Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

istanbulda motor yıkamak için benzinlik

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ben başkasına yıkatmak istemiyorum köpüğü suyu kendim kullanabiliceğim bir benzinlik varmı arkadaşlar bildiğiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    birçok benzinlikte kendin yıka yerleri var. denk gelmişsindir illaki
    tabi arabaların 5 dk da yıkandığı yeri tutupta 10-15 dk esir edeceksen tartışma çıkar

Motosikleti
    en fazla 10dk sürer hiç kullanmadım daha önce ama başkasına yıkatmaktansa böyle daha sağlıklı geliyor

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benzinci bulamazsan ve eğer zincir dişliye girişmeyeceksen bir kova suya Dalin bebe şampuanından biraz döküp köpürt, o köpürttüğün suyla yumuşak bir bez vasıtasıyla motorunu sil. Durulamaya gerek kalmadan kuru bezle ıslaklığı gider.
    Kural [ Z ], espresso ve M.Tugay bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    cevizlibağ petrol ofisi

mis gibi yer istersen saatlerce dur motorunu parlat kimse bişey demiyor. 2 haftada bir gidiyorum
    olcaytuna bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıcak motora su vurma da aman.

evet, bu benzin istasyonunda sadece motosiklete ayrılmış yıkama bölümü var arka köşede. 2 papel köpük + 2 papel su, iki araç yıkamanın arası kalıyor ama yağlamanın önünde kurularsınız.

Motosikleti
    Cevizlivağ petrol yakın oraya uğruycam, sıcak motora su vurmam ama ne kadar soğuması lazım acaba gölgede 30dk beklesem filan yada belli Bi derecesi varmı motorda gösteriyor dereceyi

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hocam uğraştığınıza değmez. Alın bundan istediğiniz gibi rahatlıkla temizleyin motorunuzu. Zaten zaman geçtikçe parasını çıkarır.

Ek olarak Benzinliklerde kullanılan su kuyu suyu oluyor. Motorunuzda garip garip beyazlıklar ve lekeler bırakmak istemiyorsanız benzinlikleri fazla kullanmamalısınız.

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Ek olarak isterseniz daha uygun fiyata farklı markalar da var tabiki.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Koşuyolu Aytemiz'de su 3tl, köpük 5tl. Sabah 9 akşam 9 arası yıkanabilir. Bu saatlerin dışında gürültü nedeniyle kapalı olur.

E5 üstünde Kadıköy yönünde Optimum avm'yi geçince Petrol ofisi var. Fiyatını hatırlamıyorum ama daha ucuzdu ve 7/24 olması lazım.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevizlivağ petrol yakın oraya uğruycam, sıcak motora su vurmam ama ne kadar soğuması lazım acaba gölgede 30dk beklesem filan yada belli Bi derecesi varmı motorda gösteriyor dereceyi
    cevizlibağ petrol ofisine gidiyosun
    motordan inip telefondan oyun oynuyosun 30 dk sonra elini motora tut eğer soğumuşsa başla yok soğumadıysa oyuna devam

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun soğumasinin önemi yok arkadaş. Yağmurlu havada motor kullaniyorsun motora birşey mi oluyor. Sen kafana göre takıl on dakika istersen bekle yeter. Fazlasına gerek yok

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Nerdeyse her benzinlikte yıkanıyor. Evinize yakın olanlara bakın ilk olarak. Ben köpük attıktan sonra el süngeri ile ovalıyorum iyice hiç kimse ile tartışmadım. Sıra varken önüme kıran arabacı da olmadı hiç.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun soğumasinin önemi yok arkadaş. Yağmurlu havada motor kullaniyorsun motora birşey mi oluyor. Sen kafana göre takıl on dakika istersen bekle yeter. Fazlasına gerek yok
    yağmur yağarken sürmeyle motor sıcakken yıkama arasında nasıl bağlantı kurdunuz acaba açıklar mısınız?

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bağlantıyı merak ettim hocam

Yagmurun yukardan yağdığını yani direk motora haşırt diye gelmediğini ve seyrekliğini düşünürken bir anda direk sıcak motora tazzikli su vurmanın benzerliği nedir
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmur yağarken sürmeyle motor sıcakken yıkama arasında nasıl bağlantı kurdunuz acaba açıklar mısınız?
    Bağlantı yok mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bağlantıyı merak ettim hocam

Yagmurun yukardan yağdığını yani direk motora haşırt diye gelmediğini ve seyrekliğini düşünürken bir anda direk sıcak motora tazzikli su vurmanın benzerliği nedir
    Senin ayakların hiç ıslanmıyor mu yağmurda? Hiç mi yağmurda trafikte durduğunda manifoldlardan buhar çıkmadı? Nereden geliyor o buhar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Not: Yoldan, özellikle motorun iyice ısınacağı kadar yoldan gelindiğinde bir 10-15dk beklemeden yıkamaya başlamamak bence de mantıklı, ama abartmaya da gerek yok...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağlantı yok mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Senin ayakların hiç ıslanmıyor mu yağmurda? Hiç mi yağmurda trafikte durduğunda manifoldlardan buhar çıkmadı? Nereden geliyor o buhar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Not: Yoldan, özellikle motorun iyice ısınacağı kadar yoldan gelindiğinde bir 10-15dk beklemeden yıkamaya başlamamak bence de mantıklı, ama abartmaya da gerek yok...
    hocam zaten 1 saat beklesin demiyoruz. Ancak örneklenen şeyler ile sıcak motora sabit ve basınclı bir şekilde su vurmak ile benzer değil.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şöyle söyleyeyim, ben kar buz hariç her gün kullanıyorum, yağışlı günlerde dizimle bileğimin tam ortasına kadar sırılsıklam oluyor. Yani yağmurlu havada sürüşte motora ciddi miktarda su geliyor, bizim memlekette malum birikinti falan da çok hani o konuya hiç girmiyorum...

Hocam neyin tartışmasını yapıyoruz ben o kısmı anlamadım.

Sıcak bir maddeye soğuk ve basıncılı su vurmak zarara neden olabilir, basit bir fen bilgisi konusu.

Çaycılar bile bardak catlamasın diye cay doldururken bardağı önce sıcak su ile calkayalıp genel olarak ısınmasını saglarlar.

Verdiğiniz örneğin hala sabit ve basınclı su vurma ile alakası yok. Yoldaki birikintiler sabit ve basınclı konusuna yakın bile değil. Yağmur konusu sabit ancak o da motoru yıkarken ki gibi yandan direk motora basınclı olarak vuracak şekilde yağmıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam neyin tartışmasını yapıyoruz ben o kısmı anlamadım.

Sıcak bir maddeye soğuk ve basıncılı su vurmak zarara neden olabilir, basit bir fen bilgisi konusu.

Çaycılar bile bardak catlamasın diye cay doldururken bardağı önce sıcak su ile calkayalıp genel olarak ısınmasını saglarlar.

Verdiğiniz örneğin hala sabit ve basınclı su vurma ile alakası yok. Yoldaki birikintiler sabit ve basınclı konusuna yakın bile değil. Yağmur konusu sabit ancak o da motoru yıkarken ki gibi yandan direk motora basınclı olarak vuracak şekilde yağmıyor.
    bence daha fazla anlatmak için uğraşmayın anlamayacaklar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)