Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomatik vites koku

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık yok
    Merhaba arkadaşlar, işin içinden çıkamadım. Ben de 2017 cerato var otomatik vites, 29binde daha. Bir kaç seferdir dikkat ediyorum 1 2 dk lık rampa çıkışlarımdan sonra arabadan inince balata kokusu alıyorum. Servise gittim takılma abi dediler; ustanın biri şanzıman yağını kontrol etmek lazım eğer koku ve partikül varsa geçmiş olsun dedi; diğer ustada zorlanmıştır şanzıman bişey olmaz diyor. Sabit hızla giderken tekleme yok, vites geçişlerinde ya da çekişte de bence bir değişiklik yok.

Sizce nedir? Var mıdır buna benzer bir durum yaşayan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Aracın şanzımanı ile ilgili bilgi verirseniz okuldan kalma bilgilerimle yardımcı olmaya çalışırım, araç cvt mi dct mi yoksa normal tork konvertörlü şanzıman mı bilmek lazım. Cvt ise balatayla ilgili bir sistem olmadığı için başka bir yerden geliyordur misal.

Motosikleti
    Artık yok
    dct diye biliyorum, ama emin değilim. Bakıcam eğer yanlış biliyorsam yazarım. Yazmayı unutmuşum, çift kavramalı imiş bu araçlar yarım debriyajda gibi çıkar rampaları dedi bir ustada. Kafam iyice allak bullak oldu, bakmak için bile deli paralar istiyorlar. Emin olmak istiyorum. Sağolun şimdiden cevap için.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    DCT çift kavramalı şanzıman doğru, sorununuz şanzımandaysa ihale büyük demektir. Sanayide kimse anlamaz DCT'den anlıyorum diyen adamda vura vura söker o volanı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)