Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KM Düşürülmüş Motor Aldım

Motovento
    REKLAM ALANI

2 el 2016 model pulsar 150ns aldım km 6200 de motoru alalı 1 hafta olmadı motor krank kırdı satın aldgım adama dedm 6200 deki motor nasıl krank kırar dedi bende olmadı sende oldu bende araştırmaya basladm garanti kagıtından ilk sahibine ulastım motoru ekim 2017 de satmıs buna gösterge paneli bozukmus değiştirip satışı vermiş yetkili servisde garantide değişmiş ben almadan önce km orjinalmi dedigimde evet orjinal dedi ama ilk sahibi 6 binde satmıs motoru 7 ayda sözde 200 km yapms imkansız orjinal kmsi 12 bin olması laZımken 6 bin diye sattı simdi adama diyorum al motoru paramı ver yok diyor nasıl bi yasal yol izlemeliyim dava acsam kazanırmıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    ilk satandan sonra arada servis kaydı muayene kaydı gibi resmi bir veri yoksa ( 6200 kilometrenin üzerinde) adamın motora 200 kilometreden fazla binmediğini nasıl ispatlayacaksın ?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    diğer konu 12 binde motor nasıl krank keser
    ryangt ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Telefonda noktalama işaretleri yok sanırım
    computeus bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motorumu 2015 Mart ayında aldım. Aldığımdan bu yana 1.000 km yapmadım. ( Fırsatım olmadı ) 3 yılın tamamını kapalı garajda ( dükkanda ) geçirdi. Suçlama yapmak için erken.

Daha önceki motorum KLE 500 ün km telinin bağlı olduğu tekerlek üzerindeki parça arızalıydı. Yenisini yurt dışından sipariş verdim gelene kadar da binmeye devam ettim. Motorum 30-35 binlerde falandı. Arada yaptığım kilometre 1 yada 2 bindir. O zamanlar yoğun kullanıyordum. Bu kilometredeki bir motorda 1-2 bin çok önemli değil. Buna rağmen satarken bilgi verdim. Tabi ki bu bilgi el değiştirdikçe yok olup gitmiştir.

Doğru km yi öğrenmek istiyorsan aldığın kişi ile açık açık konuş.Motorunun km si zaten düşük ama krank kırılması yüksek km li olması ile alakalı değil. Birçok nedeni olabilir. Buna senin kullanımın da dahil, bakımsızlık da dahil, yanlış yağ seçimi de dahil, aşırı sıkıştırma da dahil.
    twisten bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    12 bindeki motor da krank kırmaz. Aslında krankın kırılması ile motorun eski olması arasında bir bağlantı da yok. Krank hiç kırılmamalı. Büyük ihtimalle sen fazla sıkıştırdın. Motor 2016 model ise garantisi halen devam ediyor olabilir.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    ucuz etin yahnisi olmuş.

Arkadaşlar 12 binde krank kırmaz demişsiniz sıkıştırmısınız demişsiniz ama bu motor 7 binde bakıma girmesi lazımken 12 bine geldi daha bakıma girmedi parcalar deforme olup patladı motoru da redline istesemde yapamam kesici var motor da

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz etin yahnisi olmuş.
    Piyasanın altında almadm kardesm normal bi fiyata aldım

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ağır bakım dediğin 10000deki motorda yağ filtreler belki buji muji değişir. 10000 kmdeki motorda hangi motor parçası deforme olacak? Krank dediğin senin öyle hemen patlayacak birşey değil. Ha ama şu var. Facedeki pulsar grubundayım yepyeni 150 ns ler krank kırıyo kol çıkarıyo. Kısaca kronikli motora denk gelmişsin. Servise git cingar çıkar motorunu yaptırt. 2017 eylülde satıldıysa motor, daha garantisi vardır.
    HONDA

#BZ3082

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır bakım dediğin 10000deki motorda yağ filtreler belki buji muji değişir. 10000 kmdeki motorda hangi motor parçası deforme olacak? Krank dediğin senin öyle hemen patlayacak birşey değil. Ha ama şu var. Facedeki pulsar grubundayım yepyeni 150 ns ler krank kırıyo kol çıkarıyo. Kısaca kronikli motora denk gelmişsin. Servise git cingar çıkar motorunu yaptırt. 2017 eylülde satıldıysa motor, daha garantisi vardır.
    Usta kronik sorunlu olan bir araç ayıplı maldan üretici firma ya iade edilebilirmi

Motosikleti
    RS200
    Alıntı ugurkaya37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta kronik sorunlu olan bir araç ayıplı maldan üretici firma ya iade edilebilirmi
    O kadar detaylı bilmiyorum. Olsa bile baya uğraşırsınız. Fiyatı 2000 lira üzeri olan ürünler için tüketici mahkemesi bakar o işe. Ancak sizin elinizde yeterli dosya evrak falan var mı?

Bana sorarsan serviste yaptırmaya bak. En olmadı forumda bajajın yetkilisi Ekrem ata Bey var. Ona ulaşmayı dene. Çok yardımcı olduğunu birçok kez gördük.
    HONDA

#BZ3082

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar detaylı bilmiyorum. Olsa bile baya uğraşırsınız. Fiyatı 2000 lira üzeri olan ürünler için tüketici mahkemesi bakar o işe. Ancak sizin elinizde yeterli dosya evrak falan var mı?

Bana sorarsan serviste yaptırmaya bak. En olmadı forumda bajajın yetkilisi Ekrem ata Bey var. Ona ulaşmayı dene. Çok yardımcı olduğunu birçok kez gördük.
    Usta garanti kapsamında hepsi değişiyor sıkıntı yok ama ben kurye motoru yapcaktım bunu krank kıran motordan sizde anlıcagınız üzere bi hayır gelmez 3 ay sonra garanti bitiyor krank tekrar kırabilir yardımcı oldunuz için teşekkür ederim

Motosikleti
    RS200
    Alıntı ugurkaya37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta garanti kapsamında hepsi değişiyor sıkıntı yok ama ben kurye motoru yapcaktım bunu krank kıran motordan sizde anlıcagınız üzere bi hayır gelmez 3 ay sonra garanti bitiyor krank tekrar kırabilir yardımcı oldunuz için teşekkür ederim
    Rica ederim. Garantiden değiştirip satın o zaman. Cbf 150 veya ybr alın. Para varsa 200ns de olur. Biçok kurye tanıyorum. Geneli 7. 8. Cbflerini aldılar. Cbf piyasadan kalktı ancak bu kadar cbf en az 10 yıl piyasada varlığını korur.
    HONDA

#BZ3082

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Daha 12000 kilometrede garantisi bitmemiş motor bu. Satın aldığın kişiye iade etmeye çalışacağına garantiden tamir edilmesini iste.

Sende krankı kırıldı diye eski sahibi niye motoru senden alıp zarara girsin? Adam sana sağlam halde vermiş motoru. Gerçek kilometresini sana söylemediği için suçlayabilirsin ama krank kırılmasından eski sahibini sorumlu tutamazsın.

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Pulsar'larda bu problem sıklıkla oluyor. Uzun süre kullandığım için biliyorum, göstergeye su giriyor ve değiştiriyorlar. Km 0 dan başlıyor.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    150 lerin geneli krank kırıyor, ilk çıktığı sıralarda bi arkadaşımınki kırıldı...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Krank neden kirilir

Bende 150 ns modeli almayı düşünüyordum gercekten krank mı kırıyor ? Bajajda bi kaç kere karşılaştım krank kırana . 150 ns alsam bizede çıkar mı açaba ?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı ResulÖzyaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 150 ns modeli almayı düşünüyordum gercekten krank mı kırıyor ? Bajajda bi kaç kere karşılaştım krank kırana . 150 ns alsam bizede çıkar mı açaba ?
    0 larda bu sorunu çözmüşlerdir bence 2. el alıcaksanız şansınıza artık
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı ResulÖzyaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıyorsan garantili al hocam, garanti kapsamında değiştirirsin. Ama çok fazla krank kırma duymadım ben, bir de herkes aynı kullanmıyor ki. Youtube'da videolara baktım, redline'ın sonuna kadar zorluyor eleman 130 yapcam diye, sonra gelip krank kırdı diyor. 150'lik makine bu aşırı sıkıştırmamak gerekiyor. Forumdaki 150NS konusuna bakarsan pek çok bilgi edinirsin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)