Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

PC toplama bilgisi olanlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    strateji oyunlarını çok severim, ilk strateji oyununa playstation 1 de başladım. "red alert - soviet disc" vardı. hep 16. haritayı açar 4 tane ülke yapar ve çoğu zaman sovyet ülkelerinden seçerdim çünkü onlarda "tesla coil" ve "v2 roket" vardı.

sonra pc ye geçtik ve adını aklıma kazıyan ve şu anda bile bilgisayarımda olan oyun "american conquest"... harika bir oyun, genelde kızıl derili ülkeleri seçiyorum ve şu atlı askerler dehşet bir şey. bir girdikleri zaman biçer döver gibi her yeri dümdüz ediyorlar.

bu oyunun hiç bir strateji oyununda bulunmayan bir özelliği var, yanlış hatırlamıyorsam bir haritada 16.000 birim askere kadar izin veriyordu. yani çok eskiden oynadığım ve 128 asker sınırı olan "age of empire" ile karşılaştırdığım zaman devede kulak bile olmuyor. aşırı miktarda asker üretebiliyorsun aşırı.

.................bu 2 oyun beni çok uzun süre boyunca oyaladı ve diğer oynadığım stratejiler beni bu kadar kendilerine bağlamadı fakat bunlar kadar olmasa da çok sevdiğim bir başka strateji var ve onunda kendine has bir özelliği var ve o "axis & allies"....

evet bu oyunda tek tek asker üretilmiyor, tanklar veya askerler "tim" olarak üretiliyor yani 5'er olur 3'er olur, 6'şar olur bu time göre değişiyor. bu oyunun diğer stratejilere göre artısı şu;

2. dünya savaşındayız ve dünya haritası üzerinde satranç oynar gibi taşlarımız var ve her ülke sırayla hamle yapıyor fakat taşlar aynı yere geldiği zaman bildiğiniz strateji savaş moduna geçiyor.

yani satranç oynarken düşünsenize rakip vezir sizin kaleyi yiyor fakat bir anda "street fighter" oynar gibi siz kaleyi yönetiyorsunuz ve rakip veziri yönetiyor ve taşları dövüştürüyorsunuz öyle işte.

........

strateji oyunları eyidir hoştir oturunca en az 2 saat kalkamazsınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Irak sınırına gidiyorsan oradan kaçak getirtebilirsen bedavaya gelir. Orada vergi Yok ama dolar yine dolar

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Irak sınırına gidiyorsan oradan kaçak getirtebilirsen bedavaya gelir. Orada vergi Yok ama dolar yine dolar
    Suriye sınırına gidiyorum ama kaçak göçek işleri yapamam yakalanırsam 11 yıllık hayalim ve tüm hayatım biter. Ayrıca illegal işlerede karşıyım.

Bunların dışında oldu ki getirttik bozulursa garantiyi nasıl yapıcaz? Toplama bilgisayarın her parçası en azından 2 yıl garantili. O yüzden vergimi verir her yönden garantili iş yaparım.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    strateji oyunlarını çok severim, ilk strateji oyununa playstation 1 de başladım. "red alert - soviet disc" vardı. hep 16. haritayı açar 4 tane ülke yapar ve çoğu zaman sovyet ülkelerinden seçerdim çünkü onlarda "tesla coil" ve "v2 roket" vardı.
    r
    Red alert , age of empires ve bilumum strateji oyunlarını oynadım. Bunun dışında GTA serisi counter strike vs gibi bir çok oyun oynadım. 4-5 yıldır oyuna karşı bi boşluk vardı o boşluk tekrar dolacak anlaşılan.

Yurt disi urunlerde 1 yil universal garanti oluyor cogunda araştır derim. Yuksek voltaj harici ariza durumu yok denecek kadar az.
    Abime 6700k + 1080 + 2x8gb + 1tb + 500gb pro ssd + en hayvani kasali pc yi 6300tl ye toplamistim 9 10 ay kadar once amazon ve forum karisik. Hersey dahil pc sinin degeri 20bine ulasti su dönemde.
    Ek olarak ramlerde dual daha verimli calisir. 16gb tek rami yanina kisa surede bi tane daha koymayacaksan onermem. 32gb rame de ihtiyac yok kısa vadede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Oyuncu mouse klavye vb yi logitech tercih etmeni öneririm ariza durumunda telde bi kaç soruyla arizali urunu görmeden yenisini gönderiyorlar.

Motosikleti
    Yurt disi urunlerde 1 yil universal garanti oluyor cogunda araştır derim. Yuksek voltaj harici ariza durumu yok denecek kadar az.
    Abime 6700k + 1080 + 2x8gb + 1tb + 500gb pro ssd + en hayvani kasali pc yi 6300tl ye toplamistim 9 10 ay kadar once amazon ve forum karisik. Hersey dahil pc sinin degeri 20bine ulasti su dönemde.
    Ek olarak ramlerde dual daha verimli calisir. 16gb tek rami yanina kisa surede bi tane daha koymayacaksan onermem. 32gb rame de ihtiyac yok kısa vadede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Oyuncu mouse klavye vb yi logitech tercih etmeni öneririm ariza durumunda telde bi kaç soruyla arizali urunu görmeden yenisini gönderiyorlar.
    Mouse klavye var ama oyuncu değil sanırım laptop klavyesinin tuşları küçük parmaklar büyük olduğu için logitec mouse klavye kablosuz set almıştım. Hiç sorun yaşamadım pilinin çabuk bitmesi dışında. Onada şarjlı pil ile çözüm buldum.
    Amazondan alacağım PC ne kadara mal olur?
    İstediğim özellikler
    16 GB ram (dual iyiyse 2*8)
    128+ bit ekran kartı(4+ GB overclock özellikli)
    64+ GB rame kadar destekleyen anakart
    Overclock özelliği olan işlemci (kaçıncı nesil olduğu önemli değil)
    120+ gb SSD
    1+ TB HDD
    Dahili Wi-Fi(bluetoothlu)
    +80 bronze power
    Soğutma sorunu ve aşırı ses olmayan
    Birde 40+ inc smart tvye (4k yada daha düşük [1080p vs] ekran kaliteli)bağlayıp öyle kullanıcam
    İllaki Intel olması da gerekmez AMD de olabilir.

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mouse klavye var ama oyuncu değil sanırım laptop klavyesinin tuşları küçük parmaklar büyük olduğu için logitec mouse klavye kablosuz set almıştım. Hiç sorun yaşamadım pilinin çabuk bitmesi dışında. Onada şarjlı pil ile çözüm buldum.
    Amazondan alacağım PC ne kadara mal olur?
    İstediğim özellikler
    16 GB ram (dual iyiyse 2*8)
    128+ bit ekran kartı(4+ GB overclock özellikli)
    64+ GB rame kadar destekleyen anakart
    Overclock özelliği olan işlemci (kaçıncı nesil olduğu önemli değil)
    120+ gb SSD
    1+ TB HDD
    Dahili Wi-Fi(bluetoothlu)
    +80 bronze power
    Soğutma sorunu ve aşırı ses olmayan
    Birde 40+ inc smart tvye (4k yada daha düşük [1080p vs] ekran kaliteli)bağlayıp öyle kullanıcam
    İllaki Intel olması da gerekmez AMD de olabilir.
    Hiç araştırmaya vaktim yok kardeşim malesef yardımcı olamayacağım. Ama adresleri verdim sitelere girerek araştırabilirsin.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    vay ve olaylara bak. 2006da 2gb ram ile bin liraya uçak topluyorduk. 8-10bin liralar 64 gblar tartışılıyor :D

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Sizce nasıl bir PC toplamalıyım?
    İsteklerim oclock imkanı olan bir PC rami 16 GB tekli(ana kartta 4 slot olabilir) ekran kartı geforce 1050ti veya üstü.sıvı soğutmalı olabilir farkı nedir sıvı ile fanlının? Ssd hdd ve wifi özellikleri olan bir kasa toplamak isyiyorum. Kendi soğutması olan işlemciler ve ramlar var diye duydum. Birde bütçe şuan için 8-10 bin tabiki 2 aylık süreç içinde alabilirim daha uzun sürede alabilir.
    Sıvı soğutmalı bilgisayarda hortumlar patlarsa bilgisayar zarar görür mü kaç senede değişmeli hortumlar? Kaç tane fan almalıyım PC soğutmak için?
    Valla kusura bakma ama yazmadan duramayacagim. Kizmayin...

Az daha koy YBR al. Ya da YBR al ustune az daha kalsin 😆
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bütçeyi yazdığını farketmemişim
    toplamaya kalksan daha pahalıya geliyor, şu hazır sistemi önerebilirim

http://www.vatanbilgisayar.com/amd-r...skill-16g.html

Motosikleti
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kusura bakma ama yazmadan duramayacagim. Kizmayin...

Az daha koy YBR al. Ya da YBR al ustune az daha kalsin 😆
    Komik mi motosiklet var bende ne yapıyım YBR yi?

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Dolar bu seviyedeyken PC almak mantıklı değil, heleki ekran kartları mining yüzünden kara borsa olmuşken... Bana da lazım ama dolar 6.5...

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu sistem işini görecektir arkadaşım. düğmeye basman ile pc nin açılması bir olacaktır. ileriye dönük olsun diye düşünüyorsun ama ileride nelerin olacağını kim bilebilir?

zamanla ekran kartı v.s. upgrade yaparsın olmadı. türkiye batmazsa tabi. imkan varken al yarın hiç alamayacaksın çabuk ol.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolar bu seviyedeyken PC almak mantıklı değil, heleki ekran kartları mining yüzünden kara borsa olmuşken... Bana da lazım ama dolar 6.5...
    Mantıklı olmaması için doların iyileşme ihtimali bulunması lazım. Anlık iniş çıkışlar bir yana, doların inmesi çok akıllıca bir beklenti değil.

Mümkünse tabii harcama değil birikim yapılmalı. Ancak alınması şartsa, en yakın zamanda almak en makul strateji. Çünkü ibrenin yönü belli.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Komik mi motosiklet var bende ne yapıyım YBR yi?
    Bosver Ibrahim kardes, "az daha koy ybr al" geyigini duymadin sanirim veya ters zamana denk geldi. Sen bilgisayar toplamana bak ama ben senin yerinde olsam bu soruyu donanimhaber forumunda sorardim. Daha fazla bilgiye ulasabilirsin orada.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçe ve amacını yazarsan sana da öneride bulunabilirim

Motosikleti
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bosver Ibrahim kardes, "az daha koy ybr al" geyigini duymadin sanirim veya ters zamana denk geldi. Sen bilgisayar toplamana bak ama ben senin yerinde olsam bu soruyu donanimhaber forumunda sorardim. Daha fazla bilgiye ulasabilirsin orada.
    Geyiği biliyorum da herşeye bu geyiğin yazılması saçma.
    bu sistem işini görecektir arkadaşım. düğmeye basman ile pc nin açılması bir olacaktır. ileriye dönük olsun diye düşünüyorsun ama ileride nelerin olacağını kim bilebilir?

zamanla ekran kartı v.s. upgrade yaparsın olmadı. türkiye batmazsa tabi. imkan varken al yarın hiç alamayacaksın çabuk ol.
    RAM slotu 2 tane olması dışında iyi gözüküyor sistem

Bunun 4 RAM slotu olan kasası varmı? Sistem güzel aslında
    QUOTE=tigermbz;4381138]bütçeyi yazdığını farketmemişim

http://www.vatanbilgisayar.com/amd-r...skill-16g.html[/QUOTE]

Hiç araştırmaya vaktim yok kardeşim malesef yardımcı olamayacağım. Ama adresleri verdim sitelere girerek araştırabilirsin.
    Araştırmaya devam ediyorum. Teşekkür ederim

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Geyiği biliyorum da herşeye bu geyiğin yazılması saçma.

RAM slotu 2 tane olması dışında iyi gözüküyor sistem

Bunun 4 RAM slotu olan kasası varmı? Sistem güzel aslında
    QUOTE=tigermbz;4381138]bütçeyi yazdığını farketmemişim

Araştırmaya devam ediyorum. Teşekkür ederim[/QUOTE]

ileride 1 tane daha ssd alıp raid 0 yaparsın ve disk belleği dosyasından idare edersin olmamı öyle? disk belleği dosyasından 40 gb takviye yaparsın oh miss

Motosikleti

Araştırmaya devam ediyorum. Teşekkür ederim

Dediğin olayı tam bilmediğim için anlayamadım. SSDyi RAM yerine kullanmaktan bahsediyorsun sanırım. SSD yuvası tek mi acaba?

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıklı olmaması için doların iyileşme ihtimali bulunması lazım. Anlık iniş çıkışlar bir yana, doların inmesi çok akıllıca bir beklenti değil.

Mümkünse tabii harcama değil birikim yapılmalı. Ancak alınması şartsa, en yakın zamanda almak en makul strateji. Çünkü ibrenin yönü belli.
    Doğru söylüyorsunuz ama önceki mesajlarda açıkladığım gibi alma ihtiyacım var. Yoksa para biriktirmek mantıklısı.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    bütçe ve amacını yazarsan sana da öneride bulunabilirim
    Sağol yoldaş, bana lazım olan PC nin ekran kartı en son baktığımda 8bin TL idi var gerisini sen düşün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İş için lazımsa tabiki alınır.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Motosikleti
    bu nasıl sizce?
    Markalı olması ve kasa üzerindeki giriş ve çıkışlar (HDMI USB vs) hoşuma gitti ayrıca Xbox oyun konsolu gibide kullanılabiliyormuş içindeki yazılımlar sayesinde ne kadar doğru bilemem.
    bu bütçemin üstünde ama sizce hangisi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler