Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Midway Filmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    kontra0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gragmandaki görsel efektler acayip fena olmuş. 2. dünya savşaında pearl harbor savaşından sonra yapılan midway savaşını anlatıyor film zaten pearl harbor tarzı filmler her zaman sarmıştır beni bide bu tarz görsel efektler ve roland emmerichin yönetmesi filan bu film büyük ihtimalle efsane olacak. midway 29 kasım'da vizyona giriyormuş varsa savaş / aksiyon tarzı filmler seven kesinlikle gidilebilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Yine abartılmış Amerikan Propagandası, çata pata ve savaş sahneleri için izlerim. Japonlar, Pearl Harbour dan, Hiroşima ve Nagazaki ye atılan hidrojen ve atom bpmbaları sayesinde çekildiler. 3. bombayı atma tehditi karşısında geri çekilmek zorunda kaldılar, aksi takdirde içinde geçecektiler Amerika con conlarının... Yine olmayan kahramanlıklarına çekilmiş bir film daha yani.

Savaş gemilerinin oyunları-maketleri-hikayeleri ve filmleri her zaman ilgimi çekiyor.
    Tabi ki ne kadar doğru-yanlış anlatılır filmde, bunu bilemiyorum ama varsa bu kategoride takip ettiğiniz yayınlar, benimle özelden paylaşabilirseniz sevinirim.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    konu kalmadı hollywood'da..Hep aynı hikayeler ve eski filmlerin reboot versiyonları yapılır oldu.Aslında hollywood'du bitiren asıl sebeb dizi sektörünün son 10-15 yılda inanılmaz şekilde patlama yapması ve özgün senaryolar çıkarması.Elbette son yıllarda yapılan dizilerin çoğunluğu hemen hemen aynı konu ve mantıkda çekildiği için izleyici kitlesi sinemadan soğumaya başladı.Roland emmerich çok farklı bir yönetmen ve kendi tarzını yansıtan ender sanatçılardan bir tanesi ancak o bile eski konulara yönelip daha milliyetçi temalı ve ticari yapımlardan vazgeçemiyor ne yazıkki.Bu yıl özgün senaryoya sahip öne çıkan tek yapım joker filmi oldu,oda arkaplanda siyasi bir dayatma ile yapıldığını düşünüyorum zira joker filminin özünde isyan ve başkaldırı öğeleri ön planda.Bunu daha önce V for Vandetta filmindede görmüştük ve dünya genelinde yaşanan sokak olaylarında joker maskeli göstericilerin çoğunluğuda filmin ne kadar derin etkiler yaşattığını gösteriyor.Bu midway filmi ise çerezlik diyeceğimiz yapımlardan olacak ve izlenip unutulacak.Bir stargate etkisi olmayacak roland emmerichin bu yapımı.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Midway savaşı çok enteresan ve mucizelerle dolu bir olaydır, filmi izlemeden biraz tarih okumak faydalı olur. Bence çok iyi bir dönem filmi olmuştur, ayrıca herhangi bir abartıya gerek olacağını düşünmüyorum , olayın bizatihi kendisi anormal dramatik.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Biz, dünya tarihinin en büyük savaşlarını kazanmış halde dahi birini senarize edemiyoruz ama eloğlu kahpelikle sınlandırdığı savaşları defalarca ısıtıp sürüyor önümüze..
    Gerçi Fetih 1453 tam bir rezaletti.
    Ama, silah bırakma anlaşmasına rağmen telsizden emri almadım deyip suriyeye girip yüzlerce askeri öldüren ingilizleri, arkamızdan vurup duran arapları, kelle başı türk askerini ingilize götürüp para alan filistinliyi anlatacak belgesel dahi yok.
    oktay33 ve berk_cglr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Osmanlı'nın yükselme döneminden sonra kazandığımız hiç büyük savaş yok , ondan olabilir.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osmanlı'nın yükselme döneminden sonra kazandığımız hiç büyük savaş yok , ondan olabilir.
    En azından bi antep urfa savunması..
    Ya da Karboğazı??
    Bu Karboğazı'nın dünya savaş literatüründe benzeri yok.
    sheriff87 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Evet ama ufak çatışmalar sonuçta. Bizim yerel kahramanlıklarımız, bir sürü vardır öyle. Bu filmdeki olayda 1 günde 1-2 bin asker ölüyor diye hatırlıyorum , büyük bir şey yani.

Motosikleti
    Evet ama ufak çatışmalar sonuçta. Bizim yerel kahramanlıklarımız, bir sürü vardır öyle. Bu filmdeki olayda 1 günde 1-2 bin asker ölüyor diye hatırlıyorum , büyük bir şey yani.
    Hocam 40 kişi, yarısı yaşlı-kadın köylü.. Yaklaşık 440 kişilik, fransızların en ünlü taburunu bir gecede esir alıyor. Toplar, makinalılar, at arabaları ve müthiş cephanelerle.
    Benzeri bir sürü olan bölgeseller başka.
    Bu başka.
    Ayrıca " Ben bir türk zabitiyim " bu kitabı da araştırınız.
    Top nermisi ile ilk uçağı düşürmek. İlk ingiliz uçak gemisini batırmak...
    Bu da münferit hadise derseniz, Nusret mayın gemisi ile dökülen mayın sayesinde dünyanın en büyük donanması durdurulmuş ve geri çekilmeye zorlanmıştı...
    Adamlar saldırıp dayak yedikçe kahramanlık ilan ediyor
    bursalıali ve sheriff87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sözüm yok , her millet kendi kahramanlarını yaratır , sadece film büyük bir olayı anlatıyor onu belirtiyorum, içinde sadece kahramanlık yok , sistemlerin ve insan yapılarının karşılaştırması olmalı. Japonların robotumsu mekanikliği , Amerikalıların gevşek ama esnek olmaları , bunların sonuçları. Doğru işlendiyse felsefesi var.
    ( Uçak gemisi derken 6 pırpır taşıyan bir zırhlı idi o , o devirde de çok büyük uçak gemileri vardı , karıştırılmasın )

Motosikleti
    Sözüm yok , her millet kendi kahramanlarını yaratır , sadece film büyük bir olayı anlatıyor onu belirtiyorum, içinde sadece kahramanlık yok , sistemlerin ve insan yapılarının karşılaştırması olmalı. Japonların robotumsu mekanikliği , Amerikalıların gevşek ama esnek olmaları , bunların sonuçları. Doğru işlendiyse felsefesi var.
    ( Uçak gemisi derken 6 pırpır taşıyan bir zırhlı idi o , o devirde de çok büyük uçak gemileri vardı , karıştırılmasın )
    Türkler tarafından batırılan tarihin ilk uçak gemisinin fotoğraflarını bulduk. Gerçekten de gemi, hızlı bir yolcu gemisinden modifiye edilerek uçak gemisi haline getirilmiş.

Geminin uçak gemisine dönüştürülmeden önceki adı SS Ben My Chree.

Gemi, zamanının en büyük ve en geniş gemisi olarak biliniyor. Gemi, İngiltere'den Batı Afrika'ya 22 knot hızla intikal ederek Kamerun nehrinde Almanların Konigsberg zırhlısını batırmış, Süveyş kanalı yoluyla geri dönerek Yakın Doğu'da İngilizlerin tabiriyle 'İyi işler yapmış'. Daha sonra türkler tarafından İngilizlerin iddiasına göre 'ateşe verilmiş.

https://www.denizhaber.com/m/guncel/...si-h31290.html
    drtayfun ve The Dude bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bizde hikayeden bol bir şey yok.

en basit örnek

bandırma füze kulübü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)