Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Düşünsenize ayda 74 bin TL kazanıyorsunuz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayalin bile fakir.

yıl bi kere yurt dışı? 150 bin tl lik araba, 500 bin tl lik ev.

bunu karı koca çalışıp. iki öğretmen (ek drslerle) 10 bin tl maaş giren eve adamlar gerçekleştiriyor. 75 bin nere bin nere...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bireye olan inancı yitirmişsiniz genelleme yapmayı seviyorsunuz ,yurt dışındamı ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama hayata dair kavram algımız farklı, maaşı yarıya inince ahlaksızlaşacak hakimi zaten 2 kat maaş versende doyuramazsın. İhtimale inanmam sadece istatistik vardır. Herşey mutluluk ile ilgili fark mutluluğun tanımı ve çağrıştıran değerler. Adam vardır ameledir akşam çocuğuna gelirken aldığı 1 adet çikolatanın o çocuğundaki yaptığı gülümseme ile mutludur, adam vardır mütahittir ama çocuğuna aldığı bilmem kaçıncı spor arabaya rağmen evladından saygı göremiyordur mutsuzdur. Mesele rüşvet yiyecek hakimin anasının babasının maddi durumu değil ona neden ne koşulda olursa olsun rüşvet yememesi gerektiğini öğretebilmesidir. Söylediğimide yanlış anlamayın para iyi birşeydir herkes parayı göreceli sevebilir
    Mutluluk ile alakası yok derken, paranın mutluluk ile çok bir alakası yok demek istemiştim aslında. Bu konuda katılıyorum size. Paranın mutluluk getirdiğini savunmadım hiç.

Ancak toplum içindeki dürüstlük seviyesinin maddi şartlar ile arasındaki ilişkiyi görmezden gelmek makul değil bence. Dünya "n'olursa olsun rüşvet almayan", ya da "her türlü şart altında rüşvet alabilen" insanlardan oluşmuyor. Böyle olan insanlar tabii ki vardır. Ancak her rüşvet alan veren bu şekilde değil. Hatta bence büyük çoğunluğu öyle değil. O kadar idealize bir dünyada yaşamıyoruz. Neden ekonomi kötüleşince kap kaç ve hırsızlıklar artıyor zannediyorsunuz?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okuyamadım çok uzun özet ne .. ayda 74 bin tl kazansam .. her çeşit hacim tarzda scooter motordan birer tane alır kapıma çekerdim..
    Hay senin vizyonuna :D :D :D Scooter ne la :D

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle deme. Kadınlar skuter'a bayılıyormuş. Bazılarıyla sarışın, bazılarıyla esmer tavlayacak @logaritma
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    hemde hepsinden ayrı ayrı renkler goldwing burgman silverwing nc ler pcx piaggio kymco gilera eskilerden bulursam honda helix , dorado corvus çeşit çeşit.. ne sandın sen bizi parayı bulan sonradan görmeler gibi koştura koştura altımıza üstü açık spor arabamı çekicekdik.. geldiğin yeri unutmıycan sonra para adamı bozdu derler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Konuyu açan adam scooter lafını duyunca kendimi jiletleyen adam, siz gelmiş çeşit çeşit scooter alırdım diyosunuz
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle deme. Kadınlar skuter'a bayılıyormuş. Bazılarıyla sarışın, bazılarıyla esmer tavlayacak @logaritma

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Silverwing tamam da Goldwing e Scooter demeyin hocam çarpılırsınız

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Leoncinoya track lastik var diye "Bu ne biçim enduro" diyen adamı çağırayım mı ? :D
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Artık Yok...
    çok abartıyorsunuz gözünüzde altı üstü oda iri kıyım scooter atasınıda afrikalılar yaptı iil nesil goldwingler bisikletten bozmaydı aşağıda resmi var.. aşağıdakide gerçi ikinci nesildir..
    büyütmeyin bu kadar gözünüzde şu aletler..

Motosikleti
    SD 1290R
    @logaritma lütfen. Alınıyorum ama. Saygısızlığında bir sınırı var.

Her üstü açık spor arabası olan sonradan görme mi olmak zorunda? Belki araba kullanmayı seviyordur, uygun bir fırsat geldiğinde edinmiş olamaz mı kırmızı bir tane? Hem belki kendisi kırmızı istemiyordur, ancak öyle denk gelmiştir, olamaz mı yani?

Zübük fotoğraflarını sevdim ama. Kemal Sunal'ı hatırlamış oluyoruz sayende

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Algoritma üstad daha iyi bilir ama Goldwing entering level değil galiba sanırsam. Motoru da low pressure olabilir

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Gerçek yaşanmış bir olaydan bahsetmek istiyorum;

Dün Bulunduğum semtte kurulan pazara eşimle birlikte lazım olan birkaç şeyi almak için gittik. Havada guzeldi tabi , pazarda oldukça hareketli. Fiyatlar dudak ısıtıyor , derken geçen hafta ayıptır söylemesi bir tezgahtan turup(turp) almıştık. Benimde aklıma geldi hanima gene alalım dedim ve tezgaha yöneldik. O sırada pazarcı amcanın bir kovaya çürük olan turuplarin çürüklerini temizleyip ayirdığını gördüm . Sonra 55-60 yaşlarında bir adam geldi ve o kovadaki çürükleri temizlenmiş turuplara şöyle bir yaklaştı.
    Pazarcı amcada, onların birşeyleri yok temizledim ben onları ver 2 lira al hepsini dedi.
    Adam elini cebine attı ve 1 buçuk lira bozuk çıkardı. 2lira çıkmıyor dedi
    Amcada, tamam ver 1bucuğu dedi.
    Adam Kovanın içinden iki turubu bıraktı ve poşeti aldı.

Ben dikkatle izliyorum tabi. Kendince 2 liralık olan poşetin içinden iki tanesini çıkartıp bıraktı ve 1 buçuk liralık oldu.

Bu olayı anlatmak istedim. Çünkü bu adam 96 senesinde milli piyangodan büyük ikramiye kazanmıştı. Ben çocukları ile aynı okuldaydım. Altına o dönemler son model bir bmw çekmişti.
    Ama demekki hayat sağ gösterip sol vurmuş..

Ne anladık bu hikayeden: Her kuşun eti yenmez 😀
    Kalın sağlıcakla.👍

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Demkki neymiş herkesin hayattan aldığı zevk ve mutluluk kişiden kişiye karakterine göre değişir.
    Sağlık sağlık sağlık...

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Tabi ilk olarak sağlığım yerinde olsun yeterli daha sonra ne villa ne ev isterim. Güzel bir karavan yaptırıp arkasına motosikletimi koyarım sonra ver elini Türkiye turu. Daha sonrası ise yurtdışı gezerim

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi eksik ol be adam.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    74 bin kazanıyorsam bunu nasıl 100 e tamamlarım diye düşünürüm.

şaka la kafayı yerim

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)