Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

Son Dakika : Chp'den 15 Vekil İyi Partiye Geçti..

Motovento
    REKLAM ALANI
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Akıllım, sen üret o zaman. Bana ne soruyorsun?

Benin nörönlar yaşlandı artık. Sen akıllı ve gençsin. Sen yaparsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kaçamak cevap.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçamak cevap.
    Peki.. Ben işime devam edeyim.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Savunma sanayisindeki gelişmeleri takip etmenizi öneririm. Radar sistemlerinden (filmlerde görünen bip bip öten ekrandan çok daha fazlasıdır) hava savunma sistemlerine, seyir füzelerine, hassas ve lazer güdüm kitlerine kadar bi sürü acayip şey yapılıyor. Bir de tfx bar, merakla beklediğim.
    Türkiye askeri anlamda büyük bir atılımda. ticari hamleler özel sektörden gelir. Özel sektörün güçlenmesi içinse kapitalist sistemin işleyip zenginlerin zenginleşmesi, devletin zorunlu her sektörden çekilmesi gerek.
    İşler sadace akıl yürütmeyle, teorik bilgiyle olmuyor. Büyük yatırımlar gerekli

Fatih.meth yetişen mühendis ve mimarların iş göremez-yapamaz olduğunu sanmışsın.
    Hangi üniversiteden mezundun bu arada merak ettim? Orada mı yaptın bu gözlemi yoksa oturduğun yerden mi?

Motosikleti
    speederbike
    Mesela, inşaattan ibaret olan Kanalİstanbul'a harcanacak milyar dolarlarla devlet pekala bu tür yatırımlara destek olabilir, değil mi?

Ve dediğim gibi, bir argümana argümanla karşılık verilir, karşındakinin özelliklerine saldırarak değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki.. Ben işime devam edeyim.
    O sizin bileceğiniz bir iş. Konuyla ilgili cevap bulursanız dinlemek isterim.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Mesela, inşaattan ibaret olan Kanalİstanbul'a harcanacak milyar dolarlarla devlet pekala bu tür yatırımlara destek olabilir, değil mi?

Ve dediğim gibi, bir argümana argümanla karşılık verilir, karşındakinin özelliklerine saldırarak değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Devlet bir çok alanda yatırımlara deatek oluyor. Kendini karlı veya rekabetçi görmediği alanlarda ytırım yapmaz. Zaten bu tür yatırım dediğiniz tüm alanlar devletin yapacağı iş değil. Hükümeti eleştirin ama bunları düşünemeyecek kadar da basit görmeyin
    bursalıali bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    YBR125ESD(11)

Kanal İst. benimde kafama pek yatmıyor.

Benim suçum yok. İlk önce o başlattı. Hala da devam ediyor, basmıyor.

Üstat, anlatmıştım. Adet/maliyet işleri, özel sektör bu işlere girmez.
    Devlet girdiği zaman çiftlik oluyor biliyorsun. Zarar edip sonra satmaya çalışırlar, maliyetini bile karşılamaz. Memlekette klima bile çin'de ürettirilip buraya getiriliyor maalesef. Malı zararına ancak devletler üretir.
    Akıllı düşünmek lazım.

..............

Motosikleti
    speederbike
    Ben de devlet desteği diyorum zaten. Özel sektör yapacak ama devlet teşvik edecek, artık düşük faizli kredi mi verir, vergi oranını mı azaltır, ithalata kota mı uygular, onu uzmanlar bilir.
    Ama sorumu şöyle sorayım: Suudi Arabistan kadar paramız var diyelim. Elin Japonunu vesaire çağırmadan biz yapabilir miyiz bu laboratuvarı?

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Ben de devlet desteği diyorum zaten. Özel sektör yapacak ama devlet teşvik edecek, artık düşük faizli kredi mi verir, vergi oranını mı azaltır, ithalata kota mı uygular, onu uzmanlar bilir.
    Ama sorumu şöyle sorayım: Suudi Arabistan kadar paramız var diyelim. Elin Japonunu vesaire çağırmadan biz yapabilir miyiz bu laboratuvarı?
    Üstat, uzun sürer. Elektronik çok hızlı yenilenen bir sektör, yetişemezler. Teknik birikim Üni.lerden çıkar ama dediğim gibi.

Değil yonga yapmak, taşıtta bile yetişebileceklerini sanmıyorum. Tamamen özel sektör olursa belki.

Motosikleti
    speederbike
    Yeterli değiliz yani. Onu merak ediyordum işte.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Hahahahahah ne kadar yaratıcı çok güldüm gerçekten

Motosikleti
    speederbike
    BatuhanK,
    Çok net bir sorum var: TL'nin döviz karşısındaki şu anki durumunu nasıl görüyorsunuz? İyi/Kötü/Olması gerektiği gibi

BatuhanK,
    Çok net bir sorum var: TL'nin döviz karşısındaki şu anki durumunu nasıl görüyorsunuz? İyi/Kötü/Olması gerektiği gibi
    Ben nereye varacağını biliyorum da yine de cevap vereyim Durumlar iyi değil, zor zamandayız
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    speederbike
    A Haber'de bu yönde bir haber, demeç, yorum vesaire gördünüz mü? Yoksa dolar azıcık değer kaybettiğinde mi haber yapılıyor sadece?

A Haber'de bu yönde bir haber, demeç, yorum vesaire gördünüz mü? Yoksa dolar azıcık değer kaybettiğinde mi haber yapılıyor sadece?
    Televizyon izlemiyorum, internetten de başka kaynakları takip ediyorum. Fikrim yok
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    speederbike
    O zaman bu iki soru A Haber izleyenlere gelsin

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Zaten hdp yi davul zurna ile biz soktuk

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Alıntı fatih1201 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş 2.tura kalırsa Akp kaybeder. Akp ye veren seçmenden bir kısmı 2.turda döner çünkü o kadar da güçlü olmadığını görür ve karşı tarafa geçer. Çevremden biliyorum bir kısım kesim güç nerede oraya dönüyor. Yarın bunların düştüğünü gördüğü anda saf değiştirirler...
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi partinin secime girmesine herhangi bir kanuni engel kalmamasina ragmen ysk içindeki 9 hakimden 2 si karşı oy kullanmış.

Yani bu kadar açık bir şekilde duran kanunu bile işletmeyip iyi partiyi seçime sokmak istemeyen 2 ysk üyesi hakim var. Ysk nin hali budur.

Seçim sonucunu bu ysk açıklayacak. Ben yine oyumu kullanacağım ama sonuçları hiç merak etmiyorum. Asıl seçimden sonra seyredin cümbüşü. Ekonomi hepimizi hoplatacak..
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ver hocam ver hdpye. Şehit askerimiz, polisimiz rahat eder. Bu ülkeyi kuranlar mezarlarında rahat eder. Ver.
    Tayyip Erdoğan düşmanlığının düşürdüğü hale bak. Ne ilke bırakmış, ne doğru. yazık...
    Zaten hdp yi davul zurna ile biz soktuk

Motosikleti
    speederbike
    Kılışdar sokmuş.
    HDP konusunda diyeceğim şudur: Evet, PKK ile arasına mesafe koymuyor. Bir tek açık açık övmedikleri kaldı. Amma velakin.
    Bu parti hala faaliyette mi? Evet.
    Yasadışı faaliyette bulunduğu için bireysel milletvekilleri dışında kurumsal olarak parti aleyhinde açılmış dava var mı? Yok.
    Peki, işlem başlatılma niyeti var da işlemi yapacak meclis çoğunluğunun sağlanamaması gibi bir durum var mı? O da yok.
    E o zaman?
    Bu partinin suçu varsa, yasalarda bu suçun cezası bellidir.
    Onun dışında, hala faaliyetteyse demek ki yasaldır. Ama benim ahlakıma ve inançlarıma ters, o ayrı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Yani hele siyasilerin ellerinde güç olduğu halde, gerekli cezayı uygulatmak yerine "Ama bunlar da teröristti, şunlar da teröristti" demesi, kusura bakmayın, ya aczin işaretidir, ya da bu durumu oy toplamak için kullanıyorlardır. İktidar sensin, suç mu var, sokarsın meclisi devreye, yollarsın AYM'ye, kapatırsın, olur biter. Ne diye sızlanıp duruyorsun? MHP sızlanabilir, SP sızlanabilir, CHP sızlanabilir, ama AKParti sızlanamaz.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    .......

[/COLOR]Yani hele siyasilerin ellerinde güç olduğu halde, gerekli cezayı uygulatmak yerine "Ama bunlar da teröristti, şunlar da teröristti" demesi, kusura bakmayın, ya aczin işaretidir, ya da bu durumu oy toplamak için kullanıyorlardır. İktidar sensin, suç mu var, sokarsın meclisi devreye, yollarsın AYM'ye, kapatırsın, olur biter. Ne diye sızlanıp duruyorsun? MHP sızlanabilir, SP sızlanabilir, CHP sızlanabilir, ama AKParti sızlanamaz.
    Parti kapatmak çözüm değil. HDP'nin geçmişine bakarsak alfabeden iki tane harf bulup yenisini kuruyorlar.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)