Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet kilo aldırıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlıktan da anladığınız gibi.

Konu şu;

Ofis personeliyim; hareket olanağım sınırlı. Sabah 6:30 da evden çıkıp 8 de eve giriyorum.

Bu nedenle lütfen koşu bisiklet spor demeyin yapacak mecalim kalmıyor, evimin yakınında da bu ihtimaller yok.

Kısıtlı olan vaktim de de motosiklet biniyorum; yürüme oranımı düşürüyor bu durum.

Gün içinde az biraz dolanıyorm; (çalışma stilime göre oldukça aktifim)

Ancak çok feci kilo almaya müsait bir bünyem var. Haziranda düğünüm var zayıflamam gerekiyor.

Bu nedenle sabah aksam 30'ar dakika yürüme; gün içi de fabrika içinde yürüme oranımı göz önüne alarak; tavsiye istiyorum.

Alkol haftada 2 biraya düşürdüm günde 3 biradan ama iştahım çok açık, çay meyve vs. bastırmıyor açlıgımı.

Sorum şu;

Açlığı bastırıcı; biraz da kalori yakıcı ne önerirsiniz? Yeşil çay içiyorum düzenli olarak. Ama tatlı ihtiyacım ya da aksamları acıkma durumumu engelleyemiyorum.

Bazıları herbalife önerdi ama bilemedim.

Tavsiyeleriniz mutlu eder.

Motosiklet öncesi yürüme oranım daha fazla olduğundan dengede tutabiliyordum ancak bu zevki askıya alamam artık motoruma binmediğimde garip hissediyorum.

Tekeriniz düz bassın

kovboy03 bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    10 kilo vermişim 1 ayda :D 5 gün aç 2 gün tok :D Nefsine hakim ol dirayetli ol tut kendini :D

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 kilo vermişim 1 ayda :D 5 gün aç 2 gün tok :D Nefsine hakim ol dirayetli ol tut kendini :D
    onu yapamadıgım icin konuyu actım zaten
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Çok zor biliyorum ama şunu yapabilirsin 1 gün aç 1 gün tok 1 hafta sonra 2 gün aç 1 gün gibi uzatarak gidebilirsin ama emin ol aç kalmadan olmuyor

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Arny bende boy 1.80 kiloya gelince 120 . Eskilerin bir sözü var -- Kendisi muhtacı himmet bir dede, nerede kaldı gayrıya himmet ede . Bu yüzden sana bir
    şeyler yazmaya kalksam ayıp olur yani. Haklı olarak gülüp geçersin paylaşacaklarıma . İstersen kelin merhemi olsa kendi kafasına sürermiş de . Sanıyorum
    yardımcı olabilecek en sonuncu kişiyim. Selamlarla.
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arny bende boy 1.80 kiloya gelince 120 . Eskilerin bir sözü var -- Kendisi muhtacı himmet bir dede, nerede kaldı gayrıya himmet ede . Bu yüzden sana bir
    şeyler yazmaya kalksam ayıp olur yani. Haklı olarak gülüp geçersin paylaşacaklarıma . İstersen kelin merhemi olsa kendi kafasına sürermiş de . Sanıyorum
    yardımcı olabilecek en sonuncu kişiyim. Selamlarla.
    Kaç senedir 120 kilodasın eğer kilon sabit kalıyorsa ne yapıyorsan onu söyle o da bir başarı :D

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Şu kilo alma işini bir ben beceremiyorum son 15 senedir 60-70 kilo arasındayım. Bazen rüzgar sert esince sendeliyorum Bence motosiklet ile alakası yok, tamamen bünye meselesi

Bir de açıkçası çok yiyen birisi değilim.

Motosikleti
    Günde 3 paket içtiğim sigarayı 14 sene önce şşaakkkadanak bırakma azmini gerçekleştirdim. Kilo vermeye gelince olmuyor abi.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günde 3 paket içtiğim sigarayı 14 sene önce şşaakkkadanak bırakma azmini gerçekleştirdim. Kilo vermeye gelince olmuyor abi.
    Hem hemşerimsin hem adaşımsın :D :D olacak az biraz nefsi terbiye etmek lazım şu kilo işini halletmek lazım :D az biraz sabır edip bakın bizim orada bir adam 22 km den fazla yolu her iş dönüşü yürüyordu kilo vermek için yolda yol değil ha dağ aşıyorsun neredeyse :D az biraz sebat :D

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Yağ yakıcı çay, yemek filan yok unutun bunları. 20 litre yeşil cay içip 3 ekmek yersen bi günde hiç anlamı kalmaz. Kilo vermenin tek çözümü aldığın kalorinin yaktığın kaloriden az olmasıdır. Bunun için ya az yemek yersin yada çok spor yaparsın. Günde ortalama bi insan 2000 kalori yakar. 1300-1400 kalori gibi yakarsanız bir günde 6 ayda gözle görülür zayiflarsiniz.

Ben 90 kilodan 77'ye böyle düştüm 1 senede. Her gün bira fıstık çikolata cips yapardim. Nereye kadar diyip günde 1 öğün adam gibi ama bokunu çıkartmadan yemek yedim su an 24 saat yemek yemesem acıkmam bile.

Herbalife dediğiniz şey de mucizevi kilo düşmanı bi içecek değil. Sadece az kalorili tok tutuyor. 100 liraniz varsa çöpe atılacak alin derim. Yoksa her gün çorba için bol bol aynı şey. Yulaf ezmesi acayip tok tutar mesela

Yine beklediğim cevaplar gelmedi

Yağ yakıcıyı geçtim, arkadaş boğazımı tutamıyorum, iştahımı kapatmam lazım.

Bi çay içip 1 ayda 10 kilo vereyim demiyorum zaten. Tokluk hissi, mide kazınmasını engellemek, iştah kesmek bunları arıyorum esasen

Levent bey; şu an size de uyuz oldum biliniz.

Motosikleti
    Sene 1977 yaş 22 kilo 83. Askerden sonra sporu bırakıverince her yıl 0.5 - 1 kilo arasını sırtıma yüklendim . 2005 de sigarayı bırakınca bu kez yılda
    neredeyse ikişer kilo yükselmeye başladı . 2016 kilo 127. Yine o sene bir açık bypass operasyonu. Doktorlar dediler , arkadaş çok acil kilo verecen.
    Çok sıkı bir perhiz ,üç ayda 110 kiloya düştüm sonra biraz ipin ucunu salınca bir senedir 117 ile 120 arası dolaşıp duruyorum. Benim kilolarımda genetik
    faktörünün de tesiri çok . Artı hepsinin üzerine birde diyabet eklenince , al sana çift kat kaymaklı ekmek kadayıfı. Arzum , ümidim , niyetim en azından
    bu 117 - 120 arasını koruyabilmek. İnşaallah başarırım. Hepinize sağlık dolu, az kilolu günler diliyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Aynen senin gibiydim. Evlendiğimde 79-80 kiloydum. Her yıl üzerine +2 +3 -1 diye diye 97kiloları gördüm. 95.5 iken Bu yıl başında diyete başladım. Uzman bir diyetisyene gittim günlük hayatım ve yediklerime göre bana bir liste yaptık. O listeye 2 hafta tam uydum 2 haftada 3 kilo, toplamda 6kilo verdim. Şu an 89'um hedefim yaza 86 ile girmek ve öyle kalmak.
    Kilo vermek istiyorsan aşağıdaki püf noktaları önemli. bu diyeti yaparken hiç aç kalmadığımı da belirtmek isterim, hatta arasıra lahmacun pizza gözleme iskender de serbest
    1- Kendine bir tarih ve hedef koy. Hedef olmazsa sonuç olmuyor.
    2- Tatlı hamur işi ve kızartmalardan uzak dur. Bunlar haftada sadece 1 öğünde serbest
    3- Kahvaltıda yumurta yersen öğlene kadar acıkmıyorsun
    4- Poğaçayı böreği görünce kafanı çevir bir ısırık dahi alma
    5- Öğle yemeklerinde mümkün olduğunca ev yemekleri yanında yoğurt ayran salata ekmek en fazla 1 dilim (mümkünse beyaz olmayan)
    6- Kola fanta gazoz ve bira içme (haftada 1 akşam 2 bira belki)
    7- Et köfte tavuk balık süt yoğurt gibi protein ağırlıklı yersen tok tutar
    8- Çay ve kahveyi şekersiz iç, yanında aburcubur istersen benim gibi leblebi diyet kraker
    9- Yağlı çerezlerden uzak dur fıstık mısır çekirdek cips yeme.
    10- İşe gidiş gelişte mümkünse toplu taşıma kullan metroya yürü mesela
    11- Günde en az 2.5lt su iç. (yapamadığım bir şey bu kışın)
    espresso bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Evlenmeden önce bende bi diyete girmiştim. Çaya şekeri bıraktım. (3 şekerli günde 20 30 bardak içiyordum)

Yediğim yemeği yarıya düşürdüm. (Normalde öğünde 2 ekmek yerken 1 yedim. )

İki ay olmadan 93den 86ya düştüm. Evlendikten sonrada eski düzene dönüp geri yükselişe geçtim 99 oldum.

Motosikleti
    Ya Mod Levent , ye iç yat kalk ,kilo almadığın için haline şükret. İnsan sağlıklıyım diye üzülür mü?

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Konuyu takibe aldım.
    Bende aynı durumdayım. Çılgınlar gibi, hunharca yemek yiyesim var 😄

Motosikleti
    Erdi bak kardeşim ne olur boğazına bir kilit vur . kiloyu , bizler için alması çok kolay , iş vermeye gelince o kadar zor ki.

Ne yazık ki pis boğazımı kapatacak birşey göremedim yanıtlarda

biliyorum çok sinir bozucuyum ancak 8 de eve gidince güzel yemek var ise duramıyorum

Tatlı da aynı derecede ne yazık ki. O nedenle iştah kapan birşey soruyorum :(

Motosikleti
    Benim gibi vücut yapısı - genetiği kilo almaya çok meyilli bütün arkadaşlarıma, kardeşlerime acizane tavsiyemdir; vücuttaki yağlar üzerinden seneler
    geçtikçe eritmesi daha da zorlaşıyor . Bu sebeple en kısa sürede o yağlardan kurtulmanın bir çaresini bulun (( her ne kadar ben bulamasam da )).
    Ne kadar az kilo , o kadar sağlık. Ne kadar çok kilo , o kadar hastalık.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yazık ki pis boğazımı kapatacak birşey göremedim yanıtlarda

biliyorum çok sinir bozucuyum ancak 8 de eve gidince güzel yemek var ise duramıyorum

Tatlı da aynı derecede ne yazık ki. O nedenle iştah kapan birşey soruyorum :(
    O kadar madde yazdık artık kaçını yapabiliyorsan. İş sende bitiyor. Öyle iştah kapatan yeme isteğini erteleten şeyler bulursan da kullanma. En önemlisi kafanda gerçekten kilo vermek istiyor musun, istemiyor musun. Ben istediğim her şeyi yiyeyim ama kilo da vereyim öyle bir dünya yok ki? Başlayınca oluyor inanacaksın önce. Şekersiz çay içmeyi dene mesela ilk başta içilmez geliyor insana 4 bardak içiyorsan 2 bardak içiyorsun ama sonra daha fazla çay tadı aldığını farkediyorsun alışmaya başlıyorsun yada ekmeksiz yemek ye, beğendiğin yemekten 2 tabak yemeden kalk. Aç kalmadan kilo vermen mümkün önce buna inan. herkeste bir yanlış düşünce var diyet yapmak = aç kalmak öyle bir şey yok. Sana neler yediğimi saysam oha bunları yiyerek nasıl verdin diyeceksin sadece ölçüyü kaçırmamak ve biraz yeme isteğini kafanda bastırmak meselesi bu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)