Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yalnız elektrikli otomobiller kışın iyi olur , benzinliler neysede dizeller ısınana kadar 15-20 dk arabanın içi buz dolabı , bir çok otomobilde koktuk ısıtma artık mevcut ama sıcak hava gibi mutlu edemiyor..elektrikli otomobile girdin 10 sn içinde sıcak üfler mis gibi :D
    espresso ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız elektrikli otomobiller kışın iyi olur , benzinliler neysede dizeller ısınana kadar 15-20 dk arabanın içi buz dolabı , bir çok otomobilde koktuk ısıtma artık mevcut ama sıcak hava gibi mutlu edemiyor..elektrikli otomobile girdin 10 sn içinde sıcak üfler mis gibi :D
    Hatta bu elektrikli arabalar aslında yürüyen bilgisayar, cep telefonundaki uygulamadan arabaya binmeden 15dk önce ısıtmayı başlat diye ayrlarsın sıcacık arabaya binmiş olursun.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    TOGG araba değil zaten, akıllı cihaz. Teessüf ederim. Yani yerli otomobil demek saçma bu açıdan bakınca. Yerli akıllı cihaz oluyor.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok.
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatta bu elektrikli arabalar aslında yürüyen bilgisayar, cep telefonundaki uygulamadan arabaya binmeden 15dk önce ısıtmayı başlat diye ayrlarsın sıcacık arabaya binmiş olursun.
    Applikasyon üzerinden arabanin her gün ayni saatte icini isitmasi icin programladim. Her sabah arabaya bindigimde koltuk ve direksiyon isinmis camlardaki buzlar cözülmüs bir sekilde biniyorum.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki yazın klima, kışın kalorifer ihtiyacı doğacak bunların kullanımı, direk menzili düşürmeyecek mi?
    Kalorifer için beleş "Karadeniz Doğalgazı" ne güne duruyor? Klima yerine de nefesi kuvvetli bir hoca koyduk mu tamam o iş.

Bu arada TOGG bugün bizim köye gelmiş. Çakma plakasını da çakmışlar. Çünkü üçlü harf grubunda daha "ACx" serisindeyiz.

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    modern elektrikli araçlar ısıtma soğutma için klimalardaki gibi ısı pompası sistemi kullanıyorlar,
    Arabalarda durum nedir bilmiyorum ama ev/ofis tipi klimalar kışın bir işe yaramıyor.
    Ortamla maksimum 20 derece fark olacak şekilde çalışabiliyor bu aletler. Yani dışarıda kar yağarken içerisi en fazla 20 derece oluyor. Dış ünite/radyatörün buzlanması gibi sorunlar da var bu durumda.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Inverter'lı klimalar -5c'a kadar çalışabiliyor sanırım, eskileri 5c diye kalmış aklımda.

Bu arada elektriğe gerek yok, "arabanın şu saatte kliması çalışsın" diye 90'lardan beri söylenebiliyor zaten. İnternet geldiğinden beri telefondan da yapılabiliyor ama en azından BMW'de Türkiye'de bu sistem çalışmıyor, amirin verileri bana ver merakı yüzünden..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabalarda durum nedir bilmiyorum ama ev/ofis tipi klimalar kışın bir işe yaramıyor.
    Ortamla maksimum 20 derece fark olacak şekilde çalışabiliyor bu aletler. Yani dışarıda kar yağarken içerisi en fazla 20 derece oluyor. Dış ünite/radyatörün buzlanması gibi sorunlar da var bu durumda.
    Daha farklı tipte gaz kullanarak dışarısı daha soğukken bile içeriye sıcak verebilecek ısı pompası sistemleri var ama maliyeti yükse diye bizim iklimlerde kullanılmıyor. Dışarıda kar yağarken sıradan klimaların dış üniteleri buzlanıyor sonra buz çözme moduna geçiyor mecburen fazla ısı taşıyamıyor ama bunu yapabilen klimalar da var, ama çok pahalılar, ben de kendim canlı canlı görmedim yalnızca haklarında okumuştum bir şeyler.

Herhalde kuzey ülkelerinde satılan tesla araçlarda ısı pompası sisteminde bizim kilimalardakinden farklı gaz vardır ya da başka ısıtıcılarla da destekleniyordur, Norveç gibi ülkelerde tesla kullanıp çok memnun olan duymuştum.
    pea bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada TOGG bugün bizim köye gelmiş. Çakma plakasını da çakmışlar. Çünkü üçlü harf grubunda daha "ACx" serisindeyiz.
    "Yeterli" ücret karşılığı o plaka alınabilir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kalorifer için beleş "Karadeniz Doğalgazı" ne güne duruyor? Klima yerine de nefesi kuvvetli bir hoca koyduk mu tamam o iş.

https://scontent-ist1-1.xx.fbcdn.net...nA&oe=6460F142
    Bu mevzuda bir KaSıT var ama neden anlamadım.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Afiyet olsun.

espresso ve jesse bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

https://scontent-ist1-1.xx.fbcdn.net...nA&oe=6460F142
    Galiba aynı arabayı plakasını değiştirip değiştirip gezdiriyorlar.Sorun değil tanıtım modeli olabilir.Asıl sorun niye sahte plaka takıyorlar.Kırklarelin'de 2 harf 4 rakamdan oluşan bir plaka yok.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Olur mu canım? Günde 80 araba üretiyorlarmış. Banttan çıkan doğru tıra. Tüm Türkiye'de bol bol TOGG görüyoruz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    https://youtu.be/GGhtOcqhsCY

tüm sorulara cevaplar , son gelişmeler hepsi bu videoda , üretim hattından ilk görüntülerle..

Motosikleti
    speederbike
    Hala üretilmiş arabaların biriktirildiği alanın resmini görmek istiyorum. Günde 80 üretim, 170 teslimat. Nerede gerisi?

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala üretilmiş arabaların biriktirildiği alanın resmini görmek istiyorum. Günde 80 üretim, 170 teslimat. Nerede gerisi?
    videoyu izlememişsiniz

Motosikleti
    speederbike
    50 dakikam yok. Bana bir kare fotoğraf lazım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 dakikam yok. Bana bir kare fotoğraf lazım.
    ilk 20 dakikada bütün sorularına cevap bulabilirsin gerisi zaten ilk uzun test sürüşü , fotograf karesi sorduğun için ekliyorum , satışlar online yani bayii ağı yok , bu durumda üretilen taşıtlar direkt son kullanıcıya transfer ediliyormuş , servis için Bosch Car Servis leri ile anlaşmışlar ayrıca kendileri mobil servis ağı oluşturmuşlar ve dünyada bir ilk ; aynı bantta beş farklı kasa Togg üreteceklermiş.... daha önceki mesajlarımda da yazmıştım Farasis ile Togg un %50 ortaklığında kurulan pil fabrikası otomobil fabrikasından çok daha büyük bir yatırım , bu videoda ilk defa duyduğum şu ki bu fabrikada hücre üretimi içinde çok büyük hazırlık varmış , konuyu takip edenler videoyu mutlaka izlemeli..

Motosikleti
    speederbike
    Derdim anlaşılmadı galiba. Günde 80 araba (CEO'nun açıklaması) ne demek? 10 günde 800 araba demek ki 10 günden fazla zamandır üretiliyor (Ben diyeyim 1 ay, siz deyin 2 ay). Fabrikadan direkt teslimata çıkıyorsa minimum 800 teslimat yapılmış olması lazım. CEO diyor ki 170 tane teslim ettik. O zaman ya teslim edilmeyenler bir yerde toplanıyordur, ya da günde 80 üretim palavra.

Yola çıkan tırların boy boy resmini paylaşanlar niye arabaların toplu resmini paylaşmaz mesela?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)