Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2023 , elektrikli arabalar göklerde !

izleyin ve görün

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023 , elektrikli arabalar göklerde !

izleyin ve görün
    Gavur Mars yörüngesine yolladı

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    2023'te Lozan bitecek, bor bizim olacak (Bor çıkarma yetkisi olan Etibank'ı gavura sattık diyorlar ama inanmayın). Niye 2023'e borla çalışan otomobil yetiştirmiyoruz da elektrikte ısrar ediyoruz?

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023'te Lozan bitecek, bor bizim olacak (Bor çıkarma yetkisi olan Etibank'ı gavura sattık diyorlar ama inanmayın). Niye 2023'e borla çalışan otomobil yetiştirmiyoruz da elektrikte ısrar ediyoruz?
    cünkü tüm boru , borla çalışan uzay mekiği yapmak için kulllanacağız

Motosikleti
    speederbike
    O kadar bora gerek yok. 1 kilo bor ile 1 ışık yılı gidilebiliyormuş.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela, geçenlerde İzmit'deki Ar-Ge merkezinde elektrikli ekskavatör tanıtımı yaptı tayyip.
    Ulen gene birileri kandırmış dedim.
    Dağ başında şarj istasyonunu nereden bulacaklar da şarj edecekler.
    Jeneratörle mi?
    Diyeceğim, ne yaparsa, heyooo yaptı adam demiyoruz.
    Mühendisin,işçinin tasarlayıp yaptığı ürünü siyasiler sanki kendi yapmış gibi tanıtmasına oldum olası sinir olurum ve samimiyetsiz bulurum.Bu ürünü yıllardır faaliyet gösteren Hidromek mühendisleri tasarlamış,arkadaş senin orda işin ne?Adamın umurundaki değil ki üretim,ar-ge gelişme kendi reklamanı yapma derdinde.Benim benzer bir firmam olsa ve herhangi bir siyasi gelecek Tayyip,Kılıçdaroğlu, fark etmez senin ürününü ben tanıtmak istiyorum dese "hadi git işine kardeşim meydanlarda kitlelerin beynini yıkamaya,milleti birbirine düşman etmeye devam et,bunu ben ve mühendislerim yaptık biz tanıtacağız derim."Şu pis leş siyaseti heryere bulaştırmasalar olmuyor.

İkinci bir konu elektrikli iş makinası ile elektrik arabayı bir birine karıştırmayın.Hidromek'in zaten hali hazırdan içten yanmalı iş makinaları üretip satıyor,elektrikli iş makinasını satamazsa en fazla o bölümü batar,yada elektrik iş makinasınında edeceği zararı kurumun geri kalan satışları bir şekilde telafi eder.Elektri iş makinaları ile beraber şarj aletleri yanında verilir.Sanayi elektriğine bağlarsınız şarj istasyonunu aleti her gün şarj edersiniz.Ayrıca elektrik iş makinalarında öyle abartı bir ar-ge ye ihtiyaç yok,ağırlık derdi yok.Hatta ağırlık istenen bir şey.1-2 tonluk bataryayı rahatça koyacak yeriniz var.Biz zaten 3 yıldan beri elektrikli iş makinası kullanıyoruz fabrikada bunlar sanki yeni bir şeymiş gibi tanıtıyorlar.

Son olarak 17 sayfa boyunca tekrar tekrar defalarca yazılmış,elektrik araç yapılır,fabrikası açılır hatta satışı da olur ama kar yapacak miktarda birim ürün satılmaz.Tesla bile milyon birim üretti hala zarardalar.Ben de üretilmesi taraftarıyım deneyim olsun diye.Ama büyük ihtimal yeterli satış rakamlarına ulaşmayacak.Yurt-içi satış rakamaları zaten vasatın altında olacak.Dünya çapında şu anda herkes ile kavgalı olduğumuzdan belli bir marka imajı yakalayıp satmak çok büyük sorun.

Şarj istasyonuna gelince Türkiye'de zaten 600 den fazla istasyon var ve her gün yenisi açılmaya devam ediyor.Bir kaç yıl içinde şarj istasyonu sorun olmaktan çıkacak.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Kavgaya girmeden önce bir taraf car car car bağırır sonra tek yumrukta yere yığılır ya o misal bizim yerli otomobil reklamımız. Zamanı çok olan insanlar için görsel bir şölendi. Hala söylentiler devam ediyor. Kesinleşen birşey var mı ? Umarım araştırmayla ve bunu tartışmak için harcadığınız zamana değer.

Motosikleti
    speederbike
    2024'te yeni prototip, 2027'de yollarda.
    Olay şudur: Arabanın üretimini parti reklamı yapıyorsan, üretilmediğinde "Parti ne yapacak, firma üretmedi" diyemezsin.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biz ne tartisiyoruz bu baslikta? Bari okuyun da yorumda bulunun... Neden diye sorunca boyle komik cumleler kurmazsiniz hic degilse.

Her topal atın bir kör alıcısı olmuyor iste... Rekabet edemeyince iflas ediyorsunuz.

Insanlar aptal degil. Daha ucuza daha iyisini sunmadiginiz muddetce kim niye satin alsin urettiginiz araci?
    Sanırım klavye bilir-i olarak gıdım gıdım parça maliyetini hesapladın, kaç paraya mal ediliyor TOGG? Kaça satılır?
    Bik bik konuşun sadece.
    Bi şeyi de ben anlamam, yapan bilir deyin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2024'te yeni prototip, 2027'de yollarda.
    Olay şudur: Arabanın üretimini parti reklamı yapıyorsan, üretilmediğinde "Parti ne yapacak, firma üretmedi" diyemezsin.
    Reklamı kim olsa yapar.
    PET şişeden solunum cihazı (Ventilatör), fuar alanından pandemi hastanesi gibi..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Reklamı yapan sorumluluğu alır. Bu değişmez.
    Not: Pandemi hastanesi değil, sahra hastanesi idi. Sahra hastanesi de öyle olur. İhtiyaç varsa kurulur, ihtiyaç geçince kaldırılır. Çok şükür ona ihtiyaç duyulmadı. Maske dağıtma da vardı ona bakarsak.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Yıl olmuş 2020, nerede bu uçan arabalar sahtekarlar? Hala togg diyoruz b.k diyoruz.

espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım klavye bilir-i olarak gıdım gıdım parça maliyetini hesapladın, kaç paraya mal ediliyor TOGG? Kaça satılır?
    Bik bik konuşun sadece.
    Bi şeyi de ben anlamam, yapan bilir deyin..
    Oldu. Arkadaşlar, bundan sonra düşünmüyoruz, eleştirmiyoruz, yorum yapmıyoruz. M. Mm. Mmmeeeee. Meeeee!
    Italian bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oldu. Arkadaşlar, bundan sonra düşünmüyoruz, eleştirmiyoruz, yorum yapmıyoruz. M. Mm. Mmmeeeee. Meeeee!
    Bilal'e anlatır gibi anlatıldığı halde idrak yolları enfeksiyonu baş gösteren vatandaşlarımıza Allah'tan acil şifalar dilemekten başka yapacak bir şey yok.

GERÇEK acıtır...
    Italian bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bu konu açılalı bir sene olmuş.
    Son durum, fabrikanin temelini bile bitirmemisler.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...isacak-1803136

olm bunlar 2023 derken miladi değil hicri yılı söylemiş olmasınlar.

hicri daha 1442 yılında :D
    hasmet bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu açılalı bir sene olmuş.
    Son durum, fabrikanin temelini bile bitirmemisler.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...isacak-1803136
    Fabrikanın inşaatı tanıtımdan sonra yeni başladı , belki pandemi nedeniyle gecikme olabilir , normal şartlarda da bir yılda bitirilmesi mümkün değildir herhalde , geçen haftalarda da pilini Türkiye de üretmek için yeni bir arge merkezi kurulduğunu haberlerde okumuştum , Togg hakkında çıkan haberleri ilgiyle takip ediyorum zira elektrikli araçlar fonuna ciddi yatırım yaptım , diğer finansal enstrümanlarla kıyaslayınca güzelde para kazandırıyor tavsiye ederim ;)

Motosikleti
    speederbike
    Yılan hikayesi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrikanın inşaatı tanıtımdan sonra yeni başladı , belki pandemi nedeniyle gecikme olabilir , normal şartlarda da bir yılda bitirilmesi mümkün değildir herhalde , geçen haftalarda da pilini Türkiye de üretmek için yeni bir arge merkezi kurulduğunu haberlerde okumuştum , Togg hakkında çıkan haberleri ilgiyle takip ediyorum zira elektrikli araçlar fonuna ciddi yatırım yaptım , diğer finansal enstrümanlarla kıyaslayınca güzelde para kazandırıyor tavsiye ederim ;)
    Elektrikli araclara yatirimin mantikli oldugu kac yildir ortada... Sikiysa TOGG'a yatirim yapin

Asil parayi, ilk zamanlarda Tesla'ya yatirim yapanlar kirdi... Cunku o zamanlar durum net degildi. Fiskar gibi cakilabilirdi de...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Elektrikli araclara yatirimin mantikli oldugu kac yildir ortada... Sikiysa TOGG'a yatirim yapin

Asil parayi, ilk zamanlarda Tesla'ya yatirim yapanlar kirdi... Cunku o zamanlar durum net degildi. Fiskar gibi cakilabilirdi de...
    İşyatırım müşterisiyim , fon yöneticileri yerli yabancı elektrikli araçlarla ilgili her türlü alana yatırım yapıyor , Togg projesine ne kadar kaynak aktarılıyor bilmiyorum ama son bir yılda yani proje somut olarak ortaya konup araçlar tanıtıldıktan sonra %90 a yakın kâr sağladı ama bir yılda gelen kârın Togg la ilgisi ne kadardır bilemiyorum bu fonun kuruluş tarihide 2018 5. ay ve toplam değeri 533 milyon TL , sanırım yurt dışından Katar dan falan ciddi talep görüyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:04 ----------

şu vatandaş gelişmeleri detaylı anlatmış eklemek istedim

https://youtu.be/t9hT4fgMvYQ

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle saçma bir iş görmedim. Yani son 1 yılda yapılanlar diye atılan video bir beni etkilemedi sanırım.

Zaten inancım kalmadıydı bu projeye, ayakta tutmak için üstümüze vergi yükü olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)