Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sigorta Tarafından Yapılmayan Sallanan Araba..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar malum geçen ay kaza yaptım exper geldi karşı tarafın tamamen kusurlu olduğunu söylediler (halksigorta) .. 16sında dosya açıldı fakat hala aracım hazır değil geçen eksik parça yollamışlar yolladıkları da yanlışmış bir bölümü..Sigorta şirketini arıyorum experi bekliyoruz diyor sürekli , experi arıyorum parça kodu yolladık diye sallıyor..Bu durumda ne yapabilirim? En son arayıp sağlam sıçıp sıvanıp önce cimerden sonra mahkemeden suç duyurusunda bulunacağım böylemi yapayım..
    emenyasin bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Benim dosya da 16 ocak'ta açılmış, benimkisi de halk sigortadan. Geçtiğimiz Salı parayı hesabıma gönderdiler. Ustaya vermedim daha. Acaba sıkıntı sizle ilgilenen eksperde olabilir mi? Ya çok meşguller yada durum farklı. Eksperi arayıp uyarsanız mı? Yada sık sık arayıp olayı takip ettiğiniz hissini mi verseniz? Bıraktığınız servis olayın üstüne düşmez mi acaba söyleseniz?

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    2012 de ufak kazam olmustu tutanak tuttuk vs. 100 de 100 hakli ciktim. Experle bi turlu anlasamadik ben plastik aksamin yenisi istedim o tamir boya dedi . Bir aya yakin ilerleme kaydedemedik motoru biraktigim usta arkadasti oda experle kavga etti bu yuzden. Bir ayin sonunda birde baktik ki ben 100 de 100 hatali duruma gecmisim. Telefonlar görüsmeler "hakkini mahkemede ara kardesim"e döndü. Exper bize o zamanin parasi 1000 tl giydirdi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim dosya da 16 ocak'ta açılmış, benimkisi de halk sigortadan. Geçtiğimiz Salı parayı hesabıma gönderdiler. Ustaya vermedim daha. Acaba sıkıntı sizle ilgilenen eksperde olabilir mi? Ya çok meşguller yada durum farklı. Eksperi arayıp uyarsanız mı? Yada sık sık arayıp olayı takip ettiğiniz hissini mi verseniz? Bıraktığınız servis olayın üstüne düşmez mi acaba söyleseniz?
    Aradım kaç kere zaten bazı zamanlar ulaşamıyoruz , bıraktığım yerede kabahat yok adam ertesi gün açtırdı dosyayı kendine düşen yerleri yapmış bizzat gittim baktım cebinden para harcamış hatta tanıdık ta zaten..

Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 de ufak kazam olmustu tutanak tuttuk vs. 100 de 100 hakli ciktim. Experle bi turlu anlasamadik ben plastik aksamin yenisi istedim o tamir boya dedi . Bir aya yakin ilerleme kaydedemedik motoru biraktigim usta arkadasti oda experle kavga etti bu yuzden. Bir ayin sonunda birde baktik ki ben 100 de 100 hatali duruma gecmisim. Telefonlar görüsmeler "hakkini mahkemede ara kardesim"e döndü. Exper bize o zamanin parasi 1000 tl giydirdi.
    Ben ona da birşey demedim hani tamir olan yerleri varmış ok dedim..Şu 100de 100 hatalı duruma düşme konusunu bende düşündüm ama elimde de tutanaklar var bilmiyorum ki..

Mesela adamlar farı yollamamış hayır niye eksik yolluyorsun parçaları onu anlamadım..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Turkiye'de arac yapilirken kiralik araba vermiyor mu sigorta sirketleri? Ya da boyle bir opsiyon sunmuyorlar mi?

Buralarda toplu tasim olmadigi icin olsa gerek standart gibi birsey. Arabam ufak bir kaza sonucu 3 haftadir tamirde. Ender bir model oldugu icin bazi parcalarin gelmesi vakit aldi. 3 haftadir 8 koltuklu kocaman bir minivan'e biniyorum. Ama guzel, 2019 model, 12000km de, kapilar ve bagaj kendi kendine acilip kapaniyor, uzaktan motor calistirilabiliyor, isitmali direksiyonlu falan. Fazla benzin yakiyor sadece Biktim artik kendi arabami istiyorum ama magdur da olmuyorum en azindan.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Hasmet abi bildiğim kadarıyla o tarz şeyleri trafik sigortan(kasko değil haa normal kendi sigortan) yapabiliyor ama tabi o hizmetler olan bir trafik sigortası yaptırdıysan.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar ne yapayım şimdi kaskomda var aslında bozdurmak istemedim kaskoyu arasam kaç zamanda halolur bu iş..Yeterince işlerim aksadı..Kaskodan hallettirip dava mı açayım bu elemanlara sonuçta bu benim hakkım..

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    abi sen aracı kendi isteğinle mi o servise götürdün?

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen aracı kendi isteğinle mi o servise götürdün?
    Hee ben götürdüm .. Yalnız adamında kabahatı yok ertesi gün dosyayı açtırmış (halk sigortadan sms geldi) , gitmiş eksiklerini cebinden almış halletmiş , süreklide geliyor bilgi veriyor bende gittim baktım arabamın durumuna bekliyor oda benim gibi..

Bana kalırsa experin bok yemesine benziyor ama halk sigortanında bu experin tepesine çökmesi lazım..Lan huyumda pis ben bunları ters düz ederim..

Motosikleti
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hee ben götürdüm .. Yalnız adamında kabahatı yok ertesi gün dosyayı açtırmış (halk sigortadan sms geldi) , gitmiş eksiklerini cebinden almış halletmiş , süreklide geliyor bilgi veriyor bende gittim baktım arabamın durumuna bekliyor oda benim gibi..
    Senin ikame aracında yok tabi. Dilersen ben biraz gireyim bu işin içine, eksperi arayıp parça siparişlerinin durumu sor. Sipariş verildi derse tedarikci bilgisini iste ve bana tedarikci firmayla, dosya numaranı yolla ben hızlandırayım süreci. Türkiye'deki bütün tedarikci firmalarda tanıdığım var hallolur.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Senin ikame aracında yok tabi. Dilersen ben biraz gireyim bu işin içine, eksperi arayıp parça siparişlerinin durumu sor. Sipariş verildi derse tedarikci bilgisini iste ve bana tedarikci firmayla, dosya numaranı yolla ben hızlandırayım süreci. Türkiye'deki bütün tedarikci firmalarda tanıdığım var hallolur.
    Hocam sordum parça kodu verdik bekliyoruz dediler ..Far haricinde parçaları yollamışlar niye eksik yollamışlar çözemedim , yolladıkları parçalarında yarısı yanlış..Dacia sandero bu yahu nasıl bulunmaz..

Motosikleti
    Hocam sordum parça kodu verdik bekliyoruz dediler ..Far haricinde parçaları yollamışlar niye eksik yollamışlar çözemedim , yolladıkları parçalarında yarısı yanlış..Dacia sandero bu yahu nasıl bulunmaz..
    Bana şase numaranıda yolla abi ben sana istediğin tüm parçaların kodlarını vereyim.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bana şase numaranıda yolla abi ben sana istediğin tüm parçaların kodlarını vereyim.
    Ruhsat serviste.. Bunlar hocam parça kodlarını biliyorlar yollamışlar ..Muhtemelen en ucuz halletme derdindeler ondan uzatılıyor bu iş..Ben kaskoyuda arayayım akıl danışayım..Olmadı kaskodan hallettireyim bu işi elimde tüm evraklar yolladıkları parçaların fotoları vs mevcut güzel bir dosya haline getirip savcılığa vereyim..İş kaybımı kasko kaybımı değer kaybımı fatura edeyim bunlara..

Motosikleti
    Ruhsat serviste.. Bunlar hocam parça kodlarını biliyorlar yollamışlar ..Muhtemelen en ucuz halletme derdindeler ondan uzatılıyor bu iş..Ben kaskoyuda arayayım akıl danışayım..Olmadı kaskodan hallettireyim bu işi elimde tüm evraklar yolladıkları parçaların fotoları vs mevcut güzel bir dosya haline getirip savcılığa vereyim..İş kaybımı kasko kaybımı değer kaybımı fatura edeyim bunlara..
    tamam, yardımcı olabileceğim bi durum olursa haber et yeter abi.

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Eğer bir kaza geçirdi iseniz ve hata % 100 karşı tarafa verildiyse, kaskonuz varsa tüm işlemleri kasko üzerinden yaptırın.
    Bu kazadan dolayı hasarsızlık indiriminiz etkilenmez.
    Üstelik eksperin tamirci ile görüşmesi sonucu anlaşılan süreye göre, tamir süresince talep ettiğiniz an kaskonuz size ikame araç verir.
    bu süre minimum 3 gün, otalama 7 gündür.

İkame aracın tek sıkıntısı, aracınız eski model ise ve verilen araç sizinkinden iyi ise kendi aracınızdan soğuyabilirsiniz.
    Tecrübe ile sabit.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sbm üzerinden şikayet edilebiliyorlar diye hatırlıyorum.
    bir konuşsana o elemanlarla.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sbm üzerinden şikayet edilebiliyorlar diye hatırlıyorum.
    bir konuşsana o elemanlarla.
    Dün ulaşamadık bugünde deneyeyim bakayım.. Burası ücretli sitemi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı figoksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bir kaza geçirdi iseniz ve hata % 100 karşı tarafa verildiyse, kaskonuz varsa tüm işlemleri kasko üzerinden yaptırın.
    Bu kazadan dolayı hasarsızlık indiriminiz etkilenmez.
    Üstelik eksperin tamirci ile görüşmesi sonucu anlaşılan süreye göre, tamir süresince talep ettiğiniz an kaskonuz size ikame araç verir.
    bu süre minimum 3 gün, otalama 7 gündür.

İkame aracın tek sıkıntısı, aracınız eski model ise ve verilen araç sizinkinden iyi ise kendi aracınızdan soğuyabilirsiniz.
    Tecrübe ile sabit.
    Hocam kasko zarar görmesin dedik nerden bileyim bu derece uzayacağını..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yok .
    işlemleri oradan takip edebilirsin.
    bir keresinde eksper biraz naz yapmıştı, oradan şikayet ediliyor diye söylemişti birisi, şikayete gerek kalmamıştı.

geçmiş olsun tekrar,
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar akşam eksperi aradım parçayı yolladıklarını söyledi , aracı bıraktığım yeri aradım hatta yanına gittim , gelmediğini söyledi..Tekrar eksperi aradım , biz birazını yolladık geri yerini servis temin edecekti dedi..Tekrar aracı bıraktığım yeri aradım öyle şey olmadığını söyledi..
    Bende artık abi sen o yolladıkları parçaların fotolarını yolla yaptırma ben kaskoyu arıyorum ve elimdeki evraklarla mahkemeye gidiyorum dedim..Mustafa bir iki gün bekle dedi bende yok dedim kapattım suratına telefonu..Experi aradım aynı şeyi söyleyecektim telefonu açmadılar (mesai saati bitmiş sanırım) .. Aradan 1 saate yakın bir süre geçti telefon geldi mustafa bey parçalarınız en geç salı günü elinizde olacak dediler..

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    öncelikle geçmiş olsun,hocam ben bu işlerin çakalı oldum,sana kısaca söyleyeyim pahada ağır ve sigorta şirketinin elinde olmayan parçayı şirket götürdüğünüz servise paslıyor,örneğin size tampon ve far lazım sigortanın da elinde tampon var far yok;hemen far fiyatını araştırır ve eğer temin edemiyor ya da piyasada yan sanayisi yok ve orjinal temin etmek durumunda kalırsa direk servise ben tamponu gönderdim fara bakıyorum diyor,üzerinde biraz zaman geçip servis şirketi aradığında ya da siz aradığınızda farı servisin temin edeceğini faturaya yansıtacağını söylüyor,akabinde servis cebinden peşin para verip ya da kredi kartından çektirip far almak istemediği için o da sallamaya başlıyor,ben tam 1 buçuk ay far bekledim ve servis tanıdığım direk yüzüme söyledi arkadaş ben 2600 lira verip far alabilecek durumda değilim,sigorta şirketi de far işini bana bıraktı ben şimdi 2600 liraya far alıp 1 ay sigortadan para bekleyemem o yüzden far ücretini sen ver bana para gelinc ben sana ödeyeyim ya da bir süre bekleyeceksin dedi,ben de 1buçuk ay bekledim akabinde zaten araç 1 hafta serviste yattı,durum maalesef bu.
    maktama bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)