Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Toplama PC yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar elimde kaliteli bir monitör var sadece kasa lazım. PC nin ömrü çoktan doldu. Bu işlerden anlamam, kendim toplatmaya kalksam sanırım baya tuzlu oluyor. 1500 tl ye kadar ekran kartı işlemcisi vs güçlü ne önerirsiniz. Sahibindene bakıyorum binlerce ilan var neyi nasıl secmeliyim, hangi özelliklere bakarak almalıyım.

İstediğim yüksek kapasiteli oyunları kasmadan rahatça oynayabilmek pubg vs.. teşekkürler
    Motosikletsiz biri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    1500 tl ve güçlü oyun bilgisayarı.Bence konuya baya uzak kalmışşın.Orta seviye ekran kartı 3bin tl.
    espresso bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşi bilen güvenilir birinden ikinci el almak dışında o bütçeyle kaliteli oyunları oynamak mümkün değil maalesef. Sıfırda o paraya sadece ekran kartı alınır. Ama ikinci el ile düşük ayarda da olsa oynayabilecek bir şeyler yapılabilir.

Motosikleti
    R25
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 tl ve güçlü oyun bilgisayarı.Bence konuya baya uzak kalmışşın.Orta seviye ekran kartı 3bin tl.
    Haklısın herşey uçmuş dolar çıkıyor zam geliyor dolar düşüyor yine zam geliyor. Şöyle söyleyim şu anki popüler oyunları oynayabileceğim bir pc alırken özellikleri neler olmalı.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    o paraya ancak işlemci alabilirsin maalesef Bu aralar revaçta olan amd nin apu lu modellerinden veriyorum. amd ryzen 3400g ekran kartı harici olmamasına rağmen tüm oyunları üzerinde gelen vega 11 gpu ile başarılı iş çıkarıyor. 2500 tl ye şu şekilde sistem satışı yapıyoruz. O bütçelere çıkabiliyorsanız tavsiye ederim. Eski pc nizden kalan hdd yi kullanacaksanız ssd iptal edilir daha uyguna gelir sistem.

Sistem
    Amd Ryzen 3400g 4.2ghz
    Gigabyte b450m-sh2 anakart
    Kingston hx432c18fb2/8 8gb 3200mhz Hyperxfury
    Gamebooster gb-g3602b rgb gaming kasa
    Everest 300w psu
    Pioneer 240gb ssd

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    2 sene önce orta halli bilgisayar için 8 binlira harcamıştım. oda sıfırdan toplamadım.
    işlemci
    ram
    ekran kartı
    anakart
    sadece bunları güncellemiştim

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xeon işlemcilere yönelmenizi öneririm.

Zira x5460'ı 4 senedir kullanıyorum. Makineyi toplayalı 10 sene oluyor. Anakart 10 senelik yani 8 gb ram var ddr2, MSI 750ti, SSD ve güç kaynağı aldım zamanla. Şuan F1 2018'i 1600x900 yüksek ayar, Battlefield 5'i 1366x768 yüksek ayar takılmadan oynayabiliyorum.

Premiere'de güzel işler çıkarıyor süre olarak. Elbette kullanımdaki yükleme süreleri biraz uzun ama onu hızlandırmak için 10.000 TL harcayacak değilim Sistem öldüğünde 2011 pin xeon'lara yürüyeceğim.

Timonna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Ekran kartlarında 2. el almak geçmişini bilmediğin yaşlı bir enduro almak gibi strese sokabilir. Yok o işlemci için geçerliydi sanırım. 2gb vram ve bit değeri 128(min 128 şu dönemde) ve üstü bir kart gayet işini görür. Oranı şu şekilde düşün, BIT değeri ekran kartının asıl potansiyel gücünü gösterir. Vram ise oyunların kullandığı texture vs için gerekli alan ihtiyacını giderir.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    dostum donanımhaberde sistem tavsiyeleri bölümü var. en uygun sistemi o arkadaşların önerisiyle düzersin. adamlar sadece bu işle uğraşıyor ve bu işten zevk alıyor. bu arada iyileşme sürecinde kolaylıklar dilerim.
    maktama bunu beğendi.

İkinci el olarak aşağıdaki parçaları toplarsan işini görür. OC ile 200ge 3.9'a kadar çekilebiliyor. Anlık sistemim bunun 16gb ram olan hali. Bir çok oyunu rahat rahat oynuyorum, 6 aya falan sadece işlemciyi değiştirip devam edeceğim
    Rx570 4gb
    AMD athlon 200ge
    4+4 8gb ram
    B450m s2h anakart
    600w psu
    Bir de SSD

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    https://inventus.com.tr/dedicated/un...nlost_eco.aspx

https://inventus.com.tr/dedicated/pchocasi/pch.aspx

Önerebileceğim en uygun kasalar bunlar. Üsteki PC'yi 4 ay önce satın aldım gayet memnunum youtube'da incelemeleri mevcut bir bak istersen.

Motosikleti
    Dominar D400
    1500 tl'ye güncel oyunları 1080p çözünürlükte bile kasmayacak birşey bulmanız çok zor. Ha çözünürlük 1080p kalır, bazı ayarları ya da gerekirse tüm ayarları düşürürsünüz ve kasmandan oynarsınız ama o şekilde oyunun görüntüsü size hiç de güncel gelmeyecektir.

Diğer arkadaşın da dediği gibi donanımhaber forumu sistem tavsiye başlığı sizi bekler
    linkinpark20 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum donanımhaberde sistem tavsiyeleri bölümü var. en uygun sistemi o arkadaşların önerisiyle düzersin. adamlar sadece bu işle uğraşıyor ve bu işten zevk alıyor. bu arada iyileşme sürecinde kolaylıklar dilerim.
    Teşekkürler, şimdi ben anlamadığım için PC işinden toplama işi tuzlu oluyor. Aklımda sahibinden de 2. El satanlardan 1500 tl ye kadar bir kasa almak var fakat güncel oyunları veya en azından bir pubg oyununu oynayabilmem için hangi özelliklere bakmalıyım.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pubg bilgisayar versiyonu için:

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 işletim sistemi
    İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci
    Bellek: 6 GB RAM
    Ekran Kartı: nVidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
    DirectX: Sürüm 11
    Depolama: 30 GB ve üzeri

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 işletim sistemi
    İşlemci: Intel Core i5-4670 / AMD FX-8300işlemci
    Bellek: 8 GB RAM

Motosikleti
    R25
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pubg bilgisayar versiyonu için:

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 işletim sistemi
    İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci
    Bellek: 6 GB RAM

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 işletim sistemi
    İşlemci: Intel Core i5-4670 / AMD FX-8300işlemci
    Bellek: 8 GB RAM
    Mesela bu ilandaki PC nasıldır bana sadece kasa lazım ama hepsini koymuş
    719655055
    Yada bu ilanda hepsi sıfır demiş 655466633

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın herşey uçmuş dolar çıkıyor zam geliyor dolar düşüyor yine zam geliyor. Şöyle söyleyim şu anki popüler oyunları oynayabileceğim bir pc alırken özellikleri neler olmalı.
    valla eski meski iş görecek fikirler verilebilir. ben 500 liraya bir kasa ayarladım tabi bazı parçalar zaten vardı, şöyle açıklayayım.

70 liraya sahibinden sitesinde "ddr3, lga775 pin" anakartlar var hatta anakartın modeli "G41-M7" evet 2 ram slotu var ve 4gb destekliyor yani 8 gb ram kapasitesi var. 70 tl anakart.

yine malum siteden yada bilgisayarcılardan 75-90 arası fiyata 4gb olmak üzere bir adet ram. ram 80 tl.

yine core 2 quad q8400 civarı işlemcilerde yanılmıyorsam 90 liraya bulabilirsin, 4 çekirdektir ve işini eminim görür. işlemci 90 tl.

hadd olarak 2 tane almanı öneririm, 250gb ssd var ucuzlarından sıfırı 175-220 bandında ve bir tanede 750 gb mekanik hdd. ssd 200 lira ve yedek 750gb hdd ise 170 lira. yani hdd 370 lira.

12 volt çıkışı 20 amper verecek bir psu sanırım 250 liraya bulursun yani 450 watt civarı ama bak 12v çıkışı 14A olupta 800 watt olsa bile çöptür o psu. 12v çıkışı yaklaşık 20 amper olacak. psu 250 lira.

ekran kartı, evet hd 7890 yada biraz daha güçlü modellere bakabilirsin ne bileyim 350-400 arası paraya işini görecek ekran kartı eminim bulursun. ekran kartı 350 lira.

60 lirayada kasa ayarla gitsin, hatta kasa bende bile var hediye ederim.

toplayalım ne etmiş.

70 tl anakart.
    80 tl ram.
    90 tl işlemci.
    370 tl HDD (2 tane toplam 1TB)
    250 tl PSU.
    350 tl ekran kartı.

yani 1210 lira etti toplamda. gördüğün üzere bazı parçalarda fiyat oynatma şansın bile var ve bu sistem ile günümüz oyunlarının hepsini oynayamazsın fakat belki en ram modülünü 2 tane alıp 8 gb yapar ve ekran kartı ve psu için biraz daha para ateşler isen sanırım 1800 lira gibi paralara belki en gelişmiş oyunları bile düşük ayarda oynama imkanın olur. hani boyutu 80gb gibi hayvansal oyunlardan bahsediyorum.

gözün GTA 5 tarzı çokta ağır olmayan şeyler ise emin ol işini görecektir.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Dostum pubg seviyorsan bence pubg lite oynayabilecegin bi kasa alabilirsin. Biz 8 10 arkadas deli gibi makinalar aldik. Ama millet pro kafamiza kafamiza vurdular. Pubg lite da en azindan 5 bot vuruyoz 2 3 tanede normal insan vursan 7 8 kill ... bazen 13 15 kill aldimiz oluyor 🤣🤣 daha uygun paraya daha cok zevk alirsin 😁
    fatih.met bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    1500 tlye orta ölçekte ancak anakart işlemci ram alırsınız.. Benim önerim biraz beklemeniz yeni nesil inteller yolda..

Şuna gözatın derim

https://www.incehesap.com/union-2200...BoCGtoQAvD_BwE

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela bu ilandaki PC nasıldır bana sadece kasa lazım ama hepsini koymuş
    719655055
    Yada bu ilanda hepsi sıfır demiş 655466633
    5 yıl önce satışa çıkmış ve son 4 senedir bildiğim kadarıyla üretilmeyen parçalar nasıl sıfır olabiliyor anlamadım O paralara yazık olur.

Motosikleti
    R25
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıl önce satışa çıkmış ve son 4 senedir bildiğim kadarıyla üretilmeyen parçalar nasıl sıfır olabiliyor anlamadım O paralara yazık olur.
    Benim gibi saflar düşsün diye yazıyorlar demek ki 😁 teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 tlye orta ölçekte ancak anakart işlemci ram alırsınız.. Benim önerim biraz beklemeniz yeni nesil inteller yolda..

Şuna gözatın derim

https://www.incehesap.com/union-2200...BoCGtoQAvD_BwE
    Bu iş görürmü hachi amca yoksa bekleyim mi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)