Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

artçı olarak köpek, ufak bir sorun var

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    hane halkına mensup uysal, barışçı, sevecen, korumacı olarak bilinen caesar'ın arka diz kapaklarında patella çıkığı mevcut,
    muayeneler sonrası durumun cerrahi müdahale ile çözüleceği bilgisi verildi,
    ve fakat bu ameliyatı her yerde yaptırmak güvenli değil,

dolayısı ile ya uludağ üniversitesine ya da istanbula götüreceğim,

bir kaç kez motorun ön tarafında kısa yolculuklar yaptık,
    sezarın alışması için, sonrasında sağlık problemi çıkınca arka ayaklarına yük bindirmemeye çalışıyorum,

yaklaşık 24 kilo civarı Amerikan Staffordshire Terrier model sezarı taşımak biraz zahmetli olacak,
    motordaki givi blade çantaya da sığmıyor artık.

gidilecek yol (bursa)250 km ile (İstanbul) 400 km arası,
    gerçi bursaya gittikten sonra istanbula hayli hayli giderim.

aklımdaki taşıma şekli ;

cruiser kullanmıyorum,
    sym joymax de daha rahat edeceğini düşünüyorum,
    arkaya konulacak böyle bir ekin materyali konusunda biraz çekincelerin var,
    geçici olarak biraz sert bir çamaşır sepetini uygun hale getirme fikrim var.

farklı şekillerde çözüm önerilerine açığım,
    tek seferlik kullanılmayacak,
    kendisiyle epey mesaimiz olacak.

tanıştırayım;

dediğim gibi evde hayvan olarak bulunmuyor, hane halkının bir üyesidir, oy hakkı vardır.
    pea, bektanist, Archidraw ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Istanbul'da profesyonel olarak eğitmenlik yapan cok yakın bir abim var.
    Kendisi de bir stafford ve Cane Corso besliyor ve kendisi de yaklaşık 30 yıllık motorcu.
    Konuyu olduğu gibi bi ileteyim ona mutlaka değerli bir fikri olacaktır.
    Hatta bu pazar kendisiyle bi aksilik olmazsa sahil kenarı goygoy ve kafa dağıtma planımız var, iptal olmazsa pazar günü de yüz yüze fikrini sorarım, buradan dönüş yapıp haber vericem ilk fırsatta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Anne kucağı yada kanguru denilen su aparatları tavsiye etti, hem güvenlik açısından daha iyi gibi.
    Şöyle bişey

Sonuçta her ne kadar uysal olsa da hayvan iç güdüsü ile ne zaman ne yapacağını kesin bilemeyiz.
    Bir şeye havlasa bile sürüş esnasında ciddi tehlike olabilir.
    Bu şekilde kendinize sabitlemeniz hem onun hem sizin rahatlığınız konusunda çok daha mantıklı gibi, ön tarafa kucak kısmınıza asılan türlerde var, sırta asılanlar da...
    Staffordlar cüsse ve hacim olarak küçük bi çocuk boyunda olduğu için gayet uygun gibi bu aparata.
    Ha öyle cool görunelim falan diye düşünürsek güvenlik ve konfor faktörü biraz traş olur orası ayrı..
    The Dude ve computeus bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Kulak tıkacı filan da düşünün hocam hayvan için.Kulakları bizden çok daha hassas 200 kmlik yol mahveder onları.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Aracınız yoksa bile 2 günlüğüne de olsa araba kiralayın yolda sokakta üşümesin hayvan.
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 25
    ahbap Ev halkından birisine birşey olsa motorla mi goturursun gitmesi gereken yere araba bul hocam ya da uçakla git misler gibi tedavisini ettir gel hayvancağızı maşallah pekde bir güzel. motorla olacka iş degil kulaklarini da korumayi unutma eger kararliysan ama imkan varsa ya da yaratabiliyorsan araba
    yigozya bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence Caesar'ı motosiklet ile o kadar yol götürmeyin.Rüzgar ve soğukta diz kapağı sorunlu şekilde yüzlerce km yol gidecek,sonra ameliyatlı şekilde o yolu geri dönmek ona eziyet olur.Ya arabanızla götürün,arabanız yoksa kiralayın yada bir arkadaşınızdan ödünç alın.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ilginiz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Thracian'ın dediği gibi asıl mesele operasyon sonrası geri dönüşün nasıl olacağında.

ilkin mud'ın tavsiyesi olan bebek taşıma şeklini kısa mesafede deneyeceğim duruma göre araba ilk sıraya çıkabilir.

liquem

hane halkım geniş değil, mesele elimden geldiğince rahat ettirmek,
    bir kaç sene önce ayak bileğim kırılmıştı,
    bütün işlerimi motorum ile halletmiştim. (koltuk değnekleri yanımda idi)
    şüpheniz olmasın, kendime nasıl isem ona da öyle davranırım.
    açıkçası bunca senedir araba pek düşünmedim ama çocuk olunca artık düşünmeye başladım,
    o da kötü zamana denk geldi.

henüz vaktim var.
    artçı yerine rahat edebileceği bir sistem de yapabilirim, arabadan çok farkı olacağını düşünmüyorum.

ek:
    taşıma işi konusunda henüz veterineri ile de görüşmedim, onun görüşü de önemli olacak.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Kuba rx9
    Bende bir kedi besliyorum. Hem normal taşıma kafesi var hemde astronot tipi taşıma çantası. rutin aşıları için çantayla götürüyorum. veteriner yakın 6km, hem bisikletle hem de rx9 ile götürüyorum. Kısırlaştırma ameliyatı olduğunda kafesiyle taşıdım. toplu taşımada kullanmadım taksi çağırdım.

Sizin yol oldukça uzun ve uyuyarak gitmesi en mantıklısı. Otobüs, tren veya uçak ile taşımanız en mantıklısı.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bence uğraşmaya maceraya değmez, motosiklet yerine araba bulun bir tane, paşa paşa yatsın arka koltukta. tanıdık manıdık ayarlarsınız hiç olmadı kiralamak da bir çözüm.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Araba Kiralamanı ( varsa var olanı kullanmanı) tavsiye ederim.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araba kiralarsanız günlük 300 km limiti var. Ona dikkat etmek lazım. Yoksa baya tatsız bi fatura çıkar karşına..

Otobüs düşünmüyor musun Burasaya kadar?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir arkadaşım İstanbul'da para kazanamaz hale gelince 3 yıl önce son derece kısıtlı bir bütçeyle Bodruma taşındı.

Bütçesi o kadar kısıtlıydıki, kendisi nakliye kamyonetiyle gitmişti.

Nakliyeci, yaşlı Boxer (Paşa) köpeğini kamyonete kabul etmediğinden ve araba kiralama durumuda olmadığından

bir şekilde evcil hayvan nakliyesi yapan bir firma bulmuştu.

Pazarlık, rica minnet derken, Paşa İstanbuldan Bodruma otobüs bileti fiyatı gibi bir bedelle o evcil hayvan
    nakleden firmanın minibüsüyle gitmişti.

Dude, bir araştırsanız derim. Çok değil 3 sene geçti. Vardır illaki bu tür firmalar hala.

Bulamazsanız haber verin benim arkadaşa sorarım. Hatırlıyorsa bilgi verir.

PS: Bu arada,
    Arkadaşım bütçe nedeniyle Bodrumun bir köyüne taşınmıştı. Evde bahçeli bir köy eviydi.
    Paşa o köy evinde yaşlılığının ve hayatının en mutlu günlerini geçirdikten sonra sizlere ömür...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    En ilgimi çeken konu ;)
    Ama bu iş ha diyince olmuyor, zira ben tecrübeliyim bu konuda. Daha önce 15-20 km kadar mesafeleri Eski köpeğim (Annemde hala) ile scooter üzerinde yapmıştık, scooter'in önüne oturtup, patileri de gidonun üzerine koyup yolculuk etmişliğim var.

Fakat bu ha diyince olan bir durum değil, uzun süre bu ve benzeri geziler için alıştırma yaptık, ve ilk 1 hafta her seferinde motosikletten atladı durdu.. Tabi bunları hep düşük hızlarda yapılan testler.

Bir ikincisi alışana kadar gidona etkisi çok fazla olmuştu, o yüzden açıkçası pek efektif bir iş değil önde taşımak. Arkada taşımak ise, yine eğitim ile olabilecek bir şey, fakat yardımcı gereçlere ihtiyacınız var. Belirli bir taşıma çantası olmalı (Sabit) ve size çok sıkı bir şekilde (Arada boşluk kalmadan) bağlı olmak zorunda ve hareket kabiliyeti neredeyse 0 'a indirgenmeli.

İşin özü bu hayvancık için, araba ile seyahat, ameliyat sonrası için zaten şart. Bandajlı bir şekilde motorda taşıyamazsın. Ben yukarıda yazdıklarımı tamamen zevk için yapmıştım, konu ulaşım değildi.

Şimdiki oğlumu da bindirmek istiyorum ama, onun binebileceği gibi bir motosikletim yok maalesef ;(

Bu arda bende tanıştırayım, evin 2. erkeği Ares Von Riva.. Henüz 8.5 aylık, 33 kilo, ileriki günler için dana klasmanda yarışacak evladımız..

Kendisinin en büyük hobisi ve zaafı maalesef yemek yemek, gerçi pek çok köpek öyle ama sanki Ares bir başka ;)

bektanist, BIYIKLI ve Lucas bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkçası bunca senedir araba pek düşünmedim ama çocuk olunca artık düşünmeye başladım.
    Mutlaka bir araba edinin. Bu tip durumlarda elinizin altinda kolay ulasabileceginiz bir opsiyonunuz olsun.

Hele hele cocugu, genc adam olana kadar buyuk sehir icinde motosiklete bindirmemek en makulu. Hipokrasi durumu olacaksa icabinda motosiklet satabilir bile. Kaza insanin kontrolu disinda gerceklesen bir hadise, ve yuzde yuz engellemek mumkun degil. Bir kazaya motosiklet uzerinde karismak ile araba icinde karismak arasindaki fark buyuk...

Oglumla arabada kaza gecirdik. Yuzde yuz karsi taraf sucluydu. Arabamiz pert oldu, ki yeni model Honda Accord'tu. Eger motosiklet uzerinde olsaydik yasiyor olur muyduk, olsak bile yuruyebilir miydik, kolumuz bacagimiz yerinde olur muydu, hic zannetmiyorum... Hele hele oglumun basina bir sey gelseydi n'apardim bilemiyorum.

Olay baskasinin hayati olunca, hele hele evladin hayati olunca binde bir ihtimali dusunmek durumunda kaliyor insan...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2.inci foto da iyimiş hani... Birine mesaj mı veriyorsun?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İşin içinde cerrahi operasyon varsa bende bazı arkadaşların dediğine katılıp size araba önereceğim. Akıl verme para ver diyebilirsiniz, hakkınızdır ama yine de size araba şart gibi gözüküyor
    Normalde şehir içi kısa geziler için motorla farklı yöntemler denenebilir ancak bu hayvancağızın bir operasyondan sonra 400km motor üzerinde rahat edebileceğini hiç sanmıyorum.

Birde ufak çocuk katıldıysa aileye, maalesef ufak tefek eski model de olsa bir araba şart oluyor. Araba alma işini bir düşünün derim. Ufaklık iyileşince yine keyfi olarak motorla gezdirirsiniz.

Dipnot: Maşallah çok da sevimliymiş sıpa

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şu aşağıdaki linkte bir firma var ve örnek fiyatlarda vermişler.

5 yolcuya kadar fiyatlar hayli yüksek. Araba kiralamak daha ucuza gelecektir.

5 yolcu tamamlandıktan sonra ilave yolcular için sadece 50 TL alıyorlar.

Bir kenarda bulunmasında fayda var...

http://www.pitapetnakil.com/service/rezervasyon/?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Fransa'da milletin el kadar köpek beslediğini görüp hep gülerim Ulem bunlar köpek mi diye.
    Fakat böyle işler başa gelince cebe sığıyorlar abicim.
    Bizim kediyi özel kafesinde taşıyoruz ama daha yola çıkarken başlıyor vıyaklamaya.
    Mecbur çıkartıyoruz kafesten gidip arka camdan etrafı seyrede seyrede yolculuk yapıyor.
    Yoksa tüm yolculuk kafa şaapıyor.

Bi şeyime derman olmayacaksan niye yazıyon demeyesin diye öneride bulanayım.
    Burda bir kaç kez köpek taşıyan motora rastladım.
    Dikkat edince köpek için özel çantada olduğu anlaşılıyor.
    Genellikle kafaları dışarı çıkan ama beden çanta içinde bir şekilde taşıyorlar.

Fakat bence büyük köpek için en güzel çözüm sidecar abicim.
    Uydurabiliyorsan motora şahane olur.
    BIYIKLI bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence motosiklet seçeneğini unutmak en doğrusu. Yazık hayvana. Ben olsam "https://www.blablacar.com.tr/" vb ulaşım seçeneklerini düşünürdüm. Hayvansever bir sürücü buldun mu arkadaki 3 kişilik yeri uygun bir rakama alabilirsin. Hastaneye gidiş dönüş krallar gibi olur.

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    Maşallah tüyü kadar ömrü olsun, inşallah kısa zamanda iyileşir arkadaşların dediği gibi araba bulmak en iyisi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)