Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

deprem paraları nerde bilen varmı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    yıllardan beri para toplanıyormuş nerde bu deprem paraları geçmişten beri toplanan paralar yoksa yandaş mütahitleremi gitti bunu bilen varmı not: aktroll hesapları canınız cehenneme salak salak cvplar verenlere cvp vermeyeceğim memur değilim canınız cehenneme istediğiniz yere şikayet edin zaten çalışmıyorum bu arada geçmiş olsun ordakilere -- Berna laçinede helal olsun
    https://odatv.com/bakan-albayrakin-g...-26012024.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakan Mehmet Şimşek'in itirafı vardı, o paralarla duble yol yaptık diye.
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Amerikan filmi izler gibi oldum dostum lanet olsun sakin olmayı denemelisin :D Neyse Türkiye de özel şartlar için geçici olarak çıkarılmış ve yerinde kullanılmış bir vergi var ?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Benim kendi meslek örgütümün yapıp üyelerine verilmek üzere devlete bağışladığı evi bana parayla sattı o devlet ! Ne yardımı , ne parası ? Biliyoruz o zaman hangi bakanların kendi şirketlerine hangi ihaleleri verip zengin olduğunu. Açtırmayın şimdi konuyu ...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    İşsizlik fonundaki paralar nerde? Bireysel emeklilik fonlarındaki paralar nerde diye uzar gider bu sorular?
    Cevap: yandaş müteahit yedi, yazlık kışlık saraylar yedi, lüks uçaklar, yatlar yedi,
    espresso bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    İnek İçti.

Motosikleti
    Forza 250
    İneğe ne oldu ?
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İneğe ne oldu ?
    Kandırıldı
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllardan beri para toplanıyormuş nerde bu deprem paraları geçmişten beri toplanan paralar yoksa yandaş mütahitleremi gitti bunu bilen varmı
    Bak burasi cokomelli ! Ama guzel konu cevabi icinde soru falan

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bakan Albayrak'ın gazetesinin yazdığına göre 110 milyar liraya 80 bin lüks villa yapılıp depremzedelere verilmiş.
    Ne villası yahu apartman dairesi yapıldı diyenlere kulak asmayın.
    Çünkü matematikteki 4 işlemden bölme isimli arkadaşı kullandığımızda eşitliğin sağ tarafı şöyle bir rakama denk geliyor!
    1.375.000
    N'evett!
    110 milyar bölü 80 bin eşittir 1 milyon 375 bin lira
    (110.000.000.000/80.000=1.375.000)
    Bu paraya apartman dairesi yapmış olamazlar.
    Tabi demirleri altından, duvarları karbonfiberden yapmadılarsa!
    Gerçi villa için bile pahalı.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Cengiz
    Limak
    Mapa
    Kolin
    Kalyon

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Aksaray ( küllüye) , Beylerbeyi, Huber , Ahlat, Beykoz sarayları ve yazlık Marmaris (Okluk) sarayına harcanmış olabilir mi ?
    Yandaşlara dağıtılmış olabilir mi ?
    Bence olamaz... O paralar deprem için harcanmıştır. Harcanmamış kısmı da devlet bankalarında duruyordur ..

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakan Albayrak'ın gazetesinin yazdığına göre 110 milyar liraya 80 bin lüks villa yapılıp depremzedelere verilmiş.
    Ne villası yahu apartman dairesi yapıldı diyenlere kulak asmayın.
    Çünkü matematikteki 4 işlemden bölme isimli arkadaşı kullandığımızda eşitliğin sağ tarafı şöyle bir rakama denk geliyor!
    1.375.000
    N'evett!
    110 milyar bölü 80 bin eşittir 1 milyon 375 bin lira
    (110.000.000.000/80.000=1.375.000)
    Bu paraya apartman dairesi yapmış olamazlar.
    Tabi demirleri altından, duvarları karbonfiberden yapmadılarsa!
    Gerçi villa için bile pahalı.
    Sevgili Hocam ,

Aşağıdaki linkte 110 milyarın nerelere harcandığını açıkça anlatmışlar.Bu arada vergilerden toplanan para 110 değil 69 milyar lira. Hesap senin yaptığın gibi sadece daireler değil , altyapı üstyapı ,kira ve taşınma yardımları , kentsel dönüşüm harcamaları v.s. gibi pekçok kalem var. Umarım tatmin olursun. (Olmayacağından çok eminim ama ben buraya bırakayım , zamanı gelince yazmıştım derim.)

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/di...gisinin-adresi

Sevgilerimle
    fearlesboyy bunu beğendi.

Yukardaki Linkteki açıklamayı okudugumda aklıma bambaşka birşey geldi.

Sosyal devlet sorumluluğunu ÖİV ile yaptılar ise diğer vergilerle ne yaptılar?
    Bu vergiler ile TOKİ yapıp sattılar ise TOKİ gelirlerini naptılar?
    TOKİ ile deprem vergisi olarak anılan bu parayı normal hazine parasına mı dönüştürdüler?

Yapılan yollar, hastaneler, okullar, cami, su arıtma sistemleri, lise - ilkokul, karakollar bu vergiler ile yapıldıysa diğer vergiler nerede?

Sabah yazarı vergiler ile yapılan şeyleri söylemiş, ancak bu yazılanlar TÜM VERGİLER ile yapılanlar. Deprem vergisi özelinde birşey değil

Dediğim gibi deprem vergisi özelinde ise zaten herşeyi bu vergi ile yapmışlar, KDV ÖTV'i ayakkabı kutularına mı koydular?
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yukardaki Linkteki açıklamayı okudugumda aklıma bambaşka birşey geldi.

Sosyal devlet sorumluluğunu ÖİV ile yaptılar ise diğer vergilerle ne yaptılar?
    Bu vergiler ile TOKİ yapıp sattılar ise TOKİ gelirlerini naptılar?
    TOKİ ile deprem vergisi olarak anılan bu parayı normal hazine parasına mı dönüştürdüler?

Yapılan yollar, hastaneler, okullar, cami, su arıtma sistemleri, lise - ilkokul, karakollar bu vergiler ile yapıldıysa diğer vergiler nerede?

Sabah yazarı vergiler ile yapılan şeyleri söylemiş, ancak bu yazılanlar TÜM VERGİLER ile yapılanlar. Deprem vergisi özelinde birşey değil

Dediğim gibi deprem vergisi özelinde ise zaten herşeyi bu vergi ile yapmışlar, KDV ÖTV'i ayakkabı kutularına mı koydular?
    Yazının üzerine bir bak bakayım sana mı yazılmış. Belli bir kişiyi muhatap alarak cevap yazdım ama hata bende keşke özel mesajla yollasaydım da sana cevap yazma eziyeti vermeseydim. Kusura bakma
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazının üzerine bir bak bakayım sana mı yazılmış. Belli bir kişiyi muhatap alarak cevap yazdım ama hata bende keşke özel mesajla yollasaydım da sana cevap yazma eziyeti vermeseydim. Kusura bakma
    Cümlemde size ithafen yazılmış hiçbirşe yok, verdiğiniz linki okudum sabah yazarı arkadaş ile ilgili fikrimi paylaştım , link dikkatimi çekti. size diyor olsaydım mesajınızı alıntılardım.

ama bellki ki ülke aşkınız cok yüksek.

Cidden hamburg da mısınız?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Okan hocam gazetecinin yazısında 110 milyarın evler için harcandığı, sizin bahsettiğiniz giderler için de 35 milyar harcandığı yazıyor.
    Ben de okurken başta sizin gibi düşündüm.
    Fakat 35 milyarı görünce bu 110 milyarlık rakam enteresan geldi.
    Deprem vergileri 60 küsür milyar.
    Yanı yapılan yardımlar vs göz önüne alındığında devlet cebimden 135 milyar harcamış görünüyor.
    Fakat maalesef bu evler bedava dağıtılmadı.
    Çoğu satıldı.

Üstelik bunlar deprem vergileri ile yapılmadı.
    Deprem vergilerinin ne olduğunu zamanında bakan Şimşek tane tane Bilal' e anlatır gibi anlatmıştı.

Ben üstteki yorumu rakamlarla nasıl saçmalanır göstermek için yaptım.
    Yoksa bakan herkesin gözünün içine baka baka biz o paralarla yol yaptık derken sesi çıkmayanların deprem olunca hesap sormaya kalkmasını samimi bulmuyorum.

Zaten soranlar aslında onu sormuyor. Sorulan şey bunca toplanan vergiye ve güçlüyüz, ekonomimiz çok çokomelli diyenlerin halktan yardım toplamaya kalkışması.

Yani ben daha çok keriz feneri sanığı adamın deniz manzaralı köşkte kızılay başkanlığı yapmasını sorardım aslında.
    Ya da sismik hareketleri takip için gereken bir Istanbul' a lale ekim parası kadar bütçenin neden verilmediğini sorarım.
    Hatta Istanbul'da yaşasam deprem olunca bu kadar insan nerede toplanacak diye sorarım.
    Deprem parası mesele değil.
    Suriyelilere bile daha fazlasını gömdük.
    espresso, pea, Osm@n ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Seçimleri unutmayın arkadaşlar. Biliyorsunuz, teröristlerin seçime girmesine izin verip teröristler kazanmasın diye bir ton para harcamak zorunda kaldı devletimiz, AKParti değil ha, devlet.

Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okan hocam gazetecinin yazısında 110 milyarın evler için harcandığı, sizin bahsettiğiniz giderler için de 35 milyar harcandığı yazıyor.
    Ben de okurken başta sizin gibi düşündüm.
    Fakat 35 milyarı görünce bu 110 milyarlık rakam enteresan geldi.
    Deprem vergileri 60 küsür milyar.
    Yanı yapılan yardımlar vs göz önüne alındığında devlet cebimden 135 milyar harcamış görünüyor.
    Fakat maalesef bu evler bedava dağıtılmadı.
    Çoğu satıldı.

Üstelik bunlar deprem vergileri ile yapılmadı.
    Deprem vergilerinin ne olduğunu zamanında bakan Şimşek tane tane Bilal' e anlatır gibi anlatmıştı.

Ben üstteki yorumu rakamlarla nasıl saçmalanır göstermek için yaptım.
    Yoksa bakan herkesin gözünün içine baka baka biz o paralarla yol yaptık derken sesi çıkmayanların deprem olunca hesap sormaya kalkmasını samimi bulmuyorum.

Zaten soranlar aslında onu sormuyor. Sorulan şey bunca toplanan vergiye ve güçlüyüz, ekonomimiz çok çokomelli diyenlerin halktan yardım toplamaya kalkışması.

Yani ben daha çok keriz feneri sanığı adamın deniz manzaralı köşkte kızılay başkanlığı yapmasını sorardım aslında.
    Ya da sismik hareketleri takip için gereken bir Istanbul' a lale ekim parası kadar bütçenin neden verilmediğini sorarım.
    Hatta Istanbul'da yaşasam deprem olunca bu kadar insan nerede toplanacak diye sorarım.
    Deprem parası mesele değil.
    Suriyelilere bile daha fazlasını gömdük.
    Sevgili hocam ,

Cevabının içerisinde kendi sorunun cevabını vermişsin zaten . Devlet kendi cebinden 135 milyar lira harcayamaz bu paralar elbetteki toki gelirlerinden ve belkide biraz bizim vergilerden karşılanıyor.

Devlet kendi kendisini denetleyen bir varlıktır. Tüm gelirler ve harcamalar Sayıştay tarafından denetlenir ve kamuoyuna açıklanır. Eğer o paraların harcanmasında sayısal bir dengesizlik olsaydı çok iyi bir hesap uzmanı olduğunu iyi bildiğim (ki şahsen tanışırız ve kendisini abim gibi severim o ayrı) Kemal Kılıçdaroğlu o sayılarla hükümeti maymuna çevirirdi. Sayılarda bir sıkıntı bulunamadığı için subjektif varsayımlarla muhalefet etmek maalesef adetten oldu.
    Sayıştay raporlarına da güvenmiyoruz diyebilirsiniz o da sizin tercihiniz ben birşey yapamam ..

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sayıştay raporlarını hazırlayanları sürmüşlerdi galiba
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)