MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Benelli TNT 125
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

23.03.2018 dolar kuru . tarihe not düşelim

Mondial E-xtreme Max 150
    RKS Winner 200
    Motosiklet Online
    mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Delinin biri Amerika'dan uyduruk bir twit atıyor, Suriye'ye füze getireceğiz diye dolar 15 kuruş zıplıyor.

Acaba twit atmak yerine gerçekten füze gelseydi dolar ne olurdu?

15 kuruşluk zam hiç zevkli olmuyor. En az 1-2 TL arası olmalı...

AVM Forum
    Stylmartin ayakkabı bot modelleri için tıklayın
    Motomax

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Ekonomi üzerinden oyun oynanıyor" diyen Erdoğan, "Bu oyunları boşa çıkardık, çıkarmaya devam edeceğiz. Asıl olan sizdeki bu yürek var ya, asıl olan bu. Roman kardeşlerim ceplerinde para olmadan hayat mücadelesi verdiler veriyorlar.

Roman kardeşler gibi olmaya hazırlanın mı diyor? Sayın cumhurbaşkanımız ne diyorsa yapmak lazım tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Milletvekili yanlış bir tabir değil mi? Cumhurbaşkanı vekili desek? Eğer değilse Yeliz ismiyle bilinen şoförü millet niye seçti?
    Kişiler onur duyduğu şeyleri ayaklar altına alıpta çıkarı için tam tersini söylüyörsa. Ozaman tamemen şahsiyetsiz biridir. Bu kim olursa olsun. Sonra bize güvenin derler, için başka dışın başka sayın vekil yada vekiller, neyine inanacağımı şaşırdım. Söylediğinemi!? Gerçekleremi!?
    Arkadaş sen haklısın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Alah hepimize yardım etsin. Donsuz gezecek kadar olmadık kredi kartları şahane 😊

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Dibi görmeden yukarıya çıkamayacağız. Ama dip de yakın zaten.
    Çatırtılar başlamış.
    "Çiftçi kredisi borcunu ödeyemediği için tarlasına ve ineklerine haciz gelen Ankaralı bir çiftçi, Ziraat Bankası şubesi önünde eylem yaptı. Aracıyla getirdiği sütü bankanın önüne döken çiftçi "Yem alamıyoruz, saman alamıyoruz, hayvanları satamıyoruz. Kimseye sesimi duyuramadım." diye isyan etti."

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çatırtılar başlamış.
    "Çiftçi kredisi borcunu ödeyemediği için tarlasına ve ineklerine haciz gelen Ankaralı bir çiftçi, Ziraat Bankası şubesi önünde eylem yaptı. Aracıyla getirdiği sütü bankanın önüne döken çiftçi "Yem alamıyoruz, saman alamıyoruz, hayvanları satamıyoruz. Kimseye sesimi duyuramadım." diye isyan etti."
    inanmayın, provokatör onlar. onlar vatan haini, çiftçiye şimdi 300 koyun veriyorlar bilmiyor musun?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çatırtılar başlamış.0l
    Ziraat bankası n'apsın?

Daha yeni Demirören grubuna 700 milyon kredi verdi Doğan medyayı satın alması için, 10 sene süreli, ilk iki sene ödemesiz.

Çiftçinin geçimi mi önemli, cumhurbaşkanımızın istekleri mi?

Alıntı VECİHİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cebinde beş kuruş olmadan banka kredileriyle mal edinen ve gerçekleri görmemek için gözlerini sıkı sıkı yumup her şey çok güzel diyerek kendini kandırmaya çalışanlar var ya, işte ilk kaybedenler onlar olacak.
    http://sendika62.org/2018/03/simsek-...acagiz-482142/

Konuyu merak edenler Uludağ Ekonomi Zirvesi kayıtlarını izleyebilirler.

Son cümlesi iyiymiş:

-Her 100 km’de bir havalimanı olacak.

Her ilde de ciddi bir lise kalitesinde bile olmayan üniversite vardı değil mi?
    Sonuç?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son cümlesi iyiymiş:

-Her 100 km’de bir havalimanı olacak.

Her ilde de ciddi bir lise kalitesinde bile olmayan üniversite vardı değil mi?
    Sonuç?
    abi onlar tamamen işsizliği azaltma çabası çünkü üniversite öğrencisi olan genç işsizden sayılmıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Ziraat bankası n'apsın?

Daha yeni Demirören grubuna 700 milyon kredi verdi Doğan medyayı satın alması için, 10 sene süreli, ilk iki sene ödemesiz.

Çiftçinin geçimi mi önemli, cumhurbaşkanımızın istekleri mi?
    ben öğrenciyken ziraat gençbankkart ıma bloke koymuşlardı. sözde faizsiz vs felan diye verdilerdi bize bir de burs kartıydı...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"... (RIP NICK MENZA)

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero-Jawa 638-ZS200GY
    Takıbde kalayımda okuyayım bir ara..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Investors Service'in Pazartesi günkü raporunda, Türk Lirası'nda geçtiğimiz hafta görülen düşüşün Türkiye'nin kredi notu açısından negatif olduğu belirtildi.

şurası oldukça dikkat çekici

“Geçen yıl olduğu gibi cari açığın finansman kalitesindeki düşüş, daha fazla borç yaratan kısa süreli portföy girişleri ve doğrudan yabancı yatırımın azalmasıyla birlikte devam ediyor. Dış borç 2017 sonunda 453 milyar dolara yükseldi ve bu GSYİH'nin yüzde 47'sine denk geliyor. Bir önceki yıl bu oran yüzde 47.4 idi. Borcun resmi Döviz rezervine oranını kıyaslayan dış hassasiyet göstergemiz, yüzde 200'ün üzerinde ve tırmanıyor. TCMB'nin Döviz rezervi 90 milyar doların altında ve vadesi gelen ya da tekrar çevrilmesi gereken borcun sadece yarısını karşılıyor. Gelişen piyasalar için eşiğimiz yüzde 100 ve altında çünkü piyasa volatilitesine ve dış finansmanda ani duraksamalara maruz kalıyorlar; özellikle Türkiye gibi iç ve dış jeopolitik riskler yüksek olduğunda.”

kaynak bloomberg

her ne kadar hükümet tedbir almaktan bahsediyor olsa da;
    faiz artırımı yapamıyorlar, döviz satışı yapılmayacağı da belirtilmişti.
    oynaklığın türk lirasına sirayet etmesi kaçınılmaz, sadece zaman sorunu idi.
    sürekli şekilde artan teşvik ya da benzeri uygulamaların piyasaları rahatlatma imkanı ne kadardır bilemiyorum.
    son olarak inanlar inşaatın iflas açıklaması sanırım dikilen tüylerden bir tanesi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [I]Geçen yıl olduğu gibi cari açığın finansman kalitesindeki düşüş, daha fazla borç yaratan kısa süreli portföy girişleri ve doğrudan yabancı yatırımın azalmasıyla birlikte devam ediyor. Dış borç 2017 sonunda 453 milyar dolara yükseldi ve bu GSYİH'nin yüzde 47'sine denk geliyor. Bir önceki yıl bu oran yüzde 47.4 idi. Borcun resmi Döviz rezervine oranını kıyaslayan dış hassasiyet göstergemiz, yüzde 200'ün üzerinde ve tırmanıyor. TCMB'nin Döviz rezervi 90 milyar doların altında ve vadesi gelen ya da tekrar çevrilmesi gereken borcun sadece yarısını karşılıyor. Gelişen piyasalar için eşiğimiz yüzde 100 ve altında çünkü piyasa volatilitesine ve dış finansmanda ani duraksamalara maruz kalıyorlar; özellikle Türkiye gibi iç ve dış jeopolitik riskler yüksek olduğunda.
    Vaktim olsa bu metni sokakta vatandaşlara okuyup tepkilerini görmek isterdim.

Motosikleti
    Duke 200
    İktisattan pek anlamam. Lakin şu 2binli yıllarda dövizi sabit tutmak yerine yavaş yavaş yükselmesi sağlansaydı ülke böyle bir çöküşün eşiğine gelmezdi diye düşünüyorum

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaktim olsa bu metni sokakta vatandaşlara okuyup tepkilerini görmek isterdim.
    Direk okumayıp çevirmek lazım. Mesela:

"cari açığın finansman kalitesindeki düşüş"

aslında

"ne idüğü belirsiz para girişi"

demek. Problem şu ki "ne idüğü belirsiz para" yoktur. Her paranın ne idüğü bellidir. Değilse ayıp türden bir idüğü vardır. 5-10 katı milletin cebinden çıkacaktır, kim bilir ne zaman?

Reza örneğinde izleyeceğimiz gibi...

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Direk okumayıp çevirmek lazım. Mesela:

"cari açığın finansman kalitesindeki düşüş"

aslında

"ne idüğü belirsiz para girişi"

demek. Problem şu ki "ne idüğü belirsiz para" yoktur. Her paranın ne idüğü bellidir. Değilse ayıp türden bir idüğü vardır. 5-10 katı milletin cebinden çıkacaktır, kim bilir ne zaman?

Reza örneğinde izleyeceğimiz gibi...
    Reza nın vizyona girmesi 1 hafta daha ertelendi.
    7 Mayısta çevirmenlerin işleri varmış. 12 Mayısa ertelendi.
    Davada tuhaf şeyler oluyor. Savcılar Halkbank övüyorlardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ın tweeti:

Ülkemizin aşama aşama “kambiyo kontrol rejimi”nden nasıl çıktığını yaşayarak görmüş biri olarak, ülkemin adım adım kambiyo kontrol rejimine doğru gittiğini/bu konuda korku ve şüphelerin arttığını görmek, ekonomi yönetimi adına insana acı veriyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reza nın vizyona girmesi 1 hafta daha ertelendi.
    7 Mayısta çevirmenlerin işleri varmış. 12 Mayısa ertelendi.
    Davada tuhaf şeyler oluyor. Savcılar Halkbank övüyorlardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ın tweeti:

Ülkemizin aşama aşama “kambiyo kontrol rejimi”nden nasıl çıktığını yaşayarak görmüş biri olarak, ülkemin adım adım kambiyo kontrol rejimine doğru gittiğini/bu konuda korku ve şüphelerin arttığını görmek, ekonomi yönetimi adına insana acı veriyor.
    Neyse ne, o "kambiyo"mu nedir, kökü dışarda olduğu adından belli olan nesneyi kontrol etmek iyi bir şey olsa gerek, öyle keyfine göre davranmamalı, ne burası, dingonun ahırı mı ?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    2017 vergi gelirlerinin;
    %9,9'u kurumlar vergisi,
    %21'i gelir vergisi,
    %25,8'i özel tüketim vergisi,
    %10,4'ü kdv

kayıtdışı istihdam %32,5
    gençlerde işsizlik %19,9
    işsizlik %10,8

türk lirasının değer kaybının devam edeceğini düşünüyorum,
    son zamanlarda imf ile ilgili fazla beyanat var,
    misal tayyibin altın ile borçlanalım gibi,
    zaten önden küçük oğlanı gönderir gibi bahçeliye seçim tarihini de söyletti.

hayırlı cumalar,
    buraya bakara/makara suresinden bir şeyler eklerim sonra.

ek:
    merkez bankasının faiz artırması gerekliliği sürekli belirtiliyor,
    ve fakat merkez bankasının faiz artırma niyeti henüz yok,
    zira reyiz icazet vermiyor.
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Nasıl yedik yuttuk hâlâ anlamakta zorlanıyorum... Rüşvete bulaşması bir yana, herif Kur'an la alay geçti yahu. Bu bakara iyi makara dedi... Sonra yurt dışında cami açtı. Alay geçer gibi. Fırsatçının karaktersizsin önde gideni. Ve bu adam korunmaya devam etti. Yuh. Abuk subuk fetvalar çıktı da, dindarım deyip te Allah'ın kelamıyla alay geçen bu maymuna bi laf eden olmadı iyi mi. Ne geniş dindar toplummuşuz arkadaş...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Cipsimi de açtım, seyrediyorum. Bişey demiyorum artık. Güzel böyle.
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    Duke 200
    Akp nin en büyük topuğuna sıkma hareketi bu bakanlar ve çocuklarının korunması olayıdır. Araya 15 temmuz vs girince unutuldu. Yeniden ayyuka çıkacak merak etmeyin, çevik bir 20 yıl sonra darbeden müebbet aldıysa, bunlarınki de bi şekilde cezalandırılacak.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Döviz bundan sonra düşmez. Geçen sene kurulan kredi garanti fonu da bitti. Bundan sonra dans.

Bundan önceki bütün krizler kamu borcu yüzünden çıkmıştı fakat hane borcu olmadigi icin 2-3 senede atlatilmisti. 2001 krizinde dervis refirmlari ile bankalar saglikli bir yapiya kavusturulmustu. Siki para politikalari ile kamu borcu azaltilmisti.

Şimdi olan şey farklı. Bu sefer hane halkı çok borçlu. Büyüme rakamları tamamen tüketim kaynaklı. Ülkedeki tek sektör inşaat. Her şey insaat için. Bu yüzden hükümet kredi musluklarını açık tutmak istiyor. Bankaların dışarıdan borç bulup kredi dağıtması için geçen sene kurdukları fonu kullanıyor. Yine de yetmiyor. Bu garantiler yüzünden kamu maliyesi de bozuluyor.

2017 yılındaki cari açık, bundan önceki 50 senenin toplamından büyük. Bu şu demek: tüketimi sürdürmek için o kadar çok borç aldık ki, bunları öderken çok canımız yanacak. Resmen tefeci eline düşmüş gibiyiz.

Hem hane borcu hem kamu borcu olursa ne olur? Iki yıl var:

1 faizler yükselir. Bu durumda piyasa durur. Inşaat çoker. Işsizlik artar.

2 faizler düşer. Bu durumda döviz fırlar. Hiperenflasyon olur. Herşeyin fiyatı uçuşa geçer. Ülke çoker.

3. Bir yol yok mu? Var.

IMF.

Tanıdık geldi mi?

Şaka yapmıyorum. Tarım sektörü dahil tamamıyla dışarı bağlıyız. Gobegimizden bagliyiz hem de. Ülkemiz aç kalma tehlikesiyle baş basa kalabilir. Ya da çok acı bir reçete içeceğiz, uzun yıllar işsizlik, yüksek enflasyon ve fakirlikle yaşayacağız.

Ama bir mujdem var: Osmanlı da böyleydi! Ne de olsa onların torunlarıyiz değil mi?

Biz bunu istedik. Bunu seçtik. Hep beraber yaşayacağız.
    Thracian, emrello, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akp nin en büyük topuğuna sıkma hareketi bu bakanlar ve çocuklarının korunması olayıdır. Araya 15 temmuz vs girince unutuldu. Yeniden ayyuka çıkacak merak etmeyin, çevik bir 20 yıl sonra darbeden müebbet aldıysa, bunlarınki de bi şekilde cezalandırılacak.
    Bakalım 15 Temmuz'da neler döndüğünü ne zaman öğreneceğiiz?

Bajaj Dominar 400
    Başlangıç için Motosiklet Modelleri
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)