ve pis kokuyordu içine Shell Tellus s2 m 32 hidrolik sistem yağı koydum bu yağla indirip kaldırdım zaten 100-110 ml yağ alıyor bende 1 litre vardı bu yağıda indirip kaldırdım 15-20 defa içini temizlesin diye ve boşalttım yağ sapsarı renkte olduğu için biraz kirlendi onuda boşaltım ve tekrar temiz yağ koydum şimdi kriko sonuna kadar kalkıyor ve arabaları çok rahat ve hızlı kaldırıyor bence sıfır kriko aldığınızda tavsiyem içindeki yağı boşaltıp temiz yağ ile doldurun bu hidrolik krikolarin yağı hidrolik sistem yağıdır Shell mobil hidrolik sistem yağları başka markada kullanabilirsiniz yeterki hidrolik sistem yağı olsun 32 ve 46 numara başka yağ olur diyenlere inanmayın çünkü ben koydum krikonun çalışması değişti kriko bozuk çalışmıyor zannediyordum önceden meğer içindeki yağın kendi yağı olması gerekiyormuş...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)