Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rusya hk yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Merhabalar
    Yaklasık 12-13 gün sonra moskovaya gidiyorum
    Yalnız gidiyor olacagım Moskovada yasayan yada turkçe bilen rehber konusunda önerisi olabilecek olan varsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25 & Honda XL 185S
    merhaba
    rehber bilmiyorumda metro ile çok güzel gezebilirsiniz. her yere ulaşabiliyorsunuz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    türk olduğunu söyleme, benden tavsiye.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı mehmetk12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    rehber bilmiyorumda metro ile çok güzel gezebilirsiniz. her yere ulaşabiliyorsunuz.
    Merhaba, Orada karşılayıp yardımcı olacak rus arkadaşlarım var. İngilizce olarak iletişim kuruyor olacağız kendileri ile.
    Metro ile ulaşım sağlayacağımızdan bahsetmişdiler. Sadece acaba ana dilimde bir rehberinde en azından bir gün gezdirmesi acaba fayda güzel bir deneyim ve anı bırakır mı diye düşünüyorum ve karar vermeye çalışıyorum. Türkçe konuşan rehber ücretlerini araştırınca biraz soğudum tabi.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türk olduğunu söyleme, benden tavsiye.
    Türk olduğumu söylediğimde bir problem yaşayacağımı hiç düşünmüyorum. Milliyetçi etnik ayrım yapan karakterde insanlar denk gelirse zaten Türk olmandan ziyad Rus olmamamı sıkıntı yapacaklardır. Onun çaresi yok diye düşünüyorum. Ama rusyada yaşadığınız olumsuz bir durum varsa detaylıca paylaşırsanız önlem almaya çalışırım tabi
    splender bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ahıska Tükleri denk gelirse yardımcı olurlar,Bursa İnegöl'de yaşayan çok Ahıska Türkleri vardır,bunlardan biriyle irtibat kurabilirsen,Moskovada çok Ahıska Türkü var

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Tercümanlar epey para tırtıklar.

Eğer tarzınsa moskovada merkez camiine git Türki diller kullanan insanlarla karşılaşacaksındır. Ama hali hazırda görüşeceğin arkadaşlarınla herhangi bir dil problemin yoksa onlarla takıl derim. Sscb döneminin etkileri sayesinde karşılaşacağın ve dil olarak anlaşabileceğin o insanların en az yüzde 40'ı sende para var diye sana yardım etmeye çalışacaktır. Ha fazla paranin oldugunu hissettirecek olursan da muhtemelen bi kenarda sana çökmeye çalışacaklardır.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahıska Tükleri denk gelirse yardımcı olurlar,Bursa İnegöl'de yaşayan çok Ahıska Türkleri vardır,bunlardan biriyle irtibat kurabilirsen,Moskovada çok Ahıska Türkü var
    Birbirimden bagımsız olmak üzere 1 azeri 2 rus arkadas , mumkun olursa yardımcı olacaklar.
    Dediğinizi de araştıracagım cok teşekkürler

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercümanlar epey para tırtıklar.

Eğer tarzınsa moskovada merkez camiine git Türki diller kullanan insanlarla karşılaşacaksındır. Ama hali hazırda görüşeceğin arkadaşlarınla herhangi bir dil problemin yoksa onlarla takıl derim. Sscb döneminin etkileri sayesinde karşılaşacağın ve dil olarak anlaşabileceğin o insanların en az yüzde 40'ı sende para var diye sana yardım etmeye çalışacaktır. Ha fazla paranin oldugunu hissettirecek olursan da muhtemelen bi kenarda sana çökmeye çalışacaklardır.
    Rehber ücretlerinin git gel uçak bileti ve otel masrafından yüksek olması nedeniyle vaz geçtim Tamamen para tırtıklama amaçları var
    Tabi ki tarzım camiler. hatta gezi planı listemde yer alıyor
    Düsününce büyük yardım ihtiyacı yaşamayacagım. Tek yardımı metro da ve ınternet erısımı olmayan alanlarda adres konusunda yasayacagım gibi hissediyorum. Çokmeye calısana bakarım, baktım gözüm yemiyor herseyi teslim ederim ^^

Degerli yorumlar icin cok teşekkürler

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Eğer illaki ihtiyaç duyacak olursan aşağıdaki sayfadan tercüman talebinde bulunabilirsin. Günlük takribi 2000 ruble (150 160 lira) fiyatları var.

https://interpret.me/perevod/turkish/

Eğer güvenlik yönünden bi sıkıntıya düşecek yada başın bi şekilde belaya girecek olursa merkez camiinin karşısında islami bilmem ne derneği vardı. Dernek başkanı çeçenlerle epey iyi anlaşır. Olası bi durumda sorunlarını halletmeye çalışacaktır. Tenha mahallere girmediğin sürece kolay kolay herhangi bir sorun yaşamazsın. Insanları sanılanın aksine soğuk değillerdir. Yanınıza muhtemelen dolar alıp gideceksinizdir, diğer ülkelerdeki gibi dolarla orada direk alışveriş yapamazsınız. Acil ihtiyaçlar (taksi yemek vs) için Türkiyeden çıkarken ruble alın yanınıza. Iyi geziler dilerim

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer illaki ihtiyaç duyacak olursan aşağıdaki sayfadan tercüman talebinde bulunabilirsin. Günlük takribi 2000 ruble (150 160 lira) fiyatları var.

https://interpret.me/perevod/turkish/

Eğer güvenlik yönünden bi sıkıntıya düşecek yada başın bi şekilde belaya girecek olursa merkez camiinin karşısında islami bilmem ne derneği vardı. Dernek başkanı çeçenlerle epey iyi anlaşır. Olası bi durumda sorunlarını halletmeye çalışacaktır. Tenha mahallere girmediğin sürece kolay kolay herhangi bir sorun yaşamazsın. Insanları sanılanın aksine soğuk değillerdir. Yanınıza muhtemelen dolar alıp gideceksinizdir, diğer ülkelerdeki gibi dolarla orada direk alışveriş yapamazsınız. Acil ihtiyaçlar (taksi yemek vs) için Türkiyeden çıkarken ruble alın yanınıza. Iyi geziler dilerim

çok çok teşekkür ediyorum

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merkez Cami'nin mahallesini niyeyse tedirgin edici buluyorum. Bir de çok kalabalık geliyor.

Daha az insan vardır, ama Anıt Cami'sine de gidebilirsin(azıcık merkezin dışında). Aynı dili konuşabildiğin insanlar mutlaka çıkıyor.

4 yıl öncesinden bir kare
    Ranay bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Rusça turist sözlüğü tarzı bir şey alırsanız da rahat edersiniz. Moskova Üniversitesinde çok sayıda Türk öğrenci var sosyal medyadan bulup mesaj atarsanız haçlık çıkarmak isteyen olur muhtemelen. Hem tercümandan çok daha ucuza gelir.
    Ranay bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merkez Cami'nin mahallesini niyeyse tedirgin edici buluyorum. Bir de çok kalabalık geliyor.

Daha az insan vardır, ama Anıt Cami'sine de gidebilirsin(azıcık merkezin dışında). Aynı dili konuşabildiğin insanlar mutlaka çıkıyor.

4 yıl öncesinden bir kare
    https://scontent.fada1-2.fna.fbcdn.n...0c&oe=5C695559
    İnsallah guzel bir zaman programlaması ile burayada gitme imkanı bulacagım
    sanırım motor ile gittiniz siz

Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rusça turist sözlüğü tarzı bir şey alırsanız da rahat edersiniz. Moskova Üniversitesinde çok sayıda Türk öğrenci var sosyal medyadan bulup mesaj atarsanız haçlık çıkarmak isteyen olur muhtemelen. Hem tercümandan çok daha ucuza gelir.
    evet o yönde bir iz sürüyorum bir yandan da gerçi baskasına pek ıhtıyac duymayacagım yonunde fikirlerim şuanlık ama hayırlısı

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    bu da telefonunuzda bulunsun. en kötü ihtimalle sokak adını okumanızı vs. sağlar. Uzun bir süre rusça dersi almıştım ama şu an başlangıç seviyesinde anca sayılırım zor bir dil.

Ranay bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu da telefonunuzda bulunsun. en kötü ihtimalle sokak adını okumanızı vs. sağlar. Uzun bir süre rusça dersi almıştım ama şu an başlangıç seviyesinde anca sayılırım zor bir dil.

http://4.bp.blogspot.com/-PTzvNiFFlL...l_Alfabesi.png
    Çok teşekkürler. bunada oldukça ihtiyacım olacığını düşünüyorum

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Yurt dışında özellikle RUSYA'da asla ama asla Türk veya Türkçe konuşanların yanına gidip yardım istemeyin.
    ( İyisi denk gelir mi ? gelir. Ama %1 bir ihtimal. )
    Rusların yanına gidip çat pat ingilizce konuşun. Onlar size çok daha yardımcı olacaktır. Hiç bir Rus'tan zarar gelmez. ( Orda da %1 zarar gelme payı bırakalım ama )

Kiril alfabesi de öyle kağıda bakarak tercüme edilecek bir alfabe değil.
    İlla Türk olsun derseniz. Üniversite genci bulun. Hem onlara harçlık olur. hem de siz tercümandan daha rahat edersiniz onların yanında.
    Siz zaten şimdi çoktan gitmişsinizdir.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurt dışında özellikle RUSYA'da asla ama asla Türk veya Türkçe konuşanların yanına gidip yardım istemeyin.
    ( İyisi denk gelir mi ? gelir. Ama %1 bir ihtimal. )
    Rusların yanına gidip çat pat ingilizce konuşun. Onlar size çok daha yardımcı olacaktır. Hiç bir Rus'tan zarar gelmez. ( Orda da %1 zarar gelme payı bırakalım ama )

Kiril alfabesi de öyle kağıda bakarak tercüme edilecek bir alfabe değil.
    İlla Türk olsun derseniz. Üniversite genci bulun. Hem onlara harçlık olur. hem de siz tercümandan daha rahat edersiniz onların yanında.
    Siz zaten şimdi çoktan gitmişsinizdir.
    son 6 gün
    Tavsiyelerinize dikkat edeceğim. Hemşeri hemşeriyi gurbette. mantığı ile hareket edeceğiz anlaşılan
    GT250rAlanya bunu beğendi.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Türk'ler den uzak durursan başın ağırmaz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    aklıma geldi

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Unutmadan kendinizi daha rahat hissedeceğinizi için ya sadece bayanlara gidip ingilizce derdinizi anlatın ya da çiftlere.. Çiftlerin sizi ulaşmak istediğiniz yere kadar götürme ihtimali var. Rus erkekleri genel olarak pek ingilizce bilmez..
    aftobus go go domarsk stop left go gibi bir yol tarifi ile karşılaşabilirsiniz. Nasıl bizim ülkemizde bu şekilde tarif ediliyor ise.
    Sakın otobüs durağına aftobus durak demeyin :D durak rusçada aptal demektir.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS 2016
    Rusya’ya gittiğinizde lokal hat alın.Mesela Beeline aylık 600 ruble(12+12gb) internet alın bu da yaklaşık 50 tl yapar.Google çeviri rahatlıkla işinizi görür. Korsan taksilerden uzak durun.2 katı fiyat çekerler.Taksiye binecekseniz Yakınınızdaki cafelerdeki garsonlardan yardım istersiniz.İyi eğlenceler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)