Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

01.10.2018 Elektrik ve Doğalgaz Zamları

Leoncino
    Motosiklet Online
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Elektrik ve doğalgaza zam geldi. Bugünden geçerli olmak üzere elektriğe konutlarda yüzde 8, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 18, doğalgaza da konutta yüzde 9, sanayide yüzde 18,5 zam yapıldı.

yılbaşından bu yana gelen zamları topladığınızda gayet güzel rakamlar çıkıyor ortaya,
    her ne kadar insanların dikkati farklı yönlere çekilmeye çalışılsa da nihayetinde faturalar eve gönderiliyor.

geçen ayın elektrik faturası 140 tl ,
    77 tl gibi bir rakam elektrik kullanımı geri kalan, haraç, komisyon, cash to yukarı vs.

emeği geçenlerin,
    çomarından sahibine kadar ...

(hafıza tazeleyelim)
    Elektrik zammı

1 Ocak 2018

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yeni yıllı zamla açtı. EPDK 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere konutlarda kullanılan elektriğe yüzde 8.8, sanayi ve ticarethanelerde elektriğe ise yüzde 8.4 zam yaptı.

1 Nisan 2018

Yeni yıldan sonra elektriğe ilk zam 1 Nisan'da geldi. Bu tarihten itibaren elektrik fiyatlarında ortalama 2,89 zam geldiğini EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz duyurdu. Karar o tarihte gerçekleştirilen kurul toplantısı sonunda alındı.

1 Ağustos 2018

Yıl içerisinde üçüncü elektrik zammı 1 Ağustos 2018 tarihinde yapıldı. Elektrik fiyatlarına farklı abone gruplarına göre değişen oranda yüzde 9 ile yüzde 14 arasında zam yapıldı.

1 Eylül 2018

Elektriğe dördüncü zam 1 Eylül 2018 tarihinde geldi. EPDK elektrik fiyatlarına zam yapıldığını açıkladı.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayınlanan tebliğe göre, elektrik fiyatlarına kilovatsaat başına yüzde 9 ila yüzde 14 oranında yapılan zam yapıldı.

Kimya Mühendisleri Odası'na göre yılbaşından bugüne konutlarda kullanılan elektriğe yüzde 31, sanayi elektriğine ise yüzde 41 zam yapıldı.

Doğalgaz zammı

2017 yılında elektrik üretiminin, yüzde 37 'sini doğalgazdan karşılayan Türkiye, geçtiğimiz yıl 53 milyar 484 milyon metreküp doğalgaz ithalatı gerçekleştirdi.

Döviz ile yapılan bu alım dolardaki artış neticesinde tüketiciye zam olarak yansıdı. 2018 yılı içerisinde doğalgaza yapılan zamlar şu şekilde gerçekleşti:

1 Nisan 2018

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), elektrik santralleri ve sanayiye sattığı doğalgaz fiyatını 1 Nisan'dan geçerli olmak üzere yüzde 9.7 oranında artırdı.

1 Ağustos 2018

Bu tarihte BOTAŞ, doğalgazdan elektrik üreten santrallerin kullandığı gazın fiyatına yüzde 49,5 zam yaptığını duyurdu.

Aynı gün BOTAŞ, konutlarda kullanılan doğalgazın fiyatını yüzde 9, sanayide kullanılan doğalgazın fiyatını yüzde 14 oranında arttırdığını da duyurdu.

1 Eylül 2018

BOTAŞ, 1 Eylül 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere konutta kullanılan doğalgaza yüzde 9, sanayide kullanılan doğalgaza ise yüzde 14 oranında zam yaptı.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    ben hep 50 liralık ödüyorum

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ekonomi çok iyi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Vatan hainliği kokuları alıyorum.

Türkiye'de uzman doktor bir yakınım işe giderken toplu taşım kullanmaya başlamış. Adamın iki tane arabası var. Herşey iki kat oldu diyor. "Hani sen beş-altı sene önce 'Türkiye ile Amerika arası fiyatlar çok da farketmiyor' diyordun ya, şimdi gelsen çok ucuz gelir sana" diyor.

Motosikleti
    sym joymax
    ekonomimize atak vardı, ezana saldırıyorlardı,
    reyiz demişti.
    sonra yok öyle bir şey dedi.

5 liralık eşya 8 lira oldu
    fırsatçılık var dediler.

hadi bunlar fırsatçı ;
    son zam ile elektriğe yıl boyunca %50 nin üzerinde zam geldi.
    doğalgaza tek seferde sanayi için %49,5 oranında zam yapıldı, isteyen gerisini de hesaplar.
    bunun ismi fırsatçılık değil mi ?
    değilse nedir ?

padi soruyor mudur ? "kullarım ne alemdedir" deyü. hiç sanmıyorum.

ek: brent te kendi kulvarında iyi atapa kalktı 83 usd seviyelerinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

ek2:
    Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan: "Türkiye'nin doğalgaz fiyatı aslında Avrupa'daki en düşük fiyat. Konutlar açısından baktığımızda 100 kilovatsaatlik kullanımın maliyeti 5,6 avro seviyesindeyken, Türkiye'de bu miktar 2,34 avroya karşılık geliyor. Yani, bizim fiyatımız yarı yarıya. Gönlümüz fiyatın böyle devam etmesini istiyor ama şu anda petrol fiyatı ve kurun seviyesinden dolayı bu mümkün görünmüyor."

bedavaya kullanıyormuşuz haberimiz yokmuş, bu kadar akıllı bir yönetici olmasına çok sevindim, yoksa doğalgaza zam yapıldı zannına kapılacaktım.

Motosikleti
    speederbike
    Maaşlar da Avrupa'nın 4'te biri. Az parayla çok iş yapıyoruz. Kıskan Avropa.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fatura 300 gelince evde kapşon ve atkı ile oturuyorum.

cünkü biz hep 50 liralık ısınıyoruz

Motosikleti
    sym joymax
    Avrupalı olduğunu söyleyebileceğimiz reyizin deyimi ile "nazi artığı" alamanyanın reis-i cumhuru aşağıdaki lafları etmiş,
    reyiz de gücenmiş.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya ziyareti sırasında Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in onuruna verdiği yemekte dile getirdiği, "Günümüzde Türkiye'den endişe verici derecede çok sayıda insan, sivil topluma yönelik artan baskıdan kaçarak bize sığınıyor” sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan, "Şık olmadı" ifadesini kullandı.

çok sinirlendim,
    tayfaya haber verdim, yola çıkıyoruz yakında.

(o görüntüler de elimize geçti, beta kaset ile göndermişler)(hani açıklayacağım demişti ya reyiz şu hafta bu hafta deyü, onlar işte)
    kurubuz ve Shrieker bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    umutluyum

"ekonominin dümenini elinde tutacak 16 bakanlığın temsilcisinin görev yapacağı Maliyet ve Dönüşüm Ofisi’nin uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile"
    güçlü şekilde dönüşeceğiz

"McKinsey, 1995’te İstanbul Ofisi’ni açmadan önceki dönemde, 1980’lerin ortasında, Türkiye’nin Avrupa Birliği başvurusunu şekillendirmesine yardımcı olmuştur.
    2000’lerin başında, İstanbul Ofisi’nin danışman kadrosu 30 kişiye ulaşmış ve Türkiye’nin otomotiv sektörünün standartlarını iyileştirmekten, Türkiye’nin en karlı bankası için bir genişleme programı yürütülmesine; Türkiye’nin en büyük televizyon üreticisinin yeniden yapılandırılmasından, grup şirketlerin insan kaynaklarının yönetimine ve kurumsal yönetişime uzanan bir proje çeşitliliği sağlanmıştır."
    http://www.mckinsey.com.tr/

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    oh iyi oluyor bu millete derken ben kaynıyorum arada yahu, üşüyüpte soba yakmamak ne tuhaf şey anne. yok olmak ne garip şey, geçen sene yaktığım odunlar geliyor aklıma..

çok zamandır gözlerim zamda, ısınmak isterken delice.
    ah verebilseydim keşke, çadırlarda yatan herkese

düşlerimle sınırsız, diretmişliğimle genç, şaşkınlığımda fatura devrederken aileme, usulca açıldı yanağımda tomurcuk, pir sultanı düşün anne, şeyh bedrettini, insanları düşün anne, düşün ki yüreğin sallansın, düşün ki o an güneşli güzel günlere inanan mutlu bir yusufçuk havalansın.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şimdi kuvvetmira gelir ahmet ve bursalının desteği ile aslında bunların reel değil psikolojik olduğunu anlatır.chp döneminde gaz da elekrik de karneyle idi.
    arndiol, Shrieker ve gitaristgkn bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi kuvvetmira gelir ahmet ve bursalının desteği ile aslında bunların reel değil psikolojik olduğunu anlatır.chp döneminde gaz da elekrik de karneyle idi.
    bir kaç saat önce babam bir anısını anlatırken "o zamanlar ev kirasını senelik öderdik" dedi ve bende şaşırdım bir an, ben hiç hatırlamıyorum o zamanları, ben daha dünyada yok muşum. sonra sordum "fabrika falan mı işletiyordun baba" dedim oda "yok oğlum fındıkla uğraşıyorduk işte" dedi.

yabi sonraları biz istanbula göç etmişiz kardeşler arası sorunlar yüzünden ve fındıkçılıkta tabi uzaktan ağrı olmadığı için tarlaları satmışız.

yani uzun lafın kısası ah nerede o eski türkiye, playstationlar iphoneler yoktu ama mutluyduk, aslında o dediğim aletlet daha icat edilmemişlerdi iphone belki vardır ama o alet ilk zamanlarında çok basit ve sade olarak kabul gören yani hava atma amaçlı lüx kaçan bir alet değilmiş başlarda. buda böyle biline.
    in progress

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yine pusudan çıkmışsın yılanoğlu.

zam haberi uzaklardan gelende, usul usul yuvandan çıkıp klavyeyi şakırdatmışsın, kırbaçlamışsın adeta onu; hınzır seni ya!

böyle usul usul gerine gerine, parmaklarını şakırdata şakırdata. tıkır tıkır klavye sesleri arasında orgazm çığlıkları atarak döşenmişsin yazını ve düşmanının sırtına son hançer darbesini vurur gibi vurmuşsun enter tuşuna!

zalımsın & hayınsın

O Kaşar Arslan denilen zaata sormak lazım yaladıkça sana ne kadar veriyorlar diye? Böyle aptal bir açıklama mı olur.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem kesin Atatürk'ün de konuyla ilgili yaptığı kötü bir şeyler vardır. Mesela afedersiniz milletin doğal gazını osurup boşa harcanmıştır falan.

Bir de operasyon çekmeyin bakayım. Ne fayda gördünüz ikide bir böyle kendi kendinize çalıp oynamaktan.

Buraya da kendi keyfinize uygun bir kaç tane alaycı ve aşağılayıcı ifade ekleyip okuyun.

Bitti bu kadar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu zam değildir arkadaşlar.

"Zamcık"dır
    "Fiyat revizyonu"dur
    "Milli İrade"dir

Şikayet eden darbecidir.

(beynimi evde bıraktım ondan yazıyorum bunları )
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ne oldu yani şimdi, Başkanlık geldi % 40 fakirledik mi ? Nedir ?

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine pusudan çıkmışsın yılanoğlu.

zam haberi uzaklardan gelende, usul usul yuvandan çıkıp klavyeyi şakırdatmışsın, kırbaçlamışsın adeta onu; hınzır seni ya!

böyle usul usul gerine gerine, parmaklarını şakırdata şakırdata. tıkır tıkır klavye sesleri arasında orgazm çığlıkları atarak döşenmişsin yazını ve düşmanının sırtına son hançer darbesini vurur gibi vurmuşsun enter tuşuna!

zalımsın & hayınsın
    esasında tam olarak böyle değil.
    pusuda olan ben değilim .

fatura ödediğim için , kazandığımı ev giderlerine kullandığım için forumun çoğunluğunu oluşturan genç nüfusa göre bu zamları daha şiddetli hissediyorum.
    forumdaki gencolar "babam şunu aldı, babam bunu alacak, 100 lira biriktirirsem gerisini babam tamamlayacak ya da ailem tamamlayacak" repliklerindeki baba ve aile kavramlarının ekonomik karşılığı ben oluyorum.

son elektrik faturasını elime alınca, 70 lira elektrik tüketip 150 lira fatura ödemek zorunda bırakılınca insan doğal olarak zayi olan emeklerine üzülüyor.
    zira birilerinin saltanatını beslemek için yem oluyoruz.
    işte zurnanın zırt deliği burası,
    senelerdir mal, mülk sevdalısı, güç aşığı, sadist, oportünist, karaktersiz, kişiliksiz, şiddet yanlısı, kölemen zihniyet ve onun kullarına bugünü anlatmaya çalıştık.
    olmadı.
    zira kafaları o kadar komplike düşünebilecek kapasiteye haiz değil,
    üstüne kültürsüz, cahil yani genel kullanılan sıfata uygun durumdaki kitleyi gütmelerinin sonucu da bizi etkiliyor.

şimdilerde olan genel tartışmaların kökeninde de bu yatar.
    zira kibirleri kendilerinin hatalı olabileceklerini düşünmeye ya da bunu kabul etmeye izin vermiyor.
    bundan dolayı da çirkefleşiyorlar, abuk subuk dini referanslar ya da göndermeler ile cehaletlerini gizlemeye ya da sıyrılmaya çalışıyorlar.
    olmadı kendi karakterlerinin ne kadar olduğunu daha doğrusu olmadığını ayan edecek şekilde küfür etmekten çekinmiyorlar,
    çünkü yetersizler.
    ve fakat kibir izin vermiyor bu yetersizliği kabul etmeye.
    güruhlarının ahlaki yapısı ile bir şeyler yazmak isterim ama forum henüz buna hazır değil.

"amerika bizi batırmaya çalışıyor, ekonomik saldırı oluyor" dan amerikaya gidip orada " ekonominin brunson ile ilgisi yok" dedikten sonra ülkeye dönüp "brunson haindir vs vs vs" gibi söylemlerin kökeninde bu yatıyor.

ekonominin amerikalı bir şirkete denetletilmesinin altında türkiyenin değil türkiyeye yatırım yapanların istekleri yatıyor.

"ooo şuna zam gelmiş hemen gidip bir konu açayım" değil meselem,
    motosiklet kullanan bir üye "param yok ancak 300 liralık mont alabilirim" dediğinde içim acıyor,
    tamam, ekonomik sınıflar olabilir,
    yine de birileri milyarlarca dolarlık sarayda oturup, ismini cismini televizyondan öğrendiğim yiyecekleri tüketiyorken, onlarca uçağına yüzmilyonlarca dolarlık yenisini ekliyorsa,
    göz var nizam var, akıl var, mantık var, etik var, ahlak var ... (bu dediğim kitlede yok)
    insanın yüreği nasıl el versin ?

bedel ödeme zamanı yakın.
    bedel ödenmeye başlandıkça da bu güruhun sesi kesilecek,
    daha doğrusu namlu bizden başkasına dönecek.
    belki de dönmez.
    zira öyle garip yaratıklar ki her şeyi sindirebiliyorlar ...

ek: sen de az değilsin, hınzır.
    Osm@n ve xterkan bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Yemin ediyorum, artık hiç bakmıyorum. Paşa paşa ne haraç istiyorlarsa ödüyorum. Kafaya takıncada değişen birşey olmuyor. Ülkenin yarısından fazlası memnun. Ya sev ya terket goygoy'undan da sıkıldım. Kabusun bitmesi için gözlerimi sıkı sıkı kapatıyorum.

Motosikleti
    speederbike
    Abartmayın arkadaşlar. Elektriğin 1 vatı 0.046 kuruş. Bunun için mi bu tantana?

Leoncino
    Daelim Motosiklet
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)