Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Basit boyahaneniz olsun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Malzemeler : Boya tabancası, 3 metre hava hortumu,12 kg lık mutfak tüpü ve dedantör.

Kompresör kullanmadan,temiz,kuru,havadan ağır LPG ile otonuzu,motorunuzu,ev eşyalarınızı boyayabilir,eskimiş mobilyalarınıza vernik ve cila atabilir,bilimum ilaçlama işlerinizi yapabilirsiniz.

Bütün sprey boyalar da itici gaz olarak bütan veya propan kullanılır.
    Mutfak tüpünün avantajı seyyar olması,elektrik olmasa da deniz kenarında sandalınızı boyayabilirsiniz.
    Güvenlik içinse,zaten tüm boyama işlemleri şartnameler gereği çok iyi havalandırılan yerlerde yapılmalıdır.
    12 kg lık mutfak tüpü 25 Lt sıvılaştırılmış bütan/propan karışımı içerir.
    Bundan 4 sene önce bahçemde 1 tüple 91 model ford taunusumu (astardan son katına kadar) boyadım.
    Bu ağır gazın bir avantajıda atılan boyanın uçuşup dağılmasını önlüyor ve gazın ağırlığı boyanan yere toz ve sinek gelmesini önlüyor.
    Havanın nemli olması halinde,son katta oluşan buğulanma gibi problemleri de retarter kullanmaya gerek kalmadan çözüyor.
    Benim 300 LT kompresörüm var,ona rağmen su vb pislik problemi olmadığı için son katımda tüp kullanıyorum.
    Thesinner83 bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    güzel fikir yaaaa.
    yannız boyarken dikkat;
    boya için tiner mine kullanılırsa ki kullanılır ya da içinde vardır,bi de üstüne lpg gazı.ohhhhhhh
    üstüne bi de sigara yaktın mı direk her yeri siyaha boyarsınız
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hımm tehlikeli ama pratik bir yol. Tşk.ler
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    HARIKA !!!! hic aklima gelmemisti LPG gazini bu ise kulanmaya... tabbi boya yaparken eski ustalara özenip zigara filan olmasin dudak aranizda
    all you need is love

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ihitiyar fikir dogru ama eger izin verirsen ben biraz daha guvenli yolunu onerecem.Saglik malzemeleri depolarinda hastalar icin olan oksijen tupleri satilmaktadir.Bu tuplerin boslari (ornegin 2lt ) 30 ytl ye satilmaktadir. Icene benzincide 3 barlik ve uzeri hava koyarsaniz calisir. Hem yanma riski dusuk olur.LPG gazi agir bir gazdir havaya karistimi yere coker.Yani oyle hemen dagilmaz.Bir metal surtunmesinden bile olusacak bir kivilcimdan dolayi patlamaya yol acabilir bazen.
    Sahsen ben 70 ytl boya tabanca seti aldim icinde hortum dahil.140 ytl ye 25lt lik kompresor satiliyor.Herzaman is gorur.Evde air brush atolyesi bile kurdum
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bütün sprey boyalar da itici gaz olarak bütan veya propan kullanılır.
    Mutfak tüpünün avantajı seyyar olması,elektrik olmasa da deniz kenarında sandalınızı boyayabilirsiniz.
    Güvenlik içinse,zaten tüm boyama işlemleri şartnameler gereği çok iyi havalandırılan yerlerde yapılmalıdır.
    12 kg lık mutfak tüpü 25 Lt sıvılaştırılmış bütan/propan karışımı içerir.
    Bundan 4 sene önce bahçemde 1 tüple 91 model ford taunusumu (astardan son katına kadar) boyadım.
    Bu ağır gazın bir avantajıda atılan boyanın uçuşup dağılmasını önlüyor ve gazın ağırlığı boyanan yere toz ve sinek gelmesini önlüyor.
    Havanın nemli olması halinde,son katta oluşan buğulanma gibi problemleri de retarter kullanmaya gerek kalmadan çözüyor.
    Benim 300 LT kompresörüm var,ona rağmen su vb pislik problemi olmadığı için son katımda tüp kullanıyorum.

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    vay be teşekkürler
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    hakikaten çözüm süper acemiler bence yapmasın nede olsa LPG küçük bir dikkatsizlik çok kötü sonuçlara sebep olur....
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Kesinlikle Böyle bir şeyi denemeyin........

heveslee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce bilgi sonra tecrübe.dikkatli olmak lazım bence tüp işinde.
    HIZLI YAŞA YAVAŞ ÖL !

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı
    Başarı ayrıntıda gizli diyorsun, yanlız şu sandal işine katılamacağım bir tüp 36 ytl olmuşken biz yine fırçayı tercih ederiz. Eylül gibi çekeriz karaya bizimkini boyalarda bir pahalı hiç sormayın.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bandit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    atlar,motosikletler,oyuncaklar
    bir tup ne kadarlik bir alani boyayabiliyor
    bandit : ruhlarinda haydut tasiyanlari , ruhlarinda ozgur olanlari, ruzgara cikinca herseyi unutanlari anlatir

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı Bandit adlı üyeden alıntı
    bir tup ne kadarlik bir alani boyayabiliyor
    Sedan otoya,1 kat astar,2 kat son boya attım,kalan tüpü de hanım mutfakta 1 hafta kullandı.

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    boya yaparken sigara içmek serbestmi
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerek yok bunlara ...bi komprasör 120-140 ytl arası alırsın aslanlar gibi boyanı atarsın..sigaranıda tüttürürsün
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bilgiler için teşekkürler.
    bende motorumu boyamak istiyorum ama apartman bahçesinde bunu yapmaya pek de cesaretim yok.ayrıca boyayacağım mekan oldukça tozlu.marketlere satılan sprey boylalarla boyasam iyi olur mu?moped türü bir motora tahmini kaç tüp boya gider.

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Seçeceğiniz boya,daha önce boyanmış yüzeyle ayni cins boya olmalı,aksi taktirde atacağınız boya zeminin kusmasına ve kabarmalara yol açabilir.
    Ön bilgi şart.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce eski boyayı zımpara ilr çıkartmak gerekmiyormu benim aklımda öyle kalmış hiç denemesemde

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı
    önce eski boyayı zımpara ilr çıkartmak gerekmiyormu benim aklımda öyle kalmış hiç denemesemde

tabiki zımpara ile çıkartman gerek..

bu arada bu tüple boyahane işi çok hoşuma gitti..
    CBR 600F Honda,

Rölanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GN 250
    hiç gerek yok bence
    denemeyin arkadaşlar çok riskli
    [FONT="Tahoma"]HAYK[/FONT]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler