Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sprey boya ile araba boyanır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Selam arkadaşlar farklı bir konu için rahatsız ediyorum yine sizi. Bir kaç hafta önce r11 flash araba almıştık, boyası çok iyi durumda değil ve zevkten dolayıda maviye boyamak istiyorum arabayı. Şimdi sorum şu; fazla masraf etmeden kaliteli boyalardan Akçalı sprey boya ile aracı kendim boyasam ne olur boyanmaz mı ? Ruhsata işletme 120 tl felanmış sanırım onu hallederim. Uygun yollu olarak sprey boya ile boyamak istiyorum kaç kutu gider zımpara şartmı vs.. yapmam gerekenleri söylerseniz sevinirim. Kaportacıya götürsem 1000-1500 arası ister sanırım. Yardımlarınızı bekliyorum
    Motosikletsiz biri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hayırlı olsun

ustadan ucuza getiremezsin

Motosikleti
    R25
    Alıntı ',' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun

ustadan ucuza getiremezsin
    Biraz açarmısın abi nasıl getiremem direk 10-15 kutu boya ile boyasam ne olur ?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    O piyasada satılan ucuz boyalarla olmaz. Ala bula olur oyuncak edersin.

El becerin varsa kaliteli sprey boya ile boyarsın. Onların fiyatıda bizim burda 15-20 lira. Hatta 30 olan var.

Boyacıdan kutuya boya bastırabilirsin. Oda dediğim fiyatlara çıkar.

Zımparasız astarsız boya yaparsan çok kısa sürede dökülür boya. Zaten astarsızda renk değişimi olmaz.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O piyasada satılan ucuz boyalarla olmaz. Ala bula olur oyuncak edersin.

El becerin varsa kaliteli sprey boya ile boyarsın. Onların fiyatıda bizim burda 15-20 lira. Hatta 30 olan var.

Boyacıdan kutuya boya bastırabilirsin. Oda dediğim fiyatlara çıkar.

Zımparasız astarsız boya yaparsan çok kısa sürede dökülür boya. Zaten astarsızda renk değişimi olmaz.
    Akçalı kalitelidir abi yanlış değilsem marshall yada filli boyanın ürünü ve kalın boya hemen kapatıyor yüzeyi. Astar için ne yapmam lazım onunda boyası varmı

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    bildiğim kadarı ile ruhsata işletmek için fatura isteniyor o nasıl olacak ?

Motosikleti
    R25
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarı ile ruhsata işletmek için fatura isteniyor o nasıl olacak ?
    Bi boyacı bulup fatura KDV sini ödeyip kestirrim

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Önce ufak metal bir parçayı boyamaya çalış bakalım becerebilecek misin? Kaç paraya gelecek? Sonra arabanın boyutlarıyla oranlayıp maliyetini hesaplarsın. Ben şahsen ustadan daha ucuza mal edebileceğini sanmıyorum. Üstelik usta kadar kaliteli de yapamazsın.

Hem tek maliyet boya olmayacak önce bütün arabaya zımpara yapıp tekrar astar boya atman gerekecek sonra asıl boyayı yapıp vernikleyeceksin. Hepsi için ayrı ayrı onlarca şişe gerekli.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    https://www.youtube.com/results?sear...paint+your+car

videolu uygulamalar izlenebilir fikir sahibi olmak için.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Forumda ki arkadaş, boyatıp ruhsata işletme konusunda bir konu açmıştı. Bak istersen

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-adimlari.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    90 küsür hyundai arabanın yanan tavanını boyamıştık.tabi aynı renk tutmicana göre direk siyaha boyadık.antalyanın sıcağında neminde 1 sene dayandı sonra arabayı sattık.kısaca boyanın bozulduğunu göremedik.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Olmaz. Kendin yapacak isen tabanca ile çift komponentli poliüretan boya atmalısın.

Motosikleti
    R25
    Niye bir Allah’ın kuluda olur yaparsın demiyor yaw. Hani Türk’e imkansız de gerisine karışma derlerdi hani nerede 🤔 vazgeçiyorum madem olmaz diyorsunuz

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye bir Allah’ın kuluda olur yaparsın demiyor yaw. Hani Türk’e imkansız de gerisine karışma derlerdi hani nerede �� vazgeçiyorum madem olmaz diyorsunuz
    Youtube'da tonla video var elbette olur.Ama her is gibi çaba lazım.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaparsin. Fakat iyi bir boyaci bulman lazim. Boyayi satan boyacidan bahsediyorum.
    Ben motorlarimi hep kendim boyadim, ama boyaci tarif etti, once boyanacak seyi goturup gosterdim, yapmam gerekenleri tarif etti malzemeyi satti, bende boyadim.
    Yanliz ben sprey hazir boya kullanmadim hic, kendisi sprey kutuya istedigim rengi onun belirledigi oranlarda vernik, sertlestirici ve boyayi karistirarak hazirladi.
    Atla deve degil, cok profesyonel birsey istemiyorsan ve elinden de geliyorsa simdiki halinden kat kat guzel bir iş cikarabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz. Kendin yapacak isen tabanca ile çift komponentli poliüretan boya atmalısın.
    Sen bari yapma abi. Rulo ve yağlı boyayla araba boyayan tanidigim var benim. Super mi oldu hayir, kotu mu oldu hayir.
    Sen gemi yapmis adamsin, boyayi mi yapamayacak kimse ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    R25
    Türkiye’de boya klibi çeken bir video bulamadım malesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:06 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaparsin. Fakat iyi bir boyaci bulman lazim. Boyayi satan boyacidan bahsediyorum.
    Ben motorlarimi hep kendim boyadim, ama boyaci tarif etti, once boyanacak seyi goturup gosterdim, yapmam gerekenleri tarif etti malzemeyi satti, bende boyadim.
    Yanliz ben sprey hazir boya kullanmadim hic, kendisi sprey kutuya istedigim rengi onun belirledigi oranlarda vernik, sertlestirici ve boyayi karistirarak hazirladi.
    Atla deve degil, cok profesyonel birsey istemiyorsan ve elinden de geliyorsa simdiki halinden kat kat guzel bir iş cikarabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

Sen bari yapma abi. Rulo ve yağlı boyayla araba boyayan tanidigim var benim. Super mi oldu hayir, kotu mu oldu hayir.
    Bir boyacıya danışayım ama hepsi parayı düşünerek olmaz der bence

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Adam hocaya gelmiş kurbanda horoz kessem olurmu demiş..
    Hoca ne kadar olmaz dese adam olur dedirtmek için bahanelerini sayıyormuş.
    Hoca bakmış laftan anlamayacak
    Olur olur ama eti biraz az olur demiş.
    Sende beğenmeyecek,kendine kızacaksın renk değişimi yaptığın için ilerde işin ucu boyacıya komple boyatmaya kadar gidecek. Haberin ola..
    GT250rAlanya bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İhtiyar ın açtığı aşağıdaki konu var, tehlikeli ama pratik!

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...niz-olsun.html

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de iyi boya yapması içim uğraşıyorum ya. Sprey boyalar çok pahalıdırlar. İçlerindeki uçucu madde birçok astar tipini eritir. Daha yarım metrekare bitmeden bitiverirler. Sprey boya ufak hobi işleri veya grafiti falan için iyidir. Ama araba boyamada bende olmaz.

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Yapanlar var. Hatta boya sonrası polisaj ile iyi bir görünüm de çıkabilir.
    Ama her yıkamadan sonra kurulama bezine arabanın boyası çıkan bir arkadaşım vardı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)